Umów wizytę 126 umówionych wizyt w ciągu 30 dni

Zapraszam na USG jamy brzusznej, ELASTOGRAFIĘ SWE wątroby, USG tarczycy, USG jelit. TESTY ODDECHOWE na nietolerancje laktozy, fruktozy i diagnostykę SIBO umawiać proszę indywidualnie… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.
 • GASTER Indywidualna Specjalistyczna Praktyka Lekarska

  Jabłoniowa 29a
  80-175 Gdańsk, pomorskie

  Pokaż dane kontaktowe

  Sposoby płatności
  Gotówka

  Usługi

  Usg jelit 120 zł
  Elastografia wątroby 160 zł
  Test oddechowy na nietolerancje fruktozy 120 zł
  Porada specjalistyczna wraz z usg jamy brzusznej 220 zł
  Zwykła wizyta
  Usg jamy brzusznej z ocena naczyń brzusznych (doppler) 180 zł
  Usg jamy brzusznej i jelit 200 zł
  Test oddechowy na nietolerancje laktozy 120 zł
  Test oddechowy na nietolerancje sorbitolu 120 zł
  Usg jamy brzusznej z elastografia wątroby 240 zł
  Usg watroby z kontrastem ceus

  więcej

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
100 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • D
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: GASTER Indywidualna Specjalistyczna Praktyka LekarskaUsługa: USG jamy brzusznej i jelit

  Pan Doktor jest bardzo dobrym specjalistą, po badaniu USG udzielił opinii i skierował do dalszych badań, by pomóc w zażegnaniu uporczywej dolegliwości.

 • G
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Profesjonalne podejście do pacjenta. Wizyta odbyła się punktualnie. Lekarz odpowiedział wyczerpująco na zadane pytania. Badanie przebiegło sprawnie.

 • K
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: GASTER Indywidualna Specjalistyczna Praktyka LekarskaUsługa: konsultacje gastrologiczne

  Bardzo dobry lekarz, pełen profesjonalizm, wizyta w milej atmosferze. Szczerze polecam Pana doktora. Lekarze u których byłam z moim problemem odsyłali mnie z niczym, Pan dr. przeprowadził badanie, co najważniejsze wytłumaczył wszystko, poradził co dalej robić z daną chorobą. Dziękuję, pozdrawiam ????

 • S
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: GASTER Indywidualna Specjalistyczna Praktyka LekarskaUsługa: konsultacje gastrologiczne

  Pan doktor Maciej Tomtała bardzo miły, posiada podejście do pacjenta, wysłuchał uważnie i odpowiadał na każde pytanie i wątpliwości, po czym wytłumaczył spokojnie co trzeba dalej zrobić, konsultacja dotyczyła moich starszych wiekiem rodziców, byli bardzo zadowoloni i zdecydowanie polecają gabinet dr Tomtały.

 • D
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: GASTER Indywidualna Specjalistyczna Praktyka LekarskaUsługa: długotrwały ból brzucha, zaparcia

  Do gabinetu Pana Doktora trafiłam z dolegliwością, którą miałam od długiego czasu (silne bóle brzucha, zaparcia od 14-tu lat...). Byłam u wielu lekarzy, którzy polecali mi wykonywać różne specjalistyczne badania. Wykonywane badania nie wskazywały przyczyny moich dolegliwości. Trafiałam do kolejnych lekarzy, którzy ponownie wysyłali mnie na badania, w tym kolejną kolonoskopię itd. Do Doktora Macieja trafiłam po przeczytaniu pozytywnych opinii w internecie. Pan Doktor okazał się wyjątkowo kompetentną osobą, zaskoczył nie swoim podejściem do pacjenta oraz niezwykłą wiedzą. Wysłuchał mnie uważnie i jednoznacznie wskazał przyczynę moich dolegliwości. Ponadto wykonał badanie USG, które upewniło go w wystawionej diagnozie. Po około 4-rech dniach zażywania przypisanych leków dolegliwości brzuszne ustąpiły. Pan Maciej jest bardzo dobrym specjalistą, którego z czystym sumieniem mogę wszystkim polecić. Elizabeth

 • M
  Lokalizacja: GASTER Indywidualna Specjalistyczna Praktyka Lekarska

  cudownie cieply czlowiek ale co najwazniejsze lekarz, ktory lubi swoja profesje. Ogromnym plusem jest fakt, ze oprocz bycia gastroenterologiem robi samodzielnie usg co jest rzadkoscia. wizyta na najwyzszym poziomie.

 • L
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: GASTER Indywidualna Specjalistyczna Praktyka LekarskaUsługa: konsultacje gastrologiczne

  Na konsultacji uzyskałem niezbędne informacje do dalszej walki z SIBO oraz dowiedziałem się jakie błędy były dotychczas popełniane w moim leczeniu. Widać po rozmowie, iż p. Doktor posiada dużą wiedzę w tym temacie.
  Polecam !

