SOS Centrum Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach

(27 opinii)

Centrum powstało w ramach Polskiego Zespołu Skoncentrowanego na Rozwiązaniach. Jego celem jest rozwój i wdrażanie metod podejścia skoncentrowanego na rozwiązaniach w różnych obszarach życia w tym w pr... więcej

Informacje o placówce

Gabinety

SOS Centrum Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach

ul. Parkowa 54/1

81-727 , Sopot , pomorskie

Pokaż dane kontaktowe
Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)

O nas

Centrum powstało w ramach Polskiego Zespołu Skoncentrowanego na Rozwiązaniach. Jego celem jest rozwój i wdrażanie metod podejścia skoncentrowanego na rozwiązaniach w różnych obszarach życia w tym w pracy terapeutycznej oraz pomocy psychologicznej. Nasza praca w ramach CTSR oparta jest na założeniach terapii krótkoterminowej skoncentrowanej na rozwiązaniu (ang. Solution Focused Brief Therapy – SFBT) stworzonej przez Steva de Shazer'a oraz Insoo Kim Berg w Brief Family Therapy Center w Millwauke (USA). W pracach Shazera widoczny jest wpływ Eriksonowskiej strategii rozwiązywania problemów.
Inspirację czerpiemy również z innych miejsc związanych z rozwojem tego kierunku zarówno w Europie, jak i w innych częściach świata. Dzięki naszym klientom doskonalimy warsztat i wzbogacamy metody pracy w tym nurcie. Naszą ofertę kierujemy do wszystkich tych osób, które zajmują się pomocą człowiekowi, są to terapeuci, lekarze, nauczyciele, pracownicy socjalni czy kuratorzy. Metoda TSR pomaga postrzegać klienta i siebie, jako ludzi pełnych możliwości w drodze do poszukiwania rozwiązań.

Typ placówki

 • Ośrodek

Inne placówki

Opinie o lekarzach z tej placówki

4.5

Ogólna ocena
27 opinii

  A
  Użytkownik zweryfikowany
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl Lekarz: mgr Agata Sowińska psychoterapia indywidualna

  To była moja pierwsza wizyta tego typu. Jej przebieg był dla mnie korzystny. Zadawane pytania nakierowywaly mnie na rozwiązania i przy okazji podbudowywać. Polecam

  mgr Agata Sowińska

  Dziekuje i pozdrawiam!!


  Użytkownik zweryfikowany
  Lekarz: mgr Kaja Hnatiuk

  Bardzo ciepła, cierpliwa i wyrozumiała osoba, tworząca wokół siebie atmosferę bezpieczeństwa, ale i profesjonalizmu w podejściu do swoich zadań, jako terapeuta.

  mgr Kaja Hnatiuk

  Dziękuję za opinię.


  D
  Użytkownik zweryfikowany
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl Lekarz: mgr Kaja Hnatiuk psychoterapia indywidualna

  Jestem zadowolony z wizyty, kompetentna rzeczowa,profesjonalna i bardzo chętna aby pomóc terapeutka. Czas pokaże czy mój problem zostanie rozwiązany.

  mgr Kaja Hnatiuk

  Dziękuję za opinię.


  K
  Użytkownik zweryfikowany
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl Lekarz: mgr Kaja Hnatiuk psychoterapia par

  Pani Kaja bardzo trafnie już od samego początku pierwszego spotkania umiała zdiagnozować problem u nas, po czym moderowała całe spotkanie zadając nam po kolei pytania, które pozwoliły nam zobaczyć problem. To wysokiej klasy specjalistka, która już na pierwszym spotkaniu podaje gotowe narzędzia do pracy nad sobą, nie namawiając przy tym do kolejnych spotkań lub 'nabijając klienta w butelkę' mówiąc o konieczności długiego procesu jak to bywa u innych terapeutów. Naprawdę wiem i widzę za co płacę już od pierwszego spotkania.

  mgr Kaja Hnatiuk

  Dziękuję. Państwu gratuluję odwagi i wysiłku podejmowanego na rzecz innego rodzaju komunikacji. Pozdrawiam serdecznie


  K
  Użytkownik zweryfikowany
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl Lekarz: mgr Agata Sowińska psychoterapia rodzinna

