lek.

Monika Donderska

verifiedCreated with Sketch.

Laryngolog, Alergolog

9 opinii +dodaj

Umów wizytę oceń lekarza
11 umówionych wizyt w ciągu 30 dni

www.alergiatorun.pl Studia medyczne ukończyłam w Bydgoszczy.Jako laryngolog zajmuję się leczeniem zachowawczym i operacyjnym chorób górnych dróg oddechowych, a posiadana specjalizacja… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

4.5

Ogólna ocena
9 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • P
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: PREFEROWANA REJ. TELEFONICZNAUsługa: konsultacje alergologiczne

  Pani doktor bardzo miła, profesjonalne podejście do pacjenta.
  Konsultacje alergologiczne pełen profesjonalizm polecam.

 • P
  Lokalizacja: PREFEROWANA REJ. TELEFONICZNAUsługa: odczulanie

  Z wielką przykrością muszę wystawić taką ocenę, gdyż zapowiadało sie bardzo dobrze, na pierwszej wizycie w Citomedzie Pani doktor była bardzo miła i rzeczowa. Wykonano mi testy alergiczne, Pani doktor stwierdziła, ze niezbędne bedzie odczulanie. Z racji tego, ze na co dzień mieszkam zagranicą, postawilismy na szczepienia w formie tabletek, które należy brać przez 3 lata codziennie. Koszt miesięczny kuracji wynosi 450 zł. Z racji tego, ze jest to szczepionka, pierwsze trzy podania leku trzeba zrobić pod obecnością lekarza. Mieliśmy umówić się prywatnie w ten sposób, abym specjalnie znalazł 3 dni wolne pod rząd i przyleciał do Polski na podanie leku. I tu zaczyna się cała zabawa. Po telefonicznym umówieniu sie z Panią doktor na to, ze specjalnie przylece do Polski tylko po to, aby wziąć lek, wziąłem dzień wolnego na żądanie w pracy oraz kupiłem bilety pytając przez telefon panią doktor,czy aby to jest na 100% pewne. Odpowiadała ze jak najbardziej, pierwszego dnia jak to niej przyjdę wypisze mi receptę na lek, pójdę go kupić i poda mi go 3 dni z rzędu. W porządku.
  Po przylocie do Polski poszedłem na umówioną godzinę 15:00 prywatnie do Pani doktor. Przyjechała o godzinie 15:20, mówiąc "szczerze mówiąc ja o Panu zapomnialam". No cóż, powstrzymałem swój gniew i grzecznie wszedłem do gabinetu. Pani doktor wykonała ponownie dwa nakłucia aby upewnić sie w teście. Jednak okazało sie, ze z racji tego iż lek jest trudno dostępny a Pani doktor nie zamówiła go wcześniej,bo najzwyczajniej w świecie zapomniał o tym, wypisała mi na niego receptę i przez dobre półtorej godziny chodziłem po wszystkich aptekach w centrum i prosiłem kierowników o telefonowanie do hurtowni. Żadna z nich nie miała leku. Historia skończyła sie na tym, ze zamówiony pózniej lek przyszedł dwa dni po moim powrocie zagranice. Co jest najbardziej żałosne w tej histori to fakt, ze ze zwykłej grzeczności na koniec wizyty zapytałem czy coś płace dzisiaj, a oczywiste było dla mnie to, że nie, ze względu na to ze nic ta wizyta nie wniosła. Ku mojemu zdziwieniu za wizytę o której pani doktor zapomniała, nie zamówiła leku i specjalnie ściągnęła mnie do kraju, skasowała mnie 150 złotych. Jeszcze lepsze w tej historii jest to, ze ani razu nie usłyszałem od niej słowa przepraszam. Jasne, każdemu zdarzy sie zapomnieć. Ale nie o pacjentach, którzy wydają kilkaset złotych tylko i wyłącznie po to aby przylecieć na wizytę, co do której upewniali sie na 100%, a w dodatku nie usłyszeć jeszcze przeprosin. Po tej wizycie pani doktor miała sie kontaktować ze mną co z lekiem i co dalej robimy - zero kontaktu. Już nawet nie jest to dla mnie istotne, ze wydałem kilkaset złotych tylko na przyjazd, 150 zł za wizytę, której mogłoby nie byc, bo to tylko pieniądze, ale stan mojego zdrowia ciagle sie pogarsza. Podsumowując - brak szacunku do czasu innych osób, brak odwagi przyznania sie do błędu i przeproszenia, nie mówiąc już o kasowaniu za wizytę w tych okolicznościach, a już w ogóle nie mówiąc o zwrocie kosztów, które musiałem ponieść przylatujące specjalnie na wizytę. Przykro mi pisząc taką opinie, ale niestety zawiodłem sie bardzo na Pani doktor.

