dr n. med.

Patrycja Wręczycka-Cegielny

Ginekolog

Jestem absolwentką Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Specjalizację z położnictwa i ginekologii odbyłam w Oddziale Ginekologii i Położn... więcej

Umów wizytę

info-iconCreated with Sketch. Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Doświadczenie i kwalifikacje

about-me-iconCreated with Sketch. O mnie

 • Jestem absolwentką Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Specjalizację z położnictwa i ginekologii odbyłam w Oddziale Ginekologii i Położnictwa Szpitala Miejskiego Specjalistycznego im. G. Narutowicza w Krakowie i w 2014r. złożyłam Państwowy Egzamin Specjalizacyjny. Równolegle ze specjalizacją realizowałam studia doktoranckie na Wydziale Lekarskim CM UJ, co zaowocowało obroną doktoratu pt."Ciężkie powikłania popromienne u pacjentek leczonych radioterapią z powodu raka szyjki macicy i ich wpływ na funkcje anorektum" w kwietniu 2013r.
  W maju 2015r. rozpoczęłam kolejną specjalizację - z ginekologii onkologicznej w krakowskim oddziale Centrum Onkologii- Instytucie Marii Skłodowskiej-Curie.
  Obecnie jestem ponadto pracownikiem dydaktyczno-naukowym Zakładu Dydaktyki Medycznej Wydziału Lekarskiego CM UJ, gdzie prowadzę zajęcia z młodymi adeptami sztuki lekarskiej.
  Aktualnie pracuję także w Oddziale Ginekologiczno-Położniczym z Ginekologią Onkologiczną Szpitala im. L. Rydygiera w Krakowie.
  Jestem autorką prac naukowych publikowanych w czasopismach polsko- i anglojęzycznych , a także laureatką nagród na konferencjach medycznych. Brałam udział w licznych kursach, szkoleniach, kongresach i warsztatach tak w zakresie teorii, jak i praktyki. Stale dbam o poszerzanie mojej wiedzy i doskonalenie umiejętności.
  Moim Pacjentkom oferuję szeroki zakres procedur diagnostycznych, terapeutycznych i opiekę szpitalną związaną z prowadzeniem i rozwiązaniem ciąży, także patologicznej, położnictwem, ginekologią , w tym onkologiczną, zabiegi operacyjne, także minimalnie inwazyjne, jak laparoskopia,czy histeroskopia.
  W spektrum moich zainteresowań zawodowych leży przede wszystkim ginekologia operacyjna szczególnie związana z nowotworami narządu rodnego kobiety.
  W pracy stawiam na profesjonalizm i wdrażam obowiązujące aktualnie zasady Evidence-based medicine ( tzn. medycyny opartej na faktach). Bardzo ważne są dla mnie nie tylko optymalny wynik procesu diagnostyczno-terapeutycznego, ale także zapewnienie komfortu i poczucia bezpieczeństwa każdej Pacjentce.

  Uwaga:
  Przewidywane godziny wizyt sa jedynie orientacyjne. W związku ze specyfika specjalizacji i w zależności od sytuacji medycznej np. stwierdzenie podejrzenia nowotworu czy ciąży obumarłej czas wizyty może ulec wydłużeniu i spowodować przesunięcia w grafiku wizyt. Staram sie poświecić każdej Pacjentce tyle czasu, ile potrzebuje i w związku z tym prosze o wyrozumiałość.

Specjalizacje

 • Położnictwo i ginekologia

Ukończone szkoły

 • Wydział Lekarski Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, Kraków
 • Studia Doktoranckie, WL CM UJ, Kraków

Publikacje

 • Choroby proktologiczne u kobiet w ciąży i połogu. P.Wałęga,M. Romaniszyn,P.Wręczycka-Cegielny. MP Gastrologia , luty 2014
 • Chirurgia kolorektalna – postępy 2010. Roman M. Herman., Patrycja Wręczycka-Cegielny, Michał Nowakowski, Jakub Kucharz, Medycyna Praktyczna 2(96) 2011
 • Ocena funkcji zwieracza odbytu u pacjentek z przetoką odbytniczo-pochwową po radioterapii z powodu raka szyjki macicy. Patrycja Wręczycka-Cegielny. Roman M. Herman, K.Urbański, J. Mituś, Proktologia supl.1/2010
 • Przetoki odbytniczo-pochwowe ze szczególnym uwzględnieniem przetok powstałych po radioterapii nowotworów narządów miednicy mniejszej. Patrycja Wręczycka-Cegielny, Roman M. Herman. Curr. Gynecol. Oncol. 2010, 8 (4), p. 256-264, 284
więcej

Nagrody i wyróżnienia

 • Nagroda Okręgowej Izby Lekarskiej za wynik Państwowego Egzaminu Specjalizacyjnego (Kraków, 2014r.)
 • Nagroda za projekt doktoratu - I Konferencja Doktorantów ( Kraków, 2012r.)

