prof. dr hab. n. med.

Lesław Zub

Neurochirurg

Calendar-iconCreated with Sketch. Umów wizytę 48 umówionych wizyt w ciągu 30 dni

Jestem pracownikiem Kliniki Neurochirugii Akademickiego Szpitala Klinicznego. Posiadam bardzo duże doświadczenie zawodowe. W Klinice wykonuję szeroki zakres zabiegów operacyjnych: ... więcej

Umów wizytę

info-iconCreated with Sketch. Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Doświadczenie i kwalifikacje

about-me-iconCreated with Sketch. O mnie

 • Jestem pracownikiem Kliniki Neurochirugii Akademickiego Szpitala Klinicznego. Posiadam bardzo duże doświadczenie zawodowe. W Klinice wykonuję szeroki zakres zabiegów operacyjnych: operację tetniaków mózgu, guzy mózgu i rdzenia kręgowego, wodogłowie,urazy czaszkowo - mózgowe, choroba dyskowa kręgosłupa szyjnego i lędźwiowego, operacja cieśni nadgarstka

Specjalizacje

 • Neurochirurgia

Ukończone szkoły

 • Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu

Staże

 • liczne staże w ośrodkach neurochirurgicznych w Europie i Polsce. Kursy i szkolenia w ośrodkach europejskich. Udział w wielu Kongresach w Stanach Zjednoczonych, Australii i Europie
 • Stypenium DAAD w Berlinie 1997
 • Udział w Kongresach medycznych USA, Australia, Berlin, Monachium ,Wielka Brytania, Korea

Choroby

więcej

Ocena pacjentów

Dodaj własną opinię

Ogólna ocena
91 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • P

  W czerwcu br. miałem operowany kręgosłup lędźwiowy na poziomie L3/L4.
  Operował mnie neurochirurg prof. dr. hab. Lesław Zub wybitny specjalista i pewna ręka.
  Bałem się bardzo tej operacji, ale Pan Profesor w bardzo profesjonalny. a zarazem zrozumiały dla mnie sposób wyjaśnił
  na czym polegają moje problemy zdrowotne z kręgosłupem i jaki przebieg będzie miała operacja.
  Dzięki temu bez żadnych obaw poddałem się zabiegowi.
  Operacja była dosyć skomplikowana ( trwała ponad 3 godz), ale dotychczasowe dolegliwości zdecydowanie ustąpiły.
  Chciałem Panu Profesorowi bardzo podziękować za udaną operację. Jestem pod wielkim wrażeniem Pana wiedzy i umiejętności.
  Janusz Fałek

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Profesorskie Centrum Medyczne - OptimumUsługa: Zwykła wizyta

  Profesor po obejrzeniu płytki i cierpliwym wysłuchaniu moich opowieści o dolegliwościach oraz po zbadaniu, wyjaśnił, że na tym etapie choroby nie pozostaje mi nic innego jak ćwiczenia, dieta, masaże i ewentualnie leki przeciwbólowe. zalecił jak najszybszy rezonans i ponowna konsultację. Wizyta o tyle przyjemna, że polegałam na wiedzy, czułam się bezpiecznie i nie odczułam parcia ze strony lekarza do operacji, która wcześniej mi sugerowano.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Pan doktor Zub zajął się mną bardzo rzetelnie. Nie była to zwykła wizyta, na którą się wchodzi do gabinetu z myślą, żeby zdążyć wyartykułować problem z jakim się zgłasza do lekarza. Doktor dokładnie przeanalizował dokumentację, obejrzał płytki, zrobił wywiad. Nie ograniczył się tylko do tego. Ponieważ zgłosiłam się z silnym bólem Pan doktor zlecił mi na miejscu zastrzyk, który podano dokładnie w miejsce bólu. Zadziałał praktycznie w ciągu 15 min, ale na tyle skutecznie, że opuściłam gabinet praktycznie bez bólu. Przez 1,5 roku z powodu bólu nie mogłam stawać na prawej stopie, a tutaj po zastrzyku jakość mojego chodu poprawiła się o 80%. Szczerze polecam doktora Zuba.

