Lek.

Piotr Jaworski verifiedCreated with Sketch.

Okulista, Chirurg

Adresy i kontakt

Ostatnia opinia

 • M
  Lokalizacja: Centrum Mikrochirurgii Oka OptomedUsługa: dobieranie soczewek dla dziecka

  Chciała tylko napisać, że ja odbieram Pana doktora bardzo pozytywnie. I
  W październiku 2018 otrzymaliśmy soczewki. Dodam , że nieprawda jest jak tu co niektórzy piszą, e Pan doktor nie podaje parametrów soczewek. Dostaliśmy wszystkie parametry soczewek.

 • Szukasz okulisty? Pacjenci polecają:

  Bronisława Koraszewska-Matuszewska
  Bronisława Koraszewska-Matuszewska
  Okulista, Okulista dziecięcy
  ul Bażantów 2, Katowice
  Pełen profesjonalizm! Takiego lekarza życzę każdemu! a Pani profesor życzę dużo zdrówka i wytrwałości. więcej

  Barbara Kawalec-Herbut
  Barbara Kawalec-Herbut
  Okulista, Okulista dziecięcy, Lekarz medycyny estetycznej
  Jankego 176, Katowice
  Pani Doktor bardzo kompetentna szybko i sprawnie postawiła diagnozę u mojej córki bardzo sympatyczna polecamy:-) więcej

  Teresa Wilczek-Kaszuba
  Teresa Wilczek-Kaszuba
  Okulista
  Łabędzia 2, Katowice
  Jestem bardzo zadowolona z wizyty u Pani Doktor. Miła atmosfera, praktyczne porady, dobrze dobrane lekarstwa oraz… więcej

  Anna Małgorzata Stradowska
  Anna Małgorzata Stradowska
  Okulista
  ul. Damrota 47a, Tychy
  bardzo sprawnie profesjonalnie zostałem przyjęty i przebadany S P doświadczenie pani doktór zachęciło mnie do powierzenia… więcej

  Adrian Smędowski
  Adrian Smędowski
  Okulista, Lekarz medycyny estetycznej
  Orzesze
  Wizyta rozwiala moje obawy co do mojego zdrowia pan doktor jasno wyjaśnił co mi dolega i na co mam zwrócić uwagę… więcej

  Doświadczenie i kwalifikacje

  O mnie

  Lek. med. Piotr Jaworski
  Specjalista chorób oczu

  Ukończył Śląską Akademię Medyczną w Katowicach. Posiada specjalizację z zakresu okulistyki. Swoje umiejętności zawodowe doskonalił w wielu ośrodkach w kraju jaki i zagranicą (m.in. na stażu w Instytucie Okulistyki Fiodorowa w Moskwie). Ukończył też szereg specjalistycznych szkoleń m.in. z zakresu mikroendoskopii Como (Włochy), chirurgii oczodołu Rostock (Niemcy), implantacji INTAX-ów i aplikacji soczewek kontaktowych San Paulo (Brazylia) i Paryżu.

  W 1996 skonstruował i opatentował aparaturę pomiarową wyznaczającą kąt skręcenia osi soczewki kontaktowej. Wraz z zespołem lekarzy z Centrum Mikrochirurgii Oka Optomed jako pierwsi wprowadzili do Polski technologię tzw. indywidualnego dopasowania miękkich i twardych soczewek kontaktowych, a także technikę wykorzystującą laser połączony z mikroendoskopem do rekonstrukcji dróg łzowych.

  W 2010 roku ukończył budowę prototypowej aparatury – mikroskopu do pozycjonowana implantów, a w 2012 roku unikatowej na skalę światową aparatury do badania oczopląsów i ostrości widzenia – Optonystagmografu.

  Jest autorem wielu prac poświęconych kontaktologii i chirurgii okulistycznej.

  Specjalizacje

  • Okulistyka

  Usługi

  Centrum Mikrochirurgii Oka Optomed

  ul. Żwirki i Wigury 4, 40-063 Katowice, śląskie

  Zwykła wizyta
  Korekcja powiek
  Płukanie kanalików łzowych
  Badanie pola widzenia
  Neurookulistyka
  Crosslinking
  Cross linking
  Intacs
  Laserowe usunięcie nieprawidłowo rosnących rzęs (trichiaza)
  Okulistyka dziecięca
  Przeszczepy rogówki
  Witrektomia
  Ortokorekcja
  Astygmatyzm
  Pokaż wszystkie

  Pytania od pacjentów

  Martwisz się swoim zdrowiem? Zadawaj pytania 23 tysiącom lekarzy i specjalistów, odpowiedź na swoje pytanie otrzymasz średnio w przeciągu 48 h, zupełnie za darmo.

  Martwisz się swoim zdrowiem?

  Zadawaj pytania 23 tysiącom lekarzy i specjalistów, odpowiedź na swoje pytanie otrzymasz średnio w przeciągu 48 h, zupełnie za darmo.

