dr n. med.

Mateusz Zachara

verifiedCreated with Sketch.

Chirurg plastyczny, Lekarz medycyny estetycznej

93 opinie +dodaj

Dr n.med. Mateusz Zachara jest absolwentem wrocławskiej Akademii Medycznej. Przez jedenaście lat operował w Szpitalu Chirurgii Plastycznej w Polanicy - Zdroju wiodącym i najstarszym… więcej

Adresy i cenniki usług

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
93 opinie

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • A
  Lokalizacja: W innym miejscuUsługa: operacja plastyczna nosa

  Bardzo serdecznie polecam Doktora Mateusza Zacharę. Jestem trzy miesiące po operacji nosa i szczerze jestem bardzo zadowolona z efektu, który widoczny był już po zdjęciu gipsu.Doktor to wspaniały specjalista i jak dla mnie mistrz w swoim fachu.Nie mogłam trafić w lepsze ręce. Dziękuję!

 • R
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Prywatny Gabinet Chirurgii PlastycznejUsługa: konsultacje z zakresu chirurgii plastycznej

  Bardzo polecam dr Zacharę każdemu ,wywarł on na mnie bardzo dobre wrażenie i po rozmowie z nim wiedzialam że nie muszę się martwić o przebieg operacji ,ponieważ byłam w dobrych rękach i nie myliłam się. Dziś już po operacji jestem bardzo zadowolona z efektu i wiem że nie mogłam lepiej trafić :)

 • F
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Prywatny Gabinet Chirurgii PlastycznejUsługa: konsultacje z zakresu chirurgii plastycznej

  Rozmowa z doktorem podczas konsultacji była merytoryczna i przebiegła w bardzo miłej atmosferze. Doktor rzeczowo odpowiedział na wszystkie moje pytania i klarownie wytłumaczył na czym polegać będzie operacja. Jestem zdecydowana na zabieg, zostało zapoznanie się z przesłanymi dokumentami i ich podpisanie. Bardzo polecam tego lekarza, byłam wcześniej na konsultacji u dwóch innych specjalistów z zakresu chirurgii plastycznej i żaden z nich nie zdecydował się na przeprowadzenie operacji korekty nosa.

 • E
  Lokalizacja: Prywatny Gabinet Chirurgii PlastycznejUsługa: abdominoplastyka

  Sympatyczny i kompetentny lekarz. Odpowiedzial rzeczowo na kazde moje pytanie. Ogolnie nic dodac nic ujac. Fantastyczne podejście do pacjenta, obsługa i opieka na bardzo wysokim poziomie...Na wizycie bardzo sympatyczny człowiek ,widać że zależy Mu na dobrym efekcie operacji, dokładny,miły... Ewelina Susłowicz

 • M
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Prywatny Gabinet Chirurgii PlastycznejUsługa: konsultacje z zakresu chirurgii plastycznej

  Byłam na konsultacji u dr Zachary z zakresu chirurgi plastycznej. Indywidualne podejście, wszystko dokładnie wytłumaczone, a co dla mnie najważniejsze doktor odpowiedział na milion moich pytań :) Dr Zachara swoją postawą wzbudza zaufanie, co w przypadku tego fachu jest istotne. Moją operację przeprowadzi na pewno ten doktor!

 • M
  Lokalizacja: Prywatny Gabinet Chirurgii PlastycznejUsługa: konsultacje z zakresu chirurgii plastycznej

  Pan Doktor Zachara to przemiły, rzeczowy i konkretny człowiek, jeśli zdecyduje się na zabieg to tylko wykonany przez Pana Doktora.

 • M
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl

  Byłam na konsultacji u pana doktora Mateusza Zachary. Jest on bardzo sympatycznym, ciepłym człowiekiem, wzbudza zaufanie i na pewno moja operacja zostanie przeprowadzona przez tego właśnie specjalistę. Dodatkowo ujęło mnie, że doktor jest artystyczną duszą jak ja :)

 • A
  Lokalizacja: Beauty Group (dawniej Artplastica) - Klinika Chirurgii PlastycznejUsługa: Pełna korekta nosa

