Maria Łuczak

Pediatra, Pulmonolog

Adresy i kontakt

Ostatnia opinia

 • S

  Niesamowita kobieta z mega pozytywnym podejsciem do dzieci :) jest lekarzem mojej córki od urodzenia :)

 • Szukasz pediatry? Pacjenci polecają:

  Dorota Paszkiewicz-Dmochowska
  Dorota Paszkiewicz-Dmochowska
  Pediatra
  Morska 127, Gdynia
  Bardzo konkretna osoba. Zawsze pomocna. Korzystałem z kilku lekarzy pediatrii i żaden nie wydał mi się tak konkretny… więcej

  Anna Steinert-Dymecki
  Anna Steinert-Dymecki
  Pediatra, Pulmonolog
  ul. Płk. Stanisława Dąbka 338, Gdynia
  Bardzo dobra i fachowa pomoc. Odpowiednie podejście do dzieci. Jesteśmy zadowoleni z wizyty. Polecamy. więcej

  Elżbieta Skóra
  Elżbieta Skóra
  Alergolog, Pulmonolog, Pediatra
  Afrodyty 30, Gdynia
  Bardzo dobra Pani Doktor, bardzo rzeczowa, dużo tłumaczy, jest świetnym lekarzem dla dzieci i dorosłych, polecamy… więcej

  Teresa Stachowicz-Stancel
  Teresa Stachowicz-Stancel
  Hematolog, Onkolog, Pediatra
  Starowiejska 45, Gdynia
  Pani doktor jest bardzo miłą i konkretną osobą. Na wizycie wyjaśniła nam wszystko i powiedziała co robić dalej. więcej

  Małgorzata Rydzewska
  Małgorzata Rydzewska
  Alergolog, Pediatra, Pulmonolog
  ul. Piłsudskiego 35, Rumia
  Przemiła pani doktor.Bardzo profesjonalnie podeszła do wszystkich moich pytań. Wytłumaczyła skąd mogą pochodzić… więcej

  Pytania od pacjentów

  Ten lekarz nie odpowiedział jeszcze na żadne pytanie

  Martwisz się swoim zdrowiem?

  Zadawaj pytania 23 tysiącom lekarzy i specjalistów, odpowiedź na swoje pytanie otrzymasz średnio w przeciągu 48 h, zupełnie za darmo.

  Zadaj pytanie naszym specjalistom

  Ocena pacjentów

  4

  Ogólna ocena
  12 opinii

  • Punktualność
  • Zaangażowanie
  • Gabinet
  • S

   Niesamowita kobieta z mega pozytywnym podejsciem do dzieci :) jest lekarzem mojej córki od urodzenia :)

  • M

   Uważam, że to bardzo dobry fachowiec. Mam dwójkę małych dzieci, które często chorują. Pani doktor zawsze stawia trafne diagnozy i skutecznie prowadzi leczenie. Nie zapisuje antybiotyków, jeśli nie jest to konieczne. Bez problemów kieruje na dodatkowe badania czy też na konsultacje do specjalistów. Ma dobry kontakt z dziećmi. Szczerze polecam tę lekarkę.

  • M

   kierowaliśmy się opinią z internetu dlatego ją wybraliśmy ją. Po 2 latach męczarni z dr Łuczak, nie wiemy ile już zapaleń oskrzeli i dwóch zapaleniach płuc, pani doktor, mówi cytat " ja wam radzę zmienić lekarza, bo ja na to dziecko już nie mam sił" . Przy zapaleniu oskrzeli, wysokiej gorączce i strasznym kaszlu pani sugeruje odstawić antybiotyk, kiedy powinna wiedzieć, że mój syn po 2 dniach dostaje zapalenia płuc, mówiąc "najwyżej skieruje was do szpitala" ( za kilka dni wigilia ).
   Po dodaniu opinii na tej stronie, będziemy kierować sprawę do NFZ

   Jesteś tym lekarzem? Odpowiedz na tę opinię! Zarejestruj się teraz

  • M

   Przez kilka dni zastanawiałam się czy napisac opinie o Pani doktor. Może to i dobry lekarz ale dla swoich pacjentów. Jeżeli pediatra dziecka jest na urlopie to trzeba iść do lekarza który przyjmuje. Pani Łuczak jest dla takich pacjentów oschła,zła, że zawraca się jej głowę. We wrześniu tego roku byłam z córką u niej trzy razy. Córka miała bardzo brzydki kaszel, zero gorączki. Lekarka najpierw dała bactrim, później przepisała leki wziewne. Kaszel robił się coraz gorszy, córka miała sińce pod oczami. Zrobiłam jej morfologię i inne badania odpłatnie. Na szczęście wróciła nasza lekarka i poszłyśmi do niej zaopatrzone w wyniki.Pani Łaźniak spojrzała na morfologie i od razu powiedziała, że to nie alergia tylko coś innego. Pani Łaźniak osłuchała córkę i postawiła diagnozę, że to zapalenie płuc. Dla pewności dała skierownie na rtg płuc. Oczywiście miała rację. Córka (we wrześniu skończyła 3 lata) dostała antybiotyki. Po tygodniu brania jest duża poprawa. Nie mam pojęcia jak skończyłoby sie gdyby nasz lekarz nie wrócił. Pewnie dziecko wylądowałoby w szpitalu.
   Rada dla Pani Łuczak jest taka aby "inne" dzieci traktowała poważnie, żeby nauczyła się słuchać rodziców bo to one najlepiej znają swoje dzieci. Moja córka ma gorączkę tylko przy zapaleniu gardła a tak jak się zdarzyło zapalenie płuc przeszła bez gorączki. Oczywiście informowałam lekarkę o tym, że córka ma tylko gorączkę przy zapaleniu gardła. Wystarczyło przyłożyć się do swojej pracy a jak nie wiedziała co dolega dziecku to trzeba było dać skierowanie na badania krwi. Córka przez miesiac miała cały czas ten brzydki kaszel. Gdyby doktor Łuczak postawiła prawidłową diagnozę pewnie nie doszłoby do zapalenie płuc. Efekt jest taki, że jak nasz pediatra będzie na urlopie to będę ją wzywała do domu prywatnie. Zdecydowanie nie polecam doktor Łuczak.