 • G

  Pani Monika jest bardzo dobrym lekarzem.Uważnie słucha co się mòwi aby postawic słuszną diagnoze.Wszystko dokładnie wytłumaczy i wyjaśni.Ma wspaniałe podejście do dzieci.Jest lekarzem zaangażowanym w problem pacjenta.

 • A
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: PREFEROWANA REJ. TELEFONICZNAUsługa: konsultacje laryngologiczne (w tym badanie laryngologiczne)

  Bardzo konkretna i rzeczowa Pani doktor. Ma się poczucie zaopiekowania pacjentem. Byłam z 6,5 letnim synem, po wyjściu z gabinetu dziecko stwierdziło że było super. Przede wszystkim konkrety i ukierunkowanie rodzica na planowane leczenie. Polecam.

 • A
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: PREFEROWANA REJ. TELEFONICZNAUsługa: konsultacje alergologiczne

  Pani doktor w 100% profesjonalna. Na pierwszej wizycie zrobiła testy skórne i zebrała bardzo dokładny wywiad. Bardzo dokładnie wszystko tłumaczy i traktuje pacjenta po ludzku słuchając tego co ma do powiedzenia. Bardzo sympatyczna osoba. Polecam

 • J
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl

  Pani dr kulturalna, wysłuchała tego co mam do powiedzenia, zadała kilka dodatkowych pytań, zbadała mnie dokładnie. Wizyta trwała ok 20 minut. Ogólnie było ok

 • Lokalizacja: PREFEROWANA REJ. TELEFONICZNAUsługa: konsultacje alergologiczne

  Do pani doktor trafiłam, gdyż mój dotychczasowy alergolog bagatelizował moje dolegliwości i bywałam u niego raz do roku na wizycie kontrolnej. Pani doktor Donderska na pierwszej wizycie przeprowadziła ze mną dokładny wywiad na temat dotychczasowego leczenia i zleciła testy alergiczne, zakwalifikowała mnie do odczulania. Jestem jej pacjentką od zeszłego roku i jestem bardzo zadowolona.
  Pani doktor jest osobą kompetentną, bardzo miłą, odpowiada na wszystkie pytania i wszystko dokładnie tłumaczy. Dodam, że moje wizyty nie są prywatne, odbywają się na nfz.

 • Opinia z dnia 05.03.2018 została usunięta ze względu na zgłoszone nadużycie.

  Dowiedz się więcej

 • D
  Lokalizacja: W innym miejscu

  Rewelacyjna Pani Doktor.Konkretna,rzeczowa,przesympatyczna.Z przemiłym i ludzkim podejściem do pacjenta.Cierpliwie wszystko tłumaczy i na wizycie poświęca tyle czasu.ile potrzebuje pacjent,a nie wymownie spogląda na zegarek.!Polecam z czystym sumieniem!!

 • Polecam każdemu! Profesjonalna obsługa, bardzo sympatyczna P. doktor. Przyjazny stosunek do pacjenta, delikatna, cierpliwa z bardzo dobrym podejściem do pacjenta .

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • www.alergiatorun.pl
  Studia medyczne ukończyłam w Bydgoszczy.Jako laryngolog zajmuję się leczeniem zachowawczym i operacyjnym chorób górnych dróg oddechowych, a posiadana specjalizacja z alergologii umożliwia mi diagnostykę i leczenie chorób alergicznych i astmy (także odczulanie).Moimi pacjentami są dorośli i dzieci.Mam wykształcenie do diagnozowania i leczenia CHRAPANIA i bezdechów sennych.W swojej pracy jako alergolog i laryngolog korzystam z nowoczesnych metod badania w tym endoskopii nosa,krtani i nosogardła-ocena PRZEROSTU MIGDAŁKA GARDŁOWEGO u dzieci z kompleksową oceną słuchu.Stale poszerzam swoją wiedzę uczestnicząc w szkoleniach i kursach,także tych zagranicznych.Biegle posługuję się językiem angielskim co pozwala mi przyjmować pacjentów anglojęzycznych.
  Jestem oddana i życzliwa pacjentom.

Specjalizacje

 • Otorynolaryngologia
 • Alergologia