  Zadaj pytanie naszym specjalistom

  Ocena pacjentów

  4

  Ogólna ocena
  65 opinii

  • Punktualność
  • Zaangażowanie
  • Gabinet
  • M
   Lokalizacja: Centrum Mikrochirurgii Oka OptomedUsługa: dobieranie soczewek dla dziecka

   Chciała tylko napisać, że ja odbieram Pana doktora bardzo pozytywnie. I
   W październiku 2018 otrzymaliśmy soczewki. Dodam , że nieprawda jest jak tu co niektórzy piszą, e Pan doktor nie podaje parametrów soczewek. Dostaliśmy wszystkie parametry soczewek.

  • K
   Lokalizacja: Centrum Mikrochirurgii Oka Optomed

   Planowo miał zostać wykonany zabieg sondowania kanalika łzowego prawego u niemowlaka, ze względu na ropienie i łzawienie. Lekarz wykonał zabieg na obojgu oczu bez konsultacji z rodzicami. Lewy kanalik nie łzawił, ani nie ropiał. Przełożyło się to oczywiście na kwestie finansowe. Sam zabieg przeprowadzono bez powikłań. Jedyne zastrzeżenie to brak konsultacji z prawnymi opiekunami dziecka i działanie na własną rękę.

  • A
   Lokalizacja: Centrum Mikrochirurgii Oka OptomedUsługa: niedrożność dróg łzowych

   Nieskuteczny zabieg LDCR.... A propozycja lekarza po obejrzeniu TK (10 m-cy po zabiegu)? Kolejny pełnopłatny zabieg lub inny, 2 razy droższy...
   W czasie wizyt kontrolnych miło. Zgłaszane dolegliwości w czasie wizyt kontrolnych w zasadzie bagatelizowane: "spokojnie, wszystko będzie dobrze"... I co? nie jest dobrze, jest tak jak było przed zabiegiem albo nawet gorzej. Także nie polecam...

   Piotr Jaworski2018-04-03

   Zapraszam do kontaktu celem umówienia terminu wizyty i wyjaśnienia wątpliwości.

  • M
   Lokalizacja: Centrum Mikrochirurgii Oka OptomedUsługa: zabieg zaćmy

   Świetny specjalista. Wykonał bardzo trudny zabieg przechodzonej zaćmy z całkowitą utratą widzenia. Po zabiegu 100% widzenia.

  • E
   Lokalizacja: Centrum Mikrochirurgii Oka OptomedUsługa: dobranie soczewek

   Witam ostrzegam wszystkich przed tym lekarzem, wizyta jak to wizyta uśmiech miła atmosfera, wszystko było ładnie dopóki nie poprosiłem o parametry soczewek, których i tak nie dostałem, na wizycie kontrolnej miałem uwagi ,że jest coś nie tak z soczewkami , jak wspomniałem o drugich soczewek które mi przysługiwały zostałem zbyty nic więcej nie da się zrobić tak ma być pomimo . Była to pierwsza i ostatnia wizyta.

   Piotr Jaworski2017-12-27

   Zapraszam do kontaktu celem umówienia terminu wizyty i wyjaśnienia wątpliwości.

  • P
   Lokalizacja: Centrum Mikrochirurgii Oka OptomedUsługa: Inny

   Miły i konkretny lekarz. Szybko pomógł mi ze łzawiącym okiem, podczas gdy inni okulisci byli bezradni .

  • K
   Lokalizacja: Centrum Mikrochirurgii Oka OptomedUsługa: Inny

   Tak fachowego lekarza dotad nie spotkalismy. Robi badania dokladnie, nawet u malego dziecka. Jest mily, spokojny i ma dobre podejscie.

  • J

   Wszyscy lekarze odradzali mi soczewki "nie da sie, pani nic nie pomogą" i tak dorobilam sie garbatego nosa i kompleksów weku dojrzewania. Ten lekarz nie mówil ze sie nie da, dobrał, załozył i od tej pory wiem ze nigdy nie wrócę do okularów :)

