SOS Centrum Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach

(18 opinii)

Centrum powstało w ramach Polskiego Zespołu Skoncentrowanego na Rozwiązaniach. Jego celem jest rozwój i wdrażanie metod podejścia skoncentrowanego na rozwiązaniach w różnych obszarach życia w tym w pr... więcej

Informacje o placówce

Gabinety

SOS Centrum Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach

ul. Parkowa 54/1, Dolny Sopot

81-727, Sopot, pomorskie

Pokaż dane kontaktowe

O nas

Centrum powstało w ramach Polskiego Zespołu Skoncentrowanego na Rozwiązaniach. Jego celem jest rozwój i wdrażanie metod podejścia skoncentrowanego na rozwiązaniach w różnych obszarach życia w tym w pracy terapeutycznej oraz pomocy psychologicznej. Nasza praca w ramach CTSR oparta jest na założeniach terapii krótkoterminowej skoncentrowanej na rozwiązaniu (ang. Solution Focused Brief Therapy – SFBT) stworzonej przez Steva de Shazer'a oraz Insoo Kim Berg w Brief Family Therapy Center w Millwauke (USA). W pracach Shazera widoczny jest wpływ Eriksonowskiej strategii rozwiązywania problemów.
Inspirację czerpiemy również z innych miejsc związanych z rozwojem tego kierunku zarówno w Europie, jak i w innych częściach świata. Dzięki naszym klientom doskonalimy warsztat i wzbogacamy metody pracy w tym nurcie. Naszą ofertę kierujemy do wszystkich tych osób, które zajmują się pomocą człowiekowi, są to terapeuci, lekarze, nauczyciele, pracownicy socjalni czy kuratorzy. Metoda TSR pomaga postrzegać klienta i siebie, jako ludzi pełnych możliwości w drodze do poszukiwania rozwiązań.

Typ placówki

 • Ośrodek

Inne placówki

Opinie o lekarzach z tej placówki

 • Tola Benedyczak

  Psychoterapeuta, mgr

  • A
   Lokalizacja: Gabinet Wsparcia Terapeutycznego ArtelogiaUsługa: konsultacja terapeutyczna

   Po pierwszej wizycie jestem bardzo pozytywnie nastawiona.
   Wypracowałyśmy cele, nad którymi będziemy razem pracować, i nie mogę się doczekać już umówionej, kolejnej wizyty.

  • K
   Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
   Lokalizacja: W innym miejscu

   Spotkanie w spokojnej i milej atmosferze, że łatwo się otworzyć na rozmowę. Bez oceniania, z dobrymi wnioskami. Polecam

  Zobacz wszystkie opinie (15) o tym lekarzu


 • Sławomir Krakowski

  Psycholog,

  • B
   Lokalizacja: SOS Centrum Terapii Skoncentrowanej na RozwiązaniachUsługa: pomoc psychologiczna

   Jestem pacjentka Pana Slawka od jakiegoś czasu.Przyszlam do niego gdy opuściłam oddzial dzienny nerwic w szpitalu Akademii Medycznej.Moje zycie bylo wtedy w rozsypce, a ja wycofana i bez poczucia swojej mocy.Pisząc o rozsypce chce nadmienić że "tylko" straciłam prace i dzieci, które postanowily zostać z moim bylym mężem.Pan Slawek jest psychologiem wielkiej klasy.Slucha bardzo uważnie, otwiera pacjenta emocjonalnie z pelnym szacunkiem i ciekawoscia.Wspiera.Czuć też bardzo jego życzliwość.Nie etykietuje.To co mówi i jak mówi zapada mi zawsze na dlugo w glowie i sercu.Nie jest to pierwszy psycholog w moim życiu.Mam spore doświadczenia.Dobre doświadczenia.Ale musze przyznać że ten terapeuta jest wyjątkowy.

  • M

   Nie czułam się komfortowo podczas spotkania. Pan Sławek ma tendencje do psychoedukacji (nie tego spodziewałam się po terapii i to w nurcie TSR), jak dla mnie jest za bardzo "ekspercki" i bardziej "uczepia się" swojego pomysłu na klienta, niż pomysłu klienta na samego siebie. Dwukrotnie zinterpretował coś po swojemu i nie pomogły moje wyjaśnienia, że tak nie jest. Pan Sławek miał swoją wizję. Kilka razy podczas sesji nie chciałam mówić o czymś, co było dla mnie nieważne, jednak pan Sławek uznał, że do tego wrócimy, bo za tym coś się kryje. Gdybym chciała w ten sposób pracować, poszłabym do psychoanalityka... Podążanie za klientem, panie Sławku!

  Zobacz wszystkie opinie (3) o tym lekarzu


 • Maja Drządzewska

  Psycholog,

  • M
   Lokalizacja: W innym miejscu

   Cudowna, ciepła osoba, wzbudzająca zaufanie od pierwszego spotkania, niezwykle profesjonalna, w 100% skoncentrowana na pacjencie i jego problemach...idę do Niej, jak na spotkanie z przyjaciółką. Gorąco polecam!!!