   Jesteś tym lekarzem? Odpowiedz na tę opinię! Zarejestruj się teraz

  • J

   W ciągu 9 lat korzystania z pomocy pediatry nie spotkałam się z tak impertynenckim lekarzem. Pani Łuczak traktowała żle moje chore dziecko. Była wściekła że zawracamy jej głowę (u dziecka stwierdziła zapalenie oskrzeli). Byłam u niej w godzinach jej przyjmowania w przychodni , w poczekalni był jedna osoba oczekująca a na biurku leżała jedna karta dziecka oczekującego na przyjęcie. Wściekła lekarka na kartce z dawkami leków zapisała mi lekarstwo w postaci tabletek z dawkowaniem 2x 1, a na recepcie ten sam lek w postaci syropu.
   Dziecko wyszło od lekarki przestraszone a ja zdenerwowana.

   Jesteś tym lekarzem? Odpowiedz na tę opinię! Zarejestruj się teraz

  • M

   bardzo dobry lekarz, moje dziecko mniało częste silne bóle brzucha bardzo czesto jezdziliśmy w nocy do szpitala, miała robione różne badania łacznie z kałem u BRUSSA (gdzie nie polecam ) Pani Doktor poleciła zrobić badanie u TALAŚKI bo podejżewała robaki, wynik to potwierdziła, dziecko dostało leki i po problemie. chciałabym zaznaczyć ze córka mniała badanie kału z róznicą 3 dni mnędzy brusem i talaśką.

   Ocena zmieniona przez moderatora na "bardzo dobry".

  • B

   Moje córki niestety często mają problemy ze zdrowiem, jedna jest alergiczką, chodziłyśmy do różnych lekarzy. I w końcu trafiłyśmy do dr Łuczak. Niezawodne diagnozy, choroby trwają teraz krócej i skończyło się wieczne przyjmowanie antybiotyków.

  • G

   Pani Dr Łuczak jest najlepszym pediatrą, którego znam .
   Nasza córeczka od pierwszego miesiąca życia miała problemy ze zdrowiem, zaczęło się od kataru, kaszlu ,później trafiliśmy do szpitala bo córka miała zapalenie krtani, obturacje oskrzeli.Po dwóch tygodniach znów trafiliśmy do szpitala z dusznościami.I tak chyba z pięć razy. Nie mogliśmy trafić na dobrego pediatrę , bardzo długo szukaliśmy .Żaden z lekarzy nie wiedział co jest naszemu dziecku.Każdy pediatra u którego byliśmy mówił ,"że córka z duszności wyrośnie a w najbliższym czasie i tak trafimy do szpitala".
   Aż do momentu gdy trafiliśmy do pani dr Łuczak pomału zaczęło się wszystko układać.Jeździliśmy z córką na częste kontrole , mieliśmy zapisane przede wszystkim inhalacje i syropy przeciwhistaminowe no i oczywiście konieczna była zmiana mleka .Nasza gehenna nareszcie się skończyła :-)(odpukać)
   Super lekarz nie zapisuje bez potrzeby antybiotyków(z doświadczenia wiem ,że niektórzy lekarze na każdy kaszel przepisują antybiotyk).
   Wspaniałe podejście do dzieci , wspaniały lekarz-specjalista, zawsze służy radą. .Lekarz na 6-tkę :-)Oby było więcej takich specjalistów.

  • M

   mam pytanie czy Pani Doktor prowadzi prywatną praktykę, a może jeździ na wizyty domowe?
   Bardzo proszę o informacje.

  • M

   do Mamy Pacjenta
   Pani Łuczak pracuje teraz w przychodni w Gdyni Chyloni przy ul. Wejherowskiej (to niedaleko od ul. Ramułta) proponuję się przenieść ponieważ za takim lekarzem warto iść, a poza tym obsługa w przychodni przy ul. Wejherowskiej jest znacznie przyjemniejsza. O punkcie szczepień nie wspomnę - bardzo uprzejmie, fachowo, Panie pielęgniarki bez łaski udzielają wszelkich wyjaśnień zarówno w zakresie szczepień obowiązkowych, jak i dobrowolnych. Gorąco polecam

  Dane osobowe lekarzy pochodzą z publicznie dostępnych źródeł, np. CEIDG