mgr

Oktawia Parchimowicz

verifiedCreated with Sketch.

Fizjoterapeuta

26 opinii +dodaj

Ukończyłam fizjoterapię na Akademii Wychowania Fizycznego im. E. Piaseckiego w Poznaniu. Zajmuję się fizjoterapią od 10 lat, doświadczenie zdobywałam pracując w placówkach w Poznaniu,… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
26 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • A
  Lokalizacja: Reha-Team O.M ParchimowiczUsługa: uszkodzenia w obrębie kolana

  Do gabinetu Pani Oktawii trafiłam pierwszy raz z naderwanym więzadłem przyśrodkowym kolana. Pani Oktawia zajęła się mną bardzo dokładnie, wiedząc, że musimy uruchomić kolano przed kolejnym sezonem narciarskim. Został zastosowany laser wysokoenergetyczny i terapia manualna. Po zabiegach jak i pracy w domu zgodnie z zaleceniami wróciłam do formy. Niestety, ale po 2 miesiącach w te samo kolano zostało uszkodzone przez psa, który mnie pogryzł. Uszkodzenia były rozleglejsze. I w tym przypadku zdecydowałam się na rehabilitację u Pani Oktawii. Nie żałuję do tej pory. Zabiegi i terapia w gabinecie + trzymanie się zaleceń = sukces gwarantowany. Serdecznie polecam :)

 • N
  Lokalizacja: Reha-Team O.M ParchimowiczUsługa: Dyskopatia

  Bardzo dobra fizjoterapeutka oraz przemiła osoba. Bardzo polecam wszystkim, którzy borykają się z bólami kręgosłupa :)

 • K
  Lokalizacja: Reha-Team O.M ParchimowiczUsługa: ból stopy

  Dzieki wizycie w gabinecie Pani Oktawii Parchimowicz uniknęłam operacji stopy, do którtej byłam wstępnie zakwalifikowana. Na szczęście udało się poradzić sobie skuteczną fizjoterapią w gabinecie Pani Oktawii. Dlatego polecam i na pewno bedę wracać jeśli tylko zajdzie taka potrzeba.

 • G
  Lokalizacja: Reha-Team O.M ParchimowiczUsługa: stan po urazie kolana

  Do gabinetu Pani Oktawii trafiłam po przejściu kontuzji kolana. Wcześniej próbowałam się leczyć jedynie farmakologią ale bez większego efektu-kolano bardzo bolało. Dzięki radom pani Oktawii oraz odpowiednim ćwiczeniom i zabiegom mogę już normalnie funkcjonować. Polecam!

 • L
  Lokalizacja: Reha-Team O.M ParchimowiczUsługa: Przewlekły ból nadgarstka

  Jestem bardzo zadowolony. Zgłosiłem się z powodu długotrwałego bólu nadgarstka po urazie sportowym i pani Oktawia namówiła mnie, żebym jednak spróbował terapii laserem. Byłem sceptycznie nastawiony jednak terapia szybko przyniosła złagodzenie dolegliwości. Wizyta odbyła się punktualnie, przebiegała w miłej i profesjonalnej atmosferze. Nie jest łatwo znaleźć przychodnię ale dzięki pomocy mapy w wyszukiwarce internetowej nie będzie to problemem. Osobiście polecam!

 • A
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Reha-Team O.M ParchimowiczUsługa: stan po zabiegu laparoskopii

  Trafiłam do pani Oktawi po zabiegu laparoskopii nadgarstka. Zależało mi na szybkim powrocie do zdrowia i udało sie to osiągnąć dzięki trafnym zabiegom laseroterapii oraz terapi manualnej. Polecam wszystkim

 • M
  Lokalizacja: Reha-Team O.M ParchimowiczUsługa: rehabilitacja po zabiegu

  Jestem po operacji ścięgna mięśnia piszczelowego tylnego i od miesiąca korzystam z usług rehabilitacyjnych p. Oktawii.
  Każda wizyta podczas ,której wykonywane są profesjonalne masaże ,ćwiczenia oraz zabiegi laserowe, usprawnia moją operowaną stopę i dzięki temu już mogę się poruszać samodzielnie i w miarę sprawnie. Czas spędzony w gabinecie p.Oktawii upływa bardzo szybko w miłej i sympatycznej atmosferze.

 • A
  Lokalizacja: Reha-Team O.M Parchimowicz

  Poszukując fachowej porady dotyczącej postępowania z nogą po jej złamaniu (złamanie kostki bocznej), które umożliwiłoby mi jak najszybszy powrót do prawidłowego, sprawnego poruszania się, zgłosiłam się w miesiącu kwietniu do p. Oktawii .
  Fachowość i wiedza oraz profesjonalne podejście do pacjenta, odpowiednia rehabilitacja, skuteczne motywowanie do wykonywania ćwiczeń usprawniających w zaciszu domowym, a także inne porady i wskazówki sprawiły, że z wizyty na wizytę widać wyraźnie efekty pracy p. Oktawii, tj. moje coraz lepsze poruszanie się w pozycji pionowej.
  Jestem bardzo zadowolona, że trafiłam do tak dobrego fizjoterapeuty. Szczerze polecam gabinet p. Oktawii.