  Mój stary nos był moim największym kompleksem i zatruwał mi życie, jednocześnie nowy był największym marzeniem, które przy pomocy Doktora Zachary udało mi się spełnić. Minęły dwa miesiące od pełnej korekty nosa jaką przeszłam i szczerze mówiąc brak mi słów aby opisać jak bardzo jestem szczęśliwa. Doktor Zachara- profesjonalista w każdym calu, ma ogromną wiedzę i doświadczenie, a przy tym jest szalenie sympatycznym, wrażliwym i empatycznym człowiekiem. Z anielską cierpliwością i spokojem odpowiada na wszystkie pytania, co bardzo pomaga zredukować stres i napięcie towarzyszące przed zabiegiem. Niesamowicie utalentowany i uzdolniony- można być całkowicie spokojnym o efekty. Z ogromną pasją i błyskiem w oku pomaga swoim pacjentom. Efekt jest nieprawdopodobny! Już po 7 dniach (po zdjęciu gipsu), gdy pierwszy raz mogłam zobaczyć swój nos w pełnej okazałości, zalałam się łzami szczęścia. Nos już wtedy był idealny- symetryczny, prosty i wspaniale dopasowany do kształtu i wielkości mojej twarzy. Od tamtej pory, z każdym dniem jest tylko coraz piękniejszy. Gdybym miała podjąć decyzję o operacji ponowienie- bez wahania znów zdecydowałabym się na Doktora Zacharę (wybór najlepszy z możliwych!). Jestem zachwycona zarówno efektem, jak i całym przebiegiem procesu. Zabieg jest zupełnie bezbolesny. Gorąco polecam Pana Doktora- rzeczy niemożliwe załatwia od ręki, a naprawdę warto zawalczyć o siebie i rozpocząć lepsze życie- już bez kompleksów! :)

 • N
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Prywatny Gabinet Chirurgii PlastycznejUsługa: Konsultacja

  Wizyta u Pana doktora jak najbardziej wywarła pozytywne emocje, fachowo, zrozumiale i szczerze odpowiadał na wszytkie nurtujące pytania. Polecam wszystkim niezdecydowanym jeszcze osobom.

 • Lokalizacja: Prywatny Gabinet Chirurgii PlastycznejUsługa: operacja plastyczna nosa

  To była konsultacja, ale bardzo profesjonalny i sympatyczny lekarz. Polecam dla tych którzy mają wątpliwości przed zabiegiem. Ja jestem przekonana że tą operacje bedzie robić Pan doktor Zachara. Bardzo inteligentny i uzdolniony człowiek więc można sie poczuć bezpiecznie w rękach Pana doktora ☺

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Dr n.med. Mateusz Zachara jest absolwentem wrocławskiej Akademii Medycznej. Przez jedenaście lat operował w Szpitalu Chirurgii Plastycznej w Polanicy - Zdroju wiodącym i najstarszym ośrodku chirurgii plastycznej w Polsce, jednym z najlepszych na świecie. Swoje umiejętności i doświadczenie zdobywał przez wiele lat pod okiem prof. Kazimierza Kobusa oraz innych wybitnych polskich i światowych chirurgów plastycznych, wykonując kilka tysięcy zabiegów operacyjnych. W 2010 roku obronił tytuł doktora nauk medycznych. Przebyte kursy i staże indywidualne w prestiżowych ośrodkach chirurgii plastycznej w kraju i zagranicą, pozwoliły mu zdobyć najwyższe umiejętności i perfekcyjne opanowanie technik zabiegowych. Nieustannie z myślą o swoich pacjentach podnosi kwalifikacje i zdobywa wiedzę na temat nowoczesnych technik operacyjnych i innowacji w chirurgii plastycznej oraz medycynie estetycznej.

  Jest autorem i współautorem prac wygłoszonych podczas międzynarodowych konferencji naukowych, dotyczących chirurgii plastycznej i rekonstrukcyjnej oraz opublikowanych w recenzowanych czasopismach medycznych. Jest członkiem wielu towarzystw naukowych, m.in. Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej, International Confederation for Plastic Reconstructive & Aesthetic Surgery, Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti- Aging, International Society of Aesthetic Plastic Surgery, Mikrochirurgii PTChir.

  Dr n.med. Mateusz Zachara wykonuje pełen zakres zabiegów chirurgii plastycznej i rekonstrukcyjnej.
  W obrębie jego szczególnych zainteresowań znajdują się między innymi operacje estetyczne nosa, piersi, małżowin usznych oraz rekonstrukcja wymienionych struktur z zastosowaniem własnych tkanek.
  Od dziesięciu lat w odpowiedzi na oczekiwania swoich pacjentów wykonuje również zabiegi z zakresu medycyny estetycznej.

