Adres

Najbliższy termin:

Pokaż kalendarz
Przyjmuję: dorosłych, dzieci w wieku od 3 lat

Akupunktura (80 zł)

Obszerny test biorezonansowy (450 zł)

Biorezonansowy test leków homeopatycznych i suplementów (450 zł) + 3 więcej

Oczyszczanie organizmu

Analiza stanu odżywienia

Konsultacja dietetyczna (dietetyk)

Moje doświadczenie

O mnie

Lekarz neurolog, inżynier informatyk, dr n. med. - www.drmichalak.pl - Od początku swojej kariery zawodowej interesowałem się medycyną naturalną...

Zobacz pełen opis

Leczone choroby

 • zaburzenia koncentracji
 • zaburzenia pamięci
 • padaczka
Pokaż wszystkie leczone choroby

Edukacja

 • Uniwersytet Medyczny w Poznaniu
 • Politechnika Poznańska - kierunek Informatyka
 • Kurs Akupuktury - Certyfikat PTA
Zobacz więcej

Znajomość języków

Angielski, Niemiecki

Opinie od pacjentów

5

Ogólna ocena
12 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
M
Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl Lokalizacja: Indywidualna Specjalistyczna Praktyka Lekarska - Krzysztof Michalak obszerny test biorezonansowy

Fachowa, konkretna wizyta. Holistyczne podejście do pacjenta:) 2 lata temu, P. Doktor postawił mnie na nogi.

verified-checkCreated with Sketch. Użytkownik zweryfikowany

A
Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl Lokalizacja: Indywidualna Specjalistyczna Praktyka Lekarska - Krzysztof Michalak obszerny test biorezonansowy

Dzięki testowi biorezonansowemu dr wykrył u mnie chorobę, którą wykluczyło tradycyjne badanie w laboratorium. Już jestem szczęśliwa. Przemiły lekarz, znakomity fachowiec, polecam.

verified-checkCreated with Sketch. Użytkownik zweryfikowany

P
Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl Lokalizacja: Indywidualna Specjalistyczna Praktyka Lekarska - Krzysztof Michalak obszerny test biorezonansowy

Fantastyczny lekarz! Poświęcił mi mnóstwo czasu i odpowiedział mi na każde nurtujące mnie pytanie, a ponieważ przypadek leczenia mojej choroby jest nietypowy, Pan doktor nie szczędził wiedzy aby dobrać jak najlepsze rozwiązanie. Serdecznie polecam!

verified-checkCreated with Sketch. Użytkownik zweryfikowany

P
Lokalizacja: Indywidualna Specjalistyczna Praktyka Lekarska - Krzysztof Michalak

Dr Michalak jest pierwszym specjalistą, który skutecznie pomógł mi rozwiązać nawracający problem herpes labialis. Epizody choroby nieskutecznie leczonej przez lata są bardzo frustrujące dlatego z tego miejsca bardzo dziękuję za przywrócenie mnie do stanu równowagi. Koszty leczenia mogą wydać się znaczne, jednak gdybym od początku miała możliwość wyboru pomiędzy tym kosztem a latami obaw i frustracji, zmarnowanych godzin w poczekalniach i gabinetach, pieniędzy wydanych na leki działające doraźnie wybrałabym ponownie wizytę u Dr Michalaka, tak więc umieszczam ten komentarz z myślą o innych, którzy długo i bezskutecznie poszukują rozwiązania problemu życząc im powodzenia.

verified-checkCreated with Sketch. Użytkownik zweryfikowany

E

Z zasady nie wystawiam opinii lekarzom - każdy przypadek jest inny i nawet najlepszemu specjaliście może zdarzyć się błędna diagnoza. Postanowiłam jednak dodać opinię dla Doktora Michalaka, aby zachęcić innych do otworzenia się na metody "niekonwencjonalne", które mi naprawdę pomogły! Od ponad pół roku borykałam się z problemami jelitowo - trawiennymi. Moje dolegliwości były bardzo uciążliwe - częste biegunki, śluz, bardzo często widoczna świeża krew, w końcu doszło do krwistych biegunek. Nie pamiętam ilu gastroenterologów odwiedziłam. Na początku twierdzili, że to zespół jelita nadwrażliwego, później - że to zespół wrzodziejącego jelita grubego, później, że choroba Crohna. Do tego wszystkiego wymioty, migreny, czułam się tak słabo, że nie mogłam wstać z łóżka. Próbowałam różnych diet - żadna nie działała długoterminowo. W końcu dostałam skierowanie na gastro i kolono - skopie, które niczego nie wykazały (obraz prawidłowy, badanie histopatologiczne ok). Wizytę u doktora Michalaka potraktowałam jako ostatnią "deskę ratunku", bo co miałam do stracenia? Jestem po dwóch wizytach - moje wszystkie dolegliwości ustąpiły. Leczenie było bardzo proste, bez skomplikowanych i syntetycznych leków, bez antybiotyków, wyłącznie środki naturalne i leki homeopatyczne.

