Mariusz Rowiński, okulista Warszawa

lek. Mariusz Rowiński

Okulista więcej

15 opinii

Zapisz


Nie rezygnuj ze zdrowia

Wybierz konsultacje online, aby rozpocząć lub kontynuować leczenie bez wychodzenia z domu. Jeśli potrzebujesz, możesz również umówić wizytę w gabinecie.

Pokaż specjalistów Jak to działa?

Adresy (3)

W tym gabinecie nie można umawiać wizyt przez internet

Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)


Brak informacji o usługach i ich cenach

Czy brakuje Ci jakichś informacji w profilu tego specjalisty?

Pokaż innych okulistów w pobliżu
Grzybowska 6/10, Śródmieście, Warszawa
Centrum Mikrochirurgii Oka Laser

W tym gabinecie nie można umawiać wizyt przez internet

Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)


Konsultacja okulistyczna • od 140 zł

Badanie nużeńca (demodex) • od 200 zł

Drobne zabiegi okulistyczne • od 300 zł +3 więcej

Kolorowa fotografia oka • od 120 zł

Założenie zatyczek • od 40 zł

Zwykła wizyta


Czy brakuje Ci jakichś informacji w profilu tego specjalisty?

Pokaż innych okulistów w pobliżu

Moje doświadczenie

O mnie

W CMO LASER zajmuję się diagnostyką i leczeniem schorzeń oczu i wad wzroku oraz wykonuję zabiegi okulistyczne na spojówce i aparacie ochronnym oka (gr...

Zobacz pełen opis

Leczone choroby

 • Zespół suchego oka
 • Wady wzroku- dobór okularów
 • Nużeniec (demodex)

Specjalizacje

 • Okulistyka

Usługi i ceny

Ceny dotyczą wizyt prywatnych.

Popularne usługi


Grzybowska 6/10, Warszawa

od 140 zł

Centrum Mikrochirurgii Oka Laser

Pozostałe usługi


Kleszczowa 3 a, Warszawa

Centrum Medyczne ZdrowieKleszczowa 3 a, Warszawa

Centrum Medyczne ZdrowieKleszczowa 3 a, Warszawa

Centrum Medyczne ZdrowieKleszczowa 3 a, Warszawa

Centrum Medyczne ZdrowieKleszczowa 3 a, Warszawa

Centrum Medyczne ZdrowieKleszczowa 3 a, Warszawa

Centrum Medyczne ZdrowieKleszczowa 3 a, Warszawa

Centrum Medyczne ZdrowieGrzybowska 6/10, Warszawa

od 200 zł

Centrum Mikrochirurgii Oka LaserKleszczowa 3 a, Warszawa

Centrum Medyczne ZdrowieKleszczowa 3 a, Warszawa

Centrum Medyczne ZdrowieGrzybowska 6/10, Warszawa

od 300 zł

Centrum Mikrochirurgii Oka Laser


Kleszczowa 3 a, Warszawa

Centrum Medyczne ZdrowieKleszczowa 3 a, Warszawa

Centrum Medyczne ZdrowieKleszczowa 3 a, Warszawa

Centrum Medyczne ZdrowieGrzybowska 6/10, Warszawa

od 120 zł

Centrum Mikrochirurgii Oka LaserGrzybowska 6/10, Warszawa

od 40 zł

Centrum Mikrochirurgii Oka LaserGrzybowska 6/10, Warszawa

Centrum Mikrochirurgii Oka Laser

Opinie od pacjentów

4.5

Ogólna ocena
15 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
O
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Centrum Mikrochirurgii Oka Laser Inny

Leczę się u dr. Rowińskiego od kilkunastu lat (nawracające zapalenia błony naczyniowej oka) i nie wyobrażam sobie, żebym miała chodzić do kogokolwiek innego. To świetny specjalista, który wie, co mówi i robi (nikt tak nie potrafi zrobić zastrzyku w oko jak Pan Doktor, inni lekarze to mu mogą co najwyżej strzykawki podawać), jest uważny i empatyczny w stosunku do pacjenta, rzeczowo i cierpliwie odpowiada na pytania.
Z całego serca dziękuję Panu Doktorowi za wielokrotne ratowanie mojego wzroku, a innym pacjentom życzę samych takich lekarzy.