  Zabiegi przeprowadzane przez Dr n.med. Mateusza Zacharę są gwarancją doskonałych rezultatów, bezpieczeństwa, oraz przestrzegania najwyższych standardów medycznych i zasad zdrowego rozsądku.

  Jego pasją są muzyka i rysunek. W 1999 roku ukończył Państwową Szkołę Muzyczną II st. we Wrocławiu w klasie fortepianu. Uczestniczył w licznych warsztatach jazzowych prowadzonych m. in. przez Włodka Pawlika, Bogdana Hołownię, Jana Mazura. Jest laureatem wielu konkursów pianistycznych w latach 1992-1995.

  www.zachara.pro
  web.facebook.com/zachara.pro

Specjalizacje

 • Chirurgia plastyczna

Edukacja

 • Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu 2004

Publikacje

 • Zachara M, Kobus K, Wójcicki P. Evaluation of TNF-α and its receptors concentration in blood serum of basal cell cancer patients Can.J.Plast.Surg. 2011 Vol.19 suppl.A; s.80A-81A poz.IO34.516th Congress of the International Confederation for Plastic Reconstructive and Aesthetic Surgery. Vancouver (Canada), 21-27 May 2011
 • Zachara M, Drozdowski P, Wysocki M, Siewiera, Piotr Wójcicki. Anatomiczna zmieność perforatorów płata przedniobocznego uda - badanie na zwłokach ludzkich Leczenie Ran 2011 T.8 supl.2; s.S16 poz.35 XIII Zjazd Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej. Warszawa, 19-21 października 2011 r.
 • Zachara M, DrozdowskiP, Wysocki M, Siewiera I, Wójcicki P. Anatomical variability of the anterolateral thigh flap perforators between sexes: a cadaveric study Eur.J.Plast.Surg. 2013 Vol.36 no.3; s.179-184
 • Zachara M, Drozdowski P, Łątkowski I. Surgical management of ichtyosis-related ectropion. Description of four cases and a literature review J.Plast.Surg.Hand Surg. 2014 Vol.48 no.3; s.179-182
 • Zachara M, Siewiera I, Wysocki M, Knakiewicz M, Drozdowski P, Wójcicki P. Leczenie chirurgiczne mikrocji w oparciu o materiał Oddziału I Kliniki Chirurgii Plastycznej w Polanicy Zdroju w latach 2013-2015 Chir.Plast.Oparzenia 2015 T.3 nr 2; s.99 XV Zjazd Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej. Sopot, 15-17 października 2015. Wykaz publikacji Wójcicki P, Zachara M. Chirurgiczne leczenie nowotworów powiek Leczenie Ran 2009 T.6 nr 2; s.80 XII Zjazd Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej. Łódź, 17-19 września 2009 r.
 • Szlemp H, Drozdowski P, Zachara M, Knakiewicz M. Usunięcie ciała obcego przełyku u dziecka z pełnym żołądkiem - opis przypadku. Ostry Dyżur 2009 T.2 nr 3; s.64-67
 • Wójcicki P, Zachara M. Surgical treatment of eyelid tumors J Craniofac Surg. 2010 Vol.21 no.2; s.520-525
 • Wójcicki P, Zachara M. Surgical treatment of patients with Parry-Romberg syndrome Ann Plast Surg. 2011 Vol.66 no.3; s.267-272
 • Wysocki M, Kuźlan M, Wilczyńska M, Berendt W, Zachara M, Wójcicki P. Zasady postępowania w urazach rąk w Klinice i Oddziale Chirurgii Plastycznej w Polanicy-Zdroju Leczenie Ran 2011 T.8 supl.2; s.S13 poz.28 XIII Zjazd Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej. Warszawa, 19-21 października 2011 r.
 • Łątkowski I, Zachara M, Drozdowski P. Chirurgiczne leczenie wywijania powiek spowodowanego rybią łuską. Opis czterech przypadków Chir.Plast.Oparzenia 2013 T.1 nr 1; s.9 XIV Zjazd Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej. Kazimierz Dolny, 18-19 września 2013 r.