 • P
  Lokalizacja: Profesorskie Centrum Medyczne - OptimumUsługa: Konsultacje w sprawie bólu kręgosłupa i lewej nogi

  Do Pana Doktora trafiłem z dużą środkowo-lewostronną przepukliną krążka międzykręgowego na poziomie L5 –S1. Pan Doktor szybko zdiagnozował przyczynę na podstawie zdjęcia z rezonansu magnetycznego i zaproponował leczenie. W sposób rzetelny i zrozumiały wyjaśnił mechanizm powstawiania przepukliny i późniejszych jej konsekwencji. Leczenie kwalifikowało się pod zabieg operacyjny polegający na wycięciu uszkodzonej części krążka międzykręgowego. Szybkie zaplanowanie terminu operacji i przyjęcie na oddział Neurochirurgii. Operacja i okres pooperacyjny w szpitalu przebiegła bez komplikacji. Ból i tępy ucisk na wysokości miednicy ustąpił zaraz po operacji. Miesiąc po zabiegu mogę powiedzieć że wszystko wraca do normalności. Dziękuję i polecam.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Profesorskie Centrum Medyczne - OptimumUsługa: Zwykła wizyta

  Przez sześć miesięcy bardzo cierpiałem z bólu , bolał mnie odcinek lędźwiowy kręgosłupa. Byłem na wizytach lekarskich u wielu specjalistów neurologów i neurochirurgów. Dostałem ok 50 zastrzyków w tym blokadę. Korzystałem z rehabilitacji stacjonarnej i szpitalnej, nic mi nie pomagało, wręcz przeciwnie, ból narastał.
  W końcu trafiłem na wizytę do Profesora Zuba. Profesor obejrzał płytę z badaniem RM i bardzo szczegółowo omówił mój stan kręgosłupa w odcinku lędźwiowym. Z opisu badania RM wynikało, iż mam przepuklinę L5 S1 i konieczna jest natychmiastowa operacja. Profesor podczas wizyty cierpliwie i wyczerpująco odpowiadał na wszystkie pytania. Bałem się operacji, ale Profesor bardzo dokładnie mnie i mojej żonie wytłumaczył na czym będzie polegał zabieg chirurgiczny ( poinformował jednocześnie o zagrożeniach jakie niosą ingerencje w ciało ludzkie ). Zgodziłem się na operacje, operował mnie Profesor Zub. W czasie pobytu w szpitalu byłem pod fachową i troskliwą opieką Profesora. Operacja przebiegła sprawnie, bez komplikacji, robota idealna, wręcz koronkowa.
  Wiele czasu mi poświęcił choć takich pacjentów jak ja były pełne sale. Minęły cztery miesiące od operacji, a ja czuję się bardzo dobrze, wróciłem do wykonywania normalnych czynności dnia codziennego.
  Z czystym sumieniem polecam Pana Profesora, to lekarz z wielkim doświadczeniem , wrażliwy na ludzkie cierpienie, już przy pierwszej wizycie było widać duże zaangażowanie oraz chęć wyleczenia. Panie Profesorze cieszę się, że spotkałem Pana na swej drodze. Życzę Panu dużo zdrowia.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Profesorskie Centrum Medyczne - OptimumUsługa: konsultacje neurochirurgiczne

  Niestety spodziewałam się po wizycie za 220 zł u neurochirurga uzyskać trochę więcej informacji. Dosłownie, doktor nie powiedział mi nic więcej niż zwykły lekarz pierwszego kontaktu na darmowej wizycie. Doktor na moje pytania odpowiadał zbywająco, także żadnych konkretnych odpowiedzi nie uzyskałam. Nie czułam ze strony lekarza żadnego zainteresowania, pytań było bardzo niewiele a badanie bardzo skąpe. Lekarz przejrzał wyniki rezonansu z płytki, potem reszta wizyty przebiegła z zupełnej ciszy kiedy do doktor spoglądał w opis rezonansu pisząc "rozpoznanie" na komputerze, które w 90% pokryło się z tym co już mam w opise. Czytając tyle dobrych opinii poszłam z nadzieją na jakąś konkretną pomoc, informacje, ale się zawiodłam.