  Polecam Panią Agatę, to świetny człowiek i bardzo dobry psycholog. Długo szukałam kogoś tak dobrego, inteligentnego, pełnego empatii i zrozumienia dla całej naszej rodziny. chodziliśmy na terapie czteroosobowa rodziną. Pani Agata nie daje rad a sprytnie powoduje ze sami znajdujemy rozwiązania. Byłem u kilku psychologów i nikt nie pomógł mi tak jak Pani Agata. Każdemu życze wizyt u tej Pani, bo naprawdę warto, chce nam się znowu żyć i cieszyć się każdym dniem. Bardzo bardzo dziekujemy.

  mgr Agata Sowińska

  serdeczności i bardzo dziękuję


  K
  Użytkownik zweryfikowany
  Lekarz: mgr Agata Sowińska

  Pierwsze wrazenie bardzo pozytywne, mila, otwarta osoba.
  Pani Agata skoncentrowala sie na "wyolbrzymieniu" moich zalet, co poniekad jest super i na pewno motywuje ale niestety nie odniosla sie do problemow , z ktorymi sie borykam. Na pytanie co moge zrobic zeby poprawic pewne sfery mojego zycia uslyszalam, ze nie moze mi dac rady.... cala wizyta sprowadzila sie do wychwalania mnie , a przeciez to, ze czlowiek radzi sobie w jednej dziedzinie nie oznacza , ze reszta nie wymaga pomocy. Na koniec Pani nawet nie zapytala czy chce kontynowac terpaie. Niestety nie moge polecic tego terapeuty.... dodatkowym minusem byl brak paragonu za wykonana sluge..

  mgr Agata Sowińska

  Szanowna Pani Kasiu, bardzo mi przykro z powodu Pani niezadowolenia. Z szacunku do Pani osoby oraz obowiązującej mnie tajemnicy zawodowej nie będę pisać o szczegółach naszego spotkania. To była pierwsza Pani wizyta w moim gabinecie i zgodnie z podejściem terapeutycznym, w którym pracuje- skupiłam się na budowaniu rozwiązań poprzez szukanie i wydobywanie zasobów oraz komplementowanie. Przykro mi, że odebrała to Pani jako wychowanie, na pewno nie miałam tego na celu.
  życzę miłego dnia i pozdrawiam serdecznie


  E
  Użytkownik zweryfikowany
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl Lekarz: mgr Agata Sowińska konsultacje psychologiczne

  Bardzo jestem zadowolona ze spotkania z Panią mgr Agatą Sowińską. Na wizytę poszłam troszkę zestresowana jak to będzie, ale w trakcie spotkania wszystkie moje "małe obawy" szybko zniknęły. Rozmowa i samo spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze. Wiele dowiedziałam się pozytywnych rzeczy o samej sobie. Z przyjemnością chciałam zarekomendować Panią Agatę innym osobom, bo warto! Z wizyty wyszłam uśmiechnięta :)

  mgr Agata Sowińska

  Bardzo dziękuję i pozdrawiam


  A
  Użytkownik zweryfikowany
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl Lekarz: mgr Kaja Hnatiuk psychoterapia indywidualna

  Wspaniały specjalista ! Pełna empatii, zrozumienia i w bardzo inteligentny sposób nakierowuje na rozwiazanie problemu

  mgr Kaja Hnatiuk

  Dziekuje:)


  Użytkownik zweryfikowany
  Lekarz: mgr Kaja Hnatiuk

  Otwarta, miła i akceptująca osoba. Nie narzuca swojego zdania. Skupiona na problemie, potrafi pokazać inną stronę której się nie widzi najczęściej. Polecam :)

  mgr Kaja Hnatiuk

  Dziękuję.


  Użytkownik zweryfikowany
  szkola dla rodziców w rodzinach patchworkowych

  Indywidualne podejście, trafne spostrzeżenia i rozwiązania. Polecam każdemu kto chce tworzyć fajną i zgraną rodzinę patchworkow.

  mgr Tola Benedyczak

  Bardzo dziękuję za kredyt zaufania i pozdrawiam!


  Wystąpił błąd, spróbuj jeszcze raz

Powiązane wyszukiwania