Możemy nie do końca rozumieć działania pewnych metod leczenia, możemy w nie nie wierzyć, ale z perspektywy pacjenta - najważniejsze jest to, aby leczenie było skuteczne, bo stan normalny to zdrowie, a nie choroba, a zdrowi jesteśmy wtedy, kiedy zdrowo się czujemy, a nie wtedy, kiedy nasze wyniki są ok.

Polecam Doktora jako osobę, która LECZY SKUTECZNIE.

verified-checkCreated with Sketch. Użytkownik zweryfikowany

P

Lekarz rodzinny się poddał, przyczyny dolegliwości nie potrafił określić. Doktora Michalaka znalazłem przez internet,szukałem specjalisty od akupunktury - ale lekarza. Biorezonans tani nie jest, ale diagnoza była trafna i leczenie skuteczne. Poleciłem doktora kliku moim znajomym, wszyscy są rewelacyjnie zadowoleni ja też. Doktora Michalaka polecam, polecam, polecam. Miron

verified-checkCreated with Sketch. Użytkownik zweryfikowany

A

Byliśmy u Dr Michalaka w 2012 roku z synem. Syn miał problemy neurologiczno -stawowe. Biorezonans nie wykazał odchyleń, jedynie wskazywał na zaburzenia w przewodzie pokarmowym/wątrobie.Dodatkowo na podstawie wyników badań (morfologia krwi, mocz) dr Michalak zasugerował nam badania w kierunku porfirii (syn miał podwyższony poziom urobilinogenu w moczu). Lekarz POZ mnie trochę wyśmiał, kiedy poprosiłam, aby dał skierowanie na diagnostykę w tym kierunku dla syna i męża (mąż miał podobne odchylenia w morfologii krwi i urobilinogen w moczu). Jednak uparłam się i wypisał. Okazało się, że obydwaj mają podwyższone o 1/3 wyniki niektórych metabolitów hemu w moczu, co oznacza zaburzenia w syntezie hemu (co jest m.in. przyczyną porfirii). Do tej diagnostyki przychylił się znany prof. hepatolog z Wrocławia i dodał, że ma szacunek dla tego lekarza, że rzadko zdarza się lekarz, który wpadnie na to, że w grę wchodzi porfiria (całe szczęście u nas skąpoobjawową).
Lekarze bagatelizują istnienie choroby, kiedy nie ma ostrych objawów, nie biorą pod uwagę aktualnej kondycji, diety itd. Co gorsza - nawet wyniki na nich też nie robią wrażenia (lekarz POZ uważa syna za hipochondryka, choć widział wypis ze szpitala z wynikami).

Serdecznie pozdrawiam Dr Michalaka!

verified-checkCreated with Sketch. Użytkownik zweryfikowany

N

Rzeczą, która najbardziej mnie irytuje wśród większości lekarzy jest brak otwartości ich umysłów na wszelkie metody leczenia, które mogą doprowadzić do diagnozy i przyniesienia ulgi pacjentowi oraz ich bezgraniczna wiara, w to że kilka wyuczonych na studiach schematów leczenia jest zbawienna dla milionów tak różnych pacjentów. W przypadku dr.Michalaka tego Państwo nie znajdziecie. Najlepiej kiedy zdrowie dopisuje i nie ma potrzeby kontaktu z lekarzem, jednak jeśli już coś nam się przytrafi to miło trafić w ręce mądrego lekarza. Gorąco polecam.

