lek.

Michał Konik

Ortopeda

Calendar-iconCreated with Sketch. Umów wizytę 11 umówionych wizyt w ciągu 30 dni

http://vod.tvp.pl/29773111/wynik-wyszukiwania - Rekonstrukcja więzadła krzyżowego przedniego, osteotomia podkolanowa http://vod.tvp.pl/29974107/odc-9 - Artroskopia barku Specja... więcej

Umów wizytę

info-iconCreated with Sketch. Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.
 • Deformacja stóp.

  Witam,
  Mam problem ze stopami, które są obcierane przez każdy rodzaj obuwia. Po dłuższym chodzeniu odczuwam bóle. Podejrzewam, że są to haluksy, natomiast znajdują się one przy V palcach stóp. Czy inwestycja w odpowiednie wkładki wystarczy, by pozbyć się problemu?
  Dziękuję z góry za odpowiedź.

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Michał Konik

  Halluksy mogą nie być głównym czynnikiem dolegliwości. Ból może wywodzić się z deformacji łuku poprzecznego stopy. Proponuje zrobić badanie pedobarograficzne obu stóp na platformie.

 • zerwany biceps, 71 lat

  Witam,
  Moj ojciec ma 71 lat I zerwal biceps, bardzo go to boli, lekarz ortopeda ktory go konsultowal najpier zlecil przeswietlenie a potem stwierdzi: jest Panj za stary aby operowac -jak bedzie mocno polec prosze brac leki przeciwbolowe. Szukam kompetentnego lekarza ktory moglby efektywnie pomoc… Więcej

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Michał Konik

  Dzień dobry. Bardzo chętnie zajmę się Pana Tatą. Poproszę o wykonanie USG -najchętniej w CM Gamma, Ortopedika i zapraszam na konsultacje. Do tego czasu zalecam temblak i leki p/bolowe, ew. zabiegi fizjoterapetycznie. Więcej

Doświadczenie i kwalifikacje

about-me-iconCreated with Sketch. O mnie

 • http://vod.tvp.pl/29773111/wynik-wyszukiwania - Rekonstrukcja więzadła krzyżowego przedniego, osteotomia podkolanowa
  http://vod.tvp.pl/29974107/odc-9 - Artroskopia barku
  Specjalizuje się w diagnozowaniu, leczeniu zachowawczym i operacyjnym urazów obręczy barkowej, stawów - kolanowego, skokowego i biodrowego. Wykonuje operacje ze szczególnym uwzględnieniem technik małoinwazyjnych i artroskopowych. Interesuje się urazami sportowymi. Wykonuje iniekcje dostawowe (czynniki wzrostu, komórki macierzyste, wiskosuplementacja) z wykorzystaniem USG. Dr Konik jest Absolwentem 1 Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Doświadczenie zdobywa w Klinice Ortopedii i Traumatologii Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie. Konsultuje w Klinice Ruchu przy ul.Biały Kamień 2 w Warszawie. Doświadczenie zawodowe rozwija również w szpitalu Medicover konsultując pilne przypadki urazowo-ortopedyczne w ramach Ostrego Dyżuru. Odbył wiele szkoleń praktycznych z zakresu artroskopii stawu kolanowego, ramiennego, skokowego, biodrowego w tym także kadawerowych ( CEMED Polska, JOINT PRESERVATION Polska, Advanced Knee & Shoulder Arthroscopy York Anglia, Anke&Foot Mega Course Niemcy, Hip Arthroscopy Rehasport Poznań ). Był uczestnikiem wielu konferencji i sympozjów naukowych o tematyce urazowo - sportowej w Polsce i za granicą (m.in. ISAKOS Lyon, Berlin Shoulder Congress, ESSKA Barcelona). Uczestniczył również kilkukrotnie w warsztatach praktycznych z zakresu ortopedii urazowej pod kierownictwem AO Trauma w Polsce i za granicą(AO Principles Polska, AO Advanced Polska, AO Master Course Szwajcaria). Prywatnie uwielbia pływać, jeździć na nartach, a Jego wielką pasją jest boks i żeglarstwo.

Ukończone szkoły

 • Warszawski Uniwersytet Medyczny

Publikacje

 • Femoral Head Fracture - report of two cases( Medical Problems, 2013)

Znajomość języków

 • angielski

Staże

 • Orthopädische, Unfall-, Hand- u. Wiederherstchirurgie, CA Dr. Günsche, Ludmillenstraße 4-6, 49716 Meppen, Germany

Certyfikaty

Choroby

więcej

Zdjęcia

Ocena pacjentów:

Dodaj własną opinię
 • Lokalizacja: Centralny Szpital Kliniczny MSW w WarszawieUsługa: Zabieg operacyjny ortopedyczny

  Doznałem zwichnięcia stawu podskokowego, złamania wyrostka bocznego kości skokowej i uszkodzenia awulsyjnego więzadła piszczelowo-strzałkowego przedniego stawu skokowego (w skrócie skakałem na trampolinie). Pan dr Michał Konik przeprowadził zabieg zespolenia złamania wyrostka bocznego kości skokowej dwiema śrubami oraz plastykę więzadła ATFL. Dla mnie oznacza to szansę na powrót do zdrowia i sportu, bez którego nie wyobrażam sobie życia. Kontakt nie urwał się po zabiegu i mam ciągłe wsparcie ze strony dr Michała. Aktualnie jestem w trakcie rehabilitacji i widzę wyraźne postępy. Jestem bardzo wdzięczny za pomoc jaką otrzymałem i w dalszym ciągu otrzymuję, dlatego z czystym sumieniem mogę polecić dr Michała wszystkim z podobnymi urazami. Pozdrawiam Kuba Stępniak

