dr n. med.

Patrycja Wręczycka-Cegielny

Ginekolog

Jestem absolwentką Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Specjalizację z położnictwa i ginekologii odbyłam w Oddziale Ginekologii i Położnictwa… więcej

Adresy i cenniki usług

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Jestem absolwentką Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Specjalizację z położnictwa i ginekologii odbyłam w Oddziale Ginekologii i Położnictwa Szpitala Miejskiego Specjalistycznego im. G. Narutowicza w Krakowie i w 2014r. złożyłam Państwowy Egzamin Specjalizacyjny. Równolegle ze specjalizacją realizowałam studia doktoranckie na Wydziale Lekarskim CM UJ, co zaowocowało obroną doktoratu pt."Ciężkie powikłania popromienne u pacjentek leczonych radioterapią z powodu raka szyjki macicy i ich wpływ na funkcje anorektum" w kwietniu 2013r.
  W maju 2015r. rozpoczęłam kolejną specjalizację - z ginekologii onkologicznej w krakowskim oddziale Centrum Onkologii- Instytucie Marii Skłodowskiej-Curie.
  Obecnie jestem ponadto pracownikiem dydaktyczno-naukowym Zakładu Dydaktyki Medycznej Wydziału Lekarskiego CM UJ, gdzie prowadzę zajęcia z młodymi adeptami sztuki lekarskiej.
  Aktualnie pracuję także w Oddziale Ginekologiczno-Położniczym z Ginekologią Onkologiczną Szpitala im. L. Rydygiera w Krakowie.
  Jestem autorką prac naukowych publikowanych w czasopismach polsko- i anglojęzycznych , a także laureatką nagród na konferencjach medycznych. Brałam udział w licznych kursach, szkoleniach, kongresach i warsztatach tak w zakresie teorii, jak i praktyki. Stale dbam o poszerzanie mojej wiedzy i doskonalenie umiejętności.
  Moim Pacjentkom oferuję szeroki zakres procedur diagnostycznych, terapeutycznych i opiekę szpitalną związaną z prowadzeniem i rozwiązaniem ciąży, także patologicznej, położnictwem, ginekologią , w tym onkologiczną, zabiegi operacyjne, także minimalnie inwazyjne, jak laparoskopia,czy histeroskopia.
  W spektrum moich zainteresowań zawodowych leży przede wszystkim ginekologia operacyjna szczególnie związana z nowotworami narządu rodnego kobiety.
  W pracy stawiam na profesjonalizm i wdrażam obowiązujące aktualnie zasady Evidence-based medicine ( tzn. medycyny opartej na faktach). Bardzo ważne są dla mnie nie tylko optymalny wynik procesu diagnostyczno-terapeutycznego, ale także zapewnienie komfortu i poczucia bezpieczeństwa każdej Pacjentce.

  Uwaga:
  Przewidywane godziny wizyt sa jedynie orientacyjne. W związku ze specyfika specjalizacji i w zależności od sytuacji medycznej np. stwierdzenie podejrzenia nowotworu czy ciąży obumarłej czas wizyty może ulec wydłużeniu i spowodować przesunięcia w grafiku wizyt. Staram sie poświecić każdej Pacjentce tyle czasu, ile potrzebuje i w związku z tym prosze o wyrozumiałość.

Specjalizacje

 • Położnictwo i ginekologia

Ukończone szkoły

 • Wydział Lekarski Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, Kraków
 • Studia Doktoranckie, WL CM UJ, Kraków

Publikacje

 • Choroby proktologiczne u kobiet w ciąży i połogu. P.Wałęga,M. Romaniszyn,P.Wręczycka-Cegielny. MP Gastrologia , luty 2014
 • Chirurgia kolorektalna – postępy 2010. Roman M. Herman., Patrycja Wręczycka-Cegielny, Michał Nowakowski, Jakub Kucharz, Medycyna Praktyczna 2(96) 2011
 • Ocena funkcji zwieracza odbytu u pacjentek z przetoką odbytniczo-pochwową po radioterapii z powodu raka szyjki macicy. Patrycja Wręczycka-Cegielny. Roman M. Herman, K.Urbański, J. Mituś, Proktologia supl.1/2010
 • Przetoki odbytniczo-pochwowe ze szczególnym uwzględnieniem przetok powstałych po radioterapii nowotworów narządów miednicy mniejszej. Patrycja Wręczycka-Cegielny, Roman M. Herman. Curr. Gynecol. Oncol. 2010, 8 (4), p. 256-264, 284
więcej

