Monika Świtoń (Marcinkowska)

Psycholog, Terapeuta, Psychoterapeuta

Psycholog | Psychoonkolog | Psychoterapeuta poznawczo-behawioralny

Rozwijam taką praktykę psychologiczną, która odpowiada na konkretne problemy, dlatego łączę elementy…
więcej

Umów wizytę

info-iconCreated with Sketch. Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.
 • Witam! Jestem z moim narzeczonym praktycznie od zawsze. Za pół roku bierzemy ślub. 8 lat temu zdradziłam go poprzez pocałunek z jego kolegą. Wybaczył mi i byliśmy chyba najszczęśliwszą parą, dogadywaliśmy się , byliśmy ze sobą szczerzy i bardzo się kochamy. Około 2,5 miesiąca temu pokłóciliśmy się, bo… Więcej

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  To wydarzenie z przeszłości musiało być dla Pani trudne i sprzeczne z wyznawanym systemem wartości moralnych. Aktualnie nadruszony ponownie zostal, poddany w wątpliwość co może budzić niepokój. Częste… Więcej

 • Witam, skończyłam prawie pół roku temu 18 lat i mam problemy emocjonalne od ponad 5 lat. W okresie gimnazjum zmagałam się z depresją i bezsennością spowodowaną mobbingiem. Zdecydowałam się na wizytę u psychologa, ale nie przynosi ona rezultatów. Zdiagnozowano u mnie zaburzenia nerwicowe i delikatnie… Więcej

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Opisywane objawy przez Panią moga wskazywać na zaburzenia depresyje. Badania pokazują, że połączenie terapii poznawczo-behawioralnej z leczeniem farmakologicznym moze ułatwić wyjście z choroby, jednakże… Więcej

Doświadczenie i kwalifikacje

about-me-iconCreated with Sketch. O mnie

 • Psycholog | Psychoonkolog | Psychoterapeuta poznawczo-behawioralny

  Rozwijam taką praktykę psychologiczną, która odpowiada na konkretne problemy, dlatego łączę elementy różnych nurtów szczególnie terapii behawioralnych i poznawczych. Terapia poznawczo behawioralna jest bardzo skuteczna w leczeniu depresji, nerwicy, lęków napadowych, fobii (np. agorafobii), fobii społecznej, bulimii, nerwicy natręctw, stresu pourazowego oraz schizofrenii.
  Terapia jest ograniczona w czasie: może trwać od 6 tygodni do 6 miesięcy. Sesje odbywają się co tydzień lub dwa tygodnie. Sesja trwa 50 min.


  Kwalifikacje

  - mgr psychologii - Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej Wydział Zamiejscowy we Wrocławiu, specjalizacja: psychologia kliniczna
  - Ukończone studia podyplomowe z psychoonkologii w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej
  - Warsztat: kliniczny: Racjonalna Terapia Zachowań, realizowane przez Polskie Towarzystwo Psychologii Behawioralnej
  - Warsztat kliniczny: Interwencja kryzysowa w sytuacji śmierci i żałoby, realizowane przez Dolnośląskie Centrum Psychoterapii Sp. z o.o.
  - Warsztat kliniczny: Zabawa i techniki ekspresyjne w psychoterapii dzieci i młodzieży, realizowane przez Dolnośląskie Centrum Psychoterapii Sp. z o.o.
  - Warsztat kliniczny: Diagnoza i terapia dzieci i młodzieży, realizowane przez Dolnośląskie Centrum Psychoterapii Sp. z o.o.
  - Obecnie w trakcie specjalistycznego, czteroletniego szkolenia w CTPB w Warszawie

Specjalizacje

 • Psychoterapia

Ukończone szkoły

 • Uniwersytet Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej - specjalność: Psychologia kliniczna
 • Uniwersytet Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej - Studia po dyplomowe: psychoonkologia
 • Centrum Terapii Poznawczo-Behawioralnej w Warszawie

Staże

 • Towarzystwo Przyjaciół Chorych Hospicjum w Świdnicy
 • NZOZ Poradnia Opieki Hospicyjno-Paliatywnej w Wałbrzychu
 • Szpital Ginekologiczno-Położniczy w Wałbrzychu

Certyfikaty

 • Monika Świtoń (Marcinkowska), psycholog w mieście Wałbrzych - Certyfikaty
 • Monika Świtoń (Marcinkowska), psycholog - Certyfikaty
 • Monika Świtoń (Marcinkowska), Wałbrzych - Certyfikaty
 • Monika Świtoń (Marcinkowska), psycholog w mieście Wałbrzych - Kwalifikacje zawodowe

