Dr n. med.

Lech Grzelak

Neurochirurg

Adresy i kontakt

Ostatnia opinia

 • B

  Doktor Grzelak jest lekarzem podchodzącym z wielką troską i profesjonalizmem do pacjenta. Świetny specjalista.Opieka bardzo dobra ze strony Pana Doktora i całego zespołu oddziału neurologii i neurochirurgii w Szpitalu na Batorego w Toruniu. Bardzo dziękuje Barbara Laskowska.

 • Doświadczenie i kwalifikacje

  O mnie

  • Specjalista neurochirurg, który pracę zawodową poświęcił małoinwazyjnym technikom operacji kręgosłupa. Poza pracą z pacjentami od wielu lat również przekazuje swoją wiedzę przyszłym lekarzom, oraz pielęgniarkom, jako wykładowca akademicki w Katedrze i Klinice Neurochirurgii CM UMK w Toruniu oraz na Wydziale Pielęgniarskim Wyższej Szkoły Ekonomiczno-Humanistycznej we Włocławku.   W 1994r ukończył Wydział Lekarski Akademii Medycznej w Gdańsku. Już cztery lata później uzyskał I stopień specjalizacji w dziedzinie Neurochirurgii. W 2003 roku uzyskał tytułu doktora nauk medycznych, a w 2004 II stopień specjalizacji w dziedzinie neurochirurgii. Doświadczenie zawodowe zdobywał w Klinice Neurochirurgii Colegium Medicum w Bydgoszczy, UMK w Toruniu oraz pracując jako Koordynator Oddziału Neurochirurgii Specjalistycznego Szpitala Miejskiego w Toruniu.


   Jest członkiem zarządu Polskiego Towarzystwa Chirurgii Kręgosłupa i sekcji Neuroortopedii Polskiego Towarzystwa Neurochirurgów. Członkiem towarzystw międzynarodowych – AO Spine, EuroSpine. Autorem i współautorem 67 prac wygłaszanych i publikowanych w renomowanych czasopismach.

   Czas wolny spędza z rodziną i na rekreacyjnym uprawianiu sportu.

  Specjalizacje

  • Neurochirurgia

  Pytania od pacjentów

  Ten lekarz nie odpowiedział jeszcze na żadne pytanie

  Martwisz się swoim zdrowiem?

  Zadawaj pytania 23 tysiącom lekarzy i specjalistów, odpowiedź na swoje pytanie otrzymasz średnio w przeciągu 48 h, zupełnie za darmo.

  Zadaj pytanie naszym specjalistom

  Ocena pacjentów

  5

  Ogólna ocena
  19 opinii

  • Punktualność
  • Zaangażowanie
  • Gabinet
  • B

   Doktor Grzelak jest lekarzem podchodzącym z wielką troską i profesjonalizmem do pacjenta. Świetny specjalista.Opieka bardzo dobra ze strony Pana Doktora i całego zespołu oddziału neurologii i neurochirurgii w Szpitalu na Batorego w Toruniu. Bardzo dziękuje Barbara Laskowska.

  • G

   Fachowy, ciepły, spokojny człowiek. Ogromna wiedza i doświadczenie- a mimo to nie działa rutynowo,pacjent to nie kolejny przypadek, intruz i problem. Wszystko wyjaśni, rozwieje wątpliwości, podniesie na duchu. Swoją osobą, zaangażowaniem i kompetencjami wzbudza zaufanie- mija strach, wraca wiara, że będzie dobrze. U mnie masywna przepuklina C5-C6 wiek 33l, zabieg, rehabilitacja i ,,,,,, nowa jakość życia. Dziękuję doktorze za wszystko, Za to, że spotkałam na swojej drodze jeszcze lekarza z powołania (co należy już do rzadkości), za wykonaną perfekcyjnie operację, za to, że jest Pan wybitnym spacjalistą a jednocześnie wspaniałym człowiekiem. Dziękuję wszystkim pracownikom O. Neurochirugii SM W Toruniu. Jako zespół robicie świetną robotę!!! Tak trzymać!!! Wdzięczna pacjentka. K.W.

  • S

   10-09-2013 miałam operację na odcinku szyjnym kręgosłupa(FORAMINOTOMIA).Operował dr GRZELAK na oddziale neurochirurgii w Toruniu.Po ponad 3-ech miesiącach skończyły się moje problemy z rwą barkową i niepewność "co dalej"?.To właśnie dzięki temu że po wielu wizytach w innych gabinetach trafiłam do gabinetu pana dr.Grzelaka.Przed operacją mimo nawału obowiązków znalazł czas aby wyjaśnić na czym będzie polegał zabieg.Jest bardzo miłym i ciepłym człowiekiem ,oddany pacjentom a przede wszystkim bardzo dobrym lekarzem neurochirurgiem. Zabieg który miałam wykonany wymaga doświadczonego i wprawnego neurochirurga i takim w mojej ocenie jest pan dr Lech Grzelak.Jeszcze raz bardzo dziękuję.Wdzięczna pacjentka zPiły. E.S.

  • P
   Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

   Po pierwszej wizycie jestem pod bardzo dużym wrażeniem . Pan dr.Lech Grzelak jest bardzo sympatyczny, przystępny, potrafi wszystko wytłumaczyć w sposób zrozumiały dla pacjenta, wzbudza zaufanie.

  • G

   Wspaniały lekarz i wybitny specjalista, przeprowadził u mojego męża dwie operacje jedną na kręgosłupie szyjnym a drugą na lędżwiowym.Lekarz z powołania,człowiek życzliwy,robi wszystko dla dobra pacjenta.

  • S

   Bardzo miły człowiek śwetny fachowiec ,odpowie rzetelnie i jasno na każde pytanie ,oddział wspaniały i peronel tego oddziału także miły byłam pacjentką w 2013 roku zyczylabym sobie i innym jak najwiecej tak wspaniałych lekarzy .Zadowolona i wyleczona pacjentka.

  • W

   Operacja przepuklina kregoslupa, Marzec 2012 Toruń. Wspaniały specjalista, poświęca dużo czasu dla pacjenta. Konsultacje wraz ze współpracownikami. Oddział wspaniały, fachowa opieka, bardzo duże zaangażowanie zespołu.

  • Z

   Pan doktór przeprowadził w 2005 roku operację mojej córki , która mając 13 lat zachorowała .Objawy pojawiły się nagle,straszna diagnoza ,guz w rdzeniu kręgowym ,przerażenie , bezradność .W ciągu tygodnia zdrowa dotąd dziewczynka została unieruchomiona.Dzięki Panu jest teraz radosną młodą kobietą.Zawsze spotykaliśmy się ze zrozumieniem i gotowością niesienia pomocy ,zawsze znalazł czas na rozmowę z nami i córką.Oprócz fachowości także WIELKIE SERCE .

  • R

   To jedyny lekarz z powołania na jakiego trafiłem w swoim życiu, jest niesamowitym człowiekiem i nieprzecietnym fachowcem. Dzięki temu człowiekowi odzyskałem wiarę w normalne życie z chorym kręgosłupem.

  • Niesamowity Człowiek i Bardzo Dobry lekarz.Doktor Grzelak posiada niesamowity dar dobroci dla ludzi,operacja jest dla Niego ostatecznością, więc jeśli mówi że trzeba rechabilitacji to tak ma być.Jest Lekarzem z prawdziwego zdarzenia.Zawsze ,można na niego liczyć.Bardzo dziękuję za opiekę nad moją osobą. Pozdrowienia z Piły