Nagrody i wyróżnienia

 • Nagroda Okręgowej Izby Lekarskiej za wynik Państwowego Egzaminu Specjalizacyjnego (Kraków, 2014r.)
 • Nagroda za projekt doktoratu - I Konferencja Doktorantów ( Kraków, 2012r.)

Znajomość języków

 • angielski

Certyfikaty

 • Patrycja Wręczycka-Cegielny, ginekolog w mieście Kraków - Certyfikaty

Choroby

 • mięśniaki macicy
 • endometrioza
 • rak endometrium
 • rak jajnika
 • rak szyjki macicy
 • infekcja HPV
 • infekcje dróg rodnych
 • ból miednicy
 • zaburzenia miesiączkowania
 • krwawienie z dróg rodnych
 • bolesne miesiączkowanie
 • zespół policystycznych jajników
 • zespół napięcia przedmiesiączkowego
 • niepłodność
więcej

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
59 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: 3 Bell Opławski Kraków

  Świetny specjalista! Pani Doktor jest niesamowicie zaangażowanym w jak najlepszą diagnostykę i leczenie profesjonalistą. W czasie wywiadu zadaje bardzo szczegółowe pytania, bierze pod uwage rózne możliwości w czasie diagnostyki, zleca wiele badań i sama badania wykonuje w wyjątkowo dokładny sposób. Przy tym jest bardzo taktywnym i życzliwym człowiekiem.
  Serdecznie polecam!

 • Lokalizacja: 3 Bell Opławski KrakówUsługa: wizyta kontrolna

  Pani doktor bardzo sympatyczna i konkretna z duża wiedza. Wszystko dokladnie tłumaczy. Polecam wizytę u tego lekarza.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: 3 Bell Opławski Kraków

  Serdecznie polecam Panią Doktor. Bardzo ważne jest dla mnie poczucie komfortu na wizycie i przy P. Dr takie jest. Bez skrępowania można opisać co dolega. Dla mnie ważne jest to, ze pamięta mnie jako pacjentkę i nie trzeba opowiadać od początku swojej historii, co w innych gabinetach się zdarzało. Nawet w tych renomowanych.
  Pozdrowienia dla Pani.
  Ela Nawrot

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Pani Doktor jest bardzo przyjazna i jednocześnie rzeczowa, widać że zależy jej na tym żeby pacjentka czuła się komfortowo.

 • Pani doktor miła i otwarta na drugiego czlowieka, do tego konkretna i dokładna. Zamierzam kontynuować u niej prowadzenie ciąży, bo swoim podejściem do pacjenta wzbudziła moje zaufanie.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Pani Doktor bardzo profesjonalna, a przy tym dokładna, szczegółowy wywiad, a po nim skierowanie na szereg dodatkowych badań.

 • Lokalizacja: 3 Bell Opławski KrakówUsługa: prowadzenie ciąży

  5 to za malo. Rewelacyjny Lekarz.
  Doktor prowadzila moja pierwsza ciaze i czasem zaluje, ze nie planuje wiecej dzieci :))
  Rzeczowa, konkretna lekarka- wszystko wytlumaczy, wyjasni, dokladnie zbada, zadne moje pytanie nie pozostawalo bez odpowiedzi, wszelkie watpliwosci zawsze rozwiewala. W razie koniecznosci dostepna pod prywatnym telefonem.
  Takze w Szpitalu podczas porodu majac ja kolo siebie wiedzialam, ze na pewno wszystko bedzie dobrze
  Doktor naprawde interesuje sie Pacjentkami, podczas kazdej wizyty przeprowadza dokladny wywiad. Odpowiada na wszystkie pytania, ktorych z racji pierwszej ciazy moglo byc naprawde duzo. W razie koniecznosci zawsze przyjmie Pacjentke, mimo pelnego grafiku.
  Podczas 9 miesiecy ciazy wiedzialam, ze prowadzi mnie lekarka, ktorej moge w 100% zaufac
  Moze nie powinnam zachwalac tak Pani doktor, bo bedzie miala tyle Pacjentek, ze ciezko sie bedzie umowic na wizyte. Ale wiem, ze ciaza, to stresujacy czas i warto miec lekarza, ktory pomoze nam przejsc ten piekny, a zarazem trudny okres :)
  Polecam!

