Zobacz inne placówki

Kogo szukasz?

Szukaj innej specjalizacji

Usługi

Poniższe ceny dotyczą wizyt prywatnych.

Adres

Nowy Szpital
Wojska Polskiego 126, 86-100 Świecie
Nowy Szpital logo
Ubezpieczenia
NFZ

Specjaliści

Opinie o specjalistach (9)

Ogólna ocena

  A
  Profil zweryfikowany
  Michał Derc Inny

  Kilka miesięcy temu trafiłam do dr Derca z urazem kolana ( trzeba wspomnieć, że lata wcześniej miałam zabieg częściowej meniscektomii łąkotki ). Na podstawie przeprowadzonego wywiadu oraz USG otrzymałam skierowanie na zabieg usunięcia łąkotki oraz rekonstrukcji więzadła krzyżowego. Można powiedzieć, że wizyta przebiegła pomyślnie, gdyż diagnoza była szybka i trafna ( choć niepełna ), jednakże ograniczona komunikacja oraz przekaz informacji dot. całego procesu leczenia, od operacji po rehabilitację czy nawet na temat potencjalnych, negatywnych konsekwencji zalecanego zabiegu, pozostawia wiele do życzenia oraz wymusza na pacjencie wcześniejsze wyedukowanie się w temacie żeby mieć jakiekolwiek pojęcie o co pytać, na co zwrócić uwagę gdyż inaczej wrócimy do domu z kilkoma medycznymi hasłami w głowie i skierowaniem na operację a w przypadku późniejszych wątpliwości należy umówić się i zapłacić za kolejną wizytę.
  W moim przypadku, niedosyt po uzyskanej konsultacji został spowodowany odpowiedzią na pytanie, jakie są konsekwencje całkowitego usunięcia łąkotki ? W odpowiedzi zostałam zapewniona, że brak łąkotki nie ma skutków negatywnych natomiast przestanę odczuwać ból i będę mogła wrócić do uprawiania sportu bez ograniczeń. Zapewnienie niewątpliwie nad wyraz optymistyczne, gdyż w praktyce długotrwały brak łąkotki prowadzi do poważnych zwyrodnień stawu kolanowego przy których zabieg usunięcia łąkotki to przysłowiowa bułka z masłem...
  Ponadto, okazało się, że wystawianie skierowania na w/w zabieg na podstawie samego USG jest z reguły ryzykowną decyzją dla pacjenta jak i samego lekarza. Dlatego wykonałam rezonans na własną rękę, po czym wysłałam wyniki do przychodni z prośbą o wgląd w obraz i opis rezonansu, który wskazywał na jeszcze poważniejszy uraz niż uzyskana wcześniej diagnoza. Jednakże, ostateczna opinia dr Derca nie wniosła nic nowego i ograniczyła się do wycięcia łąkotki i rekonstrukcji więzadła krzyżowego.
  Na tym etapie postanowiłam uzyskać drugą opinię i skonsultowałam się z innym ortopedą. Rezonans wykazał, że wieloletni brak znacznej części łąkotki oraz zerwane więzadło spowodowały uszkodzenie chrząstki, którą należy zrekonstruować w celu zniwelowania jej dalszych uszkodzeń a ponadto sugerowany jest przeszczep łąkotki.

  Opisem mojego doświadczenia chciałabym jedynie uzmysłowić przyszłym pacjentom, że czasem warto zdecydować się na drugą, niezależną opinię, nawet dla spokojnej głowy bo niestety ale lekarz, lekarzowi nierówny a przez nasz brak wiedzy medycznej dosyć łatwo wprowadzić nas w błąd.

  P
  Profil zweryfikowany
  Nowy Szpital Inny

  Super przemiły lekarz. Bardzo dobry specjalista bardzo kompetentny lekarz potrafi doradzić. Polecam w 100 %

  R
  Profil zweryfikowany
  Nowy Szpital Inny

  Wspaniały, komunikatywny lekarz, przemiła osoba, super podejście do pacjenta, dziękuję Panie doktorze że jest Pan po prostu człowiekiem

  W
  Profil zweryfikowany
  lek. Jarosław Marszałek Inny

  Bardzo szybko zdiagnozowany problem zdrowotny. Miła atmosfera oraz przyjazny gabinet. Kontakt z lekarzem na najwyższym poziomie. Opieka zdrowotna po zabiegu również bez uwag.

  S
  Profil zweryfikowany
  dr n. med. Andrzej Palewicz laparoskopowa operacja przepukliny

  Dr. n. med. Andrzej Palewicz to specjalista o dużej wiedzy i doświadczeniu, z wielkim sercem i cierpliwością dla pacjenta. Pozostaję pod ogromnym wrażeniem kompetencji, zaangażowania i wrażliwości .Dziękuję Panu doktorowi i całej załodze oddziału chirurgi Nowego Szpitala w Świeciu za udaną operację laparoskopową przepukliny pachwinowej.