W
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: W innym miejscu

dokładnie ,nie polecam ,podczas leczenia poprzez zakładanie zatyczek ,nie zajął doktor stanowiska w związku zdokuczliwym stanem zapalnym brzegu powieki ,proponowałam chociazby rózne płyny do higieny brzegu ,na co doktor stwierdził,ze jak się uczule to zobacze dopiero ale sam nic w zamian nie dał ,stwierdził,że przecież zmiany są małe ,tak straciłam poł roku ,okazało się ,ze t e małe zmiany dyskwalifikują mnie do wykonania operacji oka ,oprócz tego można i trzeba było koniecznie je leczyc odpowiednimi kroplami ,mozna też leczyc chirurgicznie ale po ustąpieniu stanu zapalnego a jedna z tych małych zmian nawet wymaga histpatu,ale to juz stwierdził inny lekarz.


E

Opinia z dnia 26.08.2019 została usunięta ze względu na zgłoszone nadużycie.

Dowiedz się więcej


D
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Centrum Mikrochirurgii Oka Laser

Wizyta prywatna kosztować musi. Wydałem 200 zł po to aby Pan doktor w ciągu wizyty ukierunkowanej na badanie w kierunku nużeńca podważał kompetencje poprzednich lekarzy którzy nuzenca stwierdzili w linii rzęs i go czasowo zaleczyli, sam Pan doktor pobrał próbkę z rzęs i z twarzy gdzie w oku nic nie znalazł a na twarzy stwierdził obecność. jako okulista, wiedząc ze nuzeniec migruje, stwierdził jednak asekuracyjnie ze on nie potwierdza ze w oku jest choroba o nie dał żadnych leków ani nie próbował pobrać próbki z większej liczby rzęs skoro znalazł go na buzi. Polecił znanego dermatologa do którego terminy prywatne są na marzec 2020 i kilkakrotnie podczas 20minutowej wizyty pytal czego ja od niego oczekuje.... hhhmmm ... pomocy specjalisty oczekiwałem. Tymczasem czułem się jako dorosły mężczyzna potraktowany przez rzekomego fachowca jak nie dbający o higienę z racji wykonywanego zawodu kierowcy i dlatego nuzeniec ma się u mnie dobrze. Tymczasem wszystkie preparaty apteczne które Pan dr wymienił znam stosuje i pomoc ich jest znikoma tak samo jak zaangażowanie Pana dr w próbę udzielenia mi fachowej pomocy. Zdecydowanie mówię nie pytaniom podczas wizyty o to czego ja chce i komentarzom ze czas wizyty jest ograniczony.

