dr n. med.

Marcin Nolewajka

verifiedCreated with Sketch.

Ortopeda

24 opinie +dodaj

Umów wizytę
21 umówionych wizyt w ciągu 30 dni

WYKSZTAŁCENIE 1998 - Dyplom lekarza medycyny, Wydział Lekarski Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach; 2005 - Tytuł doktora nauk medycznych; 2007 - Specjalizacja z ortopedii… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
24 opinie

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • A
  Lokalizacja: PRINN Sp. z o.o.Usługa: ból woklicy stawu barkowego

  Wizyta przebiegła sprawnie. Lekarz konkretny, bez rozwodzenia się poboczne na tematy, znający się na rzeczy. Diagnoza trafna. Wydaje się być mocno zdystansowany w stosunku do pacjenta. Mnie to nie przeszkadza.

 • Z
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Lekarz jest bardzo kompetentny, rzeczowy i od razu przystępuje do realizacji ustalonego trybu leczenia, czego nie można było się doczekać u wcześniejszych specjalistòw ortopedòw. Polecam!

 • Z
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: PRINN Sp. z o.o.Usługa: konsultacja

  miły konkretny specjalista.Po zbadaniu i wykonaniu usg kolana prawidłowo zdjagnozował przyczynę bólu.Dokładnie wytłumaczył co jest jego przyczyną.Przepisał leki i rechabilitację.Za 3 ce wizyta kontrolna ,że i mam nadzieje ,że bedzie dobrze.

 • T
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Konkretny lekarz po wstępnym wywiadzie przeszedl do badania kolana metodą usg ,wytłumaczył co i jak bez zbędnego owijania w bawełne

 • J
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: PRINN Sp. z o.o.Usługa: konsultacja

  Bardzo dobry specjalista, konkretny, empatyczny. Może lekarz nie jest zbyt rozmowny, ale ma być skuteczny i taki właśnie jest doktor. Mnie bardzo pomaga, a leczę się już długo.

 • N
  Lokalizacja: Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Nr 4 w Bytomiu

  Dr. Nolewajka jest moim lekarzem prowadzącym od prawie 1,5roku. Jestem po plastyce MPFL, po której moje kolano jest w pełni sprawne, robię wszystko co dotychczas za co bardzo dziękuję.Wizyty są bardzo szczegółowe i dokładne a doktor jest zawsze miły i uśmiechnięty Nie mogę powiedzieć złego słowa. W 100% jestem usatysfakcjonowana. Polecam!

 • M

  Miałam wykonywany zabieg na cieśń nadgarstka i jestem zadowolona z efektów. Widać,że Pan doktor doskonale się orientuje w tego typu dolegliwościach.Na pierwszej wizycie wydał mi się osobą mało rozmowną,w trakcie kolejnych wizyt jednak kontakt z Panem doktorem staje się coraz bardziej "przyjazny".Oceniam Go dobrze i polecam.

 • A

  Zdecydowanie odradzam. Dr Nolewajka był moim lekarzem prowadzącym w szpitalu górniczym w Bytomiu i bardzo źle wspominam to leczenie. Podczas pobytu w szpitalu nie udzielił mi żadnych informacji na temat mojego stanu zdrowia, wizyta lekarska w jego wykonaniu trwała około 60 sekund. Cały czas powtarzał, że moje złamanie jest "przyjazne". W dniu wypisu usłyszałam natomiast, że to bardzo poważne złamanie. Zalecał cały czas leżenie i jednocześnie pytał jak przebiega pionizacja, totalna sprzeczność. Aktualnie leżę czwarty tydzień i nie mogę chodzić, szukam innego specjalisty, aby móc dowiedzieć się jak postępować w moim przypadku. Być może po prostu się mną nie przejmował, bo zostałam zakwalifikowana do leczenia zachowawczego. Być może pan doktor lepiej radzi sobie z urazami kolana, co wynika z pozostałych pozytywnych opinii. Kontakt z pacjentem oceniam bardzo słabo.

 • D

  Bardzo dobry lekarz...Robił mi artroskopię stawu kolanowego. Wytłumaczył na czym zabieg będzie polegał i w jakim celu go wykonujemy.Zabieg miałam wykonany przez p.dr.Nolewajka w Wojewódzkim Szpitalu Św.Barbary w Sosnowcu (Górniczy). Świetna opieka z jego strony przed zabiegiem i zarówno tuż po.Na kolejnych wizytach w przychodni wszystko wytłumaczył co było zrobione podczas zabiegu.Wprowadził szybką rechabilitację , aby kolano szybko wróciło do sprawności.Za każdym razem na wizycie wszystko wytłumaczy bardzo dokładnie bada pacjenta.Po prostu lekarz z powołania i oddany pacjentowi.Postawienie diagnozy właściwej w 100%. Tylko jest może trochę zbyt poważny.SUPER LEKARZ godny polecenia każdemu przyszłemu pacjentowi. pozdrawiam serdecznie

 • U

  W moim przypadku w ogóle się nie sprawdził jako dobry lekarz nie był zainteresowany moją sytuacją na 1 wizycie słowo trzeba było chyba kupić, zataił tzn nic nie powiedział na drugiej wizycie że było przemieszczenie w nadgarstku a to dlatego że włożono za dużą protezę na rękę pierwszy raz się spotkałam z czymś takim a mówiłam ze było to za luźne teraz są komplikacje , stwierdził że w każdym zawodzie są błędy . Więcej do niego nie pójdę. Kiedy został skonfrontowany nagle się rozgadał.

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • WYKSZTAŁCENIE
  1998 - Dyplom lekarza medycyny, Wydział Lekarski Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach;
  2005 - Tytuł doktora nauk medycznych;
  2007 - Specjalizacja z ortopedii i traumatologii narządu ruchu;

  PODSUMOWANIE ZAWODOWE:
  1999-2014 - Oddział Kliniczny Ortopedii ŚUM w Katowicach w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 5 w Sosnowcu;
  2002 - 2006 - lekarz sekcji piłki nożnej Zagłębia Sosnowiec
  od 2015 - Oddział Urazowo-Ortopedyczny w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 4 w Bytomiu;

  ZAKRES DZIAŁALNOŚCI MEDYCZNEJ:
  pełny zakres leczenia zachowawczego schorzeń i urazów układu narządu ruchu;
  leczenie operacyjne schorzeń i urazów układu narządu ruchu (szczególne zainteresowania to leczenie technikami artroskopowymi schorzeń i urazów stawu kolanowego z uwzględnieniem rekonstrukcji więzadłowych, endoprotezoplastyka pierwotna i rewizyjna stawów kolanowych i biodrowych oraz wiele innych);

Specjalizacje

 • Ortopedia i traumatologia narządu ruchu

Ukończone szkoły

 • Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach, Wydział Lekarski w Katowicach

Znajomość języków

 • angielski

Staże

 • 2003: staż w klinikach ortopedycznych w Niemczech: Mannheim, Brakel, Dessau, Drezno

Choroby

więcej