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Klinika RuchuUsługa: konsultacja ortopedyczna

  Pan dr Michał Konik bardzo profesjonalnie, jako specjalista ortopeda, ukierunkował dalsze leczenie urazu prawego barku ze złamaniem spiralno-ukośnym złamaniem prawego obojczyka. Eugeniusz Kulpa

 • A
  Lokalizacja: Centralny Szpital Kliniczny MSW w WarszawieUsługa: urazy sportowe

  Doktor Konik przyjmował mnie kilka dni temu na ostrym dyżurze w szpitalu MSWiA - kontuzja, kolejna, kolana. Za stosunek do pacjenta ocena bardzo dobra, lekarz cierpliwy, empatyczny, ciepły i wnikliwe. Niestety, mimo moich sugestii związanych z poprzednimi urazami, nie rozpoznał (miał prawo bo tą pewność daje MRI) zerwania więzadła krzyżowego i skierował na USG. USG sobie darowałam bo następnego dnia odwiedziłam prywatnie ortopedę, który id razu wygonił na rezonans, a rezonans trzy dni po wizycie na ostrym dyżurze wykazał zerwanie ACL przednie plus zeichnięcie łąkotki. Ale punkcję Pan Doktor zrobił elegancko. Życzę Panu Doktorowi sukcesów bo widać, że lekarz z powołania i otwarty na ludzi a praktyka z pewnością uczyni zeń mistrza.

  lek. Michał Konik2017-04-04

  Witam, niestety na ostrym dyżurze w szpitalu MSWiA nie mogłem wystawić skierowania na MRI - takie skierowanie w tym trybie mogę wystawić dopiero w Poliklinice - dlatego otrzymała Pani ode mnie skierowanie na USG. Życzę szybkiego powrotu do zdrowia.

 • R

  Dr.Michał operował mój bark. Jestem niecałe 6tyg po zabiegu szycia obrabka typu bankart. Rechabilitanci są zdziwieni że tak szybko wracam do sprawności. Polecam, w kontaktach z Panem Michałem czuć profesjonalizm i zaangażowanie.

 • M

  W wyniku wypadku komunikacyjnego doznałem skomplikowanego złamania lewej kości piszczelowej z odłamaniem części kolana. W szpitalu trafiłem pod opiekę doktora Michała Konika, który w czasie długiej operacji poskładał moje pogruchotane kości. W kolejnym zabiegu zrekonstruował zerwane więzadło krzyżowe. Doktor nadzorował też proces rekonwalescencji. Moją uwagę zwrócił spokój i cierpliwość z jaką odnosił się do mnie doktor Michał. Dokładnie i w przystępny sposób informował na czym polegać będzie każdy kolejny etap leczenia. Motywował mnie do wysiłku w trakcie rehabilitacji. Widziałem jego autentyczną satysfakcję kiedy skomplikowana operacja przyniosła dobre rezultaty. Teraz wracam do pełnego zdrowia i zawdzięczam to doktorowi Michałowi.
  M.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  W dniu dzisiejszym trafiłam do Pana Dr.Michała od samego początku biło od Dr ciepło i otwartość na potrzeby pacjenta.Od długiego czasu borykam się z ostrogami piętowymi Dr wszystko mi wytłumaczył i ustaliliśmy wspólnie plan działania by mój stan się polepszył.Po wizycie u Dr na pewno poprawiło się moje nastawienie psychiczne do leczenia co jest bardzo cenne.Brak mi słów jakimi mogłabym wyrazić wdzięczność za takiego wspaniałego lekarza.

 • S

  Mój uraz dotyczył złamania piątej kości śródstopia. Doktor Michał Konik jako jedyny z trzech lekarzy którzy mnie leczyli wydał prawidłową diagnozę po uprzednim prześwietleniu stopy. Zlecił również USG w celu sprawdzenia tkanek miękkich stopy. Jestem bardzo zadowolona z leczenia u Doktora Michała. Dokładnie przedstawia diagnozę oraz tłumaczy niezrozumiałe kwestie w sposób przystępny dla pacjenta. Wizyta przebiega w sposób profesjonalny ale bez "sztucznej uprzejmości". Cieszę się, że są tacy lekarze jak Doktor Michał. Pacjent jest wysłuchany i "obsłużony" na najwyższym poziomie. Szczerze polecam jeśli ktoś szuka profesjonalnego ortopedy!!! Serdecznie dziękuję za skuteczne leczenie. Pozdrawiam :)

 • Witam,
  22.04.2015 przeszedłem operacje rekonstrukcji więzadła przedniego krzyżowego w kolanie (L).
  Dnia 07.05.2015 rozpocząłem rehabilitacje i fizjoterapeuci są pod wrażeniem bardzo dobrego stanu nogi/kolana po tak krótkim czasie od operacji.
  Dlatego tez z całkowicie pełną odpowiedzialnością jestem w stanie polecić doktora Michała Konika każdemu kto che być miło przyjęty i wysłuchany z zainteresowaniem, dobrze zdiagnozowany (od pierwszych oględzin podejrzewał zerwanie, od razu wysłał mnie na rezonans magnetyczny a nie jakiś rentgen) i co najważniejsze doskonale zoperowany !!!
  ogólnie to tak mi się podobało ze teraz chyba specjalnie prawe zerwę ;p
  Naprawdę jestem mega wdzięczny za pomoc tego lekarza serdecznie dziękuje i gorąco polecam każdemu !!!
  Kamil Rybacki

 • M

  11 lutego 2015 roku miałem usuwany guzek piętowy ( choroba Hoglunda ). 24 kwietnia 2015 grałem po raz pierwszy w piłkę nożną! Dziękuję i polecam!

Najbliższe terminy:

kolejne dni