dr n. med.

Marcin Tafelski

verifiedCreated with Sketch.

Neurochirurg

83 opinie +dodaj

Umów wizytę oceń lekarza
1 323 odwiedziny w ciągu 30 dni

Od prawie 20 lat zajmuję się neurochirurgią, a chirurgią kręgosłupa w szczególności. Swoją zawodową przygodę z tą dziedzina medycyny rozpocząłem w Klinice Neurochirurgii ówczesnej… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
83 opinie

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • K
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Ortus MedUsługa: ból kręgosłupa

  Bardzo jestem zadowolona z wizyty podejście lekarz bardzo profesjonalne wszystko dokładnie wytłumaczył.Polecam

 • A
  Lokalizacja: Ortus MedUsługa: nerwiak nerwu

  Najlepszy neurochirurg w Toruniu- ever. Wizyta w bardzo przyjemnej atmosferze, bez pośpiechu, bez owijania w bawełnę, z konkretnymi zaleceniami. Pan doktor tchnął nadzieję na skuteczną operację i podszedł po ludzku, sugerując dla mnie najlepszą opcję leczenia. Panie doktorze jestem ogromnie wdzięczna za pomoc!!! AM

 • M
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Ortus MedUsługa: bóle kręgosłupa lędźwiowego po operacji L5 S1

  Bardzo kompetentny miły lekarz. Pełen profesjonalizm. Od kilku lat odwiedzałam różnych lekarzy i otrzymywałam tylko recepty z lekami przeciwbólowymi. Pan Marcin wnikliwie zapoznał się z dokumentacją zaproponował dalsze leczenie.

 • M
  Lokalizacja: Ortus Med

  Doktor w wyczerpujący sposób rozwiał moje wątpliwości dotyczące moich dolegliwości. Jest rzeczowy, konkretny a jednocześnie bardzo życzliwie nastawiony do pacjenta. We mnie wzbudził zaufanie i w razie kolejnych dolegliwości na pewno się do Niego udam.

 • R
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Prywatna PrzychodniaUsługa: konsultacje neurochirurgiczne

  Bardzo rzeczowa, spokojna wizyta w której doktor przeanalizował dostarczone badania oraz zlecił kolejne uzupełniające. Moje wyniki już teraz pokazują, że jedyną drogą jest operacja wobec czego otrzymałem skierowanie do szpitala. Doktor niczego nie obiecuje - przedstawia możliwe ryzyka. Naprawdę bardzo konkretna wizyta bez spoglądania na zegarek.

 • A
  Lokalizacja: Ortus MedUsługa: badanie kręgosłupa

  Serdecznie polecam wizyta bardzo miła, pan Marcin uspokoił mnie troszeczkę ze na ta chwile nie potrzeba żadnej operacji, miły sympatyczny człowiek.

 • D
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Ortus Med

  Wizyta przyjemna, bardzo dobry kontakt z pacjentem, świetna komunikacja, rzetelna analiza wyników, badanie, postawienie diagnozy, fachowa porada. Polecam!

 • T
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Prywatna PrzychodniaUsługa: konsultacje neurochirurgiczne

  Jestem usatysfakcjonowany podejściem do pacjenta i szczerą opinią na temat leczenia przypadłości. Wizyta przebiegała w miłej atmosferze. Uzyskałem odpowiedzi na wszystkie pytania dotyczące moich problemów. Polecam.

 • Z
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Prywatna PrzychodniaUsługa: wizyta pooperacyjna

  Niesamowity człowiek i lekarz z powołania. Minęły niecałe dwa miesiace od pierwszej konsultacji, a Tato jest już po operacji i ból kręgosłupa oraz drętwienia prawej strony odpusciły! Ponad 15 lat się z tym zmagał i był odsyłany od masażu do masażu, od sanatorium do sanatorium.
  Cała nasza rodzina Jurskich jest Panu dozgonnie wdzięczna!

