Lek.

Marek Drzewiecki verifiedCreated with Sketch.

Ginekolog

Adresy i kontakt

Ostatnia opinia

 • R
  Lokalizacja: Centrum Medicover - Katowice Chorzowska

  Trafilam do dr Drzewieckiego zalamana po 5 miesiecznym leczeniu u 5 innych ginekologow. Przedstawilam problem i przeszlismy do badan. Juz na 2 wizycie okazalo sie czym spowodowane jest moje schorzenie. Wciaz sie lecze ale wierze ze bedzie ok. Szokiem jest dla mnie, ze poprzedni ginekolodzy kazali brac hurtowo kwas mlekowy przez 5 miesiecy a doktor Drzewiecki ogarnal temat w 5 minut! Rzetelny facet z ogromna wiedza......polecam trudne przypadki.

 • Szukasz ginekologa? Pacjenci polecają:

  Łukasz Witek
  Łukasz Witek
  Ginekolog
  Mickiewicza 29, Katowice
  Zdecydowanie najlepszy lekarz jakiego poznałam. Przeprowadził bardzo uważny i dokładny wywiad, poinformował mnie… więcej

  Jakub Staniczek
  Jakub Staniczek
  Ginekolog
  Dąbrówki 13, Katowice
  Pan Doktor w pelni profesjonalnie oraz indywidualnie podchodzi do sprawy swojej pacjentki. Skrupulatnie tłumaczy… więcej

  Zbigniew Chełmicki
  Zbigniew Chełmicki
  Ginekolog
  Mickiewicza 26/2, Katowice
  Bardzo profesjonalnie i rzetelnie! Pan Doktor nie tylko dokładnie przeprowadził badanie, ale jeszcze rozwiał wszystkie… więcej

  Dorota Cybulska
  Dorota Cybulska
  Ginekolog, Lekarz medycyny estetycznej
  Mickiewicza 26/2, Katowice
  Pani Doktor fantastycznie wszystko tłumaczy, jest też niezwykle delikatna i dokładna. Mimo że mam "uczulenie na… więcej

  Artur Chełmicki
  Artur Chełmicki
  Ginekolog
  Mickiewicza 26/2, Katowice
  Polecam pana doktora :-) Serdeczny, miły i zawsze tłumaczy co trzeba. Opiekował się mną w czasie ciąży i nigdy… więcej

  Doświadczenie i kwalifikacje

  Pytania od pacjentów

  Ten lekarz nie odpowiedział jeszcze na żadne pytanie

  Martwisz się swoim zdrowiem?

  Zadawaj pytania 23 tysiącom lekarzy i specjalistów, odpowiedź na swoje pytanie otrzymasz średnio w przeciągu 48 h, zupełnie za darmo.

  Zadaj pytanie naszym specjalistom

  Ocena pacjentów

  3.5

  Ogólna ocena
  48 opinii

  • Punktualność
  • Zaangażowanie
  • Gabinet
  • R
   Lokalizacja: Centrum Medicover - Katowice Chorzowska

   Trafilam do dr Drzewieckiego zalamana po 5 miesiecznym leczeniu u 5 innych ginekologow. Przedstawilam problem i przeszlismy do badan. Juz na 2 wizycie okazalo sie czym spowodowane jest moje schorzenie. Wciaz sie lecze ale wierze ze bedzie ok. Szokiem jest dla mnie, ze poprzedni ginekolodzy kazali brac hurtowo kwas mlekowy przez 5 miesiecy a doktor Drzewiecki ogarnal temat w 5 minut! Rzetelny facet z ogromna wiedza......polecam trudne przypadki.

  • Lokalizacja: Centrum Medicover - Katowice Chorzowska

   Bardzo specyficzne podejście do pacjentek. Nieukrywana niecierpliwość pana doktora przy próbie opowiedzenia mu historii problemu zdrowotnego. Zdawkowe informacje udzielane przez doktora na temat schorzenia i leczenia. Wiele dodatkowych szczegółów trzeba poszukiwać samemu. Sprzeczne informacje uzyskiwane od doktora drogą elektroniczna, a potem przy wizycie w gabinecie. Jestem na początku leczenia mojego schorzenia. Wierzę wciąż, że za mało przystępną powierzchownością doktora kryje się fachowość i skuteczność.

  • K
   Lokalizacja: Centrum Medicover - Katowice ChorzowskaUsługa: prowadzenie ciąży

   Jestem bardzo zadowolona z opieki jaką otoczył nas pan doktor. Jest to moja pierwsza, wiele lat wyczekiwana ciąża. Miły, uprzejmy i zawsze na czas. Z pełną wrażliwością i przejęciem opowiada o badaniu i sposobach leczenia. Odpowiada na pytania w sposób zrozumiały dla pacjenta - oczywiście to jest moje zdanie. Polecam

  • K
   Lokalizacja: Centrum Medicover - Katowice ChorzowskaUsługa: prowadzenie ciąży

   Dzięki Panu dr udało mi się donosić ciążę, pomimo tego, że pierwotnie rokowania były negatywne. Teraz jestem szczęśliwą mamą zdrowego i silnego syna.

