O nas

Pracownia Terapii i Rozwoju istnieje od 2017 r. Stworzyły ją Ewelina Zamojtuk - pedagog, psycholog, terapeuta, trener oraz Magdalena Maj - pedagog, logopeda, surdologopeda. Obecnie zespół tworzą doświadczeni i wykształceni pedagodzy, psychologowie, mediatorzy, logopedzi i surdologopedzi; jednym słowem: ludzie, dla których praca z drugim człowiekiem jest pasją. Zespół stale się doszkala oraz poddaje inter- i superwizjom. PTiR to miejsce dla tych osób, które chcą lepiej rozumieć siebie i innych, funkcjonować w zgodzie z sobą w otoczeniu, znaleźć użyteczne rozwiązania na pojawiające się w ich życiu trudności. Praca terapeutyczna odbywa się w oparciu o metodę Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (TSR z ang. BSFT - Brief Solution Focused Therapy), koncentrując się na zasobach oraz możliwościach klienta. W pracy terapeutycznej z dziećmi, nastolatkami i młodzieżą kładziemy nacisk na pracę z całą rodziną, nie tylko z dzieckiem. Niezwykle ważna jest dla nas zarówno perpsektywa rodzica/opiekuna, jak również ich dziecka. Obok metod TSR wykorzystujemy metodę Kid's Skills, elementy terapii poznawczo-behawioralnej. W naszej pracy terapeutycznej stosujemy zasady: 1. Jeśli coś się nie zepsuło - nie naprawiaj, 2. Jeśli coś działa - rób tego więcej, 3. Jeśli coś nie działa, rób coś innego. Spotkania zarówno z dziećmi, nastolatkami, młodzieżą, jak i osobami dorosłymi odbywają się z szacunkiem do ich gotowości i tempa pracy w oparciu o standardy Polskiego Towarzystwa Psychologicznego (PTP) oraz Polskiego Stowarzyszenia Terapeutów Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (PSTTSR). Pracownia jest również miejscem, w którym diagnozujemy i pracujemy z dziećmi z trudnościami przetwarzania słuchowego (diagnostyka oraz terapia Neuroflow), z zaburzeniami mowy przy wykorzystaniu m.in. terapii miofunkcjonalnej, metody krakowskiej, technik logopedycznych i surdologopedycznych. Pracują u nas także neurologopedzi oraz terapeuta integracji sensorycznej. Więcej informacji znajdziecie Państwo na stronie ptir.pl oraz pod numerem telefonu 737184405.
Dowiedz się więcej

Opinie o lekarzach z tej placówki (60)

Ogólna ocena

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
  F
  Użytkownik zweryfikowany
  Lekarz: mgr Monika Maja Maliszewska Konsultacja psychologiczna (dorośli)

  Serdecznie polecam Panią psycholog. Długo zbierałem się na pierwszą wizytę, ale teraz wracam bardzo chętnie.


  M
  Użytkownik zweryfikowany
  Lekarz: mgr Diana Sumbo-Sawicka Inny

  Pani Diana zawsze jest serdeczna i usmiechnieta.
  Widac ze jest zaangaźowana w swoich pacjentów. W gabinecie panuje przyjacielska ciepla atmosfera.


  M
  Użytkownik zweryfikowany
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lekarz: mgr Agnieszka Mejsak psychoterapia indywidualna

  Polecam. Profesjonalizm w każdym calu. Atmosfera świetna. Miałem poczucie zrozumienia oraz dużej uwagi.


  A
  Użytkownik zweryfikowany
  Lekarz: mgr Diana Sumbo-Sawicka Konsultacja psychologiczna w sprawie dziecka/młodzieży

  Pierwsza wizyta i jestem zachwycona, z niecierpliwością czekam kolejnego spotkania. Bardzo ciepła i serdeczna Pani psycholog.


  M
  Użytkownik zweryfikowany
  Lekarz: mgr Diana Sumbo-Sawicka Konsultacja psychologiczna w sprawie dziecka/młodzieży

  Jestem bardzo zadowolona z wizyty.Atmosfera przyjazna,czułam sie bardzo swobodnie i zamierzam kontynuowac leczenie córki


  Wystąpił błąd, spróbuj jeszcze raz

Kontakt

Powiązane wyszukiwania