 • A
  Lokalizacja: W innym miejscuUsługa: operacja kręgosłupa

  Pan doktor przeprowadził operację, mimo iż kto inny diagnozował. Bardzo konkretny, posiadający duży potencjał chirurgiczny, wie co robi i jak robi. Po wykonanej operacji z dużym zaangażowaniem kontrolował i monitorował postępy . Jestem mu wdzięczny i polecam go innym.

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Od prawie 20 lat zajmuję się neurochirurgią, a chirurgią kręgosłupa w szczególności.
  Swoją zawodową przygodę z tą dziedzina medycyny rozpocząłem w Klinice Neurochirurgii ówczesnej Akademii Medycznej w Bydgoszczy. Ponadto doświadczenie zawodowe zdobywałem w Klinice Otolaryngologii Akademii Medycznej w Poznaniu, na Oddziale Neurochirurgii Specjalistycznego Szpitala Miejskiego i Specjalistycznego Szpitala Matopat w Toruniu.
  Stopień doktora nauk medycznych, oraz tytuł specjalisty w dziedzinie neurochirurgii uzyskałem w 2016 roku.
  Do chwili obecnej regularnie podnoszę swoje kwalifikacje uczestnicząc w specjalistycznych szkoleniach z zakresu chirurgii kręgosłupa w Europie i Stanach Zjednoczonych.
  Począwszy od 2006 roku skierowałem swoje zainteresowania zawodowe na małoinwazyjną chirurgię kręgosłupa. Osiągnięty przez ponad dekadę poziom merytoryczny pozwali mi nie tylko pewnie i bezpiecznie operować Pacjentów, ale również dzielić się swoją wiedzą i umiejętnościami z innymi lekarzami na branżowych szkoleniach. Jako pierwszy lekarz w Polsce przeprowadziłem w 2012 roku operację z wykorzystaniem systemu endoskopowego TESSYS firmy Joimax.
  Pomimo dokonującego się w trakcie mojej zawodowej kariery postępu w zakresie coraz mniej inwazyjnych technik operacyjnych oraz posiadanych kwalifikacji zawsze pozostanę zwolennikiem wykorzystania możliwości leczenia zachowawczego, które w polskiej medycynie cały czas czeka na stosowne docenienie. Na swojej drodze zawodowej miałem szczęście spotkać wielu znakomitych fizjoterapeutów, którzy poszerzyli moje zawodowe horyzonty.
  Indywidualne podejście do każdego Pacjenta pozwala na dobór terapii optymalnie dopasowanej do jego zdrowotnych potrzeb.

Specjalizacje

 • Neurochirurgia

Nagrody i wyróżnienia

 • 30.11.2006 - uzyskanie tytułu specjalisty w dziedzinie neurochirurgii.

Znajomość języków

 • angielski

Staże

 • 1998-1999 - Staż podyplomowy w Szpitalu Powiatowym w Żninie.
 • 1999-2008 - Klinika Neurochirurgii i Neurotraumatologii Szpitala Uniwersyteckiego im. Jurasza w Bydgoszczy.
 • - Szkolenie specjalizacyjne w zakresie Neurochirurgii.
 • 2004-2006 - Przewód doktorski w Collegium Medium Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.
 • 15.06.2006 - Obrona pracy Doktorskiej Pt. ,,Trombinogeneza i plazminogeneza u pacjentów z pierwotnymi nowotworami ośrodkowego układu nerwowego”.
 • - Etat asystenta Katedry Neurochirurgii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.
 • 11.2007 - do chwili obecnej- ścisła współpraca z Kliniką Otolaryngologii Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu w zakresie interdyscyplinarnych operacji w obrębie podstawy czaszki.
 • 05.2008 - do chwili obecnej- Oddział Neurochirurgii Specjalistycznego Szpitala Miejskiego w Toruniu.
więcej

Certyfikaty

Choroby

więcej