 • Lokalizacja: 3 Bell Opławski KrakówUsługa: Zwykła wizyta

  Przyszłam do Pani doktor ze zdiagnozowanym i leczonym od prawie dwóch lat PCOS. Poprzedni lekarz mówił, że zajście w ciąże jest w ciągu najbliższego ("może za 2-3 lata") czasu niemożliwe. Po jednej wizycie, zmianie leczenia, zaszłam w ciążę :)

  Można tylko pogratulować Pani doktor skuteczności! Poza tym, Pani doktor jest profesjonalna, kompetentna i zaangażowana. Wszystko dokładnie tłumaczy, odpowiada na pytania. Bardzo polecam!

 • Lokalizacja: Szpital Specjalistyczny im. Ludwika Rydygiera w KrakowieUsługa: ciąża

  Pani Doktor prowadziła moją drugą ciażę- żałuję że pierwszy poród przez ciecie cesarskie nie miał miejsca w Szpitalu Rydgiera i nie został odebrany przez Pania Doktor jestem przekonana że wtedy nie miałabym takich dolegliwości bólowych w drugiej ciąży spowodowanych szablonowym traktowaniem pacjentek w innym szpitalu. Moim zdaniem słowo kompetentny nie jest wystarczające aby opisać pracę Pani Doktor, dlatego, że jest przede wszystkim niezwykłą kobietą, która uratowała życie mojego dziecka. Moja ciąża prowadzona była tak jak sama chciałabym wykonywać swoją pracę będąc lekarzem. Pani Doktor dbała żebym robiła wszelkie badania mające na celu weryfikację prawidłowego rozwoju płodu. Teraz już wiem jak istotne jest badanie ktg, które wielu lekarzy uważa za niepotrzebne w ciąży. W moim przypadku gdyby nie czujność Pani Doktor może zrobiłabym je raz przed porodem, a tak miałam dwa zapisy, jeden książkowy i drugi tydzień później na którym pojawiła się tachykardia i poprzez który ciąże zakończono. To, co działo się z moim dzieckiem w szpitalu przypominało melodramat i gdyby nie profesjonalne podejście Pani Doktor, a także zespołu osób, które Pani towarzyszyły na sali porodowej, mojego syna nie byłoby z nami. Pokrótce tylko zaznaczę, że po wspomnianym badaniu ktg na którym pojawiła się tachykardia miałam wykonane usg, gdzie dziecko było w ustawieniu główkowym z przodującą pępowiną a niespełna dwie godziny później gdy Pani Doktor wykonywała cięcie cesarskie syn zmienił położenie na poprzeczne. Pani Doktor jeszcze raz z całego serca dziękuję za wszystko Pani a także całemu personelowi, który był przy mnie w trakcie porodu i podczas pobytu w szpitalu.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: 3 Bell Opławski KrakówUsługa: Zwykła wizyta

  Do Pani Doktor poszłam nie wiedząc o niej nic. Czytałam tylko opinie na Internecie. Opinie te byly w 100% trafne. Pani Doktor ma wspaniale podejscie do pacjenta, słucha uważnie, doradza a przede wszystkim profesjonalnie leczy.od wejścia do gabinetu jest uśmiechnięta i rozpromieniona i ta pozytywna energia zaraża ludzi.
  Prowadziłam u niej ciaze i jestem bardzo zadowolona, bylam pod profesjonalna opieka. Druga ciaze na pewno bede prowadzila u tego samego lekarza. Polecam Panią Doktor z całego serca!