dr n. med.

Patrycja Wręczycka-Cegielny

Ginekolog

Jestem absolwentką Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Specjalizację z położnictwa i ginekologii odbyłam w Oddziale Ginekologii i Położn... więcej

Umów wizytę

info-iconCreated with Sketch. Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Doświadczenie i kwalifikacje

about-me-iconCreated with Sketch. O mnie

 • Jestem absolwentką Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Specjalizację z położnictwa i ginekologii odbyłam w Oddziale Ginekologii i Położnictwa Szpitala Miejskiego Specjalistycznego im. G. Narutowicza w Krakowie i w 2014r. złożyłam Państwowy Egzamin Specjalizacyjny. Równolegle ze specjalizacją realizowałam studia doktoranckie na Wydziale Lekarskim CM UJ, co zaowocowało obroną doktoratu pt."Ciężkie powikłania popromienne u pacjentek leczonych radioterapią z powodu raka szyjki macicy i ich wpływ na funkcje anorektum" w kwietniu 2013r.
  W maju 2015r. rozpoczęłam kolejną specjalizację - z ginekologii onkologicznej w krakowskim oddziale Centrum Onkologii- Instytucie Marii Skłodowskiej-Curie.
  Obecnie jestem ponadto pracownikiem dydaktyczno-naukowym Zakładu Dydaktyki Medycznej Wydziału Lekarskiego CM UJ, gdzie prowadzę zajęcia z młodymi adeptami sztuki lekarskiej.
  Aktualnie pracuję także w Oddziale Ginekologiczno-Położniczym z Ginekologią Onkologiczną Szpitala im. L. Rydygiera w Krakowie.
  Jestem autorką prac naukowych publikowanych w czasopismach polsko- i anglojęzycznych , a także laureatką nagród na konferencjach medycznych. Brałam udział w licznych kursach, szkoleniach, kongresach i warsztatach tak w zakresie teorii, jak i praktyki. Stale dbam o poszerzanie mojej wiedzy i doskonalenie umiejętności.
  Moim Pacjentkom oferuję szeroki zakres procedur diagnostycznych, terapeutycznych i opiekę szpitalną związaną z prowadzeniem i rozwiązaniem ciąży, także patologicznej, położnictwem, ginekologią , w tym onkologiczną, zabiegi operacyjne, także minimalnie inwazyjne, jak laparoskopia,czy histeroskopia.
  W spektrum moich zainteresowań zawodowych leży przede wszystkim ginekologia operacyjna szczególnie związana z nowotworami narządu rodnego kobiety.
  W pracy stawiam na profesjonalizm i wdrażam obowiązujące aktualnie zasady Evidence-based medicine ( tzn. medycyny opartej na faktach). Bardzo ważne są dla mnie nie tylko optymalny wynik procesu diagnostyczno-terapeutycznego, ale także zapewnienie komfortu i poczucia bezpieczeństwa każdej Pacjentce.

  Uwaga:
  Przewidywane godziny wizyt sa jedynie orientacyjne. W związku ze specyfika specjalizacji i w zależności od sytuacji medycznej np. stwierdzenie podejrzenia nowotworu czy ciąży obumarłej czas wizyty może ulec wydłużeniu i spowodować przesunięcia w grafiku wizyt. Staram sie poświecić każdej Pacjentce tyle czasu, ile potrzebuje i w związku z tym prosze o wyrozumiałość.

Ukończone szkoły

 • Wydział Lekarski Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, Kraków
 • Studia Doktoranckie, WL CM UJ, Kraków

Publikacje

 • Choroby proktologiczne u kobiet w ciąży i połogu. P.Wałęga,M. Romaniszyn,P.Wręczycka-Cegielny. MP Gastrologia , luty 2014
 • Chirurgia kolorektalna – postępy 2010. Roman M. Herman., Patrycja Wręczycka-Cegielny, Michał Nowakowski, Jakub Kucharz, Medycyna Praktyczna 2(96) 2011
 • Ocena funkcji zwieracza odbytu u pacjentek z przetoką odbytniczo-pochwową po radioterapii z powodu raka szyjki macicy. Patrycja Wręczycka-Cegielny. Roman M. Herman, K.Urbański, J. Mituś, Proktologia supl.1/2010
 • Przetoki odbytniczo-pochwowe ze szczególnym uwzględnieniem przetok powstałych po radioterapii nowotworów narządów miednicy mniejszej. Patrycja Wręczycka-Cegielny, Roman M. Herman. Curr. Gynecol. Oncol. 2010, 8 (4), p. 256-264, 284
więcej

Nagrody i wyróżnienia

 • Nagroda Okręgowej Izby Lekarskiej za wynik Państwowego Egzaminu Specjalizacyjnego (Kraków, 2014r.)
 • Nagroda za projekt doktoratu - I Konferencja Doktorantów ( Kraków, 2012r.)

