Pytania pacjentów (195)
-
Po prawej wewnętrznej stronie nad piersią wyczułam zgrubienie. Jest ono dość spore ok 3cm. Dotykając
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Można tez wykonać usg tkanki podskórnej i wstępnie określić charakter zmiany
Pozdrawiam
-
Mąż jest po dwóch operacjach kręgosłupa : szyjny i lędźwiowy w latach 2003 i 2004 r.Od dłuższego cza
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
dzień dobry
mąż wymaga przebadania - pod kątem procesu nowotworowego też hematologicznego celem wykluczenia / stwierdzenia choroby; dlatego karta DILO;
jeżeli nie potwierdzi się… Więcej
-
Przy okazji okresowych badań krwi zbadano mi poziom AFP - 30.10.2017r - wynik 10,7 IU/ml przy normi
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Poziom afp rośnie także przy różnych chorobach wątroby np ch. Gilberta, stluszczeniu, po zapaleniach itd,
Jest Pan gruntownie przebadany, prop ocenę wątroby ,Ew kontrole usg brzucha
Pozdrawiam
-
mam cukrzyce 1 od 2.5 roku jestem na insulinie nowo rapid i na noc lantus mam 59 lat robilam usg i j
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry
Uważam,ze wymaga Pani pogłębienia diagnostyki trzustki tzn oznaczeania poziomu enzymów trzustkowych i Ew tomografii jamy brzusznej
Pozzdrawiam
-
Mam dość nietypowe pytanie chodzi dokładnie o ubezpieczalnie w której jestem ubezpieczony . Zachor
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry
Według klasyfikacji TNM czerniak 1a to zmian o zaawansowaniu T1aN0M0
Musza być wolne węzły chłonne , brak owrzodzenia zmiany, brak przerzutów odległych.
Pozdrawiam
-
W lato pojawiło mi się coś na brzuchu do tej pory myślałam ze to zwykły wyprysk lecz utrzymuje się c
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
dzień dobry
proponują Oktenisept żel miejscowo - jezeli bez efektu w ciągu kilku dni - wizyta u dermatologa
pozdtawiam
-
Jestem po usunięciu nerwiaka nerwu VIII. Czy w moim przypadku mogę sobie zrobić tatuaż? W niektórych
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
dzień dobry
nerwiak jest łagodnym nowotworem - nie widzę przeszkód w robieniu tatuażu
pozdrawiam
-
Jestem po 3 operacjach onkologicznych, pierwsza 2004r, usunięcie całego jelita grubego i wyłonienie
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
dzień dobry
to pytanie do chirurga lub chirurga onkologa
pozdrawiam
-
Mam 30 lat, odebrałam wyniki badania histopatologicznego guzka piersi: carcinoma invasium mammae (NS
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
dzień dobry
u kobiet poniżej 35 rż chemioterapia uzupełniająca jest obligatoryjna, następnie hormonoterapia; radioterapia w zależności od rodzaju operacji (zawsze gdy leczenie oszczędzające)… Więcej
-
Doznalem zlamania paliczka piatego palca reki. Po wykonaniu rentgena znaleziono guza euchandrona. Po
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Tylko do okresowej kontroli,
Pozdrawiam
-
Moja mama zmarła na raka mózgu w wieku 52 lat,w przeciągu miesiąca dowiedzieliśmy się przypadkiem,że
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Nowotwory w Pani rodzinie najpewniej nie maja podłoża genetycznego, są różne, nie dotyczą młodych osób,
Celem dokładnych informacji proszę udać się do onkologa lub do poradni genetycznej… Więcej
-
Witam, Tata ma raka odbytnicy, był operowany w maju 2018, stan zaawansowania T2N0M0, ze względu na w
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Maja 2018 jeszcze nie było,
Na pewno 2017; terminy badań kontrolnych są dobre, nie ma powodu do szybszych,
Pozdrawiam
-
Czy moja 7,5 letnia leobergerke da sie wyleczyc??? Ma agresywnego nowotwora na lapie :-(
Czy moja 7,5 letnia leobergerke da sie wyleczyc???
Ma agresywnego nowotwora na lapie :-(ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Proszę poszukać weterynarza zajmującego się onkologia weterynaryjna
-
Witam czy Pan zajmuje się leczeniem nowotworu granicy?
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Jeżeli chodzi o nowotwór grasicy ,
Proszę o pytanie prywatne z określeniem dokładnego typu,
Postacie graniczne nowotworów to inna sprawa,
Nie ma nowotworu granicy
Pozdtawiam
-
mam 20 lat dziś poczułam ból w jednej piersi przy dotyku i jest nieco nabrzmiała. Czy muszę na to ja
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Jeżeli dolegliwości nie są związane z czasem przed miesiączka i nie ustąpią w ciągu kilku dni, proszę zgłosić się na badanie (lub w razie gorączki, bolesności itp)
Pozdrawiam
-
Witam. Mam pewien problem tzn. Jakies 2 lata temu wykrylem malego guzka po lewej stronie pepka bylem
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry
Prawdopodobnie kaszak, który uległ stanowi zapaleniu, jeżeli nie będzie poprawy po lekach, okładach z okteniseptu, riwanolu , wskazane usunięcie chirurgiczne
Pozdrawiam
-
W sierpniu 2013r miałam usuniętego czerniaka złośliwego we wczesnym stadium. Breslow 1 (0,3mm głębok
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry
Po tak długim okresie wolnym od nawrotu, nie widzę przeciwwskazań do zabiegu
Pozdrawiam
-
U mojej mamy (84lat) wyszły wysokie markery CA-125, CA-19-9, CEA. Czy to oznacza że może mieć raka -
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Mama wymaga przebadania- najlepiej w ośrodku, w którym była leczona, gdzie jest pełna dokumentacja choroby.
Pozdrawiam
-
Prosze o informacje co to za rodzaj raka: rak gruczolowy sluzowy G I katnicy, jakie sa rokowania i c
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
To za mało danych, generalnie to nowotwór o niskiej złośliwości, na ogół nie stosuje się uzupełniającej chemioterapii
Pozdrawiam
-
Witam jestem 2 tyg po chemii i w ciagu 14 dni mam kolejny okres czy to normalne?
Witam jestem 2 tyg po chemii i w ciagu 14 dni mam kolejny okres czy to normalne?
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Tak jak najbardziej , chemioterapia powoduje bardzo duże zaburzenia miesiączkowania , czasem wstrzymanie na kilka miesięcy, konieczne jest stosowanie antykoncepcji
Pozdrawiam
Autor
Popularne pytania
-
Katar i ból głowy od miesiąca - co robić?
Takie objawy mogą świadczyć o zapaleniu zatok. Na początek wskazana wizyta…