Logo
mgr Maria Kmiecik–Matrejek

Zagrody 31, 30-318 Kraków

od 1.06.2024 jestem dla Państwa dostępna w BOCHNI, ul. Murowianka 27 B, wizyty można umawiać przez kalendarz lub telefonicznie. Zapraszam.

Dowiedz się więcej

29/05/2024

Adresy (3)

Gabinet Kocham MÓWIĆ logopeda neurologopeda
Murowianka 27 B, Bochnia


Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)


Przyjmuję: dzieci w każdym wieku
Karta płatnicza, Gotówka, Blik, + 1 więcej

NIP

7343272635

Adres firmy

GORZKÓW 165, Bochnia


Środki bezpieczeństwa w tym gabinecie

Pokaż

Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)


Przyjmuję: dzieci w każdym wieku
Gotówka, Karta płatnicza

NIP

7343272635

Adres firmy

GORZKÓW 165, Bochnia

W tym gabinecie nie można umawiać wizyt przez internet

Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)


Konsultacja online (opis) • 200 zł


Przyjmuję: dorosłych, dzieci w każdym wieku

Sposób płatności: Przelew na konto, Blik, Revolut

Płatności za konsultację dokonujemy na podany poniżej numer konta
Maria Kmiecik- Matrejek
Nr konta:
36 **** **** **** **** **** ****
W tytule: konsultacja on-line, data

Opłata za konsultację trafia bezpośrednio do specjalisty, który jest również odpowiedzialny za ustalenie swojej polityki odwołań i zwrotów.

W przypadku problemów z płatnościami skontaktuj się ze specjalistą.

Pamiętaj, że ZnanyLekarz nie pobiera żadnych dodatkowych opłat za umówienie wizyty i nie przetwarza płatności w imieniu specjalisty.

* Niektóre informacje zostały ukryte z powodu ochrony danych. Zobaczysz je po umówieniu konsultacji.


Przygotuj się 10 minut przed konsultacją. Upewnij się, że Twój telefon lub komputer jest naładowany. W przypadku wideokonsultacji sprawdź połączenie internetowe oraz ustawienia mikrofonu i kamery. Możesz również przygotować swoją dokumentację medyczną (np. wyniki badań).


NIP

7343272635

Adres firmy

GORZKÓW 165, Bochnia

Usługi i ceny

Ceny dotyczą wizyt prywatnych.

Popularne usługi

Konsultacja logopedyczna


Konsultacja online


Diagnoza neurologopedyczna

Pozostałe usługi


Zagrody 31, Kraków

260 zł

Gabinet "Kocham MÓ-WiĆ" Logopeda Neurologopeda



Murowianka 27 B, Bochnia

260 zł

Gabinet Kocham MÓWIĆ logopeda neurologopeda

Konsultacja neurologopedyczna, Wiek dziecka od pierwszych dni do 12 msc. to spotkanie, w trakcie którego neurologopeda przeprowadza wywiad z rodzicem lub opiekunem oraz bada dziecko. Neurologopeda określa budowę i funkcje sfery oralnej, sprawdza odruchy, obserwuje karmienie (zarówno piersią jak i butelką), a także pomaga dobrać odpowiedni dla malucha smoczek. W przypadku starszych dzieci neurologopeda obserwuje sposób w jaki dziecko pobiera pokarm – jak gryzie oraz jak pije z kubeczka, a następnie określa czy występują trudności z pobieraniem pokarmu i zaleca konkretne rozwiązania.


Zagrody 31, Kraków

Od 260 zł

Gabinet "Kocham MÓ-WiĆ" Logopeda Neurologopeda

Diagnoza neurologopedyczna dziecka od pierwszych dni życia do 12 miesięcy. Obejmuje wywiad z rodzicem, badanie dziecka (diagnozę umiejętności, odruchów i funkcji, ocenę napięcia mięśniowego w obszarze orofacjalnym).Neurologopeda ocenia sposób pobierania pokarmu: karmienia piersią, butelką. Pomaga ocenić karmienie łyżeczką oraz gryzienie i żucie.



Murowianka 27 B, Bochnia

Od 220 zł

Gabinet Kocham MÓWIĆ logopeda neurologopeda

Konsultacja neurologopedyczna (kolejna wizyta) dotyczy kolejnego spotkania po diagnozie. Kolejna konsultacja obejmuje ocenę postępów, weryfikację zaleceń ze spotkania diagnostycznego.