Ocena pacjentów:

Dodaj własną opinię
 • Lokalizacja: Szpital Specjalistyczny im. Ludwika Rydygiera w Krakowie

  Trafiam do Pani doktor ze źle postawioną diagnozą po opuszczeniu szpitala w Sandomierzu. Pani doktor oprócz ogromnej wiedzy, ma moim zdaniem, niesamowitą intuicję i pracuje z ogromnym zaangażowaniem i powołaniem. W krótkim czasie mnie zdiagnozowała i przeprowadziła przez operację i cały proces leczenia. Jest osobą kompetentną i bardzo efektywną w działaniu. Miałam to szczęście, że trafiłam do jej gabinetu i dzięki niej dziś jestem zdrowa i z nadzieją na kolejne dziecko.
  Polecam tą świetną ginekolog wszystkim paniom, ale szczególnie tym, które mają powążne problemy ginekologiczne. Nie ma na co czekać, trzeba się leczyć. Im szybciej, tym lepiej.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: 3 Bell Opławski KrakówUsługa: konsultacje ginekologiczne

  Pani Doktor bardzo sympatyczna, rzeczowa, przyjazna. Potraktowała mnie profesjonalnie i czuję że się mną odpowiednio zajęła. Wykonywałam badanie USG, cytologie, odbyły się te badania szybko i bezboleśnie. Każde badanie pani doktor opisała mi i wprowadziła mnie co będzie wykonywała co mnie uspokajało. Poszłam z polecenia i będę ją polecać znajomym!

 • I
  Lokalizacja: KOBAMED S.C. Specjalistyczne Gabinety LekarskieUsługa: Inny

  Bardzo serdecznie polecam panią dr. Patrycje ! W ciągu miesiąca potrafiła zdiagnozować problem skierować na konkretne badania i przeprowadzić zabieg który odbył się profesjonalnie, szybko i bez żadnych komplikacji. Angażuje się na 100 a nawet 200% w to co robi a dobro pacjentki stawia na pierwszym miejscu. Nie owija w bawełnę mówi wprost jaki jest problem i działa robi wszystko żeby pomóc zawsze można zadzwonić jeśli się ma jakiś problem czy pytanie a pani dr zawsze odbiera. Od pierwszej wizyty czułam że jestem w dobrych rękach i na pewno nie zmienię już lekarza ginekologa :) żałuję tylko że tak późno trafiłam do pani doktor. Polecam i życzę każdej kobiecie takiego lekarza jak Pani dr. Patrycja Wręczycka- Cegielny! Jeszcze raz dziękuję za wszystko pani doktor !

 • G
  Lokalizacja: Szpital Specjalistyczny im. Ludwika Rydygiera w Krakowie

  Jestem zachwycona profesjonalizmem, przejęciem i zaangażowaniem pani Patrycji :)
  Wszystkie informacje były jasne, proste, nawet miałam wrażenie, że dr Patrycja bardziej przejmuje się zabiegiem niż ja :) Byłam spokojna, wiedziałam, że jestem w dobrych rękach i że nic złego się nie stanie. I tak też było. Wyszłam ze szpitala dzień po zabiegu i wszystko jest w porządku! Oby więcej tak sumiennych i pracowitych lekarzy :)
  Bardzo polecam dr Patrycję Wręczycką - Cegielny :) :)

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: 3 Bell Opławski KrakówUsługa: Zwykła wizyta

  Bardzo miła Pani doktor,kompetentna, cierpliwa,dla pacjenta ,udziela odpowiedzi na wszystkie pytania nurtujące chorego .Bardzo polecam.

 • A

  Pani doktor jest profesjonalna, kompetentna i zaangażowana. Wszystko dokładnie tłumaczy, odpowiada na pytania. Bardzo polecam!

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Pani doktor jest profesjonalistką .Mówi konkretnie co jest problemem co jest w porządku nie trzeba jej ciągnąć za język by cokolwiek powiedziała.Jest sympatyczna i nie powoduje sytuacji że człowiek jest skrępowany wizytą.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: 3 Bell Opławski KrakówUsługa: Zwykła wizyta

  Zostałam bardzo dokładnie wysłuchana i zbadana. Opinia była jasna i zrozumiała. Zdecydowanie polecam.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Bardzo serdecznie polecam Panią doktor Wręczycką - Cegielny :) Jest doskonałym lekarzem, słucha pacjenta i nie bagatelizuje problemu. Pani doktor jest stale dostępna pod telefonem i zawsze udziela fachowych i wyczerpujących odpowiedzi na pojawiające się pytania i problemy. Trafiłam do Pani doktor z torbielą na jajniku. Szybko postawiła diagnozę, zaleciła badania i zakwalifikowała do zabiegu. Przeprowadzony został sprawnie i bez komplikacji. Cały proces przed, w trakcie i po zabiegu został mi dokładnie wyjaśniony więc podeszłam do niego ze spokojem. Po operacji zostawałam pod czujnym okiem Pani doktor. Serdecznie polecam Panią doktor :)

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Pani doktor Patrycja Wręczycka– Cegielny jest bardzo dobrym lekarzem. Trafiłam do niej z problemem nieprawidłowego krwawienia. Nie bagatelizowała problemu, nie pozwoliła na stratę czasu i próżne nadzieje, że problem jakoś się rozwiąże . Od razu narzuciła odpowiednie tempo działania, przeprowadziła niezbędne badania i skierowała na zabieg. Polecam ją każdej kobiecie, a szczególnie tej, która boryka się z jakimś poważniejszym problemem. Pani doktor posiada wiedzę i doświadczenie. Jest nastawiona na rozwiązanie problemu. Potrafi narzucić odpowiednie tempo, zwłaszcza jeżeli wymaga tego sytuacja. W kontakcie z pacjentem jest konkretna i rzeczowa.
  I choć w pierwszym kontakcie wydaje się być nieco surową, to mogę zapewnić, że jest osobą niezwykle życzliwą, dla której ważne jest zdrowie pacjenta.