dr n. med.

Piotr Sobolewski

Okulista

Calendar-iconCreated with Sketch. Poproś o kalendarz wizyt

Studia medyczne ukończyłem w 1987 roku w Białymstoku. W 1993 uzyskałem tytuł doktora nauk medycznych. Od 1994 posiadam II stopień specjalizacji z chorób oczu. Podstawą mojej wiedzy... więcej

Adresy i cenniki

Podobni lekarze, do których możesz umówić wizytę

Doświadczenie i kwalifikacje

about-me-iconCreated with Sketch. O mnie

 • Studia medyczne ukończyłem w 1987 roku w Białymstoku. W 1993 uzyskałem tytuł doktora nauk medycznych. Od 1994 posiadam II stopień specjalizacji z chorób oczu. Podstawą mojej wiedzy jest wieloletnia praca kliniczna. Jestem autorem ponad 30 publikacji naukowych. Zorganizowałem i prowadziłem wiele szkoleń m.in z laseroterapii chorób oczu. Posiadam doświadczenie szpitalne na stanowisku ordynatora oddziału okulistycznego i konsultanta wojewódzkiego. Wykonałem setki operacji i zabiegów okulistycznych (leczenie operacyjne zaćmy, jaskry, odwarstwienia siatkówki, zeza, zaopatrzenie chiurgiczne ran oka).Pracowałem także wiele lat w poradni przyklinicznej, w specjalistycznej poradni okulistycznej w Suwałkach, Białymstoku i Warszawie.
  Od 8 lat wykonuję w Białymstoku zabiegi laserowej korekcji wad wzroku.
  Specjalizuję się także w laserowym leczeniu mętów ciała szklistego.Mój ośrodek znalazł się wśród 10 rekomendowanych klinik przeprowadzjących tego typu zabiegi na świecie.
  Odbyłem wiele krajowych i zagranicznych szkoleń zawodowych potwierdzonych certyfikatami. Systematycznie uczestniczę w międzynarodowych kursach chirurgii refrakcyjnej.
  1 czerwca 2012 zostałem wyróżniony w konkursie "Podlaski Innowator 2012" organizowanym przez Uniwersytet w Białymstoku oraz władze miasta Białegostoku. 2 - krotnie uzyskałem dotację unijną na zakup aparatury medycznej w 2009 oraz 2013 roku.

Specjalizacje

 • Okulistyka

Choroby

Ocena pacjentów:

Dodaj własną opinię
 • P
  Lokalizacja: CENTRUM OKULISTYCZNO-LASEROWE. Prywatny Gabinet Okulistyczny.Usługa: badanie okulistyczne

  Fachowiec z powołania. Pan doktor bardzo profesjonalnie podszedł do badań kwalifikacyjnych - od lat mam chore oko (astygmatyzm nadwzroczny) i nigdy do tej pory nie byłam tak szczegółowo i wnikliwie diagnozowana. Poza tym doktor zaraża spokojem, optymizmem - a to jest niezwykle potrzebne w tym zawodzie. Dzięki tym walorom wyszłam z gabinetu bardzo zadowolona. Poza tym na szczęście się zakwalifikowałam do laserowej korekcji wzroku, która została zaplanowana na najbliższy wolny termin. Jedynie czego żałuję, to tego, że tak późno trafiłam do dr Sobolewskiego. Cieszę się, że mamy tu u nas w Białymstoku takiego fachowca. Z czystym sumieniem gorąco polecam.

 • D
  Lokalizacja: CENTRUM OKULISTYCZNO-LASEROWE. Prywatny Gabinet Okulistyczny.Usługa: Inny

  Dr Sobolewski jest wyjątkowym lekarzem i bardzo dobrym fachowcem w swojej specjalizacji. Ja mam przekonanie, że na bieżąco podażą za najnowszymi światowymi metodami i rozwiązaniami technologicznymi, co w przypadku okulistyki jest na pewno kluczowe. U Pana doktora przechodziłem zabiegi dwóch rożnych typów, był to zabieg zabezpieczenia siatkówki oraz zabieg usuwania zmętnień. Szczególnie dobrze oceniam zabieg usuwania zmętnień, te najbardziej przeszkadzające w widzeniu zostały usunięte. Ważne tu chyba jednak jest, aby w przypadku tego typu zabiegu pacjent miał realne oczekiwania, bo na pewno nie da się usunąć wszystkiego, ale na pewno da się ograniczyć ilość zmętnień.
  Dziękuję i polecam tym, którzy maja problemy z oczami, Daniel

 • A

  Mam nadzieję że tą opinią zakończę wątpliwości osób odnośnie udania się na zabieg witreolizy laserowej w celu usunięcia mętów. Pojawiło mi się kilka dużych, wyraźnych mętów, rzekomo dobrze położonych. W Internecie generalnie piszą że ta metoda jest bardzo mało skuteczna i szkoda czasu, ale było też kilka opinii, że troszkę udało się pomóc, dlatego postanowiłem spróbować. W jednym oku miałem duży, wyraźny męt, dlatego potrafię bardzo dobrze ocenić skuteczność zabiegu, ponieważ to właśnie na jego usuwanie umówiliśmy się z doktorem i zaczęliśmy zabieg od tego oka. Zapłaciłem za zabieg 1400zł, postrzeganie mętów jest bez zmian, a nawet jest odrobinę gorzej, bo pojawiła się mała czarna kropeczka po laserze. Z pozytywów mogę powiedzieć, że badania diagnostyczne są bardzo dokładne i tutaj nie mam zastrzeżeń. Jednak jeśli chodzi o męty i witreolizę laserową - ta metoda jest bezskuteczna. Wpisując "vitreolysis" w google można zobaczyć jak przebiega zabieg od strony lekarza - to nie jest usuwanie mętów, tylko bezskuteczna próba rozdzielenia ich, przesuwanie ich, i nawet gdyby jakoś zadziałała to te męty nadal pływają i znowu się połączą.Nie musiałem pisać tej opinii, ale myślę, że ktoś kto zastanawia się nad tym zabiegiem po tym poście znajdzie odpowiedź - trzeba czekać na jakiś przełom w medycynie, przyzwyczaić się albo w ostateczności wykonać FOV (floaters only virectomy) za granicą.