Znajomość języków

 • angielski

Certyfikaty

 • Patrycja Wręczycka-Cegielny, ginekolog w mieście Kraków - Certyfikaty

Ocena pacjentów

Dodaj własną opinię
5

Ogólna ocena
52 opinie

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • E
  Lokalizacja: Szpital Specjalistyczny im. Ludwika Rydygiera w KrakowieUsługa: ciąża

  Pani Doktor prowadziła moją drugą ciażę- żałuję że pierwszy poród przez ciecie cesarskie nie miał miejsca w Szpitalu Rydgiera i nie został odebrany przez Pania Doktor jestem przekonana że wtedy nie miałabym takich dolegliwości bólowych w drugiej ciąży spowodowanych szablonowym traktowaniem pacjentek w innym szpitalu. Moim zdaniem słowo kompetentny nie jest wystarczające aby opisać pracę Pani Doktor, dlatego, że jest przede wszystkim niezwykłą kobietą, która uratowała życie mojego dziecka. Moja ciąża prowadzona była tak jak sama chciałabym wykonywać swoją pracę będąc lekarzem. Pani Doktor dbała żebym robiła wszelkie badania mające na celu weryfikację prawidłowego rozwoju płodu. Teraz już wiem jak istotne jest badanie ktg, które wielu lekarzy uważa za niepotrzebne w ciąży. W moim przypadku gdyby nie czujność Pani Doktor może zrobiłabym je raz przed porodem, a tak miałam dwa zapisy, jeden książkowy i drugi tydzień później na którym pojawiła się tachykardia i poprzez który ciąże zakończono. To, co działo się z moim dzieckiem w szpitalu przypominało melodramat i gdyby nie profesjonalne podejście Pani Doktor, a także zespołu osób, które Pani towarzyszyły na sali porodowej, mojego syna nie byłoby z nami. Pokrótce tylko zaznaczę, że po wspomnianym badaniu ktg na którym pojawiła się tachykardia miałam wykonane usg, gdzie dziecko było w ustawieniu główkowym z przodującą pępowiną a niespełna dwie godziny później gdy Pani Doktor wykonywała cięcie cesarskie syn zmienił położenie na poprzeczne. Pani Doktor jeszcze raz z całego serca dziękuję za wszystko Pani a także całemu personelowi, który był przy mnie w trakcie porodu i podczas pobytu w szpitalu.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: 3 Bell Opławski KrakówUsługa: Zwykła wizyta

  Do Pani Doktor poszłam nie wiedząc o niej nic. Czytałam tylko opinie na Internecie. Opinie te byly w 100% trafne. Pani Doktor ma wspaniale podejscie do pacjenta, słucha uważnie, doradza a przede wszystkim profesjonalnie leczy.od wejścia do gabinetu jest uśmiechnięta i rozpromieniona i ta pozytywna energia zaraża ludzi.
  Prowadziłam u niej ciaze i jestem bardzo zadowolona, bylam pod profesjonalna opieka. Druga ciaze na pewno bede prowadzila u tego samego lekarza. Polecam Panią Doktor z całego serca!

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: KOBAMED S.C. Specjalistyczne Gabinety LekarskieUsługa: Niepłodność idiopatyczna, laparoskopia

  Na temat pani doktor Patrycji Wręczyckiej-Cegielny można napisać esej w samych superlatywach. Streszczając do minimum chciałam nadmienić że jeśli jakakolwiek pacjentka szuka najlepszego specjalisty ginekologii to właśnie znalazła. Ja tylko żałuję że tak późno bo po 3 latach u wielu lekarzy i jednej klinice w końcu z trafiłam na lekarza godnego zaufania z niewiarygodną wiedzą w swej dziedzinie, kochającą swoją pracę a przede wszystkim ludzi. Odpowie na każdą wątpliwość konkretnie i rzeczowo bez straty czasu. Fachowość z jaką przeprowadziła u mnie zabieg laparoskopii i podejście do leczemia sprawiają że już bez obaw oddaję moje zdrowie w jej ręce. Polecam najlepszego lekarza w tej dziedzinie po wielu nieudanych próbach i każdy na moim miejscu zrobi to samo.
  Dziękuję pani doktor