  O
  Profil zweryfikowany
  Jarosław Niedźwiecki Inny

  Pan Doktor znalazł dla mojego cierpiącego syna czas mimo tego, że nie byłam umówiona. Nie zostawił dziecka z bolącą nogą. Przeprowadził wnikliwy wywiad. Był bardzo miły dla dziecka i dla mnie. Zrobił USG i postawił diagnozę. Dokładnie wszystko wytłumaczył. Bardzo polecam.

  Profil zweryfikowany
  dr n. med. Ahmed Tantush konsultacja endokrynologiczna

  Wizyta odbyła się na NFZ. Nie polecam, ponieważ nie zostałam potraktowana poważnie przez pana doktora, zbagatelizowal problem, z którym się do niego zwróciłam. Nie okazał mi szacunku zwracając się do mnie na "ty" bez mojej zgody. Jestem młodą osobą i zrozumialabym takie zachowanie, gdyby przy tym nie był tak nieprzyjemny. Wizyta była z tego powodu stresująca i trwała kilka minut, ponieważ pan doktor wyraźnie się spieszył i nie miał czasu zadać podstawowych pytań. Uważam, że podejrzenie guza przysadki mózgowej to nie jest kwestia, którą powinno się odwlekać na okres kilku miesięcy, pozostawiając pacjentkę w niepewności, z uciążliwymi objawami. Taka konsultacja to jedynie strata czasu i cierpliwości.

  Jesteś tym lekarzem? Odpowiedz na tę opinię! Zarejestruj się teraz

  dr n. med. Ahmed Tantush

  Odpowiadając na Pani negatywną opinie dotyczącą mojej osoby ,chciałbym przypomnieć iż została Pani przyjęta do poradni endokrynologicznej w trybie expresowym tj 8 dni od skierowania od lekarza z izby ratowniczej. Nie mozna tylko na podstawie okresowego bolu glowy i nieznacznie podwyzszonej prolaktyny podejrzewac guza przysadki. Nie wiem gdzie widzi Pani zbagatelizowanie problemu gdyż po przeprowadzeniu z Panią wywiadu skierowałem Panią do szpitala na szczegółowe badania hormonalne. Przeprosić mogę jedynie za to iż bardzo często zwracam się do swoich pacjentów per Ty, gdyż w krajach zachodnich gdzie pracowalem taka formę się używa, a napewno nie było to działanie zamierzone tylko zwykłe przejezyczenie. Dodam rowniez iz rok temu zglosila sie Pani do naszego szpitala z powodu boli podbrzusza , gdzie dr S. Po przeprowadzeniu z Panią wywiadu i badaniu zlecił badania laboratoryjne do dnia dzisiejszego nie zgłosiła się Pani po wyniki ani nie przyszła na kontrolę i omówienie ewentualnych problemów zdrowotnych.

  A
  Profil zweryfikowany
  dr n. med. Ahmed Tantush

  Nie dam na Pana złego słowa powiedzieć. Stoczyłam batalię z bezpłodnością, inni lekarze niby coś podejrzewali, niby gdzieś tam kierowali a jak kilka lat temu trafiłam do pana Ahmeda, po opisanych objawach od razu w ciemno zgadł co może mi dolegać, oczywiście aby to potwierdzić skierował mnie na odpowiednie badania i okazało się, że trafił bezbłędnie. Po zastosowanym leczeniu powoli wszystko zaczęło wracać do normy, oczywiście jeden dzień nie chorowałam i w jeden dzień mnie nie wyleczył ale konsekwentnie trzymałam się zaleceń, przyjmowałam leki, poprawa była widoczna. Po kilku latach bez okresu zaczęłam miesiączkować regularnie i w końcu po roku od wystąpienia miesiączki zaczęłam być płodna. Obecnie jestem w drugim miesiącu ciąży, nie posiadam się z wdzięczności dla pana doktora!!! Przy tym wszystkim jest tak bardzo ludzki i sympatyczny aż brak słów. Dusza człowiek.

  Profil zweryfikowany
  dr n. med. Andrzej Palewicz usunięcie guza i przepukliny

  Mieliśmy z żoną szczęście trafić na tak wspaniałego człowieka i lekarza jak dr Palewicz.Profesjonalnie i bezinteresownie zoperował u mnie przepuklinę a u żony guza dużego rozmiaru. potrafił swym podejściem do pacjenta wyeliminować stres i obawę. Mając różne doświadczenia z innymi lekarzami dr Palewicz przywrócił w nas wiarę w dobrych i uczciwych lekarzy.
  Z wyrazami wdzięczności i szacunku.Sz.J.A.

  Wystąpił błąd, spróbuj jeszcze raz

Najczęściej zadawane pytania