  prof. dr hab. n. med. Lesław Zub2017-04-26

  Zgłaszający się pacjent na wizytę przedstawia cel wizyt i dolegliwości. Konsultacja specjalistyczna ma na celu określenie rozpoznania. Zawsze zbieram wywiad badania pacjenta i analizuje przedstawione wyniki . W tym przypadku było to badanie rezonansu. Po otwarciu badania z płytki trzeba obejrzeć kilkadziesiąt obrazów. Moim celem nie jest szukanie różnic w opisie płytki dokonanym przez radiologa i moim , ale własna ocena badania, Nigdy nie oceniam „ procentowego pokrycia między opisem radiologa , a moją oceną badania. Jak Pani pisze „nic nie powiedział więcej niż lekarz pierwszego kontaktu” . Z tego wynika .że moja ocena Pani zdrowia była zbieżna z oceną lekarza pierwszego kontaktu. Temu służą gabinety lekarzy specjalistów i zgłaszający się pacjenci mówią wprost ,że chcieliby poznać opinii specjalisty. Pisząc „ rozpoznanie’ wpisuję do swojej dokumentacji przeprowadzoną wizytę i daje pacjentowi pisemny wynik konsultacji , co jest procedurą ustawową

 • Opinia z dnia 17-04-17 została usunięta ze względu na zgłoszone nadużycie.

  Dowiedz się więcej

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Profesorskie Centrum Medyczne - OptimumUsługa: Zwykła wizyta

  Ocena neutralna ponieważ chyba jednak spodziewałam się czegoś więcej po wizycie za 280zł. Pan doktor rzeczywiście zerknął na badania TK siostry, potwierdził,że nie ma krwiaka,guza ani nic niepokojącego w mózgu ale na pytanie skąd w takim razie mogą być takie silne bóle,omdlenia i obrzęki nie uzyskałyśmy żadnej odpowiedzi,sugestii ci spróbować robić dalej,gdzie się udać by szukać przyczyny...bóle, które nie pozwalają na samodzielne funkcjonowanie, zawroty,które w każdej chwili mogą spowodować omdlenie na ulicy...niestety bóle omdlenia i opuchniecia są nadal a my nie mamy pomysłu do kogo jeszcze iść po pomoc:(

  prof. dr hab. n. med. Lesław Zub2017-04-23

  Stwierdzam, że wizyta odbyła się zgodnie z zasadami, czyli zebrałem wywiad , zbadałem pacjentkę i przeprowadziłem analizę badania radiologicznego. Opisanę przez pacjentke dolegliwości moga być spowodowane różnymi przyczynami. Moim zadaniem jako neurochirurga jest wykluczyć te które wchodza w zakres leczenia neurochirurgicznego , jak słusznie Pani napisała między innymi guza, krwiaka czy jeszcze innych schorzeń. Analizując badanie radiolologiczne napisała Pani "zerknął" na badanie TK. To nie jest "zerknięcie" ale analiza kilkudziesieciu obrazów napisanych na płytce. W powyższej konsultacji wykluczyłem konieczność leczenia neurochiruricznego. W takich przypadkach zalecam dalsze leczenie neurologiczne. Podana przez Panią cena wizyty nie jest prawidłowa- znacznie zawyżona. Stwierdzam , że powyższa ocena ma cechy wyrażenia swojego żalu dotyczacego dręczących Panią dolegliwości , a nie jest obiektywną oceną przeprowadzonej przeze mnie konsultacji.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Profesorskie Centrum Medyczne - OptimumUsługa: konsultacje neurochirurgiczne

  Kompetentny, życzliwy, z odpowiednim podejściem do pacjenta.Udziela odpowiedzi na nurtujące pytania.Fakt byłam w szoku, że czeka mnie operacja, nie umiałam nawet zapytać o szczegóły operacji... ale mam nadzieję, że wszystko dobrze się skończy i zostanie mi wszystko wytłumaczone w szpitalu.Jestem zadowolona z pierwszej wizyty.

 • M

  Bardzo konkretny i to się ceni u lekarzy. Nie owija w bawełnę.Jestem zadowolony z wizyty. Dziękuję i polecam.