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: 3 Bell Opławski KrakówUsługa: Zwykła wizyta

  Pierwsza wizyta i jestem pod ogromnym wrażeniem. Pani Doktor wykazała się dużym profesjonalizmem, jest osobą konkretną i życiową:-)
  Po paru minutach rozmowy stres mija, badania są bezbolesne.
  Serdecznie polecam!

 • Lokalizacja: Szpital Specjalistyczny im. Ludwika Rydygiera w Krakowie

  Trafiam do Pani doktor ze źle postawioną diagnozą po opuszczeniu szpitala w Sandomierzu. Pani doktor oprócz ogromnej wiedzy, ma moim zdaniem, niesamowitą intuicję i pracuje z ogromnym zaangażowaniem i powołaniem. W krótkim czasie mnie zdiagnozowała i przeprowadziła przez operację i cały proces leczenia. Jest osobą kompetentną i bardzo efektywną w działaniu. Miałam to szczęście, że trafiłam do jej gabinetu i dzięki niej dziś jestem zdrowa i z nadzieją na kolejne dziecko.
  Polecam tą świetną ginekolog wszystkim paniom, ale szczególnie tym, które mają powążne problemy ginekologiczne. Nie ma na co czekać, trzeba się leczyć. Im szybciej, tym lepiej.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: 3 Bell Opławski KrakówUsługa: konsultacje ginekologiczne

  Pani Doktor bardzo sympatyczna, rzeczowa, przyjazna. Potraktowała mnie profesjonalnie i czuję że się mną odpowiednio zajęła. Wykonywałam badanie USG, cytologie, odbyły się te badania szybko i bezboleśnie. Każde badanie pani doktor opisała mi i wprowadziła mnie co będzie wykonywała co mnie uspokajało. Poszłam z polecenia i będę ją polecać znajomym!

 • I
  Lokalizacja: KOBAMED S.C. Specjalistyczne Gabinety LekarskieUsługa: Inny

  Bardzo serdecznie polecam panią dr. Patrycje ! W ciągu miesiąca potrafiła zdiagnozować problem skierować na konkretne badania i przeprowadzić zabieg który odbył się profesjonalnie, szybko i bez żadnych komplikacji. Angażuje się na 100 a nawet 200% w to co robi a dobro pacjentki stawia na pierwszym miejscu. Nie owija w bawełnę mówi wprost jaki jest problem i działa robi wszystko żeby pomóc zawsze można zadzwonić jeśli się ma jakiś problem czy pytanie a pani dr zawsze odbiera. Od pierwszej wizyty czułam że jestem w dobrych rękach i na pewno nie zmienię już lekarza ginekologa :) żałuję tylko że tak późno trafiłam do pani doktor. Polecam i życzę każdej kobiecie takiego lekarza jak Pani dr. Patrycja Wręczycka- Cegielny! Jeszcze raz dziękuję za wszystko pani doktor !

 • G
  Lokalizacja: Szpital Specjalistyczny im. Ludwika Rydygiera w Krakowie

  Jestem zachwycona profesjonalizmem, przejęciem i zaangażowaniem pani Patrycji :)
  Wszystkie informacje były jasne, proste, nawet miałam wrażenie, że dr Patrycja bardziej przejmuje się zabiegiem niż ja :) Byłam spokojna, wiedziałam, że jestem w dobrych rękach i że nic złego się nie stanie. I tak też było. Wyszłam ze szpitala dzień po zabiegu i wszystko jest w porządku! Oby więcej tak sumiennych i pracowitych lekarzy :)
  Bardzo polecam dr Patrycję Wręczycką - Cegielny :) :)

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: 3 Bell Opławski KrakówUsługa: Zwykła wizyta

  Bardzo miła Pani doktor,kompetentna, cierpliwa,dla pacjenta ,udziela odpowiedzi na wszystkie pytania nurtujące chorego .Bardzo polecam.

 • A

  Pani doktor jest profesjonalna, kompetentna i zaangażowana. Wszystko dokładnie tłumaczy, odpowiada na pytania. Bardzo polecam!