  • A
   Lokalizacja: Centrum Medicover - Katowice ChorzowskaUsługa: badania profilaktyczne

   Poszłam przebadać się profilaktycznie. Dowiedziałam się, że mam zapalenie szyjki macicy i dostałam dwa antybiotyki na dwa tygodnie, po czym zostałam skierowana do konkretnej apteki w centrum Katowic. Doktor nie sprecyzował z jakiego powodu to zapalenie, spławił mnie. W medicover można skorzystać z napisania wiadomości do lekarza, więc napisałam wiadomość z prośbą o wyjaśnienie, dostałam odpowiedź jednie, że na podstawie cytologii nie można stwierdzić skąd to zapalenie. I tyle, jedno zdanie. Zaniepokojona swoim stanem zdrowia i brakiem zainteresowania ze strony doktora postanowiłam skonfrontować te wyniki z innym lekarzem, powtórzyłam cytologię i okazało się, że mam książkowe wyniki. Nie mam żadnego zapalenia. I nie muszę brać dwóch antybiotyków. Co do wyników pana doktora Drzewickiego to na wydruku z wynikami badań był opis, że rozmaz nadaje się do ograniczonej analizy, jest niezbyt czytelny, więc może zamiast pacjentkom od razu ładować serię antybiotyków (kiedy nie miałam żadnych objawów i czułam się dobrze) warto zrobić badanie jeszcze raz? Nie polecam.

  • P
   Lokalizacja: Centrum Medicover - Katowice ChorzowskaUsługa: wizyta kontrolna

   Przesympatyczny lekarz! Szybko, sprawnie, fachowo, zero dyskomfortu. Polecam każdej kobiecie, zwłaszcza, jeśli to dla którejś pierwsza wizyta u ginekologa :)

  • H
   Lokalizacja: Centrum Medicover - Katowice ChorzowskaUsługa: prowadzenie ciąży

   Odradzam, zwłaszcza kobietom w ciąży! Pan doktor od pierwszej wizyty humorzasty i gburowaty. Na dodatkowe pytania podczas wizyty reagował irytacją ("mam tylko 30 min na pacjentkę"), odpowiadał lakonicznie, często lekceważąco i kpiąco. Kilka razy musiałam upominać się o skierowania na badania kontrolne moczu, czego również nie omieszkał odpowiednio skomentować. Gdy w 36 tygodniu ciąży poprosiłam o badanie GBS, doktor oburzył się, że ośmielam się przypominać mu o tym badaniu, po czym powiedział, że je zrobi, ale to i tak za wcześni, bo one jest ważne tylko 30 dni (bzdura!). Co więcej, gdy wynik okazał się pozytywny, niepotrzebnie leczył mnie antybiotykiem przez 3 tygodnie! Na ostatniej wizycie, dzień przed terminem porodu zrobił mi usg (poprzednie było miesiąc wcześniej!), które ujawniło pośladkowe położenie dziecka. Lakonicznie i z łaską oświadczył mi, że będę mieć cesarkę. Nie wskazał konkretnego terminu, nie dał skierowania (!) mimo, iż o nie zapytałam. Nie zapomniał jednak wręczyć mi ulotki polecającej żel do cesarki za ogromne pieniądze, który wcale nie był mi potrzebny! Z gabinetu wyszłam z płaczem, w szoku, przerażona wizją cc, na które w ogóle nie byłam przygotowana. Następnego dnia, gdy zgłosiłam się na oddział okazało się, że nie mam podstawowego badania - HBS. Od lekarza przyjmującego usłyszałam pytanie "dlaczego doktor tak zwlekał z cc? zabieg powinien być już tydzień temu".
   Podsumowując: radzę unikać tego doktora, zwłaszcza kobietom w pierwszej ciąży. Trudny charakter, brak zrozumienia, empatii, traktowanie pacjentek z wyższością i lekceważeniem.

  • S

   Do pana doktora trafiłam po wielu mniej lub bardziej niefajnych doświadczeniach z gin. Od nastolatki męczę się z pco i jego konsekwencjami. Pomógł mi jako jedyny i pomaga nadal w walce o zapłodnienie, jest troskliwy, miły, delikatny, nigdy nie pozwolił mi odczuć że jestem gorsza od zdrowych kobiet czy tych już w ciąży. Odpowiada na wszystkie pytania na bieżąco. Nie naraża na dodatkowe zbędne koszty, zawsze znajdzie czas, nawet gdy grafik ciasny. Widzę że bardzo wierzy że nam się uda ciąża, cenię sobie to wsparcie. Pan doktor również rozumie jak ważny jest spokój przyszłej mamy, unikanie stresu i przemęczenia i ustosunkowuje się do tego. Polecam lekarza, z ciężkim sercem, bo polecani sa potem oblegani

  • M
   Lokalizacja: W innym miejscu

   Wizytę u Doktora Drzewieckiego wspominam bardzo dobrze. Wzbudził moje zaufanie oraz miał profesjonalne podejście. Na wizytę przyszłam z kilkoma obawami i p. Doktor wszystko mi na spokojnie wytłumaczył. Polecam, moim zdaniem jest to jeden z lepszych ginekologów na jakich trafiłam w Medicover.

  • A

   Mimo że dalsze konieczne do wykonania badania przysługują mi w pakiecie opłacanym w Medicover, lekarz skierował mnie do prywatnej praktyki lekarskiej na mój dodatkowy koszt (podał tylko jedną konkretną placówkę, nie pozostawiając mi żadnej możliwości wyboru). Moje pytania ucinał krótko mówiąc, że "dalsza diagnostyka już u nas w klinice" - rozumiem, że lekarz nie mógł odpowiedzieć na wszystkie pytania z powodu konieczności dalszej diagnostyki, ale moje pytania dotyczyły też bezpośrednio wykonanego badania USG, więc odpowiedź była możliwa. Stwierdzenia typu "poprzedni lekarz niech sobie robi co chce" albo "nie ma pani szans na ciąże" były zdecydowanie nie na miejscu. Nie jestem zadowolona z samej wizyty jak i ze sposobu, w jaki zostałam potraktowana przez lekarza.

  Dane osobowe lekarzy pochodzą z publicznie dostępnych źródeł, np. CEIDG