Zdjęcia

Ocena pacjentów

Dodaj własną opinię
5

Ogólna ocena
8 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • A
  Lokalizacja: Poradnia Psychiatryczno Psychologiczna Cogito

  Od półtora roku leczę się z powodu depresji, ale zaburzenia nerwicowo-depresyjne towarzyszą mi od kilku lat. Chcąc zmienić swoje życie, trzy razy zaczynałam terapie u różnych specjalistów, niestety zawsze z tym samym skutkiem - przerywałam je, niezadowolona ze sposobu, w jaki byłam traktowana, poczucia bycia nierozumianą, braku efektów terapii. Terapia u pani Moniki jest dla mnie czasem i miejscem, w którym ciągle coś się dzieje. Jestem otoczona troską, życzliwością i dyskretną uważnością na każdy gest i słowo. Nie muszę się wstydzić ani udawać kogoś innego niż jestem. Niejednokrotnie zdumiewa mnie celność spostrzeżeń pani Moniki i niezwykła trafność wyciąganych wniosków – to sprawia, że zaczynam wierzyć, że skoro ktoś nazwał moje upiory - to ja je potrafię pokonać… I wiele już pokonałam, a nie zamierzam się zatrzymać. Pomoc pani Moniki jest tutaj nieoceniona, bo czasem mimo moich wysiłków, wraca stare i działa siłą przyzwyczajenia. Wtedy wspólnie wyciągamy na światło dzienne każde złe schematy i uczymy się jak omijać pułapki. Poza tym każdy mój sukces, nawet minimalny, czy próba podjęcia wysiłku wbrew „starej” sobie nie pozostaje niezauważona. Moja praca jest doceniona, ustawiona we właściwym świetle. Po każdej wizycie wychodzę uśmiechnięta, z poczuciem dobrze wykorzystanego czasu.

 • J
  Lokalizacja: Poradnia Psychiatryczno Psychologiczna CogitoUsługa: Wsparcie rozwoju osobistego

  Pani Monika jest bardzo dobrym i kompetentnym specjalistom, dzięki któremu zdałem sobie sprawę, że martwy punkt, w którym stanęło moje życie, nie było końcem. Nie pozwoliła mi się załamać i przez ponad rok regularnych wizyt, każdego dnia pomagała mi poznawać samego siebie, swoje ograniczenia, i przede wszystkim to, że bardzo wiele moich negatywnych uczuć czy myśli było związane z moją błędną interpretacją świata i siebie samego. W skrócie dzięki Pani Monice znów chce mi się żyć, nawet jeśli nie jest łatwo, bo wiem, że warto. A nawet jeśli kiedyś znów będę miał gorszy czas... cóż, wiem, że zawsze mogę liczyć na Panią Monikę.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Pani doktor jest bardzo kompetentna osoba. Wystarczyła mi jedna wizyta abym mogła zrozumieć swoje zachowanie i zacząć pracę nad soba. Polecam pania doktor jest osobą ciepła, konkretną i starajaca sie pomóc w problemie. Czekam z niecierpliwoscia na drugą wizytę.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Dla mnie liczy się zawsze pierwsze wrażenie. W tym wypadku było ono bardzo pozytywne. Myślę że dalsze nasze spotkania przyniosą pozytywne efekty.

  Monika Świtoń (Marcinkowska)2017-02-28

  Dziękuję za opinię. Pozdrawiam

 • Rzetelna i fachowa Pani psycholog.Umie dotrzeć do sedna problemu. Jestem na początku terapii, szczerze polecam

  Monika Świtoń (Marcinkowska)2017-02-28

  Dziękuję bardzo. Pozdrawiam

 • E

  Bardzo dobra psychoterapeutka. Skoncentrowana na pacjencie. Z uwagą słucha, pomaga znaleźć rozwiązania, ale w taki sposób, że pacjent dostrzega inna perspektywę niemal natychmiast. Polecam serdecznie.

  Monika Świtoń (Marcinkowska)2017-02-28

  Dziękuję bardzo. Pozdrawiam

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Bardzo pozytywna osoba , samym usmiechem który towarzyszy przez cale spotkanie poprawia humor. Potrafi wysłuchać doradzić ale nie nakazać. Przygotowuje się do spotkań , wspiera .
  Naprawdę warty psycholog warty 5-ciu gwiazdek.

  Monika Świtoń (Marcinkowska)2017-02-28

  Dziękuję bardzo. Pozdrawiam

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  cieply przyjemny glos mila osobowosc ale przede wszystkim slucha co sie mowi i proboje pomoc nie narzuca wlasnych nie potrzebnych komentarzy bardzo polecam

  Monika Świtoń (Marcinkowska)2017-02-28

  Dziękuję bardzo. Pozdrawiam