Murowianka 27 B, Bochnia

220 zł

Gabinet Kocham MÓWIĆ logopeda neurologopeda

Konsultacja neurologopedyczna (druga i kolejna wizyta) dotyczy spotkań, które odbywają się po wstępnej diagnozie wykonanej na pierwszym spotkaniu. Kolejna konsultacja obejmuje ocenę postępów oraz weryfikację zaleceń ze spotkania diagnostycznego. Wizyta od 0 do 12 msc życia:


Zagrody 31, Kraków

Od 220 zł

Gabinet "Kocham MÓ-WiĆ" Logopeda Neurologopeda

Konsultacja neurologopedyczna (kolejna wizyta) dotyczy kolejnego spotkania po diagnozie. Kolejna konsultacja obejmuje ocenę postępów, weryfikację zaleceń ze spotkania diagnostycznego.



Murowianka 27 B, Bochnia

260 zł

Gabinet Kocham MÓWIĆ logopeda neurologopeda

Konsultacja neurologopedyczna wiek dziecka od 0 do 12 msc. to spotkanie, w trakcie którego neurologopeda przeprowadza wywiad z rodzicem lub opiekunem oraz bada dziecko. Neurologopeda określa budowę i funkcje sfery oralnej, sprawdza odruchy, obserwuje karmienie (zarówno piersią jak i butelką), a także pomaga dobrać odpowiedni dla malucha smoczek. W przypadku starszych dzieci neurologopeda obserwuje sposób w jaki dziecko pobiera pokarm – jak gryzie oraz jak pije z kubeczka, a następnie określa czy występują trudności z pobieraniem pokarmu i zaleca konkretne rozwiązania.



Murowianka 27 B, Bochnia

Od 220 zł

Gabinet Kocham MÓWIĆ logopeda neurologopeda

Terapia karmienia odbywa się po diagnozie neurologopedycznej. Wizyta od 0 do 12 msc życia. Terapia karmienia ma na celu naukę spożywania pokarmu w bezpieczny i komfortowy sposób. Staramy się, by dziecko stopniowo poprzez zabawę oswajało nowe produkty. Chcemy, aby jedzenie było przyjemnością, a nie tylko koniecznością. Terapia karmienia prowadzona jest w duchu responsywności i uważności na dziecko, a zajęcia odbywają się regularnie we współpracy z rodzicami dziecka. Naszym zadaniem jest również dobranie odpowiedniej konsystencji, faktury, temperatury i smaku pokarmu, a także akcesoriów do karmienia uwzględniając przy tym etap rozwoju oraz możliwości dziecka. Terapia karmienia obejmuje między innymi: dobór odpowiedniej pozycji do karmienia naukę karmienia z łyżeczki trening gryzienia, odgryzania oraz żucia wprowadzanie nowych pokarmów i konsystencji naukę picia z kubeczka terapię nadwrażliwości oralnej

Za ceny i informacje związane z cenami odpowiadają specjaliści lub placówki. ZnanyLekarz nie ma wpływu na ceny i nie odpowiada za ich określanie.

Moje doświadczenie

Obecnie istnieje możliwość umówienia spotkań on-line oraz telefonicznie.
Dostępna stacjonarnie jestem obecnie tylko w gabinecie w Bochni.

Stacjonarnie:
Bochnia, Ul. Murowianka 27 B, Gabinet KOCHAM MÓWIĆ, przyjmuje noworodki i niemowlęta z trudnościami w karmieniu i pobieraniu pokarmu. Konsultacja obejmuje wywiad, badanie dziecka, obserwację karmienia, zalecenia terapeutyczne.

ON-LINE: konsultacje dla rodziców
Konsultacja on-line może dotyczyć trudności z karmieniem (piersią i butelką), wątpliwości w zakresie rozszerzania diety (przed rozszerzaniem diety lub w trakcie), nieprawidłowości w zakresie oralnym (uchylone usta w trakcie snu, nieprawidłowa pozycja spoczynkowa języka). Konsultacja nie jest badaniem dziecka/ pacjenta. Przed spotkaniem otrzymacie Państwo na e-mail instrukcję jak należy się przygotować. Czas trwania konsultacji 40 minut.