 • S
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Zmagając się od dłuższego czasu z dokuczliwymi dolegliwościami żołądkowo - jelitowymi umówiłam się na wizytę wybierając na portalu "pierwszego lepszego" gastrologa i to był strzał w dziesiątkę. Pan Maciej Tomtała jest konkretnym i rzeczowym specjalistą. Przeprowadził ze mną szczegółowy wywiad, wykonał badanie USG, zlecił dodatkowe badania żeby postawić właściwą diagnozę, "tymczasowo" przepisał lek, który ma złagodzić moje dolegliwości. Do ustalenia konkretnego leczenia pewnie czeka mnie jeszcze długa droga i niejedna wizyta u pana doktora, ale ufam i mam nadzieję, że tym razem zakończy się sukcesem. Zdecydowanie polecam!!!

 • J
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: GASTER Indywidualna Specjalistyczna Praktyka LekarskaUsługa: konsultacje gastrologiczne

  Dla Pana doktora chyba najważniejsze jest zdanie "na którą godzinę?", bo usłyszałam to zarówno na początku wizyty (zamiast dzień dobry), jak i na jej koniec (zamiast do widzenia, a pytanie było skierowane do kolejnej osoby na korytarzu). Na wizytę spóźniłam się z mamą 2 min, więc Pan doktor zdążył zaprosić już do siebie inną pacjentkę. Rozumiem w pełni, dlatego bez żadnej skargi poczekałyśmy. Jednak jak przyszła już "nasza" kolej, Pan doktor "zaprosił" nas w taki sposób, że nie wiedziałyśmy czy faktycznie do tej wizyty dojdzie, no bo to już przecież "po naszej godzinie". Udało się wejść. Po krótkim przedstawieniu celu wizyty, Pan doktor zaczął swoje spekulacje, które zupełnie odbiegały od możliwych przyczyn. Pan doktor próbował nam wmówić, że powodem nieustających bólów brzucha, które potrafiły trwać bez przerwy 3 tygodnie, są gazy i zaparcia (!). Gdyby nie mamy upór, Pan doktor pożegnałby nas ze "zdiagnozowanymi" gazami i "dietką". Mama zaproponowała usg. Pan doktor na odczepnego się zgodził. Po wykonaniu usg okazało się, że przyczyną są kamienie w pęcherzyku żółciowym. Podsumowując: niemiłe przyjecie, komentarze co do wagi nie na miejscu i nieprzyjemne, sposób przyjmowania pacjenta na zasadzie jak najszybszej wizyty, zero rad, mała inwencja twórcza. Jedynym plusem jest usg, które Pan doktor posiada w gabinecie. Po tylu pozytywnych komentarzach spodziewałam się zupełnie czegoś innego. Z pewnością do tego Pana więcej nie wrócę.

 • D
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: GASTER Indywidualna Specjalistyczna Praktyka LekarskaUsługa: konsultacje gastrologiczne

  Nigdy nie spotkałam się z tak wspaniałym lekarzem. Super podejście do Pacjenta, ogromny profesjonalizm i ten wewnętrzny spokój..... Po prostu najlepszy lekarz i tyle ????

Pytania pacjentów (74)

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Zapraszam na USG jamy brzusznej, ELASTOGRAFIĘ SWE wątroby, USG tarczycy, USG jelit.
  TESTY ODDECHOWE na nietolerancje laktozy, fruktozy i diagnostykę SIBO umawiać proszę indywidualnie pod numerem znajdującym się na stronie internetowej: www.gastrologtomtala.pl

  Gabinet posiada akredytację Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego.  W 1998 roku ukonczylem Wojskowa Akademie Medyczna w Łodzi.
  Odbyłem roczny staż w 7 Szpitalu Marynarki Wojennej w Gdańsku. Następnie jako lekarz/oficer do 29.02.2004 odbywałem służbę na okrętach Marynarki Wojennej m.innymi na ORP „Lech”, ORP „Wodnik”, ORP „Pulaski” oraz ORP „Hydrograf”. Podczas mojej służby odbywałem staże specjalizacyjne w 7 Szpitalu MW w Gdańsku jak również w CSK WAM w Warszawie.
  W roku 2003 zdałem egzamin specjalizacyjny I-go stopnia z Chorób Wewnętrznych
  W marcu 2004 r wyjechałem do Niemiec i rozpocząłem prace w Hufeland Klinikum Mühlhausen/Bad Langensalza.
  W listopadzie 2007 roku zdałem egzamin specjalizacyjny z Chorób Wewnętrznych a w Marcu 2013 roku zdałem egzamin specjalizacyjny z Gastroenterologii. W listopadzie 2015 roku rozpocząłem prace na Oddziale Gastroenterologii w Helios Klinikum Erfurt. W międzyczasie ukończyłem 3-etapowy kurs Ultrasonografii, kurs ERCP jak również kurs Endosonografii (EUS) i USG z wykorzystaniem Kontrastu (CEUS). Zdobyte kwalifikacje wykorzystałem praktycznie w swojej pracy klinicznej pod okiem wysokiej klasy specjalistów.
  Podczas mojego pobytu w Niemczech brałem regularnie udział w licznych szkoleniach i konferencjach.
  Po powrocie do kraju podjąłem prace w Pomorskim Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy w Gdańsku gdzie mogę swoje wcześniej zdobyte doświadczenie kliniczne wykorzystać w diagnozowaniu i leczeniu chorób wątroby i przewodu pokarmowego.”

Specjalizacje

 • Choroby wewnętrzne
 • Gastroenterologia

Ukończone szkoły

 • Wojskowa Akademia Medyczna w Lodzi

Nagrody i wyróżnienia

 • Certyfikat Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego