dr hab. n. med.

Krzysztof Gawęda

Ortopeda

41 opinii +dodaj

Poproś o kalendarz wizyt

Specjalista Ortopedii i Traumatologii. 1976 - 1982 studia: Akademia Medyczna w Lublinie, Wydział Lekarski od 1982 r. asystent w Klinice Ortopedii i Traumatologii AM w Lublinie 198... więcej

Adresy i cenniki

Podobni lekarze, do których możesz umówić wizytę

Informacje o lekarzu

O mnie

Specjalista Ortopedii i Traumatologii.

1976 - 1982 studia: Akademia Medyczna w Lublinie, Wydział Lekarski
od 1982 r. asystent w Klinice Ortopedii i Traumatologii AM w Lublinie
1987 r. I° z ortopedii i traumatologii
1992 r. II° z ortopedii i traumatologii
1992 r. tytuł doktora nauk medycznych
od 1993 r. adiunkt w Katedrze i Klinice Ortopedii i Traumatologii AM w Lublinie

2012 r. tytuł doktora habilitowanego nauk medycznych

Wybrane szkolenia:
1987 r. trzymiesięczne stypendium szkoleniowe MSZ Norwegii w Uniwersyteckiej Klinice Ortopedii i
Szpitalu Chirurgii Kostnej w Bergen
1991 r. kurs i szkolenie praktyczne protezoplastyki kolana w Londynie
1992 r. kurs szkoleniowy - Leczenie złamań kości w Davos
1993 r. kurs szkoleniowy - Zespolenia śródszpikowe w Strassbourgu
1993 - 95 praca w charakterze lekarza sportowego w Abu Dhabi
1997 r. kurs szkoleniowy - Nowoczesne metody leczenia uszkodzeń chrząstki stawowej we Fribourgu
1999 r. kurs szkoleniowy - Naprawy chrząstki stawowej w Budapeszcie
2000 r. kurs szkoleniowy - Plastyka mozaikowa w naprawach uszkodzeń chrzęstnych w Budapeszcie
2003 r. kurs szkoleniowy - Protezoplastyka częściowa i całkowita kolana w Rzymie
2004 r. kurs szkoleniowy - Trudności i powikłania protezoplastyki kolana w Rhodos
2005 r. pobyt szkoleniowy w Mount Sinai Hospital w Toronto
2006 r. kurs szkoleniowy - Artroskopia i protezoplastyka barku w Łodzi
2008 r. kurs szkoleniowy - Protezoplastyka pierwotna kolana w Stolzalpe
2009 r. kursy szkoleniowe - Wybrane zagadnienia protezoplastyki pierwotnej i rewizyjnej kolana w Wiedniu
2009 r. kurs szkoleniowy - Protezoplastyka częściowa kolana w Barcelonie

Dorobek naukowy:
Autor lub współautor 59 prac naukowych publikowanych w czasopismach recenzowanych oraz
autor 58 referatów i doniesień w zjazdach naukowych krajowych i zagranicznych.

Członkostwo:
Członek zwyczajny Polskiego Towarzystwa Ortopedycznego i Traumatologicznego
Członek zwyczajny Sekcji Chirurgii Kolana PTOiTr
Członek Międzynarodowego Towarzystwa Naprawy Uszkodzeń Chrząstki Stawowej
Członek American Academy of Orthopaedic Surgeons
Członek SICOT

Opinie pacjentów

 • bardzo dobry

  Świetny fachowiec, bardzo kompetentny lekarz. Operowal mnie dwukrotnie ( obie rzepki) , po drugim kolanie jestem dopiero w okresie rehabilitacji ale liczę na super efekty jak i przy pierwszym. Trafiłam na jego zespół po wizytach u innego ortopedy, który niestety nie widział dla mnie rozwiązania. Docent Gawęda to człowiek bardzo konkretny, wymagający również od pacjenta, ale postrzegam to wyłącznie jako zaletę, zwłaszcza przy schorzeniach leczonych operacyjnie a wymagajacych ćwiczeń po aby powrócić do pełnej sprawności. Gorąco polecam!

