Pomorski Ośrodek Psychoterapii - psychodynamiczny.pl

(8 opinii)

UWAGA W celu umówienia się na wizytę prosimy o bezpośredni kontakt telefoniczny. Pomorski Ośrodek Psychoterapii - psychodynamiczny.pl tworzą doświadczeni specjaliści: psychoterapeuci, socjoter... więcej

Nie rezygnuj ze zdrowia

Wybierz konsultacje online, aby rozpocząć lub kontynuować leczenie bez wychodzenia z domu. Jeśli potrzebujesz, możesz również umówić wizytę w gabinecie.

Jak to działa?

Informacje o placówce

Gabinety

Pomorski Ośrodek Psychoterapii - psychodynamiczny.pl

ul. Armii Krajowej 9/10

81-372 , Gdynia , pomorskie

Pokaż dane kontaktowe
Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)

O nas

UWAGA
W celu umówienia się na wizytę prosimy o bezpośredni kontakt telefoniczny.

Pomorski Ośrodek Psychoterapii - psychodynamiczny.pl
tworzą doświadczeni specjaliści: psychoterapeuci, socjoterapeuci i psychologowie.

Jego pomysłodawcą i kreatorem jest Sebastian Pienkowski (psychoterapeuta z wieloletnim doświadczeniem w pracy indywidualnej i grupowej).

Ośrodek współpracuje z Krakowskim Centrum Psychodynamicznym - www.kcp.krakow.pl -
między innymi w zakresie prowadzenia Psychodynamicznego Studium Socjoterapii i Psychoterapii Młodzieży - http://www.psychodynamiczny.pl/oferta/psychodynamiczne-studium-socjoterapii-i-psychoterapii-mlodziezy/

Psychoterapeuci pracujący w Ośrodku przechodzą proces kilkuletniej weryfikacji, w trakcie którego doskonalą swoje umiejętności, potwierdzają rzetelność swojej pracy i rozeznają własne trudności mogące mieć wpływ na kontakt z pacjentem.

Taka droga gwarantuje rzetelność i uczciwość w tworzeniu relacji psychoterapeutycznej oraz odpowiedzialność za efekty pracy.
Jednocześnie psychoterapeuci stale podnoszą swoje kwalifikacje poprzez superwizje oraz uczestnictwo w konferencjach i szkoleniach.

W naszym Ośrodku, jako jednym z nielicznych w Polsce, pracujemy w oparciu o metodę TFP
(Terapii Skoncentrowanej na Przeniesieniu) stworzoną przez Otto Kernberga i współpracowników w Instytucie Zaburzeń Osobowości w Weill College of Medicine na Uniwersytecie Cornell - www.borderlinedisorders.com

Postawa psychoterapeuty pracującego tą metodą jest bardziej aktywna niż w innych metodach pracy wywodzących się z psychoanalizy.

Praca polega przede wszystkim na zatrzymywaniu pacjenta przy dominującym afekcie towarzyszącym dialogowi z terapeutą, tak aby pomóc mu go zaobserwować, rozważyć i zrozumieć.

MetodaTFP została poddana badaniom naukowym zarówno w tym instytucie Otto Kernberga jak i w ośrodkach w Monachium i w Wiedniu, dzięki czemu została uznana za tzw. terapię opartą na dowodach.

Serdecznie zapraszamy do kontaktu - więcej na www.psychodynamiczny.pl


psycholog gdańsk, psycholog gdynia, psycholog sopot, psycholog trójmiasto,
psychoterapia gdańsk , psychoterapia gdynia, psychoterapia sopot, psychoterapia trójmiasto

Zabiegi

 • psychoterapia
 • psychoterapia psychodynamiczna
 • pomoc psychologiczna
 • psychoterapia indywidualna
 • psychoterapia grupowa
 • psychoterapia młodzieży
 • psychoterapia dzieci
 • psychoterapia par
 • diagnoza psychologiczna
 • konsultacja
więcej

Badania

 • diagnoza zaburzeń
 • diagnoza psychologiczna

Choroby

 • zaburzenia osobowości
 • zaburzenia neurotyczne
 • zaburzenia psychotyczne
 • DSM
 • lęki
 • fobie
 • depresja
 • bezsenność
 • narcyzm
 • etc
więcej

Typ placówki

 • Poradnia

Inne placówki

Opinie o lekarzach z tej placówki

Ogólna ocena

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
  A
  Użytkownik zweryfikowany
  Lekarz: mgr Sebastian Pienkowski psychoterapia indywidualna

  Praca z Panem Sebastianem to czas pełen obserwacji, zaskoczeń, olśnień, czasem zdziwienia, niezgody, nieraz trudnych emocji, bolesnych odkryć. Wszystko w atmosferze empatii i autentyczności, na drodze do lepszego zrozumienia siebie i doświadczenia spokoju. Bez cienia wątpliwości polecam pracę z Panem Sebastianem.

  J
  Użytkownik zweryfikowany
  Lekarz: mgr Sebastian Pienkowski Konsultacja psychologiczna

  Oceniam ośrodek bardzo, bardzo pozytywnie.
  Terapeuta Sebastian Pieńkowski pomógł mi odnaleźć się w trudnej sytuacji emocjonalnej po próbie samobójczej mojego członka rodziny i ukierunkował moje działanie na pójście do przodu, zadając inspirujące do postępu pytania. Wyszłam z kryzysu i zaszłam dużo dalej niż się spodziewałam.
  Mimo, że nie zakładałam takich efektów, niespodzianką w terapii okazało się uwolnienie się od męczących mnie od lat schematów nerwicowych reakcji. Nagrodą okazał się tak wyczekiwany i utęskniony od lat wewnętrzny spokój. Prawdziwa wolność i radość z pełnego doświadczania życia bez odtwarzanych automatycznie filtrów, niekończących się analiz, męczącej gonitwy myśli i dążenia do poczucia kontroli. Coś wspaniałego.
  Tego każdemu życzę, wraz z cierpliwością do terapii i niełatwej pracy z sobą. Dobrze mieć w tej pracy kompetentnego i doświadczonego terapeutę. A formuła terapii psychodynamicznej moim zdaniem daje lepsze niż tradycyjna efekty dzięki dynamicznej informacji zwrotnej.
  Jeszcze raz dziękuję.