verified-checkCreated with Sketch. Użytkownik zweryfikowany

A

Witam
Bardzo polecam dr Michalaka. Leczy on głównie metodami medycyny naturalnej, ale gdy trzeba sięga po leki konwencjonalne. Niestety medycyna ta wymaga czasu, a przede wszystkim dyscypliny, no i ni jest tania. Lekarz ten odnalazł przyczynę częstych alergii i objawów skórnych mojego dziecka i w szybki sposób je wyleczył, a wcześniej odwiedzam wielu lekarzy i żaden z nich objawów nie skojarzył z pasożytami. Poza tym wyprowadził również z choroby nowotworowej członka moje rodziny, który po operacji wycięcia guza nie stosował żadnej chemioterapii i radioterapii (na własną odpowiedzialność). Aktualnie osoba ta jest już ponad 2 lata po operacji, ma doskonałe wyniki, świetnie się czuje. Naprawdę polecam tego typu terapie jako wspomaganie w konwencjonalnym leczeniu nowotworów. Dr Michalak jest zwolennikiem usunięcia chirurgicznego nowotworu, a wspomagając lekami naturalnymi organizm, często udaje się uniknąć drastycznej chemioterapii.
Jestem zadowolona z metod stosowanych przez dr KM, ale jeżeli ktoś chce uzyskać efekt od ręki, po 3 dniach, to raczej w medycynie naturalnej tego nie osiągnie.

verified-checkCreated with Sketch. Użytkownik zweryfikowany

G

Witam, osobiście nie jesteśmy z mężem zadowoleni z usług tego lekarza. Po biorezonansie który wykonał mojej córce 2,5 latka okazalo się,że dziecko ma toksoplazmozę i boreliozę. Dał 9 pozycji lekarstw które ma dziecko przyjąć , wizyta kosztowała nas 340 zł wraz z lekami..lecz gdy dzwoniłam to dr powiedział mi ,że wizyta pierwsza kosztuje 300 zł więc jest nie słowny oczywiście na naszą korzyść gdyż tu wizyta kosztowała 150 zł a reszta za lekarstwa 4 z 9 . Ale cóż. Powiedział ,że możemy dodatkowo zrobić wyniki dziecku na te dwa zakazenia, ale i tak pewnie wyjdą ujemne... nie wiem jak można tak z góry zakładać. No i fakt ,zrobiliśmy wyniki dziecku kolejne 150 zł wyszły na całe szczescie ujemne. Dzwoniąc do dr ws wyników powiedział mi,ze toksoplazmoza pewnie nie wyszła, bo nie doszła jeszcze do krwi! śmieszne... ale nic .Kontaktując się z innymi lekarzami ws wyników, żaden z lekarzy nie powiedział mi takiej głupoty, i z tego co zdążyłam się dowiedzieć ,nie ma mozliwosci bycia zakazonym gdy wyniki pokazują inaczej. Tak więc kompletnie nie polecam tego lekarza. Nie wierzę w jego medycynę, pani która mu pomaga w biorezonansie dała podstawowe rzeczy a dr kazał jeszcze dołożyć te dwie, i o dziwo te dwie wyszły, więc przykro mi ale nigdy więcej nie dam się namówić na takie rzeczy. Strata czasu i pieniędzy , a można było za to dziecku inaczej pomóc .

dr n. med. Krzysztof Michalak

Jedną z głównych różnic, jakie są pomiędzy mną a innymi lekarzami, jest ta, że w swoim podejściu nie koncentruję się na nazwaniu choroby a na sprawieniu, by pacjent się poczuł silniejszy i zdrowszy.

Wiadomo z podręczników medycznych, że zarówno borelioza jak i toksoplazmoza łatwo przechodzą w fazę przewlekłą i mogą być bardzo skąpo objawowe. Co to oznacza?
Oznacza to, że drobnoustroje te prawdopodobnie wytwarzają formy rozwojowe, które są niewidoczne dla układu odpornościowego. Do takich form należą formy bezścienne, formy wewnątrzkomórkowe i formy przetrwalnikowe. Te formy NIE stymulują tworzenia się przeciwciał i testy na przeciwciała mogą wypaść ujemnie.