W przypadku pytań istnieje możliwość kontaktu przez wiadomość poprzez system ZnanyLekarz.

mgr Maria Kmiecik- Matrejek - logopeda, neurologopeda terapeuta ręki, terapeuta karmienia, instruktor masażu niemowlęcego wg Petera Walkera, mioterapeuta

Jestem absolwentką Unwersytetu Pedagogicznego w Krakowie na kierunku logopedia oraz Krakowskiej Akademii na kierunku: neurologopedia. Doświadczenie zawodowe zdobywałam w krakowskich gabinetach prowadząc terapię neurobiologiczną i logopedyczną. Pracowałam w przedszkolach i żłobkach, obecnie sama prowadzę gabinet w Krakowie. Posiadam doświadczenie w pracy z noworodkami i niemowlętami, dziećmi z autyzmem i zagrożonymi autyzmem, zespołem Aspergera, zespołem Downa, afazją, dyslektycznym i zagrożonymi dysleksją, alalią, opóźnionym rozwojem mowy, z zespołami wad wrodzonych, wadami genetycznymi, oraz niesłyszącymi.

Obecnie swoje zainteresowania naukowe i terapeutyczne koncentruje głównie w kierunku noworodów i niemowląt z zaburzeniami karmienia .Prowadzę zajęcia z wczesnej interwencji logopedyczno - terapeutycznej dla dzieci zdrowych, przedwcześnie urodzonych oraz z zagrożonych ciąż. Konsultuję noworodki i niemowlęta, oceniam budowę i funkcje sfery oralnej. Prowadzę terapię karmienia.

Prowadzę terapię miofunkcjonalną, rozwojową i poznawczą wykorzystując między innymi:
masaż logopedyczny
terapię miofunkcjonalną
stymulację traktu ustno- twarzowego
terapię karmienia
terapię wybiórczości pokarmowej
stymulację sensoryczną
terapię przez zabawę
handling i przyjazną pielęgnację
masaż niemowlęcy

Bardzo bliski jest mi temat karmienia piersią, rozszerzania diety u niemowląt i terapii karmienia.
Oceniam karmienie piersią, butelką, dobieram smoczek. Pomagam dobrać akcesoria do karmienia i rozszerzania diety. Oceniam sferę oralną (budowę- języka, podniebienia, wędzidełko (języka i wargi) napięcie mięśniowe, odruchy i funkcję). Jestem zafascynowana rodzicielstwem zorientowanym na więzi i potrzeby. Uwielbiam terapię i symulację przez zabawę, bo najwięcej dźwięków, nowych słów i znaczeń, komunikatów pojawia się wtedy, kiedy dziecko czuje się swobodnie i jest aktywne.

Współpracuję z psychologami, fizjoterapeutami, doradcami laktacyjnymi, aby dzieciom i ich rodzinom pomagać najlepiej jak to możliwe. Prowadziłam zajęcia dla rodziców w szkołach rodzenia.


Wciąż rozwijam się się uczestnicząc w kursach, szkoleniach, warsztatach i konferencjach, aby każdego dnia pomagać lepiej.
Prywatnie jestem mamą 6 letniego Antosia oraz 6 miesięcznych bliźniąt Oleńki i Olusia, które urodziły się jako wcześniaki. To właśnie macierzyństwo pozwoliło mi spojrzeć na terapię dużo szerzej niż dotychczas.


Osiągnięcia, szkolenia, kursy, konferencje


Szkoła terapii karmienia od Pestki do Ogryzka, Trudności w karmieniu i jedzeniu. Diagnoza jako mapa dla terapii. Renata Ulman- Bogusławska, Marta Baj Lieder

Elastyczny terapeutyczny taping w logopedii podejście Ester de Ru” – dr Martyna Brychcy

Mataja, „Laktacyjne spotkania trenerskie”, Danuta Kozłowska Rup

Fizjomed, „Zależność struktury i funkcji w terapii logopedycznej”, dr Magdalena Czajkowska, Magdalena Klimaszewska

„Standardy postępowania w ankyloglosji. Współpraca logopedy z lekarzem. Noworodki i niemowlęta.”, Donata Oziemczuk, Monika Owsianowska

„Wędzidełko języka w praktyce. Kliniczna analiza zdjęć pacjentów”, Donata Oziemczuk, Monika Owsianowska
logodemia.pl, „Stymulacje ustno-twarzowe- taśmy mięśniowo-nerwowe” dr n․ hum․ Gabriela Dragun

Fizjomed, „Wrażliwe niemowle a symptomy sensoryczne SensiBaby”, Małgorzata Karga

logodemia.pl, „Ssanie palca i inne parafunkcje- rozwiązania terapeutyczne” Aleksandra Listwoń

fizjoSławek, „Sekrety wywiadu ciążowego”, Sławomir Morel

fizjoSławek, „Zaburzenia napięcia (nie) mięśniowego”, Sławomir Morel

fizjoSławek, „Kamienie milowe w rozwoju niemowląt”, Sławomir Morel

fizjoSławek, „Tajemnice asymetrii rozwoju niemowląt”, Sławomir Morel

„Wędzidełko przed i po zabiegu – perspektywa logopedy i lekarza” – mgr A. Rosińska, dr M. Gryka-Deszczyńska