 • Miesiąc temu miałam zabieg laserowej korekcji wzroku metodą Trans PRK. Jestem bardzo zadowolona. Doktor Sobolewski to profesjonalista. Bardzo dobry kontakt z pacjentem, udzielał odpowiedzi na każde nurtujące mnie pytanie. Widzę teraz bardzo dobrze, efekt jest lepszy niż się spodziewałam.

 • Na wstępie bardzo dziękuje Panie Doktorze. Bardzo profesjonalne podejście do tematu, wszystko zostało mi wyjaśnione jak będzie przebiegał zabieg. Metoda korekcji jaką mi Dr zaproponował to Trans PRK (zabieg 22.10.2016 r.), po zabiegu trzymałem się zaleceń, już na trzeci dzień jakość wzroku się poprawiła, to było niesamowite uczucie jak z dnia na dzień widziałem coraz lepiej. Bardzo polecam niezdecydowanym wizytę u Doktora. Teraz mogę się cieszyć super wzrokiem, i tym samym lepszą jakością życia. Jeszce raz bardzo dziękuję.
  Marcin Kopciewski

 • Panie Doktorze, Dziękuje ! Najlepszy Fachowiec, Specjalista! Serdecznie polecam, nie trzeba jezdzic po Polsce wystarczy wizyta u PRAWDZIWEGO LEKARZA jakim jest Pan doktor Piotr Sobolewski! Szkoda , że musiałam przejść taka gehennę i nikt wcześniej nie polecił mi Pana Doktora. Agnieszka Misiuk

 • U

  Niedawno minął rok od operacji mojej wady wzroku (-2,25 i -2,5, plus lekki astygmatyzm, mam 30 lat :) ). Czeka mnie jeszcze ostatnia wizyta ale już od dawna wiem, że było warto. Teraz po wadzie nie ma już śladu, ostatni wynik to 0,0. Cały strach okazał się bezsensowny a okres rekonwalescencji mało problematyczny. Pan doktor zawsze odpowiadał na pytania i wątpliwości, a wszystko przebiegło zgodnie z jego szczegółowym opisem, Polecam!

 • A

  Witam wszystkich
  Zabieg miałem prawie rok temu i muszę stwierdzić ze był to strzał w 10.
  Zapomniałem co to okulary,na początku moja kobieta obawiała się ze przejże na oczy, ale po tylu latach razem doszedłem do wniosku ze nie będę jej zmieniał.
  Może nieznam się na tych wszystkich medycznych pierdołach ale dzięki gościowi widzę dobrze i napewno powierzył bym jemu swoje gały jeszcze raz bez wachania bez względu na cenę. A wszystkim tym co tylko narzekają i biadolą polecam pozostać przy patrzałkach. Pozdrowienia dla Dr.i jego ekipy.
  Pozdrawiam. Dariusz W.

 • M

  Pan doktor troszeczkę bardziej zorientowany na zysk, mniej na dobro pacjenta. Proponował mi zabiegi laserowe które zostały mi stanowczo odradzone przez innych lekarzy. Podczas wizyty nakłaniał mnie na szereg dodatkowych badań bez których rzekomo nie był w stanie zdiagnozować co mi jest bo "być może coś przeoczył" przy badaniu dna oka (standardowym). Niestety medycyna często zmienia się w "handel" usług.

  dr n. med. Piotr Sobolewski2015-11-10

  Każdy pacjent, który myśli o korekcji laserowej musi przejeść tzw. badanie kwalifikacyjne. Jest to ocena 10 parametrów w celu wykluczenia istniejących chorób oczu, wykonania indywidualnych pomiarów wady wzroku, sprawdzenia właściwości i aberracji rogówki, oceny ryzyka związanego z zabiegiem oraz poznania realnych oczekiwań kandydata. Są to niestety badania dodatkowo płatne, wykonywane na specjalistycznej aparaturze.

 • M

  Witam, u pana doktora Sobolewskiego miałem robione dwa zabiegi laserowe na męty w ciele szklistym.Niestety w moim przypadku nic mi to nie pomogło, wręcz przeciwnie męty przesunęły się w jednym oku w centralny punkt widzenia. Więcej zabiegów nie robiłem...

  dr n. med. Piotr Sobolewski2015-11-10

  Leczenie mętów ciała szklistego jest procesem, o czym informuję pacjentów na swojej stornie www.leczeniemetow.pl. Nie zawsze kończy się na 2 zabiegach. Przesunięcie się mętów świadczy o dynamice leczenia. Drogi Panie pacjencie „Martyno” – zapraszam na kontynuację kuracji !

Lekarz, do którego umówisz się na wizytę online