dr n. med.

Piotr Korczyński

verifiedCreated with Sketch.

Pulmonolog, Internista

51 opinii +dodaj

Umów wizytę oceń lekarza
17 umówionych wizyt w ciągu 30 dni

Specjalista chorób wewnętrznych, specjalista chorób płuc. Dr n. med Piotr Korczyński urodzony w 1971 roku w Warszawie jest absolwentem I Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
51 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • B
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: MD Clinic

  Miła i sympatyczna obsługa.Pan doktór po dokładnym zbadaniu skierował mnie na dalsze konsultacje...

 • Lokalizacja: Katedra i Klinika Chorób Wewnętrznych Pneumonologii i AlergologiiUsługa: bronchoskopia

  Panie Doktorze dzięki Pańskiemu spokojowi i profesjonalizmowi strach był mniejszy i poczułam się bezpiecznie. Dziękuję za wczorajszą bronchoskopię!

 • K
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: MD Clinic PragaUsługa: konsultacja pulmonologiczna

  Wizyta przebiegła pomyślnie Pan doktor po zbadaniu mnie dość długo wypytywał mnie o dolegliwości nie tylko związane z chorobą ,która mnie do niego sprowadziła.Jestem zadowolona z wizyty.

 • M
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl

  Pan doktor jest bardzo miły, troskliwy i dociekliwy. Prowadzi mnie już od 4 lat. Mam zawsze dobrze dobrane leki i odkąd jestem pod jego opieką nie choruję.

 • T
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: MD Clinic PragaUsługa: konsultacja pulmonologiczna

  Pan Doktor uważnie słucha i jest bardzo zaangażowany. Działa szybko i jak do tej pory skutecznie. Opiekuje się pacjentem i mówi wprost mimo, że tematy nie są łatwe ani przyjemne. Żałuję, że musiałem iść do Pulmunologa; cieszę się, że to tego.

 • A
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: MD Clinic

  Po raz kolejny trafiłam do doktora i nie zawiódł mnie i tym razem. Prowadzi konkretny wywiad, jednocześnie wprowadzając komfortową i przyjazną atmosferę w gabinecie. Przesympatyczny lekarz, polecam każdemu, kto szuka dobrego pulmonologa. Przychodzę do niego z astmą i po pierwszej wizycie miałam wyznaczone konkretne leki, które przyjmuję do tej pory i kontrolujemy mój stan co jakiś czas. Wizyta warta każdych pieniędzy.

 • L
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: MD Clinic

  Rzadko zdarza mi się wystawiać jakiekolwiek opinię ale Pan Doktor sobie na to zasłużył. Bardziej kontaktowego lekarza nie spotkałem. Na wizycie uśmiechnięty, wysłuchał dokładnie, zlecił niezbędne badania i podał swojego maila w razie jakichkolwiek pytań. Po przeprowadzeniu badań napisałem maila z wynikami i dostałem błyskawiczną odpowiedź. Oby takich lekarzy więcej. Polecam.

 • Z
  Lokalizacja: MD Clinic

  Bardzo komunikatywny i rzeczowy Pan doktor. Mówi jasno i w sposób czytelny dla laika, bez uciekania się do fachowych terminów.

 • A

  Leczę się u p. Doktora już kilka lat. Doceniam jego kompetencję, zorganizowanie, zaangażowanie w sprawy pacjenta.

 • E
  Lokalizacja: MD Clinic

  Do doktora trafiłem po wizycie u internisty. Doktor bardzo dokładnie i wnikliwie zapoznał się z moimi dolegliwościami. Szybko postawił dobrą diagnozę, zlecił badania oraz szybsze badanie kontrolne. Wystawiam opinię bardzo dobry, ponieważ lekarz mimo wszystko pomógł chociaż nadal kaszlę ale to jeszcze leczymy główna choroba wyleczona.

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Specjalista chorób wewnętrznych, specjalista chorób płuc.

  Dr n. med Piotr Korczyński urodzony w 1971 roku w Warszawie jest absolwentem I Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

  Staż podyplomowy odbywał w SPCSK przy ul. Banacha 1a w Katedrze i Klinice Chorób Wewnętrznych, Pneumonologii i Alergologii, gdzie pracuje do dzisiaj, obecnie na stanowisku Adiunkta. Początek swojej kariery lekarskiej związał szczególnie z diagnostyką i leczeniem chorych z obserwowanymi bezdechami w czasie snu oraz patologicznym chrapaniem. Zainteresowania medycyną snu przełożyły się również na pracę naukową. Jest autorem i współautorem ponad 40 publikacji związanych również z problematyką oddychania w czasie snu. Uczestniczył w wielu krajowych i zagranicznych zjazdach jako autor doniesień naukowych. W 2005 otrzymał wyróżnienie dla młodego pneumonologa za publikację dotycząca zastosowania protez stomatologicznych w leczeniu obturacyjnego bezdechu podczas snu, które to wyróżnienie przyznało mu Polskie Towarzystwo Chorób Płuc. W latach 2009-2011 otrzymywał rokrocznie nagrodę Rektora Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego za prace naukowe. Swoją pracę naukową zwieńczył obroną pracy doktorskiej, za którą I Wydział Lekarski przyznał wyróżnienie.

  Specjalizację z chorób wewnętrznych uzyskał w 2004 roku, specjalizację z chorób płuc w 2007 roku. Pracując na pełnoprofilowym oddziale pulmonologicznym ma możliwość diagnozowania i leczenia wszystkich chorób tej specjalizacji, od problemów przewlekłego kaszlu, zaburzeń oddychania w czasie snu (bezdech i chrapanie), po infekcje układu oddechowego oraz diagnostykę onkologiczną i gruźlicę. Dr Piotr Korczyński posiada również doświadczenie w zakresie inwazyjnej diagnostyki pulmonologicznej, wykonuje bronchoskopie, torakoskopie oraz nowoczesne zabiegi diagnostyczne z użyciem wewnątrzoskrzelowego USG.

Specjalizacje

 • Choroby wewnętrzne
 • Choroby płuc

Publikacje

 • Comparison of Small Bore Catheter Aspiration and Chest Tube Drainage in the Management of Spontaneous Pneumothorax. Adv Exp Med Biol. 2015.
 • Comparison of endobronchial ultrasound and high resolution computed tomography as tools for airway wall imaging in asthma and chronic obstructive pulmonary disease. Respir Med. 2016
 • Obstructive sleep apnea in shift workers. Sleep Med. 2011
 • Acute respiratory failure in a patient with spontaneous esophageal rupture (Boerhaave syndrome). Respi Care. 2011
 • Diagnostic utility of pleural fluid and serum markers in differentiation between malignant and non-malignant pleural effusions. Eur J Med Res. 2009
więcej