lek. Mariusz Rowiński

Szanowny Panie.
Jest mi niezmiernie przykro, iż w ten sposób ocenia Pan wizytę i jej przebieg.
Informuję, ze zgłosił się Pan Centrum Mikrochirurgii Oka LASER w celu diagnostyki i leczenia Nużeńca powiek.W skład wizyty wchodzi zebranie wywiadu, diagnostyka z rzęs,nie ze skóry, ocena preparatu i zalecenia dotyczące leczenia.Koszt wizyty to 200 zł ,jej czas to 20 minut.O cenie został Pan poinformowany przez Pracownika, czas wizyty jest standardowy.
Nie podważałem kompetencji innych lekarzy.Komentowałem sposób diagnostyki.Stwierdzenie obecności odbywa się na podstawie oceny preparatu-rzęs w przypadku powiek, zeskrobin skórnych w przypadku zmian skórnych.O ile dobrze pamiętam ,taka diagnostyka nie miała miejsca.Jak sam Pan zauważa lekarze cytuję " czasowo go zaleczyli" zatem byli skuteczni w leczeniu i podważanie ich kompetencji jeśli czasowo go zaleczyli jest nielogiczne.
Z własnej woli i wykorzystując samodzielnie zakupione testy do diagnostyki skórnej, po Pana akceptacji,wykonałem u Pana dodatkową, bezpłatna diagnostykę zmian skórnych pobierać materiał z 2 miejsc, .Znalazłem 1 osobnika na skórze,- na 2 preparaty.W świetle obecnych standardów, gdzie za istotną nużycę uznaje się obecność ponad 5 osobników w polu diagnostycznym 3 cc kwadratowych, znalezienie 1 osobnika na 2 preparaty nie jest wynikiem w 100 % procentach wskazującym na nużeńcowe podłoże Pana zmian skórnych.
Jak sam Pan stwierdził, leczy się Pan z powodu Nużeńca od dawna, stosował Pan różne preparaty.Ma Pan negatywny wynik badania z rzęs.Pobieram 12 rzęs ,co jak mi wiadomo, jest największa ilością, gdzie standardem jest 6-8.Jest to statystyczne odzwierciedlenie zasiedlenia pacjenta przez pasożyty.Nie znajdując pośród 12 uznajemy, ze pacjent nie ma Nużeńca.100 % pewność uzyskamy wyrywając i badając 100 % rzęs.Tylko, że wtedy pozbawiamy pacjenta wszystkich rzęs.Nikt tak nie robi.Dlatego nie można mieć 100 % pewności badając tylko 12 rzęs, ale u pacjenta który się leczy negatywny wynik badania świadczy o skuteczności leczenia.
Poleciłem Panu lekarza, który jest skuteczny w leczeniu.Nie ma zbyt wielu dermatologów, którzy maja sukcesy w leczeniu Nużeńca na skórze.Odległe terminy są spowodowane chęcią leczenia się u tego fachowca.Jeśli ktoś jest dobry w tym co robi, to popyt na jego usługi rośnie.To reguła dotycząca każdej działalności.Będąc okulista nie podejmuje się leczenia zmian skórnych, których etiologii nie znam, nie znajdując u Pana Nużeńca na rzęsach nie zalecam leczenia, gdyż nie stwierdzam Nużeńca.Jak sam Pan pisze, oczekuje Pan pomocy.Ma Pan negatywny wynik badania z rzęs, ma Pan zmiany skórne o nieznanej dla mnie etiologii, być może nużeńcowej-wynik to 1 osobnik-mało.Jestem okulista, nie leczę skóry.Polecam Panu w najlepszej wierze fachowca dermatologa, o którym powiedziałem, że nie jest łatwo się do niego dostać.Nie jest moja winą, ze terminy wizyt są tak odległe.
Nie komentowałem stanu Pana higieny.Zadał mi Pan pytanie jak Pana zawód-kierowca-może wpływać na Nużeńca i jego leczenie.Jeśli prowadzi Pan uregulowany tryb życia, ma czas wykonać o odpowiedniej porze -rano i wieczorem-działania na brzegach powiek, podać sobie leki na rzęsy,rozgrzać, wyczyścić, dać im czas na działanie, jeśli ma Pan możliwość okresowej dezynfekcji pościeli i poduszki na której Pan śpi, to zawód kierowcy nie wpływa na leczenie .Proszę samemu odpowiedzieć sobie na pytanie ,czy spełnia Pan warunki.W moim rozumieniu zawodu kierowcy leczenie Nużeńca jest trudne.
Został Pan przeze mnie przyjęty przed planowanym czasem rozpoczęcia wizyty.Wizyta zaplanowana na 20 trwała 25 minut zgodnie z ocena monitoringu.Moje uwagi, ze wizyta ma ograniczony czas pojawiły się wtedy, kiedy ten czas został przekroczony.
Z poważaniem
Mariusz Rowiński


A
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Centrum Mikrochirurgii Oka Laser zakrzep w oku

Prócz samej wizyty, badania itd itp. zadzwonił i skontaktował się (skonsultował) z osobą, która mnie wcześniej badała, następnie skontaktował się z samym szpitalem, do którego mnie skierował. Zadzwonił do ordynatora, zadzwonił do lekarza dyżurnego. Poświęcił na to swój prywatny czas po zakończeniu mojej wizyty.
Prawdopodobnie dzięki jego zaangażowaniu, poświęceniu i empatii udało się ocalić mi wzrok w jednym oku.
Dziękuję!!!


K
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Centrum Mikrochirurgii Oka Laser konsultacja okulistyczna

świetny lekarz, bardzo skrupulatnie, rzetelnie i kompleksowo podchodzi do tematu. Skupia sie nie na samym problemie, a raczej poszukuje jego źródła, stąd kompleksowość podejścia i wychodzenie poza schemat. Trafiłam do pana doktora przypadkiem, a teraz nie wyobrażam sobie lepszego okulisty. Polecam wszystkim.


Użytkownik zweryfikowany

Wróciłam do pana dra po kilku latach. Mogłam wybrać innego lekarza, ale nie chcę. Ufam mu. Kulturalny, rzeczowy, troskliwy i solidny. Takiej postawy oczekuję od lekarza. Pan doktor stanowi w moich oczach wzorzec dobrego lekarza. Dziękuję Panie Doktorze.
Monika S.