 • Lokalizacja: Reha-Team O.M ParchimowiczUsługa: ból kolana

  Udałam się do pani Oktawii Parchimowicz z bardzo silnym bólem kolana. Kilka lat temu nabawiłam się kontuzji stawu kolanowego będąc na nartach. Nie leczyłam tego kolana, po kilku miesiącach samo przeszło. W tym roku kontuzja odnowiła się , pojawił się tak ostry ból że nie mogłam jeździć na nartach ani chodzić, żadne doraźne sposoby jak co roku (maści itp...) już nie pomogły. Pani O. Parchimowicz po wysłuchaniu mojej historii zaproponowała mi tzw: Falę uderzeniową. Sam zabieg trwa krótko, kilka minut ale jest bolesny. Skutki zabiegu wprost niesamowite! Kolano po kilku spotkaniach przestało boleć! Polecam serdecznie wszystkim cierpiącym. Dziękuję bardzo pani Oktawii.

 • Lokalizacja: Reha-Team O.M ParchimowiczUsługa: terapia przeciwbólowa

  Panią Oktawię odwiedzałam już kilkukrotnie i zawsze byłam bardzo zadowolona. Bardzo fachowa i skuteczna pomoc już od pierwszej wizyty! Pani Oktawia jest profesjonalistką w swojej dziedzinie. Pomogła mi z naprawdę silnym bólem pleców. Poza tym, że jest profesjonalna jest również przesympatyczna i tworzy bardzo przyjemną armosferę w trakcie wizyty. Polecam każdemu!

Pytania pacjentów (2)

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Ukończyłam fizjoterapię na Akademii Wychowania Fizycznego im. E. Piaseckiego w Poznaniu. Zajmuję się fizjoterapią od 10 lat, doświadczenie zdobywałam pracując w placówkach w Poznaniu, Środzie Wielkopolskiej i Szczecinie (Nasz Doktor, Centrum Rehabilitacji Terapia). Regularnie uczestniczę w szkoleniach dokształcających. Jestem certyfikowaną terapeutką PNF (Proprioceptive Neuromuscular Facilitation - torowanie nerwowo-mięśniowe). Ukończyłam serię kursów Thera Band Academy obejmującą szkolenia z zakresu treningu funkcjonalnego z progresywnym oporem oraz trening propriocepcji. Ponadto ukończyłam kurs Medycyny Ortopedycznej wg Cyriaxa (moduł A i B, Steven De Coninck, Belgia), suchego igłowania (Craig Smith, RPA) oraz usprawnianie dzieci z deficytem neurologicznym w oparciu o metody neurofizjologiczne (dr Stanisław Faliszewski). Od 2017 rozpoczęcie 4 letnich studiów podyplomowych na Akademii Osteopatii.

  Zakres konsultacji:

  Rehabilitacja po operacjach układu ruchu ( atroskopie, rekonstrukcje, endoprotezoplastyki, operacje kręgosłupa itp.)
  Stany po urazach (uszkodzenia mięśniowe, skręcenia, zwichnięcia, złamania itp.)
  Dolegliwości bólowe kręgosłupa (bóle karku, lumbago, dyskopatia, rwa kulszowa, rwa ramienna, kręgozmyk itp.)
  Bóle głowy pochodzenia szyjnego; problemy stawów skroniowo-żuchwowych
  Zmiany zwyrodnieniowe stawów ( bark, kręgosłup, biodro, kolano itp.)
  Zespoły przeciążeniowe (łokieć tenisisty/golfisty, kolano biegacza/skoczka, zespół cieśni podbarkowej, problemy stożka rotatorów, zapalenie rozścięgna podeszwowego/ostroga piętowa, tendinopatia achillesa, zapalenie kaletek)

  Rehabilitacja neurologiczna ( udary, stany po urazach - porażenia, SM, choroba Parkinsona )
  Rehabilitacja dzieci (wady postawy, zaburzenia osiowości kończyn – kolana szpotawa/koślawe, odstające łopatki, klatka piersiowa kurza/lejkowata, zaburzenia wysklepienia stopy, skoliozy, zwiększone/obniżone napięcie itp.) Fizjoterapia oraz osteopatia niemowląt pod kątem problemów wieku niemowlęcego (kolki, płaczliwość, niepokój) oraz fizjoterapia neurorozwojowa.
  Blizny i zrosty pooperacyjne
  Masaże (leczniczy, limfatyczny, klasyczny, sportowy, masaż tkanek głębokich, masaż poprzeczny, funkcyjny)
  Mięśniowo-powięziowe punkty spustowe/bolesność mięśniowa – suche igłowanie/ dry needling

  Prywatnie mama dwóch córek oraz absolwentka Państwowego Ogniska Baletowego w Szczecinie.

Specjalizacje

 • Rehabilitacja medyczna
 • Osteopatia

Edukacja

 • Akademia Wychowania Fizycznego w Poznaniu
 • Akademia Osteopatii w Poznaniu (w trakcie)

Publikacje

 • Fizjoterapia osób starszych, Praktyczna Fizjotrapia i Rehabilitacja
 • Choreoterapia-leczenie tańcem, Praktyczna Fizjoterapia i Rehabilitacja