Fidelis w Tarnowie

(8 opinii)
Zobacz lekarzy

Informacje o placówce

Gabinety

Fidelis w Tarnowie

PCK 26

33-100 , Tarnów , małopolskie

Pokaż dane kontaktowe
Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)

Typ placówki

 • Przychodnia

Inne placówki

Opinie o lekarzach z tej placówki

 • Tomasz Wikarjak

  Ortopeda, lek.

  • A
   Lokalizacja: Gabinet ortopedyczny

   We wrześniu 2015 r cierpiałam z powodu ogromnego bólu w lewym kolanie (z boku, po wewnętrznej stronie). Rezonans magnetyczny wykazał poziome pęknięcie łąkotki, wysięk i torbiel. Termin zabiegu w Krakowie wyznaczono mi na październik 2024 (czyli za 9 lat!).
   Dowiedziałam się, że w Szpitalu Św. Łukasza w Tarnowie terminy są niedługie więc zarejestrowałam się do tamtejszej poradni, do doktora Wikarjaka. Doktor ma podstawie badania fizykalnego stwierdził chonodromalację i na tej podstawie zakwalifikował mnie do artroskopii (zdjęcia z rezonansu obejrzał na koniec wizyty, mówiąc, że jest to dla niego badanie dodatkowe, raczej niepotrzebne).
   Zabieg odbył się 21.03.2016, w poniedziałek. We wtorek lub środę udało mi się na 3 minuty zatrzymać doktora, żeby dowiedzieć się czegokolwiek o stanie mojego kolana. Doktor powiedział, że mam sporą chonodromalację, chrząstka jest w kiepskim stanie. Wyczyścił co się dało, usuwając „spory płat wiszącej chrząstki”. Zapytany o łąkotkę stwierdził, że nie zauważył z nią problemu.
   Na wizytę kontrolną zapisałam się do prywatnej przychodni, w której przyjmuje doktor Wikarjak, (pamiętając ogrom pacjentów i czas oczekiwania w poradni przyszpitalnej). Na pierwszej, po 3 tygodniach – dostałam skierowanie na zabiegi (krioterapię, laser i megatronik) oraz suplementy. Na kolejnej, po 3 miesiącach, doktor zalecił zastrzyki z kwasu hialuronowego i wyznaczył termin kolejnej za pół roku.
   Przez te miesiące kolano bolało tym samym miejscu, co przed artroskopią. Noga zginała mi się w ograniczonym zakresie, niecałe 90 stopni (miałam problem, żeby chwycić się za stopę). O tym wszystkim powiedziałam doktorowi w styczniu podczas kolejnej wizyty. Odpowiedzią były słowa: „Ale po co pani więcej, przecież nie wspina się pani ani nie jest instruktorką tańca”. I „to niedobrze, że boli”. Zalecenia: kolejne suplementy i kolejną seria zastrzyków.
   Od razu poszukałam innego lekarza. Ten złapał się za głowę gdy zobaczył mój zakres zakres ruchu. Zlecił terapię manualną, ćwiczenia i zabiegi (krio i jonoforezę). Po dwóch masażach widać było efekty, cała seria przyniosła spektakularną poprawę. Po opisaniu dolegliwości bólowych od razu zasugerował problem z łąkotką (nie znając wyników rezonansu i epikryzy że szpitala). Kolejne badanie rezonansem pokazało dokładnie to samo pęknięcie!!
   Jestem 6 tygodni po kolejnej artroskopii, podczas której usunięto „odpęknięty” fragment łąkotki. Intensywna rehabilitacja sprawiła, że wróciłam prawie całkiem do sprawności.
   Uważam, że straciłam przez doktora Wikarjaka półtora roku normalnego funkcjonowania. Nie wiem, jakimi kryteriami kieruje się doktor, oceniając przydatność ruchomości kończyny - mnie bardzo przydaje się pełen zakres...

  • M
   Lokalizacja: Gabinet ortopedyczny

   Polecam lekarza Wikarjaka. Bardzo dobry specjalista który najpierw zszył mi lekotke a teraz będzie rekonstruował ASL. Sympatyczny z bardzo dobrym podejściem do pacjenta, na oddziale nie przejdzie koło pacjenta tylko zawsze zapyta o samopoczucie oraz coś zażartuje. Polecam !

  Zobacz wszystkie opinie (8) o tym lekarzu


Powiązane wyszukiwania