 • Wójcicki P, Drozdowski P, Knakiewicz M, Kuźlan M, Zachara M. Ciężkie skalpacyjne urazy kończyn dolnych Chir.Plast.Oparzenia 2013 T.1 nr 1; s.36 XIV Zjazd Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej. Kazimierz Dolny, 18-19 września 2013 r.
 • Siewiera I, Rychlik D, Wysocki, Zachara M, Knakiewicz M, Drozdowski P, Kuźlan M, Berendt W, Wójcicka K, Pawlicki M, Wójcicki P. Osteoplastyka wyrostka zębodołowego szczęki u dzieci z rozszczepem wargi, wyrostka zębodołowego i podniebienia Chir.Plast.Oparzenia 2013 T.1 nr 1; s.26 XIV Zjazd Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej. Kazimierz Dolny, 18-19 września 2013 r.
 • Drozdowski P, Zachara M, Kuźlan M, Wójcicki P. Marjolin's ulcer: a non-frequent manifestation of a carcinomatous transformation in a chronic wound - description of three cases and literature review Pol.Ann.Med. 2013 Vol.20 no.2; s.135-140
 • Wójcicki P, Ossowska-Wachowicz M, Wójcicka K, Siewiera I, Wysocki M, Zachara M, Knakiewicz M, Drozdowski P, Rychlik D. Osteoplastyka wyrostka zębodołowego szczęki u dzieci z rozszczepem wargi, wyrostka zębodołowego i podniebienia W:II Kongres Polskiego Towarzystwa Chirurgii Czaszkowo-Szczękowo-Twarzowej, Chirurgii Stomatologicznej i Implantologii. Kraków, 20-22 marca 2014 r.
 • Pirogowicz I, Jeżowiecka M, Pomorski M, Zachara M, Bury A, Garstka H, Mazik W, Steciwko A. Czynne i bierne narażenie kobiet ciężarnych na dym tytoniowy - badanie dwuośrodkowe Pol.Arch.Med.Wewn. 2004 T.112 supl.; s.447 XXXV Zjazd Towarzystwa Internistów Polskich. Katowice, 9-12 września 2004; III Krajowa Konferencja Szkoleniowa Towarzystwa Internistów Polskich "Interna 2004"
 • Pirogowicz I, Jeżowiecka M, Pomorski M, Mastalerz-Migas A, Zachara M, Bury A, Garstka H, Mazik W, Steciwko A. Czynne i bierne narażenie kobiet ciężarnych na dym tytoniowy - badanie dwuośrodkowe Przegl.Lek. 2004 T.61 nr 10; s.1016-1019 V Ogólnopolska Konferencja Naukowa "Tytoń a zdrowie - aktywne i bierne palenie". Poznań roku
 • Drozdowski P, Zachara M, Wójcicka K, Łątkowski I, Wójcicki P. Chirurgiczne leczenie pacjentów z zespolem Bindera w Klinice i Oddziale Chirurgii Plastycznej w Polanicy-Zdroju Chir.Plast.Oparzenia 2015 T.3 nr 2; s.70 XV Zjazd Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej. Sopot, 15-17 października 2015. Streszczenia
 • Wójcicki P, Wysocki M, Siewiera I, Zachara M, Drozdowski P, Knakiewicz M.: Ciężkie urazy skalpacyjne Chir.Plast.Oparzenia 2015 T.3 nr 2; s.95-96 XV Zjazd Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej. Sopot, 15-17 października 2015. Streszczenia
 • Wójcicki P, Wysocki M, Drozdowski P, Zachara M, Knakiewicz M, Łątkowski I. Primary and secondary surgical reconstruction in penoscrotal degloving injuries - a case report Chir.Plast.Oparzenia 2015 T.3 nr 1; s.7-12
więcej

Nagrody i wyróżnienia

 • Nagroda za NAJLEPSZĄ PREZENTACJĘ podczas XIII Zjazdu Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej Warszawa 2011r. (nagroda ufundowana przez Dr Zbigniewa Leo Giedrojcia Juraha)

Znajomość języków

 • angielski

Staże

 • Plastic Surgery Department, Chang Gung Memorial Hospital, Taipei, Taiwan
 • Staż Specjalizacyjny w Klinice i Oddziale Chirurgii Plastycznej SCM w Polanicy Zdroju
 • Klinika Chirurgii Onkologicznej i Rekonstrukcyjnej, Centrum Onkologii w Gliwicach
 • Akademikliniken Stockholm, Szwecja
więcej

Certyfikaty

Choroby

więcej