dr hab. n. med.

Krzysztof Gawęda

Ortopeda

Calendar-iconCreated with Sketch. Poproś o kalendarz wizyt

Specjalista Ortopedii i Traumatologii.

1976 - 1982 studia: Akademia Medyczna w Lublinie, Wydział Lekarski
od 1982 r. asystent w Klinice Ortopedii i Traumatologii…
więcej

Adresy i cenniki usług

Podobni lekarze, do których możesz umówić wizytę

Doświadczenie i kwalifikacje

about-me-iconCreated with Sketch. O mnie

 • Specjalista Ortopedii i Traumatologii.

  1976 - 1982 studia: Akademia Medyczna w Lublinie, Wydział Lekarski
  od 1982 r. asystent w Klinice Ortopedii i Traumatologii AM w Lublinie
  1987 r. I° z ortopedii i traumatologii
  1992 r. II° z ortopedii i traumatologii
  1992 r. tytuł doktora nauk medycznych
  od 1993 r. adiunkt w Katedrze i Klinice Ortopedii i Traumatologii AM w Lublinie

  2012 r. tytuł doktora habilitowanego nauk medycznych

  Wybrane szkolenia:
  1987 r. trzymiesięczne stypendium szkoleniowe MSZ Norwegii w Uniwersyteckiej Klinice Ortopedii i
  Szpitalu Chirurgii Kostnej w Bergen
  1991 r. kurs i szkolenie praktyczne protezoplastyki kolana w Londynie
  1992 r. kurs szkoleniowy - Leczenie złamań kości w Davos
  1993 r. kurs szkoleniowy - Zespolenia śródszpikowe w Strassbourgu
  1993 - 95 praca w charakterze lekarza sportowego w Abu Dhabi
  1997 r. kurs szkoleniowy - Nowoczesne metody leczenia uszkodzeń chrząstki stawowej we Fribourgu
  1999 r. kurs szkoleniowy - Naprawy chrząstki stawowej w Budapeszcie
  2000 r. kurs szkoleniowy - Plastyka mozaikowa w naprawach uszkodzeń chrzęstnych w Budapeszcie
  2003 r. kurs szkoleniowy - Protezoplastyka częściowa i całkowita kolana w Rzymie
  2004 r. kurs szkoleniowy - Trudności i powikłania protezoplastyki kolana w Rhodos
  2005 r. pobyt szkoleniowy w Mount Sinai Hospital w Toronto
  2006 r. kurs szkoleniowy - Artroskopia i protezoplastyka barku w Łodzi
  2008 r. kurs szkoleniowy - Protezoplastyka pierwotna kolana w Stolzalpe
  2009 r. kursy szkoleniowe - Wybrane zagadnienia protezoplastyki pierwotnej i rewizyjnej kolana w Wiedniu
  2009 r. kurs szkoleniowy - Protezoplastyka częściowa kolana w Barcelonie

  Dorobek naukowy:
  Autor lub współautor 59 prac naukowych publikowanych w czasopismach recenzowanych oraz
  autor 58 referatów i doniesień w zjazdach naukowych krajowych i zagranicznych.

  Członkostwo:
  Członek zwyczajny Polskiego Towarzystwa Ortopedycznego i Traumatologicznego
  Członek zwyczajny Sekcji Chirurgii Kolana PTOiTr
  Członek Międzynarodowego Towarzystwa Naprawy Uszkodzeń Chrząstki Stawowej
  Członek American Academy of Orthopaedic Surgeons
  Członek SICOT

Specjalizacje

 • Ortopedia i traumatologia narządu ruchu

Ocena pacjentów

Dodaj własną opinię
5

Ogólna ocena
39 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • P

  Dr.Gawęda to najlepszy lekarz, profesjonalista z najwyższej półki, o ogromnym doświadczeniu zawodowym. Świetny specjalista, miły i bezinteresowny człowiek. Wszystko wytłumaczy i niczego nie ukrywa przed pacjentem. U mnie naprawił to co inny lekarz zepsuł.Gdyby nie wizyta u Docenta Gawędy najprawdopodobniej już bym nie chodziła.Zalecił mi serię ćwiczeń dzięki którym udało mi się uniknąć operacji i ponownej rehabilitacji. Potrafi dać pacjentowi wielką motywację. Najbardziej cenię u dr.Krzysztofa to, że nie określa czasu rekonwalescencji. Żałuję, że nie trafiłam do niego wcześniej. Zaoszczędziła bym sobie wiele bólu i cierpienia. Szkoda, że takich lekarzy z powołania i dużej wiedzy w tym co się robi jest tak mało. Gorąco polecam ! Patrycja, lat 17.