„Miofunkcjonalny aspekt terapii karmienia– od diagnozy funkcji prymarnych do terapii”” Marcelina Przeździęk, Aleksandra Kaczyńska

„Innowacyjne metody elektrostymulacji zewnętrznej i wewnętrznej w logopedii – podejście praktyczne” – Aleksandra Kaczyńska i Ewa Wojewoda

I Ogólnopolska Konferencja „Zaburzenia karmienia i jedzenia – współczesne wyzwania diagnostyczno-terapeutyczne”

Szkoła terapii karmienia Od pestki do ogryzka, „Wsparcie laktacyjne oparte na dowodach: ssanie, fizjologia i zarządzanie karmieniem”, Catherine Watson Genna

logodemia.pl „Anatomia palpacyjna dla logopedów – najważniejsze obszary pracy”, Klara Francuz-Matwiejczyk

„Cechy dysmorficzne jamy ustnej w diagnozie logopedycznej” – dr n. hum Kamila Czarnik

logodemia.pl „Obniżone i wzmożone napięcie mięśniowe – ich wpływ na pracę narządów artykulacyjnych i wady wymowy”. mgr Klara Francuz-Matwiejczyk

logodemia.pl „Awersje pokarmowe u dzieci na przykładzie choroby refluksowej” MARTA BAJ LIEDER

Terapeuci na walizkach, „Ocena neurorozwojowa niemowląt 6-12 m.ż ” Lucyna Wittbrodt

logodemia.pl „Połykanie i pozycja spoczynkowa języka”, Aleksandra Listwoń

logodemia.pl „Ćwiczenia narząd artykulacyjnych”, Aleksandra Listwoń

logodemia.pl „Pacjent z nieprawidłowym napięciem w sferze orofacjalnej” – Aleksandra Rosińska

logodemia.pl „Stabilizacja żuchwy – niezwykle ważny element w terapii logopedycznej” – Aleksandra Rosińska

Cykl szkoleń z terapii karmienia „Gdy karmienie noworodka staje się wyzwaniem”, „Zaburzenia karmienia w praktyce logopedycznej”, „Sensoryczno- motoryczne trudności w karmieniu” – Marcelina Przeździęk, Aleksandra Kaczyńska

Dobra Kadra, Pediatric FEEDING Disorders, marzec 2022 „Zaburzenia karmienia. Model diagnostyczno-terapeutyczny dziecka od urodzenia do 12 miesiąca życia. Współczesne wyzwania logopedyczne.” – Marcelina Przeździęk, Aleksandra Kaczyńska.

logodemia.pl „Muzyczny masaż logopeydczny” – Maria Szyfter

logodemia.pl „Mioterapia dzieci w wieku od 2 do 6 lat. Część II” – Maria Szyfter

Centrum Discurso, luty 2022 „Gryzaki w Mioterapii niemowląt” – Marzena Machoś

Terapeuci na walizkach, luty 2022 „Procesy samoregulacji niemowląt. Aspekt sensoryczny dziecka w pierwszym roku życia” – Beata Wasicka

Polskie Towarzystwo Konsultantów i Doradców Laktacyjnych, konferencja styczeń 2022 „Znaczenie pierwszych dni po narodzinach dla udanego start w karmienie piersią”

logodemia.pl „Mioterapia dzieci w wieku od 2 do 6 lat” – Maria Szyfter

Terapeuci na walizkach „Ocena neurorozwojowa dziecka w pierwszym roku życia” – Lucyna Wittbrodt

logopeda.pl „Terapia miofunkcjonalna w praktyce” – Aleksandra Rosińska

Terapeuci na walizkach, grudzień 2021 „Aktywizacja układu mięśniowo- szkieletowego okolic głowy i szyi przez stymulację nerwów czaszkowych” – dr n.med. Marian Majchrzycki

Terapeuci na walizkach, grudzień 2021 „Kompleksowe wsparcie karmienia piersią” – lek. Agnieszka Browarska

logomedia.pl „Terapia manulana” – Ewa Wojewoda

Beata Racek, grudzień 2021 „Parafunkcja okiem logopedy i psychologa” – Beata Racek

logopeda.pl „Techniki chirurgiczne anyloglosji” – dr Jakub Bargiel

logomedia.pl „Wędzidełko wargi górnej i wędzidełka policzków” – Aleksandra Rosińska

