prof. dr hab. n. med.

Lesław Zub

Neurochirurg

95 opinii +dodaj

Umów wizytę 50 umówionych wizyt w ciągu 30 dni

Jestem pracownikiem Kliniki Neurochirugii Akademickiego Szpitala Klinicznego. Posiadam bardzo duże doświadczenie zawodowe. W Klinice wykonuję szeroki zakres zabiegów operacyjnych: operację… więcej

Umów wizytę

To bardzo proste

Wybierz odpowiadający Ci termin, podaj swoje dane, potwierdź... i już. Wizyta umówiona!

To niezawodne

Wybrany termin trafi prosto do kalendarza lekarza. O wizycie przypomni Ci automatyczna wiadomość.

To bezpłatne

Nie pobieramy od pacjentów żadnych opłat. Z naszego serwisu korzystasz zupełnie za darmo.

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Jestem pracownikiem Kliniki Neurochirugii Akademickiego Szpitala Klinicznego. Posiadam bardzo duże doświadczenie zawodowe. W Klinice wykonuję szeroki zakres zabiegów operacyjnych: operację tetniaków mózgu, guzy mózgu i rdzenia kręgowego, wodogłowie,urazy czaszkowo - mózgowe, choroba dyskowa kręgosłupa szyjnego i lędźwiowego, operacja cieśni nadgarstka

Specjalizacje

 • Neurochirurgia

Ukończone szkoły

 • Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu

Staże

 • liczne staże w ośrodkach neurochirurgicznych w Europie i Polsce. Kursy i szkolenia w ośrodkach europejskich. Udział w wielu Kongresach w Stanach Zjednoczonych, Australii i Europie
 • Stypenium DAAD w Berlinie 1997
 • Udział w Kongresach medycznych USA, Australia, Berlin, Monachium ,Wielka Brytania, Korea

Choroby

 • guzy mózgu
 • guzy rdzenia kręgowego
 • urazy szczękowo-twarzowe
 • zespół cieśni
 • tętniaki
 • wodogłowie
 • dyskopatie szyjne i lędźwiowe
 • urazy mózgu i kręgosłupa
więcej

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
95 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • D
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Profesorskie Centrum Medyczne - OptimumUsługa: oponiak mózgu

  Profesor Zub jest bardzo dobrym specjalistą. Na prywatnej wizycie byłam z mamą u której wykryto oponiaka. Profesor dokładnie przeanalizował badania i wytłumaczył jak będzie przebiegać operacja. Podjął się bardzo trudnej operacji, która zakończyła się pomyślnie... mamusia wróciła do domu ale teraz trzeba czasu aż dojdzie do siebie. Jestem bardzo wdzięczna za uratowanie życia mojej mamy.

 • A
  Lokalizacja: Profesorskie Centrum Medyczne - OptimumUsługa: operacja usunięcia śluzaków

  Wspaniały lekarz, wręcz cudotwórca. Jako jedyny dał nam nadzieję i wraz z zespołem specjalistów podjął się operacji usunięcia śluzaków za oczami taty. Dzięki temu po pierwsze tata żyje, a po drugie dochodzi do siebie i widzi. Serdeczne podziękowania dla doktora i wielkie pokłony w jego stronę. Janusz Lis z rodziną.

 • P. profesor konsultował mnie kilkukrotnie i operował dwukrotnie w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym. Prof. Zub wykonał je z niezwykłą precyzją, że po krótkim czasie wróciłam do dobrego samopoczucia i ... zdrowia.
  Prawdziwy lekarz, z czasem i cierpliwością do pacjentów, z ogromną wiedzą i doświadczeniem zawodowym, rzetelny i konkretny.
  Jeszcze raz dziękuję p.Profesorze.
  Dominika Mazur - Baran

 • Lokalizacja: Profesorskie Centrum Medyczne - OptimumUsługa: zwykła wizyta

  Jestem bardzo zadowolona z wizyty lekarskiej ,która przebiegła sprawnie i fachowo. Miłe podejście do pacjenta. Wysłuchał mnie uważnie po przejrzeniu wszystkich badań nie wysłał mnie na operację ale zlecił rehabilitację.