Jeśli infekcja jest zogniskowana (tworzenie się ropni jest naturalną formą ogniskowania rozległych infekcji), wtedy może nie być też żadnych form we krwi - testy DNA wyjdą ujemnie. W organizmie pełno jest zakamarków, w których może dojść do zogniskowania się infekcji. U młodych, silnych ludzi infekcja taka może latami siedzieć sobie bezobjawowo np. jako mała torbielka bez istnienia form we krwi.
Formy we krwi (DNA bakterii) są wykrywane dopiero przy chorobie objawowej, która sforsuje barierę odpornościową, przeniknie do krwi i daje stosowne objawy np. gorączka, bóle.
Test biorezonansowy (wolę używać określenia: elektro-rezonansowy) jest metodą, która wg wszelkich przesłanek wynikających z zastosowania Kwantowej Teorii Pola do struktury wody, wykrywa istnienie w organizmie tych struktur wody koherentnej, które otaczają określone drobnoustroje, białka, minerały, toksyny witaminy itp. Jest więc pośrednim wskazaniem na możliwość istnienia danej patologii w organizmie. Jeśli siła rezonansu patogenu jest niewielka - wskazuje to z reguły na istnienie infekcji w formie utajonej, bez lub prawie bez objawów u pacjenta.
Jeśli powiedziałem pacjentowi, że testy na ww. drobnoustroje pewnie wyjdą ujemnie, to dlatego, że tak wynika z moich doświadczeń.
Pytanie - czy zastosować leczenie, jeśli podejrzewa się istnienie takiej utajonej infekcji, która może, ale nie musi być przyczyną zgłaszanych (różnorodnych) dolegliwości?
Decyzję podejmuję indywidualnie, stosownie do zdobytego wieloletniego doświadczenia, rodzaju drobnoustroju, wieku pacjenta, towarzyszących chorób itp. kierując się zasadą, że najważniejsze to znaleźć sposób, by pacjent poczuł się lepiej.

Napisała Pani zdanie: .."nie ma mozliwosci bycia zakazonym gdy wyniki pokazują inaczej".
Oczywiście że jest taka możliwość. Każde badanie diagnostyczne w medycynie obarczone jest błędem pomiarowym. ŻADNE badanie nie jest w 100% czułe ani swoiste, (no może niektóre badania pośmiertne).

Osobną kwestią jest możliwość infekcji taką odmianą patogenu, który jest niewykrywany określonym testem. Test, który jest wysoce czuły w jednej części Europy, może być nisko czuły w innej jej części, gdzie dominuje inna odmiana i niezwykle trudno jest to zweryfikować...Tak może być np. w przypadku borrelii, o której wiadomo, że istnieje wiele podtypów. A im więcej podtypów jest wykrywanych, tym większe jest prawdopodobieństwo, że są jeszcze typy nie wykryte w ogóle.
Ilość szczepów jeszcze nie wykrytych można oszacować analizując rozkład czasowy wykrywania kolejnych nowych szczepów, który powinien być krzywą wykładniczo malejącą do zera, Nie dysponuję odpowiednimi danymi by to oszacować, wiem jednak, że badania nad tą chorobą są generalnie bardzo młode...

verified-checkCreated with Sketch. Użytkownik zweryfikowany

Usługi i ceny

Obszerny test biorezonansowy

450 zł

Zbąszyńska 32/3, Poznań

Indywidualna Specjalistyczna Praktyka Lekarska - Krzysztof Michalak

450 zł

Biorezonansowy test leków homeopatycznych i suplementów

450 zł

Zbąszyńska 32/3, Poznań

Indywidualna Specjalistyczna Praktyka Lekarska - Krzysztof Michalak

450 zł

Oczyszczanie organizmu

Zbąszyńska 32/3, Poznań

Indywidualna Specjalistyczna Praktyka Lekarska - Krzysztof Michalak

Brak informacji o cenie

Analiza stanu odżywienia

Zbąszyńska 32/3, Poznań

Indywidualna Specjalistyczna Praktyka Lekarska - Krzysztof Michalak

Brak informacji o cenie

Konsultacja dietetyczna (dietetyk)

Zbąszyńska 32/3, Poznań

Indywidualna Specjalistyczna Praktyka Lekarska - Krzysztof Michalak

Brak informacji o cenie

Akupunktura

80 zł

Zbąszyńska 32/3, Poznań

Indywidualna Specjalistyczna Praktyka Lekarska - Krzysztof Michalak

80 zł

Opinie od pacjentów

5

Ogólna ocena
12 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
M
Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl Lokalizacja: Indywidualna Specjalistyczna Praktyka Lekarska - Krzysztof Michalak obszerny test biorezonansowy