 • Świetny fachowiec, bardzo kompetentny lekarz. Operowal mnie dwukrotnie ( obie rzepki) , po drugim kolanie jestem dopiero w okresie rehabilitacji ale liczę na super efekty jak i przy pierwszym. Trafiłam na jego zespół po wizytach u innego ortopedy, który niestety nie widział dla mnie rozwiązania. Docent Gawęda to człowiek bardzo konkretny, wymagający również od pacjenta, ale postrzegam to wyłącznie jako zaletę, zwłaszcza przy schorzeniach leczonych operacyjnie a wymagajacych ćwiczeń po aby powrócić do pełnej sprawności. Gorąco polecam!

 • Świetny profesjonalista. Z 100% powodzeniem przeprowadził na mnie trudną operację szycia bardzo mocno uszkodzonej łąkotki.

 • Lekarz, którego określić można tylko jednym mianem: FANTASTYCZNY!! Od razu, bezbłędnie zdiagnozował u mnie boczne przyparcie rzepki, powodujące intensywne stany bólowe, z czego stwierdzeniem miało problem kilku innych ortopedów.Przeprowadzone przez niego badanie kolan było najbardziej starannym i dokładnym jakie widziałem, a byłem świadkiem co najmniej kilkunastu. Nad moim problemem pochylił się z pełnym zaangażowaniem, wnikliwie oceniając zarówno stan kliniczny jak i dostarczone wyniki MRI i USG. Gdyby nie On i zalecone przez Niego ćwiczenia usprawniające, pewnie nadal łykałbym tony wszelkiej maści cudownych "artrospecyfików", licząc na cud. Oprócz niezaprzeczalnych zalet merytorycznych, jest to przy okazji człowiek o wysokiej kulturze osobistej i poczuciu humoru. Polecam każdemu z problemami kolanowymi!

 • Nie polecam. Doznałem śródstawowego złamania paliczków dwóch palców prawej ręki. Zła diagnoza i leczenie spowodowały sytuację w której ruch palców był bardzo ograniczony. Trafilem do dr Gawędy.Najpierw wział mnie do szpitala i mówił, że jest możliwy zabieg poprawiający sytuację. Następnie okazalo się, że można tylko palce usztywnić. Poza tym kultura osobista i empatia to nie są najmocniejsze strony tego człowieka. Na szczęście pomógl mi inny doktor, który okazal się nie być wielkim specjalistą tylko z nazwy i obiegowej opinii. Ale z tego co widzę doktor ma swoje sukcesy głównie w jednym obszarze. Może więc wypadaloby się nazwać Ortopeda-kolanolog

 • M

  Wszyscy już napisali za mnie pochlebną i najlepszą opinię, więc powiem poprostu - dziękuję :) ciesze się że po kilku latach leczenia "czegoś czego nie miałam" trafiłam pod opiekę pana doktora. Cały zespół i personel - pełen profesjonalizm. Czeka mnie zabieg także na drugie kolano - i o nic się nie boję, bo wiem że jestem w dobrych rękach.

 • Fachowiec z najwyższej półki o ogromnym doświadczeniu zawodowym. Mądrze kieruje zespołem Aniołów, otaczając go, jak również pacjentów, serdeczna, ojcowską troską. Człowiek o wielkim takcie i świetnym poczuciu humoru, dobry psycholog, potrafiący niedogodności pacjentów związane z dolegliwościami zdrowotnymi ubrać w szaty nadziei i optymizmu. Gorąco polecam! Aleks.

 • Profesjonalizm , wiedza , umiejętności. Czyni rzeczy niemożliwe . Bardzo dobry ortopeda , uratował mój bark i kolano. Polecam wszystkim.

 • Byłem u Dr. Gawędy w 2007 roku na prywatnej wizycie w sprawie endoprotezy totalnej stawu kolanowego . Powiedział że to się nie uda i zaproponował artrodeze , czyli usztywnienie całej nogi . Mam zrobione kolano i chodzę - co by było gdybym posłuchał Dr. Gawędy ?? Nie polecam .

 • A jadla odmiany podziekuje Panu doktorowi ze dzieki niemu chodze :) po powaznym urazie kregoslupa i kilju tygodniach lezenia na wyciagu czaszkowym chodze zupelnie jak dawniej :)pozdrawiam doktorze :)