PjTerapeutic, wrzesień 2021 „A sensory motor approach to feeding in the Down syndrome population” – Lori Overland M.S. CCC, C/NDT. CLC, FOM

Fizjomed, wrzesień 2021 „Guguhopla i przyjaciele od wcześniaka do roczniaka” – Marzena Machoś, Marta Karwot- Pięta, Magdalena Czajkowska, Danuta Rup- Kozłowska, Olga Sowa, Joanna Szczotka, Magdalena Bednarczyk

Fizjomed, sierpień 2021 „Zrozumienie typowego i atypowego rozwoju sensoryczno-motorycznego jako przewodnik dla rozumienia klinicznego we wczesnej interwencji” – Milioti Styliani-Liana, Kyriakos Atmatzakis

Fizjomed, lipiec 2021 „Karmienie wcześniaka na oddziale neonatologicznym” – Marta Karwot-Pięta, Joanna Kupczak

Fizjomed, czerwiec 2021 „Wczesniactwo jako trauma” – Iwona Palicka

logopeda.pl, maj 2021 „Taktyka postępowania w ankyloglosji u noworodków i niemowląt” – Mira Rządzka, Jakub Bargiel

logopeda.pl, maj 2021 „Ankyloglosja okiem lekarza-primum non nocere” – Małgorzata Gawryl, Jakub Bargiel

logopeda.pl, kwiecień 2021 „Oddychanie w praktyce logopedycznej” – Mira Rządzka

Emka, kwiecień 2021 „Stymulacja traktu ustno twarzowego” – Małgorzata Gawryl

Centrum Szkoleń Cognitus, marzec- kwiecień 2021 „Terapeuta karmienia z pasją, Terapeuta orofacjalny” – Marcelina Przeździęk, Aleksandra Kaczyńska, Jolanta Uchman, Agata Kalina

Lekarskim okiem, marzec 2021 „Samoregulacja u niemowląt” – Agnieszka Browarska, Dorota Blumczyńska

Lekarskim okiem, marzec 2021 „Rozwój dziecka w 1 roku życia” – Agnieszka Browarska, Agnieszka Ptak
marzec 2021

„Interdyscyplinarnie i holistycznie o laktacji” – Magdalena Bednarczyk, Sylwia Jeż

Klinika laktacyjna, marzec 2021 „Wsparcie laktacyjne mam wcześniaków” – Ariela Levy
marzec 2021

„Ssanie kciuka okiem neurologopedy” – Marcelina Przeździęk
marzec 2021

„Parafunkcje i dysfunkcje. Rozwiązania terapeutyczne” – Aleksandra Listwoń

Logoro, marzec 2021 „Ocena funkcjonalna traktu ustno- twarzowego, mioterapia. Podejście autorskie” – Ewelina Mendala Kwoczek

Lekarskim okiem, luty 2021 „Pozycjonowanie przy karmieniu” – Agnieszka Browarska, Agnieszka Ptak

Neurologopedabada, luty 2021 „Nerwy czaszkowe” – Kamila Czarnik

Ciocia Guguhopla w praktyce, luty 2021 „Developmental Baby Massage” – Peter Walker

Ciocia Guguhopla w praktyce, luty 2021 „Niemowlak i logopedyczne flagi ostrzegawcze” – Marzena Machoś

Ciocia Guguhopla w praktyce, styczeń 2021 „PUMO Program usprawniania motoryki oralnej” – Marzena Machoś

Wymagające.pl, wrzesień 2020 „Zaparcia nawykowe i moczenie” – Karla Orban

TeczkaLogopedy, wrzesień 2020 „Terapia połykania w ujęciu logopedycznym” – Beata Białas

TeczkaLogopedy, wrzesień 2020 „Profilaktyka zaburzeń oddychania, połykania i mowy” – Beata Białas

TeczkaLogopedy, wrzesień 2020 „Połykanie w logopedii w ujęciu praktycznym” – Beata Białas

Tarnów, wrzesień 2020 „Terapia sensomotoryczna i korekta dysfunkcji ustno- twarzowych- moduł I” – dr Anna Regner

Dobry Start Dziecka, sierpień 2020 „Pielęgnacja neurorozwojowa i rozwój dziecka w 1 roku życia z uwzględnieniem zaburzeń napięcia mięśniowego” – Agnieszka Słoniowska

Zaufaj położnej ANNA Bulczak, sierpień 2020 „Szpinak robi BLEE. Rozszerzanie diety dziecka w pigułce” – Zuzanna Antecka

Małyssak, sierpień 2020 „Aktualna wiedza o karmieniu piersią” – Agata Aleksandrowicz (Hafija)