Fachowa, konkretna wizyta. Holistyczne podejście do pacjenta:) 2 lata temu, P. Doktor postawił mnie na nogi.

verified-checkCreated with Sketch. Użytkownik zweryfikowany

A
Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl Lokalizacja: Indywidualna Specjalistyczna Praktyka Lekarska - Krzysztof Michalak obszerny test biorezonansowy

Dzięki testowi biorezonansowemu dr wykrył u mnie chorobę, którą wykluczyło tradycyjne badanie w laboratorium. Już jestem szczęśliwa. Przemiły lekarz, znakomity fachowiec, polecam.

verified-checkCreated with Sketch. Użytkownik zweryfikowany

P
Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl Lokalizacja: Indywidualna Specjalistyczna Praktyka Lekarska - Krzysztof Michalak obszerny test biorezonansowy

Fantastyczny lekarz! Poświęcił mi mnóstwo czasu i odpowiedział mi na każde nurtujące mnie pytanie, a ponieważ przypadek leczenia mojej choroby jest nietypowy, Pan doktor nie szczędził wiedzy aby dobrać jak najlepsze rozwiązanie. Serdecznie polecam!

verified-checkCreated with Sketch. Użytkownik zweryfikowany

P
Lokalizacja: Indywidualna Specjalistyczna Praktyka Lekarska - Krzysztof Michalak

Dr Michalak jest pierwszym specjalistą, który skutecznie pomógł mi rozwiązać nawracający problem herpes labialis. Epizody choroby nieskutecznie leczonej przez lata są bardzo frustrujące dlatego z tego miejsca bardzo dziękuję za przywrócenie mnie do stanu równowagi. Koszty leczenia mogą wydać się znaczne, jednak gdybym od początku miała możliwość wyboru pomiędzy tym kosztem a latami obaw i frustracji, zmarnowanych godzin w poczekalniach i gabinetach, pieniędzy wydanych na leki działające doraźnie wybrałabym ponownie wizytę u Dr Michalaka, tak więc umieszczam ten komentarz z myślą o innych, którzy długo i bezskutecznie poszukują rozwiązania problemu życząc im powodzenia.

verified-checkCreated with Sketch. Użytkownik zweryfikowany

E

Z zasady nie wystawiam opinii lekarzom - każdy przypadek jest inny i nawet najlepszemu specjaliście może zdarzyć się błędna diagnoza. Postanowiłam jednak dodać opinię dla Doktora Michalaka, aby zachęcić innych do otworzenia się na metody "niekonwencjonalne", które mi naprawdę pomogły! Od ponad pół roku borykałam się z problemami jelitowo - trawiennymi. Moje dolegliwości były bardzo uciążliwe - częste biegunki, śluz, bardzo często widoczna świeża krew, w końcu doszło do krwistych biegunek. Nie pamiętam ilu gastroenterologów odwiedziłam. Na początku twierdzili, że to zespół jelita nadwrażliwego, później - że to zespół wrzodziejącego jelita grubego, później, że choroba Crohna. Do tego wszystkiego wymioty, migreny, czułam się tak słabo, że nie mogłam wstać z łóżka. Próbowałam różnych diet - żadna nie działała długoterminowo. W końcu dostałam skierowanie na gastro i kolono - skopie, które niczego nie wykazały (obraz prawidłowy, badanie histopatologiczne ok). Wizytę u doktora Michalaka potraktowałam jako ostatnią "deskę ratunku", bo co miałam do stracenia? Jestem po dwóch wizytach - moje wszystkie dolegliwości ustąpiły. Leczenie było bardzo proste, bez skomplikowanych i syntetycznych leków, bez antybiotyków, wyłącznie środki naturalne i leki homeopatyczne.

Możemy nie do końca rozumieć działania pewnych metod leczenia, możemy w nie nie wierzyć, ale z perspektywy pacjenta - najważniejsze jest to, aby leczenie było skuteczne, bo stan normalny to zdrowie, a nie choroba, a zdrowi jesteśmy wtedy, kiedy zdrowo się czujemy, a nie wtedy, kiedy nasze wyniki są ok.