  D
  Użytkownik zweryfikowany
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lekarz: mgr Sebastian Pienkowski Konsultacja psychologiczna

  Polecam Pana Sebastiana,ponieważ sposob prowadzenia terapii przebiega w sposob zrozumialy i refleksyjny.Krótko,na temat,bez owijania w bawełnę:)

  K
  Użytkownik zweryfikowany
  Lekarz: mgr Sebastian Pienkowski psychoterapia indywidualna

  Z całego serca polecam Pana Sebastiana, terapia prowadzona w najskuteczniejszy możliwy sposób! Profesjonalizm, punktualność, trafność diagnozy i przede wszystkim ogromna wiedza Pana Sebastiana pomogła mi się uporać z problemami w 3 miesiące od rozpoczęcia terapii. Nie mogłam trafić lepiej. Bardzo polecam !!!

  Z
  Lekarz: mgr Sebastian Pienkowski psychoterapia grupowa

  Bardzo dobry lekarz. Człowiek pełny empatii i równocześnie konkretny. Sesje prowadzi wzorowo. Pomógł nie tylko mi ale również innym pacjentom z którymi miałem kontakt na sesjach grupowych. Profesjonalista. Praktyk.
  Polecam terapię u Pana Sebastiana.

  M
  Użytkownik zweryfikowany
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lekarz: mgr Sebastian Pienkowski psychoterapia grupowa

  Terapia grupowa pomogła mi uzyskać narzędzia do radzenia sobie ze swoimi emocjami i skutkami ciężkich przeżyć. Dzięki nim uczę się akceptować i kochać siebie. Teraz mam do tego swój mały psychologiczny warsztat i pracę na całe życie.
  Dzięki grupie mogłam poczuć, że inni cierpią podobnie jak ja, często z podobnych przyczyn. Mogłam też spojrzeć na swoje problemy z wielu różnych perspektyw i zauważyć, że można je w różny sposób przeżyć. Uzyskana świadomość dużo zmienia.
  Czuję się spokojniejsza, bardziej dojrzała i mocniej stąpam po ziemi, tzn. jestem w stanie bardziej realistycznie ocenić sytuacje, mniej przez pryzmat swoich lęków.
  Pozwala to lepiej cieszyć się życiem.
  Polecam każdemu, kto szuka pomocy psychologicznej i chce nie tylko powierzchownie rozwiązać swój problem, ale też lepiej poznać siebie i swoje możliwości.

  K
  Użytkownik zweryfikowany
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lekarz: mgr Sebastian Pienkowski psychoterapia indywidualna

  2 miesiące temu przyszedłem do Pana Sebastiana z potężnymi bólami głowy i migrenami, nie radziłem sobie. Dziś objawy ustąpiły, wreszcie czuję się jak spokojny i w pełni kontrolujący swoje życie człowiek. Według Pana Sebastiana ta terapia trwała krócej niż zwykle, ale poprawa następowała na tyle szybko, że po 2 miesiącach wszystkie nękające mnie problemy ustąpiły.
  Wcześniej miałem kontakt z wieloma terapeutami, szczególnie terapeutkami, które po prostu powodowały, że czułem się bardzo niewygodnie i niepewnie.U Pana Sebastiana zaskoczyło mnie, że to był pierwszy terapeuta, który mnie słuchał i wręcz zmuszał mnie do myślenia. Zero narzucania, wyręczania pacjenta. Nie chodziło by notować i wyuczać się, a poczuć samego siebie lepiej. Poczułem na początku napływ agresji, ale potem zacząłem rozumieć, że nie ma możliwości leczenia, jeśli samemu się nie zaangażuję się w ten proces. Dzięki temu byłem bardziej obecny w terapii, wszystkie moje stany i emocje zacząłem analizować i rozumieć skąd się tak naprawdę biorą.
  Dziś jestem spokojniejszy i łatwiej funkcjonuję ze sobą i ludźmi wokół - wszystko jest teraz takie proste

  M
  Użytkownik zweryfikowany
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lekarz: mgr Sebastian Pienkowski psychoterapia indywidualna

  Jestem po zakończonej- trwającej 3 lata- terapii u Pana Sebastiana i musze stwierdzić, że były to najlepiej zainwestowane pieniądze w siebie ever.

  Jeśli właśnie wahacie się czy iść na terapie to polecam z całego serca Pana Sebastiana!
  Nie traćcie dłużej swojego cennego czasu na tkwienie w punkcie, w którym nie czujecie pełnej satysfakcji z życia.
  Człowiek wydaje na kosmetyczkę, fryzjera i inne tego typu usługi zapominając ze poczucie szczęścia nie leży w rozjaśnionych końcówkach. Trzy lata temu w końcu to do mnie dotarło i zamiast tego – czując ze tak naprawdę nie jestem szczęśliwa- postanowiłam zainwestować w siebie. Dziś, dzięki temu, jestem zupełnie innym człowiekiem.
  Panie Sebastianie - dozgonne dzięki!

  Wystąpił błąd, spróbuj jeszcze raz

Powiązane wyszukiwania