Wymagające.pl, sierpień 2020 „Fakty i mity o zaparciach nawykowych” – Karla Orban

Dobry start dziecka Agnieszka Słoniowska, czerwiec 2020 „Pielęgnacja i rozwój niemowlęcia 5-7 miesięcy” – Agnieszka Słoniowska

Centrum stymulacji rozwoju dziecka, Lipiec 2020 „Wcześniaki, a zaburzenia przetwarzania sensorycznego” – Iwona Palicka, Izabela Grzebna

Centrum terapii i wspomagania rozwoju, Lipiec 2020 „Karmienie noworodka i niemowlęcia. Od teorii do praktyki” – Marta Wawrzynów, Adela Białoboki- Chylińska

Dobry start dziecka Agnieszka Słoniowska, czerwiec 2020 „Pielęgnacja neurorozwojowa w 1 r.ż. dziecka z uwzględnieniem zaburzeń napięcia mięśniowego” – Agnieszka Słoniowska

Wydawnictwo GooGoo, czerwiec 2020 „Zaburzenia i dysfunkcje stawu skroniowo żuchwowego. Wybrane manualne techniki terapii” – dr Anna Regner

Wydawnictwo GooGoo, czerwiec 2020 „Co ma serce do języka? Nerw błędny i teoria poliwagalna w terapii neurologopedycznej” – dr Gabriela Dragun

Wydawnictwo GooGoo, czerwiec 2020 „Logopeda i pacjent z SMA, cz. 1- Wprowadzenie i 2. Warsztaty” – Magda Mazur

hafija.pl, maj-czerwiec 2020 „MLE-CON 2020”

zmyslek.pl, czerwiec 2020 „Rozpoznawanie zaburzeń SI” – Justyna Kapuścińska- Kozakiewicz

Tadek Niejadek, czerwiec 2020 „Sensologopedia. Wykorzystanie metody SI w procesie nabywania kompetencji pokarmowych oraz funkcji komunikacyjnych u dzieci” – Natalia Górka- Pik

hafija.pl, czerwiec 2020 „Wskaźniki skutecznego karmienia piersią” – Agata Aleksandrowicz

Fundacja Scolar, czerwiec 2020 „Trening mandowy. O uczeniu próśb” – Marta Sierocka-Rogala

Cognitus, maj 2020 „Zabawy wspierające rozwój komunikacji niemowląt” – Agata Kalina „Cali Mali”

Cognitus, maj 2020 „Terapia karmienia. Oswajanie ma znaczenie. Część 2” – Agata Kalina „Cali Mali”

wymagajace.pl, maj 2020 „Żywienie dziecka a sen” – Magdalena Komsta

LogoStrefa, maj 2020 „Terapia karmienia. Oswajanie ma znaczenie” – Agata Kalina „Cali Mali”

Medicome Baby, maj 2020 „Rozwój ruchowy okiem fizjoterapeuty” – Olga Jurczak

Medicome Baby, maj 2020 „Rozszerzanie diety niemowlaka okiem logopedy i dietetyka” – Olga Heród, Edyta Harmata

Neurologopeda Bada, maj 2020 „Cechy dysmorficzne jamy ustnej i jej okolic” – dr Kamila Czarnik

Elf Centrum Mowy i Ruchu maj 2020 „Ankyloglossja u noworodków i niemowląt” – Mira Rządzka

Fundacja In Corpore, maj 2020 „Zarządzanie dysfagią w warunkach domowych” – Anna Maria Pękacka-Egil

Fundacja In Corpore, maj 2020 „Dyzartia w chorobie Parkinsona” – Anna Maria Pękacka-Egil

Fundacja In Corpore, maj 2020 „Oswajanie jako niezwykle ważny element w terapii karmienia” – Marta Baj-Lieder

Ciocia Guguhopla w praktyce, kwiecień 2020 „Niemowlak u logopedy II Miobobo” – Marzena Machoś

Fundacja In Corpore, kwiecień 2020 „Dziecko nadwrażliwe na dotyk w sferze oralnej na terapii logopedycznej” – Marta Baj-Lieder

Fundacja In Corpore, kwiecień 2020 „Awersje pokarmowe u dzieci na przykładzie choroby refluksowej” – Marta Baj-Lieder

kwiecień 2020 „Ssanie kciuka. Co wiemy a czego nie?” – Marcelina Przeździęk

Dobra kadra, Kwiecień 2020 „Dysfagia w neonatologii i pediatrii

Dobra kadra, Kwiecień 2020 „Warsztat każdego logopedy

Kraków, luty 2020 „APD (auditory processing disorder) Zaburzenia przetwarzania słuchowego. Diagnoza i terapia” – Ewa Kwaśniok