A
Użytkownik zweryfikowany

Byłam z córką na wizycie, wybrałam doktora właśnie na podstawie portalu znany lekarz. Generalnie nie polecam. Córka ma od kliku miesięcy bóle oczu, zdiagnozowane wcześniej jako na tle alergicznym. Doktor na większość moich pytań odpowiadał: "Nie umiem udzielić odpowiedzi na to pytanie". Kiedy chciałam go popytać o chorobę córki stwierdził: "Pani to by chciała wszystko wiedzieć, zdiagnozować , wziąć niebieską tabletkę i już". A co jest złego w tym, że chciałabym zdiagnozować wreszcie córkę? Podczas wizyty zasugerowałam, że może zmieniłby leki, bo obecne słabo działają. Stwierdził, że owszem są inne lepsze leki, ale nie będzie ich wypisywał, bo ja ju przychodzę z błahym problemem a tu się poważne choroby dzieci leczy. Skoro jestem u kolejnego okulisty, a dziecko ma dalej objawy, to dla mnie problem jest poważny i wymagałabym poważnego traktowania. Całą wizytę doktor był nieprzystępny, a do mnie zwracał się, o zgrozo, per "Mama" . "Mama usiądzie", "Mama postoi". Podczas prywatnej płatnej wizyty wymagam od lekarza minimum szacunku, w końcu jestem klientem.


M
Użytkownik zweryfikowany

Fantastyczny doktor z poczuciem humoru i świetnym podejściem do pacjenta. Do Pana Doktora trafiłam z powodu niedrożności gruczołów Meiboma i miałam robione naświetlenia za pomocą urządzenia E-Eye. Wizja jakiejkolwiek ingerencji w moje oczy napawała mnie przerażeniem, ale okazało się, że niepotrzebnie. Nie bolało w ogóle a Pan Doktor skutecznie rozładowywał atmosferę żartami i dokładnie wyjaśnił co mnie czeka i co poczuje. Aby ciepło i błysk światła. Faktycznie było to nawet przyjemne. Ulga po samym zabiegu była kosmiczna. Męczyłam się z moimi oczami osiem lat a taką świadomą walkę toczyłam przez około trzy. Wypróbowałam chyba wszystko co mogłam. Kropelki, ciepłe kompresy, oczyszczanie szamponem dla dzieci, oczyszczanie chusteczkami, masaże, suplementacja omegą, Eye Bag- MGD Rx i tylko ten ostatni zrobił jakakolwiek różnicę na lepsze. Całe moje życie było zdominowane przez te oczy i to że są ciągle czerwone, podrażnione, pieką i kłują. Prawdziwym piekłem było wyjście do galerii handlowej, zawsze planowałam sobie go na sam wieczór bo podrażnienie i ból było tak duże, że nie byłam w stanie zrobić nic tylko je zamknąć żeby nie cierpieć tak mocno. Nie mogłam pójść na koncert bo dym i światło. Głupi wiatr i ludzie się pytali czemu płaczę. Oczywiście mogłam zapomnieć o jakimkolwiek makijażu czy kremie pod oczy. Teraz, po całej serii naświetlań mogę w końcu normalnie funkcjonować. Zaraz po pierwszym naświetleniu pojechałam do galerii, żeby sprawdzić czy coś się zmieniło. Byłam w szoku bo czułam się pierwszy raz normalnie, sprawdzałam ciągle w lusterku czy oczy na pewno nie są czerwone. Nie były. Nie czułam żadnego dyskomfortu. Po dwóch dniach efekt zaczął stopniowo słabnąć a po sześciu było tak samo jak przed naświetlaniem. Znów poczułam bezsilność, ale nie chciałam się negatywnie nastawiać tylko po prostu przejść przez całą serię i dopiero wyrobić zdanie. Okazało się, że słusznie bo po drugim i trzecim razie poprawa była ogromna i utrzymuje się do teraz. Polecam wszystkim zabieg oraz samego Doktora Rowińskiego, który jest naprawdę świetnym specjalistą.


K
Użytkownik zweryfikowany

Bardzo dobry lekarz. Polecam. Robi badania w kierunku nużeńca i dokładnie tłumaczy na czy to polega i jak się leczyć.


Wystąpił błąd, spróbuj jeszcze raz

Moje doświadczenie

O mnie

W CMO LASER zajmuję się diagnostyką i leczeniem schorzeń oczu i wad wzroku oraz wykonuję zabiegi okulistyczne na spojówce i aparacie ochronnym oka (gr...

Zobacz pełen opis

Leczone choroby

 • Zespół suchego oka
 • Wady wzroku- dobór okularów
 • Nużeniec (demodex)

Specjalizacje

 • Okulistyka

Powiązane wyszukiwania