 • bardzo dobry

  Dr.Gawęda to najlepszy lekarz, profesjonalista z najwyższej półki, o ogromnym doświadczeniu zawodowym. Świetny specjalista, miły i bezinteresowny człowiek. Wszystko wytłumaczy i niczego nie ukrywa przed pacjentem. U mnie naprawił to co inny lekarz zepsuł.Gdyby nie wizyta u Docenta Gawędy najprawdopodobniej już bym nie chodziła.Zalecił mi serię ćwiczeń dzięki którym udało mi się uniknąć operacji i ponownej rehabilitacji. Potrafi dać pacjentowi wielką motywację. Najbardziej cenię u dr.Krzysztofa to, że nie określa czasu rekonwalescencji. Żałuję, że nie trafiłam do niego wcześniej. Zaoszczędziła bym sobie wiele bólu i cierpienia. Szkoda, że takich lekarzy z powołania i dużej wiedzy w tym co się robi jest tak mało. Gorąco polecam ! Patrycja, lat 17.

 • bardzo dobry

  Wszyscy już napisali za mnie pochlebną i najlepszą opinię, więc powiem poprostu - dziękuję :) ciesze się że po kilku latach leczenia "czegoś czego nie miałam" trafiłam pod opiekę pana doktora. Cały zespół i personel - pełen profesjonalizm. Czeka mnie zabieg także na drugie kolano - i o nic się nie boję, bo wiem że jestem w dobrych rękach.

 • bardzo dobry

  Świetny profesjonalista. Z 100% powodzeniem przeprowadził na mnie trudną operację szycia bardzo mocno uszkodzonej łąkotki.

 • bardzo dobry

  Lekarz, którego określić można tylko jednym mianem: FANTASTYCZNY!! Od razu, bezbłędnie zdiagnozował u mnie boczne przyparcie rzepki, powodujące intensywne stany bólowe, z czego stwierdzeniem miało problem kilku innych ortopedów.Przeprowadzone przez niego badanie kolan było najbardziej starannym i dokładnym jakie widziałem, a byłem świadkiem co najmniej kilkunastu. Nad moim problemem pochylił się z pełnym zaangażowaniem, wnikliwie oceniając zarówno stan kliniczny jak i dostarczone wyniki MRI i USG. Gdyby nie On i zalecone przez Niego ćwiczenia usprawniające, pewnie nadal łykałbym tony wszelkiej maści cudownych "artrospecyfików", licząc na cud. Oprócz niezaprzeczalnych zalet merytorycznych, jest to przy okazji człowiek o wysokiej kulturze osobistej i poczuciu humoru. Polecam każdemu z problemami kolanowymi!

 • słaby

  Nie polecam. Doznałem śródstawowego złamania paliczków dwóch palców prawej ręki. Zła diagnoza i leczenie spowodowały sytuację w której ruch palców był bardzo ograniczony. Trafilem do dr Gawędy.Najpierw wział mnie do szpitala i mówił, że jest możliwy zabieg poprawiający sytuację. Następnie okazalo się, że można tylko palce usztywnić. Poza tym kultura osobista i empatia to nie są najmocniejsze strony tego człowieka. Na szczęście pomógl mi inny doktor, który okazal się nie być wielkim specjalistą tylko z nazwy i obiegowej opinii. Ale z tego co widzę doktor ma swoje sukcesy głównie w jednym obszarze. Może więc wypadaloby się nazwać Ortopeda-kolanolog

 • bardzo dobry

  Fachowiec z najwyższej półki o ogromnym doświadczeniu zawodowym. Mądrze kieruje zespołem Aniołów, otaczając go, jak również pacjentów, serdeczna, ojcowską troską. Człowiek o wielkim takcie i świetnym poczuciu humoru, dobry psycholog, potrafiący niedogodności pacjentów związane z dolegliwościami zdrowotnymi ubrać w szaty nadziei i optymizmu. Gorąco polecam! Aleks.

 • bardzo dobry

  Profesjonalizm , wiedza , umiejętności. Czyni rzeczy niemożliwe . Bardzo dobry ortopeda , uratował mój bark i kolano. Polecam wszystkim.

 • słaby

  Byłem u Dr. Gawędy w 2007 roku na prywatnej wizycie w sprawie endoprotezy totalnej stawu kolanowego . Powiedział że to się nie uda i zaproponował artrodeze , czyli usztywnienie całej nogi . Mam zrobione kolano i chodzę - co by było gdybym posłuchał Dr. Gawędy ?????????? Nie polecam .

 • bardzo dobry

  A jadla odmiany podziekuje Panu doktorowi ze dzieki niemu chodze :) po powaznym urazie kregoslupa i kilju tygodniach lezenia na wyciagu czaszkowym chodze zupelnie jak dawniej :)pozdrawiam doktorze :)