Kasinka Mała, luty 2020 „ASD (autism spectrum disorder). Pierwsze spotkanie terapeutyczne z małym dzieckiem” – Joanna Wójtowicz-Pałasz

Kasinka Mała, październik 2019 „Terapia ręki- diagnoza i terapia” – Hanna Szyszkowska

Kraków, wrzesien 2019 „Jedzenie doustne wyzwaniem dla dzieci karmionych przez sondę lub PEG. Jak rozwijać umiejętność jedzenia doustnego u dzieci karmionych przez sondę lub PEG” – mgr Marcelina Przeździęk

Kraków, wrzesień 2019 „Wspomaganie karmienia dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym – warsztat praktyczny” – mgr Marcelina Przeździęk

Tarnów, wrzesień 2019 „Od zabawy do jedzenia – Praca logopedy wobec dziecka z postawą neofobiczną, Arfid-em” – Magdalena Nosko-Goszczyńska

Tarnów, maj 2019 „Niemowlak u logopedy” – dr Marzena Machoś

Wieliczka, kwiecień 2019 „Prowadzenie spotkania MAMA MiA, DZIECI MAJĄ GŁOS” – wykład dla rodziców o rozwoju mowy dziecka oraz wczesnej stymulacji

Kraków, maj 2019 „Badanie logopedyczne dzieci w wieku 2-8 lat. Standardy postępowania. warsztat praktyczny” – dr n.hum. Anna Zając

Kraków, marzec 2019 „Smykopląsy – kreatywne warsztaty logorytmiczne” – Katarzyna Stempień

Gdańsk, marzec 2019, Udział w I Ogólnopolskiej Konferencji Szkoły Terapii Karmienia „Karmienie małego dziecka w aspekcie terapeutycznym”

Bochnia, październik 2018- styczeń 2019, Prowadzenie zajęć sensoryczno-poznawczo-logopedycznych w 4 grupach wiekowych zajęcia dla dzieci oraz pogadanki o stymulacji niemowląt i dzieci do 3 roku życia. Spotkania dla rodziców z dziećmi

Tarnów, lipiec 2018 „Nadmierne ślinienie się- techniki terapeutyczne” – mgr Marta Baj-Lieder

Tarnów, lipiec 2018 „Wybiórczość pokarmowa w ujęciu sensoryczno-motorycznym” – mgr Marta Baj-Lieder

Kraków, maj 2018 „Masaż logopedyczny od podstaw – podejście praktyczne” – mgr Aleksandra Kaczyńska

Kraków, maj 2013, I Międzynarodowa Neurobiologiczna Konferencja Naukowa pt. „Neurologiczne podstawy wczesnej terapii zaburzeń rozwojowych”

Kraków, lipiec 2013 „Test SON-R 2,5 – 7. Badanie i interpretacja wyników” – prof. Jagoda Cieszyńska-Rożek

Kraków, listopad 2012, IV Ogólnopolska Konferencja MOPTL Nowa Logopedia. Interakcyjne uwarunkowania rozwoju i zaburzeń mowy

Kraków, listopad 2011, III Ogólnopolska Naukowa Konferencja Logopedyczna: „Nowa Logopedia – diagnoza różnicowa zaburzeń komunikacji językowej”

Kraków, czerwiec 2011 „Kurs języka migowego I stopień – nauczycielski” Kraków, listopad 2010, II Ogólnopolska Naukowa Konferencja Logopedyczna „Nowa Logopedia – biologiczne uwarunkowania rozwoju i zaburzeń mowy”
więcej

502 opinie pacjentów

Ogólna ocena

Trzymamy rękę na pulsie Sprawdzamy wszystkie opinie. Specjaliści nie mogą płacić za modyfikowanie lub usuwanie opinii. Dowiedz się więcej
M
Lokalizacja: Gabinet Kocham MÓWIĆ logopeda neurologopeda konsultacja neurologopedyczna

Serdecznie Polecam, pełen profesjonalizm, zaangażowanie, serdeczność podczas wizyty. Razem z naszą córeczka czuliśmy się bardzo swobodnie.

K
Lokalizacja: Gabinet Kocham MÓWIĆ logopeda neurologopeda konsultacja neurologopedyczna (kolejna wizyta)

Szczegółowo wszystko Pani Maria objaśnia jestem bardzo zadowolona z wizyt :)

P
Lokalizacja: Gabinet Kocham MÓWIĆ logopeda neurologopeda konsultacja neurologopedyczna

Wspaniała Pani Neurologopeda! Szczegółowo odpowiedziała na wszelkie pytania oraz dokładnie wytłumaczyła zalecenia. Dodatkowo najsympatyczniejsza osoba, u której byłam z synkiem na wizycie.

