Dr n. med.

Lech Grzelak verifiedCreated with Sketch.

Neurochirurg

Adresy i kontakt

Ostatnia opinia

 • B

  Doktor Grzelak jest lekarzem podchodzącym z wielką troską i profesjonalizmem do pacjenta. Świetny specjalista.Opieka bardzo dobra ze strony Pana Doktora i całego zespołu oddziału neurologii i neurochirurgii w Szpitalu na Batorego w Toruniu. Bardzo dziękuje Barbara Laskowska.

 • Szukasz neurochirurga? Pacjenci polecają:

  Radosław Zaborowski
  Radosław Zaborowski
  Neurochirurg
  Tadeusza Kościuszki 71, Toruń
  Byłam na wizycie w związku z dyskopatią kręgosłupa szyjnego. Otrzymałam bardzo rzetelne informacje, lekarz wszystko… więcej

  Marcin Tafelski
  Marcin Tafelski
  Neurochirurg
  Szosa Chełmińska 84/86 (III piętro), Toruń
  Jestem usatysfakcjonowany podejściem do pacjenta i szczerą opinią na temat leczenia przypadłości. Wizyta przebiegała… więcej

  Maciej Śniegocki
  Maciej Śniegocki
  Neurochirurg
  Fordońska 144, Bydgoszcz
  Cieszę się, że znalazł się Pan na mojej drodze życie, tak po prostu po ludzku i z całego serca dziękuję serdecznie… więcej

  Mateusz Szylberg
  Mateusz Szylberg
  Lekarz w trakcie specjalizacji, Neurochirurg
  Fordońska 144, Bydgoszcz
  Polecam Pan doktor ma podejście do pacjenta szczegułowo zapoznaje się z historią horoby pacjenta polecam oby więcej… więcej

  Tadeusz Kowalski
  Tadeusz Kowalski
  Neurochirurg
  ul. Jagiellońska 111 lok. 2, Bydgoszcz
  Świetny specjalista. Spokojny, zaangażowany. Po wysłuchaniu objawów, przeanalizowaniu wyników badań postawił… więcej

  Doświadczenie i kwalifikacje

  O mnie

  • Specjalista neurochirurg, który pracę zawodową poświęcił małoinwazyjnym technikom operacji kręgosłupa. Poza pracą z pacjentami od wielu lat również przekazuje swoją wiedzę przyszłym lekarzom, oraz pielęgniarkom, jako wykładowca akademicki w Katedrze i Klinice Neurochirurgii CM UMK w Toruniu oraz na Wydziale Pielęgniarskim Wyższej Szkoły Ekonomiczno-Humanistycznej we Włocławku.   W 1994r ukończył Wydział Lekarski Akademii Medycznej w Gdańsku. Już cztery lata później uzyskał I stopień specjalizacji w dziedzinie Neurochirurgii. W 2003 roku uzyskał tytułu doktora nauk medycznych, a w 2004 II stopień specjalizacji w dziedzinie neurochirurgii. Doświadczenie zawodowe zdobywał w Klinice Neurochirurgii Colegium Medicum w Bydgoszczy, UMK w Toruniu oraz pracując jako Koordynator Oddziału Neurochirurgii Specjalistycznego Szpitala Miejskiego w Toruniu.


   Jest członkiem zarządu Polskiego Towarzystwa Chirurgii Kręgosłupa i sekcji Neuroortopedii Polskiego Towarzystwa Neurochirurgów. Członkiem towarzystw międzynarodowych – AO Spine, EuroSpine. Autorem i współautorem 67 prac wygłaszanych i publikowanych w renomowanych czasopismach.

   Czas wolny spędza z rodziną i na rekreacyjnym uprawianiu sportu.

  Specjalizacje

  • Neurochirurgia

  Pytania od pacjentów

  Ten lekarz nie odpowiedział jeszcze na żadne pytanie

  Martwisz się swoim zdrowiem?

  Zadawaj pytania 23 tysiącom lekarzy i specjalistów, odpowiedź na swoje pytanie otrzymasz średnio w przeciągu 48 h, zupełnie za darmo.

  Zadaj pytanie naszym specjalistom

  Ocena pacjentów

  5

  Ogólna ocena
  19 opinii

  • Punktualność
  • Zaangażowanie
  • Gabinet
  • B

   Doktor Grzelak jest lekarzem podchodzącym z wielką troską i profesjonalizmem do pacjenta. Świetny specjalista.Opieka bardzo dobra ze strony Pana Doktora i całego zespołu oddziału neurologii i neurochirurgii w Szpitalu na Batorego w Toruniu. Bardzo dziękuje Barbara Laskowska.