Polecam Doktora jako osobę, która LECZY SKUTECZNIE.

verified-checkCreated with Sketch. Użytkownik zweryfikowany

P

Lekarz rodzinny się poddał, przyczyny dolegliwości nie potrafił określić. Doktora Michalaka znalazłem przez internet,szukałem specjalisty od akupunktury - ale lekarza. Biorezonans tani nie jest, ale diagnoza była trafna i leczenie skuteczne. Poleciłem doktora kliku moim znajomym, wszyscy są rewelacyjnie zadowoleni ja też. Doktora Michalaka polecam, polecam, polecam. Miron

verified-checkCreated with Sketch. Użytkownik zweryfikowany

A

Byliśmy u Dr Michalaka w 2012 roku z synem. Syn miał problemy neurologiczno -stawowe. Biorezonans nie wykazał odchyleń, jedynie wskazywał na zaburzenia w przewodzie pokarmowym/wątrobie.Dodatkowo na podstawie wyników badań (morfologia krwi, mocz) dr Michalak zasugerował nam badania w kierunku porfirii (syn miał podwyższony poziom urobilinogenu w moczu). Lekarz POZ mnie trochę wyśmiał, kiedy poprosiłam, aby dał skierowanie na diagnostykę w tym kierunku dla syna i męża (mąż miał podobne odchylenia w morfologii krwi i urobilinogen w moczu). Jednak uparłam się i wypisał. Okazało się, że obydwaj mają podwyższone o 1/3 wyniki niektórych metabolitów hemu w moczu, co oznacza zaburzenia w syntezie hemu (co jest m.in. przyczyną porfirii). Do tej diagnostyki przychylił się znany prof. hepatolog z Wrocławia i dodał, że ma szacunek dla tego lekarza, że rzadko zdarza się lekarz, który wpadnie na to, że w grę wchodzi porfiria (całe szczęście u nas skąpoobjawową).
Lekarze bagatelizują istnienie choroby, kiedy nie ma ostrych objawów, nie biorą pod uwagę aktualnej kondycji, diety itd. Co gorsza - nawet wyniki na nich też nie robią wrażenia (lekarz POZ uważa syna za hipochondryka, choć widział wypis ze szpitala z wynikami).

Serdecznie pozdrawiam Dr Michalaka!

verified-checkCreated with Sketch. Użytkownik zweryfikowany

N

Rzeczą, która najbardziej mnie irytuje wśród większości lekarzy jest brak otwartości ich umysłów na wszelkie metody leczenia, które mogą doprowadzić do diagnozy i przyniesienia ulgi pacjentowi oraz ich bezgraniczna wiara, w to że kilka wyuczonych na studiach schematów leczenia jest zbawienna dla milionów tak różnych pacjentów. W przypadku dr.Michalaka tego Państwo nie znajdziecie. Najlepiej kiedy zdrowie dopisuje i nie ma potrzeby kontaktu z lekarzem, jednak jeśli już coś nam się przytrafi to miło trafić w ręce mądrego lekarza. Gorąco polecam.

verified-checkCreated with Sketch. Użytkownik zweryfikowany

A

Witam
Bardzo polecam dr Michalaka. Leczy on głównie metodami medycyny naturalnej, ale gdy trzeba sięga po leki konwencjonalne. Niestety medycyna ta wymaga czasu, a przede wszystkim dyscypliny, no i ni jest tania. Lekarz ten odnalazł przyczynę częstych alergii i objawów skórnych mojego dziecka i w szybki sposób je wyleczył, a wcześniej odwiedzam wielu lekarzy i żaden z nich objawów nie skojarzył z pasożytami. Poza tym wyprowadził również z choroby nowotworowej członka moje rodziny, który po operacji wycięcia guza nie stosował żadnej chemioterapii i radioterapii (na własną odpowiedzialność). Aktualnie osoba ta jest już ponad 2 lata po operacji, ma doskonałe wyniki, świetnie się czuje. Naprawdę polecam tego typu terapie jako wspomaganie w konwencjonalnym leczeniu nowotworów. Dr Michalak jest zwolennikiem usunięcia chirurgicznego nowotworu, a wspomagając lekami naturalnymi organizm, często udaje się uniknąć drastycznej chemioterapii.
Jestem zadowolona z metod stosowanych przez dr KM, ale jeżeli ktoś chce uzyskać efekt od ręki, po 3 dniach, to raczej w medycynie naturalnej tego nie osiągnie.

