Katarzyna Wybrańczyk

verifiedCreated with Sketch.

Psycholog, Terapeuta, Psychoterapeuta

19 opinii +dodaj

Jestem psychologiem i psychoterapeutą. Zapraszam do gabinetu: Dorosłych – którzy cierpią na: nerwice, depresje, bezsenność, somatyzacje, lęki, zaburzenia osobowości oraz znajdują… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
19 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • L
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Gabinet Psychoterapii Katarzyna Wybrańczyk i ZespółUsługa: konsultacje psychologiczne

  Witam. Pierwszy raz udalem sie do psychologa. Nie wiedzialem czego sie spodziewac. Dotknely mnie problemy rodzinne i z czasem zaczalem sobie juz nie radzic. Pomyslalem ze potrzebuje pomocy specjalisty. I powiem szczerze ze mozna porozmawiac o wszystkich problemach. Mozna sie otworzyc, wyzalic, i wspolnie znalezc jakies rozwiazanie aby byc dobrej mysli i sie nie zalamywac. Wizyta bardzo mi pomogla, dobre rady od lekarza zmienily mi poglad na moj problem. Wiem ze skorzystam ponownie jesli bedzie to konieczne. Dziekuje Pani Katarzyno. Lekarz wart polecenia.

 • Ż
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Gabinet Psychoterapii Katarzyna Wybrańczyk i ZespółUsługa: konsultacje psychologiczne

  Pani Katarzyna wywarła na mnie pozytywne wrażenie. Podczas naszego spotkania wykazała sie profesjonalnym podejsciem do problemu I okazała mi bardzo duże wsparcie, dając wskazòwki jak radzić sobie z problemami, ktòre wcześniej były dla mnie nie do rozwiązania. Czekam na dalszą pomoc, pozdrawiam. Żaneta

  Katarzyna Wybrańczyk2018-02-28

  Pani Żaneto, dziękuję za komentarz. Maleńkimi krokami damy radę. Pozdrawiam

 • A
  Lokalizacja: Gabinet Psychoterapii Katarzyna Wybrańczyk i Zespół

  W końcu trafiłam na psychologa, który szczegółowo i profesjonalnie analizuje i tłumaczy na czym polega problem. Pani Katarzyna bardzo uważnie słucha co ma się do powiedzenia, potrafi powiązać ze sobą wiele faktów i wyciągnąć wnioski. Wprawdzie jestem na początku drogi, ale czuje, że w końcu trafiłam w "dobre ręce" i że jest szansa na wygraną.

 • K
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Gabinet Psychoterapii Katarzyna Wybrańczyk i ZespółUsługa: konsultacje psychologiczne

  Pani Katarzyno, dzięki pani odzyskałam spokój wewnętrzny jakiego dawno nie miałam. Dziękuję ... i już się cieszę na nasze kolejne spotkanie :)

  K.K.

 • K
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl

  Jestem po kilku wizytach i jeszcze sporo przede mną, ale idąc w tą drogę z takim specjalistą, wiem że nie muszę się niczego obawiać. Pani Katarzyna jest pełna empatii, zrozumienia, spokoju, uśmiechu, profesjonalizmu. Czekam na każdą wizytę, bo po każdej wiem więcej o sobie i swoich problemach. Obawiałem się czy będę w stanie zaufać obcej osobie, a po pierwszej wizycie wiedziałem, że nie mogłem lepiej trafić. Polecam Krystian

 • J

  Bardzo kompetentna, profesjonalna i skuteczna. Poza tym dostępna wtedy kiedy jej najbardziej potrzeba. Dzięki spotkaniom z p. Kasią wracam do równowagi i harmonii z sobą. Jola

  Katarzyna Wybrańczyk2016-10-13

  Pani Jolu, dziękuję bardzo za komentarz. Hmm, myślę że nie muszę tu dużo pisać, bo systematycznie rozmawiamy w gabinecie. Włożyła Pani bardzo dużo pracy nad sobą i tu Pani należą się słowa uznania. Nie każdy jest w stanie udźwignąć ciężar zmiany. Myślę, że z punktu dnia dzisiejszego powiem – gratuluje Pani Jolu.

 • A
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl

  Jestem po pierwszej wizycie , ale mogę szczerze polecić Panią Katarzynę, wykazuje zainteresowanie pacjentem, potrafi odpowiednio zdiagnozować problem oraz pomaga w rozmowie.

  Katarzyna Wybrańczyk2016-09-05

  Pani Asiu, dziękuję za komentarz. Myślę, że przychodzi taki moment kiedy warto zacząć przyglądać się sobie uważniej. Wtedy powoli dochodzi się do wniosków - co zrobić ze swoim życiem, aby było tak jak powinno być. Myślę, że Pani jest na dobrej drodze. Pozdrawiam Panią :)

 • R

  Niestandardowa sytuacja, przyspieszona wizyta i rozmowa, która bardzo mi pomogła - sądzę, że to początek dłuższej drogi.

  Katarzyna Wybrańczyk2016-08-15

  Panie Rafale, trzymam kciuki za Pana dalszą drogę. Czasem sama droga może być uciążliwa, ale wydaje mi się, że ważne jest przede wszystkim znalezienie się na tej ścieżce, która prowadzi nas do spokoju ducha. To już pierwszy krok do sukcesu. Pozdrawiam Pana.