  • J

   Chodzę do Pana doktora ponad 10 lat. Na pewno jest bardzo fachowy w swojej dziedzinie. Jednak cała otoczka związana z wizytami przyprawia mnie o mdłości. To się od lat nei zmienia: wielogodzinne opóźnienia, zapchana poczekalnia.. Dobra, co 2 lata można przeboleć, ważne, że soczewki są dobrze dobrane.
   Ale do napisania tej opinii skłoniło mnie raczej co innego. Ostatnim razem po wizycie poprosiłam panie w rejestracji, aby podały mi parametry dobranych soczewek twardych. Panie zamarły, kazały pytać pana doktora. Tak też zrobiłam. Pan doktor wpadł w wewnętrzną rzecz jasna furię, starał się nie dać tego po sobie poznać, ale widać było, że się wkurzył. Powiedział, że nie poda, że nie odpowiada za to, co mi ktoś sprzeda, że on dobrał takie i takie trzeba zamówić, itp. Niestety mój ówczesny stan (ciąża) sprawił, że nie weszłam w polemikę - mój błąd.
   Za jedną soczewkę twardą płacę 1200zł, za drugą 850zł, (razem 1950zł, nie 2000zł - żeby nfz mógł dofinansować tylko od jednego tysiąca), od lat dokładnie tyle samo. To aż niemożliwe, albo coś drożeje (po prostu), albo tanieje (rozwój technologii itp..), ale tu od kilkunastu lat tyle samo! Poczytałam trochę w internecie o soczewkach i co? W stanach soczewka twarda firmy Hecht kosztuje ok. 70$. Pan doktor jest jedynym przedstawicielem tej firmy na Polskę. Nie muszę chyba nic więcej dodawać.
   Od lat zastanawiam się, czy nie zmienić lekarza, teraz pan doktor w końcu przekonał mnie, żeby to zrobić.

  • A

   Witam, piszę tę opinię, by ostrzec wszystkich przyszłych pacjentów, którzy mają zamiar umówić się do Pana doktora. Zatem od początku : 15 stycznia tego roku miałam zabieg u Pana doktora ( skrócenie mięśnia w prawym oku ), zapłaciłam 3500 złotych. Na zabieg nie czekałam długo, wpłaciłam 500 złotych zaliczki, zrobiłam badania i za tydzień miałam już zabieg. Po dwóch tygodniach zgłosiłam się do kontroli i okazało się, że na operowanym oku zrobiła mi się cysta. Ale Pan doktor stwierdził, że za wcześnie by ją usunąć i kazał umówić się na kolejny termin za dwa tygodnie. Z uwagi, że w recepcji była kolejka, pomyślałam, że zadzwonię z domu. Tak też zrobiłam a Pani w recepcji powiedziała, że są wolne terminy na maj. Tłumaczę, że jestem po zabiegu a Pani na to, że mogłam umówić się wcześniej. Nie rozumiem tylko kiedy? Może przed zabiegiem??? Z wielkiej łaski umówiła mnie na wizytę do Pana doktora na 24 marca ale już do Katowic, bo w Chorzowie nie było dla mnie miejsc. Na wizycie usłyszałam, że Pan doktor nie może mi wykonać w tym gabinecie zabiegu, więc kazał odezwać się po świętach, tj. 29 marca.Zadzwoniłam a Pan doktor poinformował mnie, że jest bardzo zajęty i może przyjąć mnie za tydzień. Poinformowałam doktora stanowczo, że nie będę dłużej chodziła z cystą w oku, kazał mi podjechać tego samego dnia o 19.30 do Katowic, gdyż twierdził, że w Chorzowie w tym dniu nie pracuje. Chyba zapomniał o tym, że tydzień wcześniej w Katowicach, w tym samym gabinecie nie miał możliwości zająć się moim okiem, pomimo to pojechałam do Przychodni w Katowicach, gdzie na miejscu okazało się, że Przychodnia była do 16-tej. Mogą Państwo sobie wyobrazić co w tym momencie czułam!
   Po drodze do domu przejeżdżając przez Chorzów, zajrzałam do kliniki i osłupiałam! Pan doktor w najlepsze przyjmował pacjentów. Odczekałam na wyjście pacjenta z gabinetu i jedyną rekompensatą za moje przeżycia była bezcenna mina Pana doktora. Powiedziałam, co myślę, Doktor zaproponował mi bym wyszła z gabinetu, obiecał mnie przyjąć, gdzie przede mną było jeszcze dziesięciu pacjentów a była godzina 20. Reasumując, jestem po wczorajszej wizycie u innego specjalisty, gdzie dowiedziałam się, że trzeba wykonać u mnie zabieg chirurgiczny, który Pan doktor musiałby wykonać za darmo w ramach poprzedniego zabiegu. Teraz już wiemy ,dlaczego Pan doktor unikał kontaktu ze mną. Bardziej intratne jest przyjmowanie dziesiątek pacjentów niż poprowadzenie jednego pacjenta od początku do końca. Stanowczo odradzam i nie polecam!

  Zgodnie z RODO informujemy, że administratorem danych osobowych ujawnionych na profilu Profesjonalisty jest ZnanyLekarz sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Kolejowa 5/7 kod pocztowy 01-217.

  ZnanyLekarz przetwarza dane osobowe Profesjonalisty w celu informowania użytkowników internetu o prowadzonej przez Profesjonalistę działalności leczniczej lub innej podobnej, w tym specjalizacjach, miejscach przyjmowania pacjentów i opiniach na temat jego działalności (art. 6 ust. 1 lit. f RODO)

  Dane osobowe pochodzą z powszechnie dostępnych źródeł, w tym CEIDG. Więcej o danych osobowych na stronie: https://www.znanylekarz.pl/gdpr/landing#tab=professional