dr n. med.

Maciej Ambroziak

Ortopeda, Chirurg

Calendar-iconCreated with Sketch. Poproś o kalendarz wizyt

Specjalista w zakresie ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Konsultacje i zabiegi w zakresie chirurgii stawu kolanowego. Instruktor w zakresie zabiegów artroskopowych (rekonstr... więcej

Adresy i cenniki

Podobni lekarze, do których możesz umówić wizytę

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Specjalista w zakresie ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Konsultacje i zabiegi w zakresie chirurgii stawu kolanowego. Instruktor w zakresie zabiegów artroskopowych (rekonstrukcje więzadłowe, zabiegi naprawcze łąkotek i chrząstki stawowej) .

Ocena pacjentów:

73 opinie

 • Historia choroby moich stawów kolanowych jest dość długa, stąd też mogę się zdobyć na wyważoną i miarodajną opinię dotyczącą dr. Macieja Ambroziaka. 9 lutego br. przeszedłem operacyjną artroskopię prawego stawu kolanowego, wykonaną, po wcześniejszym zdiagnozowaniu, przez Doktora. Podobny zabieg, ale lewego kolana przeszedłem 2,5 roku temu w innym zakładzie i chociaż nie mogę powiedzieć nic złego, ani na warunki, ani na opiekę jaką zostałem tam otoczony, to jednak sposób przeprowadzenia zabiegu przez dr. M. Ambroziaka i stosunkowo łagodny przebieg rekonwalescencji (brak bólu, opuchlizny, drenów, sączko itp.) przekonał mnie, że usługi medyczne mogą być na znacznie, ale to znacznie wyższym poziomie niż nasze wyobrażenia. Rzeczowe podejście, wyczerpujące tłumaczenie postawionej diagnozy dają ten komfort, którego chorzy oczekują zawsze. Polecam wizyty i fachowość dr. Macieja Ambroziaka i w skali ocen maks. pięciu gwiazdek ze spokojnym sumieniem mogę przyznać sześć.
  PS. Po zabiegu sprzed 2,5 roku niemal natychmiast prowadzący lekarz zaproponował mi zabieg osteotomii, tłumacząc, że moje lewe kolano wytrzyma najwyżej 0,5 roku. Doktor Ambroziak skutecznie wybił mi ten pomysł z głowy stosując inne leczenie (skuteczna rehabilitacja - o co też nie jest łatwo, zastrzyki do kolana) i jak na razie moja lewa noga funkcjonuje, i za to jestem Doktorowi wdzięczny. Jeszcze raz, gorąco polecam.
  T. Zbigniew Chęć

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Byłem u Pana doktora, wizyta trwała krócej niż 5 minut.
  Na wizytę zdecydowałem się po urazie kolana. Pan doktor stwierdził że jest to jedynie nadwyrężenie kolana, stąd obrzęk. Przepisał mi maść do smarowania kolana i środki przeciwbólowe.
  Przez dłuższy czas odczuwałem ból i nie poprawiało się, więc zdecydowałem się na dodatkowe badania. Okazało się że noga jest poważnie złamana, obecnie czekam na operację.
  Nie polecam.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Lekarz bardzo dobry , profesjonalista o wysokiej wiedzy fachowej oraz wysokiej kulturze osobistej. Ciepły kontaktowy i bardzo pomocny podczas wizyty pacjentom z bólem (wykonał zastrzyk przeciwbólowy bez dodatkowej opłaty). Dokładnie wyjaśnia mechanizmy urazów i udziela wyczerpujących odpowiedzi na pytania. Do lekarza trafiłam z polecenia pacjentów jestem bardzo zadowolona z leczenia i polecam innym potrzebującym dobrego lekarza. Dziękuję Panie Doktorze. Irena B

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Pan doktor obsługuje jedynie przypadki pozrywanych więzadeł. Jeśli tak masz to prawdopodobnie będzie w stanie ci pomóc. W przypadku jakiekolwiek innych problemów z kolanem, nawet jeśli kulejesz to mówi dziękuję i do widzenia. Nie jest w stanie doradzić jakichkolwiek innych metod poprawy stanu kolana. Wszystkie informacje trzeba wyciągać na siłę. Merytorycznie nie jest źle ale brakuje szczerego zainteresowania zdrowiem pacjenta.

 • Krótko: wykonał rekonstrukcję więzadła ACL kolana z pobranego allogenicznego przeszczepu (ścięgno achillesa od dawcy) które po 1,5 roku pękło i nie spełniało zadania.
  Dodatkowo wykonał nastepną artroskopie kolana z uwagę na przyparcie boczne rzepki któa _nie_była_potrzebna_; opinię tą potwierdziło co najmniej 3 innych lekarzy.

 • miałem bardzo ciężki wypadek w Niemczech zmiażdżony w ciężarówce , operacje w niemieckiej klinice Brandenburg po powrocie rehabilitacja w polskim szpitalu, przed rehabilitacją (otwarte złamanie kości pod kolanem połączone 2 blachami + 14 śrubami - chodziłem bez kul wiele kilometrów) w trakcie rehabilitacji ćwiczenia nogi na leżance na podwieszkach - bóle kolana i problemy następstwem skierowanie ortopedy szpitalnego na operację artroskopię kolana - ból cierpienie niewiadoma - po konsultacji z doktorem nadzieja tylko we właściwej profesjonalnej rehabilitacji kolana bez operacji, cierpienia czas okaże na dzień dzisiejszy wielki DZIĘKUJE za profesjonalizm

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Lekarz konkretny, rzeczowy i sprawia wrażenie, że wie , co mówi. Nie ma szukania po"omacku". Profesjonalizm i wiedza poparta doświadczeniem. Jasne i zwięzłe odpowiedzi na zadane przez pacjenta pytania. Uważam, że ta dobra opinia jest jak najbardziej uzasadniona.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Bardzo konkretny i zna się na rzeczy. Szybkie rozpoznanie i lecenie. Z czystym sumieniem mogę polecić tego lekarza.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Podczas pierwszej wizyty spodziewałem się tylko konsultacji. Okazało się, że jest potrzebny drobny zabieg ze znieczuleniem, na który nie musiałem się ponownie zapisywać: został przeprowadzony od razu w czasie rozmowy i bez dodatkowych opłat. Na pewno będę chciał dalej się leczyć u dr. Macieja Ambroziaka.

 • Dr Ambroziak robil mi rekonstrukcje ACL w szpitalu przy Lindleya. Bardzo doświadczony lekarz, z tego co udalo mi sie dowiedziec zrobil juz kilkaset kolan i jest to jego specjalizacja. Podczas mojego tygodniowego pobytu w szpitalu robil mniej wiecej 2-3 kolana codziennie. 3 miesiace po operacji i rehabilitacji kolano jest stabilne i praktycznie nie liczac blizn w stanie jak z przed urazu. Bardzo polecam rehabilitacje szegolnie ta przed operacja w klinice doktora. Nie ma sie czego bac, sama operacja jest niegrozna, najgorsze sa 2-4 dni po operacji jak schodzi znieczulenie i kolano daje o sobie znac. Ale warto to zrobic i wrocic do pelni sprawnosci. POLECAM.

  Przemek Ursynow amatorska pilka :)

Lekarz, do którego umówisz się na wizytę online