 • Lokalizacja: Profesorskie Centrum Medyczne - OptimumUsługa: analiza badań RMI głowy

  U profesora na konsultacji byłam po raz drugi. W 2005 roku przeprowadził u mnie operację głowy, obecnie poszłam na konsultację mając wątpliwości co do mojego stanu zdrowia. Tak poprzednio jak i obecnie podczas rozmowy padały konkrety i rzeczowe informacje. Nie ma się cienia wrażenia pośpiechu - wiem, że wszystko zdążę powiedzieć, wyłożyć problem. Człowiek czuje się zaopiekowany i pewny, że stan zdrowia jest oceniany fachowo. Dziękuję serdecznie panu profesorowi za wyjątkową pomoc i natychmiastową ocenę sytuacji. Tak doskonałej konsultacji życzę wszystkim pacjentom. Pozdrowienia przesyłam i podziękowania,
  Joanna Mateuszuk

 • Lokalizacja: Profesorskie Centrum Medyczne - OptimumUsługa: złamanie kręgosłupa w odcinku lędźwiowego, wizyta kontrolna

  Świetny specjalista. Rok temu złamałem kręgosłup, a miesiąc temu dostałem opinie od innego lekarza, że jestem zdolny do pracy. Dobrze, że poszedłem się upewnić do doktora Zuba ponieważ gdybym posłuchał tego pana, który mi wcześniej powiedział, że jestem zdolny do pracy to pewnie teraz jeździł bym na wózku.

 • P

  W czerwcu br. miałem operowany kręgosłup lędźwiowy na poziomie L3/L4.
  Operował mnie neurochirurg prof. dr. hab. Lesław Zub wybitny specjalista i pewna ręka.
  Bałem się bardzo tej operacji, ale Pan Profesor w bardzo profesjonalny. a zarazem zrozumiały dla mnie sposób wyjaśnił
  na czym polegają moje problemy zdrowotne z kręgosłupem i jaki przebieg będzie miała operacja.
  Dzięki temu bez żadnych obaw poddałem się zabiegowi.
  Operacja była dosyć skomplikowana ( trwała ponad 3 godz), ale dotychczasowe dolegliwości zdecydowanie ustąpiły.
  Chciałem Panu Profesorowi bardzo podziękować za udaną operację. Jestem pod wielkim wrażeniem Pana wiedzy i umiejętności.
  Janusz Fałek

 • A
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Profesorskie Centrum Medyczne - OptimumUsługa: Zwykła wizyta

  Profesor po obejrzeniu płytki i cierpliwym wysłuchaniu moich opowieści o dolegliwościach oraz po zbadaniu, wyjaśnił, że na tym etapie choroby nie pozostaje mi nic innego jak ćwiczenia, dieta, masaże i ewentualnie leki przeciwbólowe. zalecił jak najszybszy rezonans i ponowna konsultację. Wizyta o tyle przyjemna, że polegałam na wiedzy, czułam się bezpiecznie i nie odczułam parcia ze strony lekarza do operacji, która wcześniej mi sugerowano.

 • A
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Pan doktor Zub zajął się mną bardzo rzetelnie. Nie była to zwykła wizyta, na którą się wchodzi do gabinetu z myślą, żeby zdążyć wyartykułować problem z jakim się zgłasza do lekarza. Doktor dokładnie przeanalizował dokumentację, obejrzał płytki, zrobił wywiad. Nie ograniczył się tylko do tego. Ponieważ zgłosiłam się z silnym bólem Pan doktor zlecił mi na miejscu zastrzyk, który podano dokładnie w miejsce bólu. Zadziałał praktycznie w ciągu 15 min, ale na tyle skutecznie, że opuściłam gabinet praktycznie bez bólu. Przez 1,5 roku z powodu bólu nie mogłam stawać na prawej stopie, a tutaj po zastrzyku jakość mojego chodu poprawiła się o 80%. Szczerze polecam doktora Zuba.

 • P
  Lokalizacja: Profesorskie Centrum Medyczne - OptimumUsługa: Konsultacje w sprawie bólu kręgosłupa i lewej nogi

  Do Pana Doktora trafiłem z dużą środkowo-lewostronną przepukliną krążka międzykręgowego na poziomie L5 –S1. Pan Doktor szybko zdiagnozował przyczynę na podstawie zdjęcia z rezonansu magnetycznego i zaproponował leczenie. W sposób rzetelny i zrozumiały wyjaśnił mechanizm powstawiania przepukliny i późniejszych jej konsekwencji. Leczenie kwalifikowało się pod zabieg operacyjny polegający na wycięciu uszkodzonej części krążka międzykręgowego. Szybkie zaplanowanie terminu operacji i przyjęcie na oddział Neurochirurgii. Operacja i okres pooperacyjny w szpitalu przebiegła bez komplikacji. Ból i tępy ucisk na wysokości miednicy ustąpił zaraz po operacji. Miesiąc po zabiegu mogę powiedzieć że wszystko wraca do normalności. Dziękuję i polecam.