P
Lokalizacja: Gabinet Kocham MÓWIĆ logopeda neurologopeda konsultacja neurologopedyczna (kolejna wizyta)

Pani Maria jest profesjonalna, empatyczna i po ludzku bardzo miła. Dziękujemy za przyjęcie synka na cito. Myślę, że pani Marii po prostu zależy na pacjentach i chce dla nich jak najlepiej.

W
Lokalizacja: Gabinet Kocham MÓWIĆ logopeda neurologopeda konsultacja neurologopedyczna (pierwsza wizyta)

Dzięki Pani Marii udało nam się dobrać odpowiednią butelkę oraz smoczek dla naszej córeczki. Wcześniej akceptowała tylko jeden, który był nieodpowiedni.
Wszystko dokładnie wyjaśnione. Dużo cennych rad. Możliwość nagrania filmiku, a także wszystko spisane w zaleceniach do domu by o niczym nie zapomnieć.
I co ważne odpowiednie podejście do dziecka.
Przyjechałam do Pani Marii specjalnie z Krakowa i się nie zawiodłam.
Polecam!

M
Lokalizacja: Gabinet Kocham MÓWIĆ logopeda neurologopeda konsultacja neurologopedyczna (kolejna wizyta)

Polecamy serdecznie. Super podejście do pacjenta, ogrom wiedzy. Przyjazna atmosfera!

S
Lokalizacja: Gabinet Kocham MÓWIĆ logopeda neurologopeda konsultacja neurologopedyczna (pierwsza wizyta)

Rzeczowo kiedy trzeba, z humorem kiedy trzeba, pani doktor wytłumaczyła nam, że nie mamy żadnego problemu, tylko trochę przerośnięte oczekiwania względem dziecka.

K
Lokalizacja: Gabinet Kocham MÓWIĆ logopeda neurologopeda konsultacja neurologopedyczna (kolejna wizyta)

Super podejście, bardzo dobry kontakt z maluszkiem, fachowe diagnozy, widać profesjonalizm.
Mieliśmy problem z napięciem mięśniowym w obrębie buzi , przez co był nad aktywny język i nie domykały się usta podczas snu.
Dostaliśmy trafne wskazówki jak pracować z sześcio miesięczną córeczką. Ćwiczenia szybko pomogły.
Duży plus za konkrety i nie naciąganie na kolejne wizyty, jeżeli nie są potrzebne i widać cofnięcie się problemów. Gorąco polecam

M
Lokalizacja: Gabinet Kocham MÓWIĆ logopeda neurologopeda konsultacja neurologopedyczna

Bardzo polecamy panią Marię, mnóstwo profesjonalnych porad w niezwykle ciepłej atmosferze!

K
Lokalizacja: Gabinet Kocham MÓWIĆ logopeda neurologopeda konsultacja logopedyczna

Bardzo miła atmosfera i pełne szacunku i zyczliwosci podejscie do dziecka. Uzyskałam odpowiedzi na nurtujące mnie pytania związane z RD dziecka.
Polecam, pełen profesjonalizm!

mgr Maria Kmiecik–Matrejek

Bardzo dziękuję

Wystąpił błąd, spróbuj jeszcze raz

Odpowiedzi na pytania

100 odpowiedzi udzielonych przez lekarza na pytania pacjentów na ZnanyLekarz.pl

Mój syn ma 16mies i nie umie grysc pokarmów i odrazu się dlawi większym kawałkiem co mam robić gdzie się zglosic .??

Dzień dobry,
konsultacja z neurologopedą lub terapeutą karmienia. Oceni on sposób pobierania pokarmu, sprawdzi umiejętności dziecka, jeśli będzie konieczność dalszej konsultacji to na pewno pokieruje do innych specjalistów. Serdecznie pozdrawiam :-)

mgr Maria Kmiecik–Matrejek

Moje 3 miesięczne dziecko ma cały czas lekko wystawiony język, od czego to może być ? Do jakiego lekarza się udać ?

Na pewno warto sprawdzić to u neurologopedy lub logopedy- specjalisty wczesnej interwencji. Pozdrawiam serdecznie :-)

mgr Maria Kmiecik–Matrejek
Zobacz wszystkie odpowiedzi

Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.

Najczęściej zadawane pytania