verified-checkCreated with Sketch. Użytkownik zweryfikowany

G

Witam, osobiście nie jesteśmy z mężem zadowoleni z usług tego lekarza. Po biorezonansie który wykonał mojej córce 2,5 latka okazalo się,że dziecko ma toksoplazmozę i boreliozę. Dał 9 pozycji lekarstw które ma dziecko przyjąć , wizyta kosztowała nas 340 zł wraz z lekami..lecz gdy dzwoniłam to dr powiedział mi ,że wizyta pierwsza kosztuje 300 zł więc jest nie słowny oczywiście na naszą korzyść gdyż tu wizyta kosztowała 150 zł a reszta za lekarstwa 4 z 9 . Ale cóż. Powiedział ,że możemy dodatkowo zrobić wyniki dziecku na te dwa zakazenia, ale i tak pewnie wyjdą ujemne... nie wiem jak można tak z góry zakładać. No i fakt ,zrobiliśmy wyniki dziecku kolejne 150 zł wyszły na całe szczescie ujemne. Dzwoniąc do dr ws wyników powiedział mi,ze toksoplazmoza pewnie nie wyszła, bo nie doszła jeszcze do krwi! śmieszne... ale nic .Kontaktując się z innymi lekarzami ws wyników, żaden z lekarzy nie powiedział mi takiej głupoty, i z tego co zdążyłam się dowiedzieć ,nie ma mozliwosci bycia zakazonym gdy wyniki pokazują inaczej. Tak więc kompletnie nie polecam tego lekarza. Nie wierzę w jego medycynę, pani która mu pomaga w biorezonansie dała podstawowe rzeczy a dr kazał jeszcze dołożyć te dwie, i o dziwo te dwie wyszły, więc przykro mi ale nigdy więcej nie dam się namówić na takie rzeczy. Strata czasu i pieniędzy , a można było za to dziecku inaczej pomóc .

dr n. med. Krzysztof Michalak

Jedną z głównych różnic, jakie są pomiędzy mną a innymi lekarzami, jest ta, że w swoim podejściu nie koncentruję się na nazwaniu choroby a na sprawieniu, by pacjent się poczuł silniejszy i zdrowszy.

Wiadomo z podręczników medycznych, że zarówno borelioza jak i toksoplazmoza łatwo przechodzą w fazę przewlekłą i mogą być bardzo skąpo objawowe. Co to oznacza?
Oznacza to, że drobnoustroje te prawdopodobnie wytwarzają formy rozwojowe, które są niewidoczne dla układu odpornościowego. Do takich form należą formy bezścienne, formy wewnątrzkomórkowe i formy przetrwalnikowe. Te formy NIE stymulują tworzenia się przeciwciał i testy na przeciwciała mogą wypaść ujemnie.

Jeśli infekcja jest zogniskowana (tworzenie się ropni jest naturalną formą ogniskowania rozległych infekcji), wtedy może nie być też żadnych form we krwi - testy DNA wyjdą ujemnie. W organizmie pełno jest zakamarków, w których może dojść do zogniskowania się infekcji. U młodych, silnych ludzi infekcja taka może latami siedzieć sobie bezobjawowo np. jako mała torbielka bez istnienia form we krwi.
Formy we krwi (DNA bakterii) są wykrywane dopiero przy chorobie objawowej, która sforsuje barierę odpornościową, przeniknie do krwi i daje stosowne objawy np. gorączka, bóle.
Test biorezonansowy (wolę używać określenia: elektro-rezonansowy) jest metodą, która wg wszelkich przesłanek wynikających z zastosowania Kwantowej Teorii Pola do struktury wody, wykrywa istnienie w organizmie tych struktur wody koherentnej, które otaczają określone drobnoustroje, białka, minerały, toksyny witaminy itp. Jest więc pośrednim wskazaniem na możliwość istnienia danej patologii w organizmie. Jeśli siła rezonansu patogenu jest niewielka - wskazuje to z reguły na istnienie infekcji w formie utajonej, bez lub prawie bez objawów u pacjenta.
Jeśli powiedziałem pacjentowi, że testy na ww. drobnoustroje pewnie wyjdą ujemnie, to dlatego, że tak wynika z moich doświadczeń.
Pytanie - czy zastosować leczenie, jeśli podejrzewa się istnienie takiej utajonej infekcji, która może, ale nie musi być przyczyną zgłaszanych (różnorodnych) dolegliwości?
Decyzję podejmuję indywidualnie, stosownie do zdobytego wieloletniego doświadczenia, rodzaju drobnoustroju, wieku pacjenta, towarzyszących chorób itp. kierując się zasadą, że najważniejsze to znaleźć sposób, by pacjent poczuł się lepiej.

