dr n. med.

Marta Nawrocka

Internista, Endokrynolog

Calendar-iconCreated with Sketch. Umów wizytę 31 umówionych wizyt w ciągu 30 dni

Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu (2001-2007). Specjalista chorób wewnętrznych, aktualnie specjalizująca się w endokrynologii. Tytuł doktora nauk medycznych uzyskała w… więcej

Umów wizytę

info-iconCreated with Sketch. Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.
 • tsh pytanie 19 lat

  Mam 19 lat , moje Tsh wynosi 4,71 czy to normalny wynik w tym wieku ?

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Marta Nawrocka

  Dzień dobry. Żeby odpowiedzieć na to pytanie potrzeba wiecej danych klinicznych i pełen wywiad dotyczący objawów. Warto powtórzyć oznaczenie TSH, uzupełnić oceną wolnych hormonów, przeciwciał przeciwtarczycowych… Więcej

 • Czy poniższe wyniki wskazują na Insulinoodporność:

  Insulina na czczo 10,3 μU/ml (norma 2,6 — 24,9)
  Insulina po 1h po 75 g glukozy - 38,5 μU/ml
  Insulina po 2h po 75 g glukozy 37,5 μU/ml

  Glukoza na czczo 4,89 mmol/l ,norma 3,9 — 5,5
  GLUKOZA *
  88… Więcej

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Marta Nawrocka

  Dzień dobry. Wskaźnik HOMA ma wartość graniczną. Bez danych klinicznych - płci, wieku, masy ciała, obwodu pasa, chorób współistniejących, stosowanych leków nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie.… Więcej

Doświadczenie i kwalifikacje

about-me-iconCreated with Sketch. O mnie

 • Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu (2001-2007). Specjalista chorób wewnętrznych, aktualnie specjalizująca się w endokrynologii. Tytuł doktora nauk medycznych uzyskała w 2015 roku - jej praca doktorska poruszała temat endokrynnej roli tkanki tłuszczowej i jej wpływu na funkcję nerek. Szkolenie specjalizacyjne z chorób wewnętrznych prowadziła w Klinice Chorób Wewnętrznych, Nadciśnienia Tętniczego i Zaburzeń Metabolicznych Szpitala Klinicznego im. Przemienienia Pańskiego w Poznaniu. Specjalizację w dziedzinie endokrynologii odbywa w Klinice Endokrynologii, Przemiany Materii i Chorób Wewnętrznych Szpitala Klinicznego im. H. Święcickiego UM w Poznaniu.

  Jest autorką i współautorką naukowych prac oryginalnych i poglądowych oraz współautorką rozdziałów w podręczniku dla studentów Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.

  Szczególny nacisk kładzie na profilaktykę zdrowotną oraz wczesne wykrywanie i leczenie chorób cywilizacyjnych, uwzględniając także sposób odżywiania i prowadzoną aktywność fizyczną u pacjenta.
  W obszarze jej zainteresowań zawodowych znajdują się m.in. choroby tarczycy, otyłość, cukrzyca typu 2, nadciśnienie tętnicze, zespół policystycznych jajników.

Specjalizacje

 • Choroby wewnętrzne
 • Endokrynologia

Ukończone szkoły

 • Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.

Znajomość języków

 • angielski

Staże

 • Klinika Chorób Wewnętrznych, Nadciśnienia Tętniczego i Zaburzeń Metabolicznych Szpitala Klinicznego nr 1 im. Przemienienia Pańskiego w Poznaniu.

Zdjęcia

Ocena pacjentów

Dodaj własną opinię
5

Ogólna ocena
5 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Pani Doktor jest bardzo rzeczową i życzliwą osobą. Posiada dużą wiedzą, dokładnie wyjaśnia proces chorobowy i przebieg leczenia. Polecam!

 • K

  Trafiłam do Pani doktor zupełnie przypadkiem. Z czystym sumieniem mogę polecić każdemu. Dokładny wywiad, badanie i od razu trafna diagnoza. Patrzy na pacjenta całościowo a nie tylko pod kątem endokrynologicznym. Cierpliwie odpowiedziała na wszystkie moje pytania i ma bardzo podejście do pacjentów. Jeszcze raz Pani doktor dziękuje!

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Szpital św. Wojciecha Wielkopolskie Centrum Medyczne Sp. z o.o. SKAUsługa: konsultacja endokrynologiczna

  Bardzo miła osoba, z duża wiedza. Dokładny wywiad, kompletne badanie.
  Takich lekarzy brakuje.
  Polecam

 • P

  Ze swojej strony mogę powiedzieć jedno-takich lekarzy brakuje. Z dużą wiedzą, całościowym podejściem do stanu zdrowia pacjenta, empatią.

 • J

  Trafiłam do Pani Doktor przypadkowo z banalnym problemem i po raz pierwszy zostałam potraktowana jak "jeden kawałek" a nie rozbita na narządy i odsyłana do kolejnych specjalistów..... Mega wiedza i do tego bardzo kulturalne podejście do pacjenta. Jestem zaskoczona ile Ta kobieta potrafi mimo młodego wieku i z nas wyciągnąć....Dokładny wywiad, pełne badanie. i...trafna diagnoza a to chyba dzisiaj najcenniejsze;) Rozpoczynam leczenie i mam nadzieje ze będzie równie pozytywne co mój komentarz!;) Zdecydowanie polecam !