Ośrodek Leczenia Uzależnień - Primum Vivere

Ośrodek leczenia uzależnień Primum Vivere Doświadczona placówka medyczna Zapewniamy wszelkie formy pomocy w regeneracji psychosomatycznej. Terapia odwykowa, odwyk alkoholowy, narkotykowy, esperal,... więcej

Informacje o placówce

Gabinety

Ośrodek Leczenia Uzależnień - Primum Vivere

Działy 47

43-340 , Kozy , śląskie

Pokaż dane kontaktowe
Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)

Ośrodek Leczenia Uzależnień - Primum Vivere

Marszałka Józefa Piłsudskiego 7

43-300 , Bielsko-Biała , śląskie

Pokaż dane kontaktowe
Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)

O nas

Ośrodek leczenia uzależnień Primum Vivere
Doświadczona placówka medyczna

Zapewniamy wszelkie formy pomocy w regeneracji psychosomatycznej. Terapia odwykowa, odwyk alkoholowy, narkotykowy, esperal, to wszystko, co znajdziesz w naszym prywatnym ośrodku odwykowym Primum Vivere.

Nasz Ośrodek leczenia uzależnień to miejsce, w którym czekają na Ciebie NIE TYLKO specjaliści z renomą, dyplomami oraz wieloletnią praktyką. To także miejsce, w którym czekają na Ciebie LUDZIE. Ludzie, którzy odczuwają tak samo, jak Ty. Ludzie, którzy chcą i wiedzą jak Ci pomóc. Nasze doświadczenie opiera się w dużej mierze na ZROZUMIENIU.

Ośrodek Primum Vivere to doświadczona placówka medyczna widniejące w rejestrze...

Podjęcie leczenia w prywatnym ośrodku odwykowym to pierwszy, ale bardzo ważny krok na trudnej drodze do osiągnięcia życiowej równowagi. Człowiek uzależniony długo nie przyznaje się przed sobą samym, że bez alkoholu, narkotyków czy leków nie jest w stanie poradzić sobie z otaczającą go rzeczywistością. Ucieczka w stan odprężenia i chwilowego dobrego samopoczucia okazuje się złudna. W nałóg wprowadzać mogą nie tylko substancje psychoaktywne, ale także czynności powodujące uwalnianie endorfin, jak choćby hazard czy seks. Zmiany w funkcjonowaniu mózgu sprawiają, że osoba uzależniona sięga po to, co przynosi jej ukojenie coraz częściej, tracąc nad tym kontrolę.

Terapia odwykowa w ośrodku Primum Vivere obejmuje spotkania indywidualne i grupowe z udziałem doświadczonych terapeutów i psychologów. Dla każdego z naszych Pacjentów opracowywany jest Osobisty Program Terapeutyczny, uwzględniający indywidualne okoliczności determinujące rozwój choroby. Oferujemy kilkutygodniowe pobyty stacjonarne, obejmujące opiekę medyczną, detoks, kompleksowe badania lekarskie, psychoterapię, zajęcia indywidualne i grupowe, całodniowe wyżywienie i atrakcyjne formy spędzania wolnego czasu. Odwyk prowadzimy także w formie pobytu dziennego. Na czas leczenia naszym Pacjentom przysługuje zwolnienie lekarskie.

Odwyk alkoholowy, narkotykowy czy terapia lekomanii prowadzone są w naszym ośrodku w atmosferze wzajemnej akceptacji i zrozumienia. Wspólnie stoczymy walkę o nową jakość Twojego życia i powrót do normalności. Pamiętaj uzależnienie jest chorobą nieuleczalną, ale możliwą do zatrzymania.

Przyjmujemy osoby nietrzeźwe - ośrodek odwykowy w Kozach

Ośrodek odwykowy Primum Vivere oferuje Terapie leczenia uzależnień w zakresie:
» odwyk alkoholowy, alkoholizm weekendowy
» odwyk od narkotyków,
» odwyk od leków,
» leczenie uzależnień współczesnych, medialnych.

- Terapia współuzależnienia
- Terapia dorosłych dzieci alkoholików
- Psychoterapia problemów rodzinnych
- Leczenie uzależnień wywołanych stresem, depresją, wypaleniem zawodowym takich jak:
- Alkoholizm, Narkotyki, Leki psychotropowe!!!

Na leczenie odwykowe przyjmujemy osoby nietrzeźwe, a także pod wpływem środków psychoaktywnych.

Zastanów się, czemu sięgasz po alkohol, kiedy!!! Nie raz spotkaliśmy podczas 20 letniej praktyki osoby które, nadużywały alkoholu, narkotyków, psychotropów będące w stanie przewlekłego stresu, depresji, braku poczucia celu!!. Wypalenie zawodowe często skłania osoby do sięgania po używki, by przetrwać kolejny dzień w pracy. Znamy metody, które pomogą Ci odzyskać energię, optymizm, chęć do działania!! Leczenie uzależnień jest naszym życiowym celem jako placówki, która doświadczyła nie jednej sytuacji "bez wyjścia" jednak pamiętaj, zawsze jest możliwość wyjścia nawet z najcięższego nałogu, czy to będzie alkohol, narkotyki, hazard, internet, czy uzależnienie krzyżowe.

Leczenie uzależnień polega na kompleksowym ustabilizowaniu ciała i umysłu, dlatego trafiając do nas, uzyskasz pomoc specjalistów terapii uzależnień, psychologów, psychiatrów, jak i medyczną opiekę, trzeźwienie bez zaopatrzenia medycznego jest czasami czymś niemożliwym, jednak Primum Vivere staje na wysokości zadania, tak byś będąc u nas doznał upragnionej ulgi i psychicznej wolności od nałogu, by trzeźwienie było miękim lądowaniem.

Profile społecznościowe

Typ placówki

  • Ośrodek

Inne placówki