  • G

   Fachowy, ciepły, spokojny człowiek. Ogromna wiedza i doświadczenie- a mimo to nie działa rutynowo,pacjent to nie kolejny przypadek, intruz i problem. Wszystko wyjaśni, rozwieje wątpliwości, podniesie na duchu. Swoją osobą, zaangażowaniem i kompetencjami wzbudza zaufanie- mija strach, wraca wiara, że będzie dobrze. U mnie masywna przepuklina C5-C6 wiek 33l, zabieg, rehabilitacja i ,,,,,, nowa jakość życia. Dziękuję doktorze za wszystko, Za to, że spotkałam na swojej drodze jeszcze lekarza z powołania (co należy już do rzadkości), za wykonaną perfekcyjnie operację, za to, że jest Pan wybitnym spacjalistą a jednocześnie wspaniałym człowiekiem. Dziękuję wszystkim pracownikom O. Neurochirugii SM W Toruniu. Jako zespół robicie świetną robotę!!! Tak trzymać!!! Wdzięczna pacjentka. K.W.

  • S

   10-09-2013 miałam operację na odcinku szyjnym kręgosłupa(FORAMINOTOMIA).Operował dr GRZELAK na oddziale neurochirurgii w Toruniu.Po ponad 3-ech miesiącach skończyły się moje problemy z rwą barkową i niepewność "co dalej"?.To właśnie dzięki temu że po wielu wizytach w innych gabinetach trafiłam do gabinetu pana dr.Grzelaka.Przed operacją mimo nawału obowiązków znalazł czas aby wyjaśnić na czym będzie polegał zabieg.Jest bardzo miłym i ciepłym człowiekiem ,oddany pacjentom a przede wszystkim bardzo dobrym lekarzem neurochirurgiem. Zabieg który miałam wykonany wymaga doświadczonego i wprawnego neurochirurga i takim w mojej ocenie jest pan dr Lech Grzelak.Jeszcze raz bardzo dziękuję.Wdzięczna pacjentka zPiły. E.S.

  • P
   Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl

   Po pierwszej wizycie jestem pod bardzo dużym wrażeniem . Pan dr.Lech Grzelak jest bardzo sympatyczny, przystępny, potrafi wszystko wytłumaczyć w sposób zrozumiały dla pacjenta, wzbudza zaufanie.

  • G

   Wspaniały lekarz i wybitny specjalista, przeprowadził u mojego męża dwie operacje jedną na kręgosłupie szyjnym a drugą na lędżwiowym.Lekarz z powołania,człowiek życzliwy,robi wszystko dla dobra pacjenta.

  • S

   Bardzo miły człowiek śwetny fachowiec ,odpowie rzetelnie i jasno na każde pytanie ,oddział wspaniały i peronel tego oddziału także miły byłam pacjentką w 2013 roku zyczylabym sobie i innym jak najwiecej tak wspaniałych lekarzy .Zadowolona i wyleczona pacjentka.

  • W

   Operacja przepuklina kregoslupa, Marzec 2012 Toruń. Wspaniały specjalista, poświęca dużo czasu dla pacjenta. Konsultacje wraz ze współpracownikami. Oddział wspaniały, fachowa opieka, bardzo duże zaangażowanie zespołu.

  • Z

   Pan doktór przeprowadził w 2005 roku operację mojej córki , która mając 13 lat zachorowała .Objawy pojawiły się nagle,straszna diagnoza ,guz w rdzeniu kręgowym ,przerażenie , bezradność .W ciągu tygodnia zdrowa dotąd dziewczynka została unieruchomiona.Dzięki Panu jest teraz radosną młodą kobietą.Zawsze spotykaliśmy się ze zrozumieniem i gotowością niesienia pomocy ,zawsze znalazł czas na rozmowę z nami i córką.Oprócz fachowości także WIELKIE SERCE .

  • R

   To jedyny lekarz z powołania na jakiego trafiłem w swoim życiu, jest niesamowitym człowiekiem i nieprzecietnym fachowcem. Dzięki temu człowiekowi odzyskałem wiarę w normalne życie z chorym kręgosłupem.

  • Niesamowity Człowiek i Bardzo Dobry lekarz.Doktor Grzelak posiada niesamowity dar dobroci dla ludzi,operacja jest dla Niego ostatecznością, więc jeśli mówi że trzeba rechabilitacji to tak ma być.Jest Lekarzem z prawdziwego zdarzenia.Zawsze ,można na niego liczyć.Bardzo dziękuję za opiekę nad moją osobą. Pozdrowienia z Piły

  Dane osobowe lekarzy pochodzą z publicznie dostępnych źródeł, np. CEIDG