dr n. med.

Piotr Korczyński

verifiedCreated with Sketch.

Pulmonolog, Internista

62 opinie +dodaj

Umów wizytę oceń lekarza
25 umówionych wizyt w ciągu 30 dni

Specjalista chorób wewnętrznych, specjalista chorób płuc. Dr n. med Piotr Korczyński urodzony w 1971 roku w Warszawie jest absolwentem I Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
62 opinie

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • E
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: MD ClinicUsługa: wysypka

  Wnikliwy, miły i ogarnięty lekarz. Pełen profesjonalizm i rzetelna pomoc. Oby takich więcej, polecam! :)

 • T
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: MD Clinic

  Bardzo przyjazny lekarz, podchodzi ze zrozumieniem do pacjenta. Informuje przystępnie, bez żargonu. Nie straszy :), ale i nie ma mowy o łatwym pocieszaniu i mówieniu, że wszystko będzie dobrze.

 • B
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: MD Clinic

  Lekarz robił wrażenie kompetentnego i profesjonalnego. Udzielił potrzebnych informacji i podjął działania zgodne z potrzebami pacjenta. Był konkretny i sympatyczny.

 • A
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: MD Clinic PragaUsługa: konsultacja pulmonologiczna

  Super lekarz. Bardzo konkretny oraz znający się na rzeczy. Przeprowadził bardzo dokładny i drobiazgowy wywiad, pytając również o rzeczy z przeszłości. Na tej postawie postawił jak się okazało po czasie raczej słuszną diagnozę. Poszedłem do niego z kaszlem, jak to zwykle bywał przy jesieni, czyli aby mnie osłuchał i dał jakiś antybiotyk lub coś podobnego - jak każdy inny lekarz w przeszłości. On osłuchał, ale po tym wywiadzie postawił zupełnie inną diagnozę niż każdy inny lekarz wcześniej. Poprzednio mówiono mi o zapaleniu oskrzeli, a jak się okazało, mam nadwrażliwe oskrzela, a nie żadne zapalenia. Przepisał mi lek w inhalatorze i tak z perspektywy czasu mogę śmiało powiedzieć, że ten lek pomógł - nie tylko przeszło mi wtedy jak ręką odjął, to do tego (odpukać) do dzisiaj kaszel nie wrócił :) Jestem bardzo zadowolony, że trafiłem do doktora Korczyńskiego - jak najbardziej polecam, a ja sam na pewno skieruję się do niego, jeśli jeszcze będą mnie płuca/oskrzela męczyć.

 • M
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: MD Clinic Praga

  Jestem po pierwszej wizycie.Lekarz okazał się profesjonalny i bardzo miły Poświęcił mi naprawdę dużo czasu analizując historię mojej choroby. Mam cichą nadzieję,że będzie w stanie mi pomóc.Pierwsze wrażenie ok. Maria.

 • S
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: MD Clinic

  Zgłosiłam się z dość skomplikowanym problemem. Podczas wizyty po przeanalizowaniu wszystkich danych przez lekarza i przeprowadzeniu badania osłuchowego wszystkie moje wątpliwości zostały wyjaśnione. Uzyskałam realną pomoc w dalszej terapii mojej choroby. Polecam za fachowość świadczonych usług.

 • M
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: MD Clinic

  Bardzo przyjemny lekarz i znający się na tym co robi. Polecam gorąco, wizyta zamówiona przez internet co bardzo ułatwia życie i czas, przez co nie trzeba dzwonić czy stać w kolejce.

 • E
  Lokalizacja: W innym miejscuUsługa: stały pacjent

  Pan Doktor Piotr jest lekarzem z powołania. Zawsze uprzejmy i miły, wsłuchuje się w potrzeby pacjenta. Prowadzi mnie już kilka lat /astma oskrzelowa/, elastyczny co do terminów, co dla mnie jest bardzo ważne. To co jednak podoba mi się najbardziej u Doktora Piotra to to, że nie wciska "reklamówki" leków, a w leczeniu stosuje niezbędne minimum tak, aby nadmiernie nie obciążać organizmu pacjenta. Pozdrawiam Pana Doktora. Ewelina Wachowska-Giers

 • A
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: MD Clinic

  Bardzo zaangażowany lekarz. Duża wiedza mimo mojego skomplikowanego przypadku. A do tego przemiły. Polecam.

 • I
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: MD Clinic PragaUsługa: konsultacja pulmonologiczna

  Bardzo sympatyczny i rzeczowy lekarz.Wnikliwie przeprowadził wywiad i odpowiedział konkretnie na każde zadane mu pytanie. Nie zbywa pacjenta tylko stara się na spokojnie znaleźć rozwiązanie problemu. Zdecydowanie polecam!!!

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Specjalista chorób wewnętrznych, specjalista chorób płuc.

  Dr n. med Piotr Korczyński urodzony w 1971 roku w Warszawie jest absolwentem I Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

  Staż podyplomowy odbywał w SPCSK przy ul. Banacha 1a w Katedrze i Klinice Chorób Wewnętrznych, Pneumonologii i Alergologii, gdzie pracuje do dzisiaj, obecnie na stanowisku Adiunkta. Początek swojej kariery lekarskiej związał szczególnie z diagnostyką i leczeniem chorych z obserwowanymi bezdechami w czasie snu oraz patologicznym chrapaniem. Zainteresowania medycyną snu przełożyły się również na pracę naukową. Jest autorem i współautorem ponad 40 publikacji związanych również z problematyką oddychania w czasie snu. Uczestniczył w wielu krajowych i zagranicznych zjazdach jako autor doniesień naukowych. W 2005 otrzymał wyróżnienie dla młodego pneumonologa za publikację dotycząca zastosowania protez stomatologicznych w leczeniu obturacyjnego bezdechu podczas snu, które to wyróżnienie przyznało mu Polskie Towarzystwo Chorób Płuc. W latach 2009-2011 otrzymywał rokrocznie nagrodę Rektora Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego za prace naukowe. Swoją pracę naukową zwieńczył obroną pracy doktorskiej, za którą I Wydział Lekarski przyznał wyróżnienie.

  Specjalizację z chorób wewnętrznych uzyskał w 2004 roku, specjalizację z chorób płuc w 2007 roku. Pracując na pełnoprofilowym oddziale pulmonologicznym ma możliwość diagnozowania i leczenia wszystkich chorób tej specjalizacji, od problemów przewlekłego kaszlu, zaburzeń oddychania w czasie snu (bezdech i chrapanie), po infekcje układu oddechowego oraz diagnostykę onkologiczną i gruźlicę. Dr Piotr Korczyński posiada również doświadczenie w zakresie inwazyjnej diagnostyki pulmonologicznej, wykonuje bronchoskopie, torakoskopie oraz nowoczesne zabiegi diagnostyczne z użyciem wewnątrzoskrzelowego USG.

Specjalizacje

 • Choroby wewnętrzne
 • Choroby płuc

Publikacje

 • Comparison of Small Bore Catheter Aspiration and Chest Tube Drainage in the Management of Spontaneous Pneumothorax. Adv Exp Med Biol. 2015.
 • Comparison of endobronchial ultrasound and high resolution computed tomography as tools for airway wall imaging in asthma and chronic obstructive pulmonary disease. Respir Med. 2016
 • Obstructive sleep apnea in shift workers. Sleep Med. 2011
 • Acute respiratory failure in a patient with spontaneous esophageal rupture (Boerhaave syndrome). Respi Care. 2011
 • Diagnostic utility of pleural fluid and serum markers in differentiation between malignant and non-malignant pleural effusions. Eur J Med Res. 2009
więcej