Napisała Pani zdanie: .."nie ma mozliwosci bycia zakazonym gdy wyniki pokazują inaczej".
Oczywiście że jest taka możliwość. Każde badanie diagnostyczne w medycynie obarczone jest błędem pomiarowym. ŻADNE badanie nie jest w 100% czułe ani swoiste, (no może niektóre badania pośmiertne).

Osobną kwestią jest możliwość infekcji taką odmianą patogenu, który jest niewykrywany określonym testem. Test, który jest wysoce czuły w jednej części Europy, może być nisko czuły w innej jej części, gdzie dominuje inna odmiana i niezwykle trudno jest to zweryfikować...Tak może być np. w przypadku borrelii, o której wiadomo, że istnieje wiele podtypów. A im więcej podtypów jest wykrywanych, tym większe jest prawdopodobieństwo, że są jeszcze typy nie wykryte w ogóle.
Ilość szczepów jeszcze nie wykrytych można oszacować analizując rozkład czasowy wykrywania kolejnych nowych szczepów, który powinien być krzywą wykładniczo malejącą do zera, Nie dysponuję odpowiednimi danymi by to oszacować, wiem jednak, że badania nad tą chorobą są generalnie bardzo młode...

verified-checkCreated with Sketch. Użytkownik zweryfikowany

Wystąpił błąd, spróbuj jeszcze raz

Odpowiedzi na pytania

18 odpowiedzi udzielonych przez lekarza na pytania pacjentów na ZnanyLekarz.pl


 • Odczuwam kołatanie w głowie podczas najmniejszego wysiłku.Ponadto mam w głowie "szuranie" podczas jakiegokolwiek ruchu.Np podniesienie nogi...Towarzyszą temu zatkane ucho lewe,zawroty głowy i ból uciskowy.Co to może być?

  Zatkane ucho to problem laryngologiczny, może, choć nie musi być przyczyną objawów szurania i kołatania, choć ich opis jest trudny do zakwalifikowania. Jeśli podciągnąć je pod nadwrażliwość układu nerwowego na bodźce, to przyczyną może być przewlekła infekcja wirusowa lub borelioza.

  dr n. med. Krzysztof Michalak

 • Od pół roku uzupełniam brak witaminy D3 .Przyjmuję 2000j dziennie, w czerwcu oznaczać poziom i wynosił 34.3 natomiast teraz wynosi 33.1 co może być powodem że mimo iż biorę witaminę ,a poziom obniża się ?

  Jeśli nie wychodzi się na słońce latem między 10 a 15tą to poziom 25OHD3 stabilizuje się mnie więcej na 30-40 przy dawce 2000iu...
  poziomy 33.1 i 34.3 są w granicach błędu pomiaru zbliżone.

  dr n. med. Krzysztof Michalak

Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.

Moje doświadczenie

O mnie

Lekarz neurolog, inżynier informatyk, dr n. med. - www.drmichalak.pl - Od początku swojej kariery zawodowej interesowałem się medycyną naturalną...

Zobacz pełen opis

Leczone choroby

 • zaburzenia koncentracji
 • zaburzenia pamięci
 • padaczka
Pokaż wszystkie leczone choroby

Edukacja

 • Uniwersytet Medyczny w Poznaniu
 • Politechnika Poznańska - kierunek Informatyka
 • Kurs Akupuktury - Certyfikat PTA
Zobacz więcej

Specjalizacje

 • Neurologia
 • Medycyna chińska


Znajomość języków

Angielski, Niemiecki