Centrum Diagnostyki Medycznej MULTI MED Warszawa Krasińskiego

Centrum Diagnostyki Medycznej MULTI MED Warszawa Krasińskiego

Usługi

Poniższe ceny dotyczą wizyt prywatnych.

O nas

Pracownia rezonansu magnetycznego w Warszawie przy ul. Krasińskiego znajduje się na Żoliborzu. W pobliżu znajdują się przystanki tramwajowe i autobusowe. Osoby zmotoryzowane mogą zostawić samochód na bezpłatnym parkingu dla pacjentów.
W pracowni wykonujemy badania rezonansu magnetycznego z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu o mocy 1,5T. Specjalna budowa aparatu umożliwia badanie pacjentów cierpiących na klaustrofobię. Ponad to wykonujemy badania w znieczuleniu ogólnym (sedacji) dzieciom od 1 r.ż oraz osobom dorosłym.
więcej

Adres

Centrum Diagnostyki Medycznej MULTI MED Warszawa Krasińskiego
Zygmunta Krasińskiego 69, 01-755 Warszawa
Centrum Diagnostyki Medycznej MULTI MED Warszawa Krasińskiego logo

Specjaliści

Pytania do placówki

Jakie udogodnienia oferujecie pacjentom?

Pacjentom oferujemy darmowy parking, który mieści się na prywatnym terenie pracowni. Aby móc z niego skorzystać, należy wcisnąć guzik, znajdujący się na bramie wjazdowej.


Czy wykonujecie badania dzieciom?

Wykonujemy badania MR u dzieci. Wiek jest kwestią indywidualną. Rodzic/opiekun umawiający badanie powinien mieć na uwadze, że przez czas trwania badania dziecko musi leżeć nieruchomo. Aby dziecko poczuło się spokojniej, ma zakładane słuchawki, na których może posłuchać bajki. Podczas badania może być obecny jeden rodzic. Istnieje możliwość przeprowadzenia badania w znieczuleniu ogólnym u pacjentów od pierwszego roku życia. Tego rodzaju usługę należy umówić bezpośrednio przez naszą infolinię.


Czy pacjenci z klaustrofobią mogą czuć się bezpiecznie w placówce?

Na komfortowe samopoczucie pacjentów z klaustrofobią wpływa krótszy magnez niż standardowy. Wnętrze pomieszczenia, w którym odbywa się badanie jest dobrze oświetlone i urządzone w jasnych kolorach. Podczas badania pacjent ma założone słuchawki, z których może posłuchać preferowaną przez siebie muzykę. Pacjent dostaje na czas trwania badania w dłoń gruszkę alarmową, którą może ścisnąć w każdym momencie i przerwać badanie, wzywając w ten sposób personel medyczny.


Czy sprzęty diagnostyczne są przygotowane dla osób z otyłością?

W naszym aparacie o średnicy 60 cm wykonamy rezonans magnetyczny u pacjentów z masą ciała do 110 kg. Powyżej wagi 110 kg, istotne jest podanie wzrostu i badanej okolicy ciała, abyśmy mogli zweryfikować czy uda się odpowiednio ułożyć pacjenta do prawidłowego przeprowadzenia badania.


Czy oferujecie pacjentom możliwość przeprowadzenia badania pod narkozą lub ze środkiem uspokajającym?

Badania MR w znieczuleniu ogólnym przeprowadzamy u pacjentów od pierwszego roku życia. Głównie u dzieci, którym leżenie w bezruchu sprawia trud. Taka możliwość jest zalecana również osobom dorosłym, którzy z powodu klaustrofobii lub dolegliwości bólowych nie są zdolni wykonać badania. Termin badania należy umówić przez naszą infolinię.


Jakie środki ostrożności stosujecie ze względu na obecność COVID-19?

Pacjenci są przyjmowani bez obecności osób towarzyszących (nie obowiązuje w terminach, kiedy są przeprowadzane badania w znieczuleniu ogólnym). Wewnątrz pracowni obowiązuje nakaz zasłaniania nosa i ust maseczką.


W co wyposażona jest pracownia?

  • aparat Siemens Magnetom Avanto 1,5 T
  • aparat do znieczuleń Dameca
  • kardiomonitor Philips
  • automatyczny wstrzykiwacz środka kontrastującego
  • aparat do pomiaru kreatyniny

Jakie metody płatności przyjmujecie?

Karta, gotówka, przelew


Co wyróżnia Was od innych placówek diagnostycznych?

Pracownia rezonansu magnetycznego funkcjonuje od marca 2019 roku. Wyposażona jest w nowy sprzęt, który gwarantuje wysoką jakość wykonywanych usług. Świeże i czyste wnętrze wpływa na komfort pacjentów w poczekalni. Naszym atutem jest dogodna lokalizacja w dzielnicy Żoliborz (blisko Śródmieścia), prywatny parking do użytku pacjentów.


Jak należy przygotować się na badanie rezonansu magnetycznego?

Wymagane jest przygotowanie do badania MR jamy brzusznej, miednicy mniejszej i prostaty.

W przeddzień badania: Należy pozostać na diecie lekkostrawnej. Wieczorem należy przyjąć 1 x 5 kapsułek symetykonu (np. Espumisan) oraz zaaplikować doodbytniczo czopek glicerynowy.

W dniu badania: Jeżeli badanie odbywa się w godzinach porannych, to należy pozostać na czczo oraz przyjąć 1 x 3 kapsułek symetykonu (np. Espumisan), popijając niewielką ilością wody. Jeżeli badanie odbywa się w godzinach popołudniowych, to należy pozostać na diecie lekkostrawnej, 6 godzin przed planowanym wykonaniem badania należy pozostać na czczo, nie należy przyjmować żadnych płynów do 4 godzin przed badaniem. Rano należy przyjąć 1 x 3 kapsułki symetykonu (np. Espumisan), popijając niewielką ilością wody. Leki stosowane przewlekle należy przyjmować zgodnie z zaleceniami lekarza.


W jaki sposób pacjent otrzymuje wyniki?

Pacjent może odebrać płytę CD z obrazami zaraz po zakończonym badaniu.
Czas oczekiwania na opis wynosi do 5 dni roboczych.
Sposoby otrzymania wyniku badania:

  • odbiór osobisty
  • odbiór przez osobę upoważnioną w dokumentacji medycznej (wypełnionej w dniu badania)
  • odbiór osobisty/przez osobę upoważnioną w innej placówce Multimedu
  • za pośrednictwem Poczty Polskiej (dotyczy adresów poza terenem Warszawy)
  • IKP (Internetowe Konta Pacjenta) na stronie www.multimed.pl

Czy Wasza placówka jest dostosowana do przyjmowania pacjentów z niepełnosprawnościami?

Dla pacjentów z niepełnosprawnościami jest przystosowany podjazd do drzwi wejściowych budynku oraz do pomieszczenia, w którym przeprowadzane jest badanie. Toaleta jest dostosowana dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim.


Jaki zespół specjalistów pracuje u Was w placówce przy badaniach obrazowych?

Technik elektroradiolog, pielęgniarka, lekarz radiolog


Czy opis badania ma wpływ na ostateczną cenę?

Nie.

Najczęściej zadawane pytania