 • M

  bardzo ciepła osoba, potrafi słuchać i jest bardzo zaangażowana w terapie, po kilku sesjach rzeczywiście odczuwam znaczącą poprawę mojego stanu zdrowia, gorąco polecam

  Katarzyna Wybrańczyk2016-04-14

  Panie Michale, dziękuję Panu za sympatyczny komentarz. Ważne jest aby osoba, która przychodzi na terapię była tak samo zaangażowana w pracę jak i terapeuta. To jest tak, że terapeuta towarzyszy a pacjent pracuje nad sobą. W gabinecie odbywa się więc ciężka praca i to zaangażowanie potrzebne jest z dwóch stron. Także ja również w Pana stronę mogę dodać – Panie Michale, dziękuję za współpracę. Przed nami jeszcze „kawał roboty” do wykonania, ale DAMY RADĘ. Pozdrawiam

 • E

  Zdecydowałam się na wizytę u psychologa chodź miałam ogromne opory. Jestem bardzo zadowolona że podjęłam tą decyzję. Pani Katarzyna zrobiła na mnie ogromne wrażenie. Jest bardzo miłą, sympatyczną osobą, ale przed wszystkimi jest profesjonalnym psychologiem. Polecam.

  Katarzyna Wybrańczyk2016-04-14

  Pani Elu, jej – faktycznie dokonała Pani wielkiej rewolucji w swoim życiu decydując się nad pracę nad Pani dylematami. Wierzę w Panią - damy razem radę. Pozdrawiam Panią ciepło. Dziękuję za komentarz.

Pytania pacjentów (22)

Martwisz się swoim zdrowiem?

Zadawaj pytania 23 tysiącom lekarzy i specjalistów, odpowiedź na swoje pytanie otrzymasz średnio w przeciągu 48 h, zupełnie za darmo.

Zadaj pytanie naszym specjalistom

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Jestem psychologiem i psychoterapeutą. Zapraszam do gabinetu:

  Dorosłych – którzy cierpią na: nerwice, depresje, bezsenność, somatyzacje, lęki, zaburzenia osobowości oraz znajdują się w mniejszej lub większej sytuacji kryzysowej.

  Pary – które chcą poprawić jakość związku bądź które nie są w stanie dojść do
  porozumienia, bądź przeżywają kryzys.

  A jak to się stało, że jestem w tym miejscu w którym jestem? Dokładnie 22 lata temu zaczynałam studia – psychologię. Pełna empatii po chwili nauki chciałam wyjść do świata i głosić: ”możecie przyjść do mnie, ja wiem jak Wam pomóc….” No tak, wtedy – tylko chciałam, ale nie wiedziałam jak to się robi. Studia psychologii nie wystarczą aby pracować z emocjami pacjenta i działać lecząco na objawy. Można „poradzić”, ale nie „ wyleczyć”. Nie otworzyłam więc gabinetu ( uf i całe szczęście). Przyjęłam się do pracy jako psycholog biznesu. Mając ukończone studia z psychologii czułam, że brakuje mi tych biznesowych podstaw. Ukończyłam więc HR i studia doktoranckie na uczelniach biznesowych. Cały czas jednak przyświecała mi myśl: „jaką drogę powinnam obrać, aby być dobrym psychoterapeutą”. Dobrych kilka lat temu zrobiłam więc krok w tym kierunku: rozpoczęłam edukację typowo specjalizacyjną. Ukończyłam 4 letni Kurs Psychoterapii organizowany przez Oddział Leczenia Zaburzeń Osobowości i Nerwic atestowany przez Sekcję Naukową Psychoterapii i Sekcję Naukową Terapii Rodzin Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego ( Kraków, Szpital Babińskiego) oraz zrealizowałam liczne kursy z seksuologii, organizowane przez Centrum Medyczne Kształcenia Podyplomowego; Zakład Seksuologii Medycznej i Psychoterapii w Warszawie ( pod patronatem dr hab. n. med. Zbigniew Lew-Starowicz, prof. nadzw CMKP). Systematycznie jeździłam również na kursy specjalizacyjne ( praca z traumą, psychoterapia pary,) Staże odbywałam w akredytowanych ośrodkach pod okiem profesjonalnych specjalistów.
  Ta długa ścieżka doprowadziła mnie do miejsca w którym teraz jestem. Mam wielu pacjentów, którzy po pierwszych konsultacjach zdecydowali się na terapię. Mój Prywatny Gabinet mieści się w Kamienicy w Centrum Katowice, prowadzę także psychoterapię w gabinecie w Tychach (www.psychoterapia-wybranczyk.com.pl) oraz w Pszczynie w Centrum Medycznym Medica Space. W gabinetach prowadzę terapie indywidualne oraz terapie par. Pracuję również przez skype (dot. zwłaszcza Polonii mieszkającej za granicą). Swoją pracę superwizuję u certyfikowanych superwizorów Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego oraz Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego.Jakiś czas temu realizowałam się w Szpitalu Specjalistycznym w Katowicach Ochojcu na oddziale Psychoterapii (prowadziłam konsultacje psychoterapeutyczne oraz wraz z innymi terapeutami prowadziłam psychoterapię grupową). Współpracowałam także z kilkoma przedszkolami w Katowicach (prowadziłam konsultacje psychologiczne). Teraz u siebie w gabinecie mam swój zespół terapeutów ( psycholog dziecięcy, terapeuta uzależnień, mediator sądowy) - których z czystym sercem rekomenduję ( naprawdę są profesjonalistami). Aw wolnych chwilach… w wolnych chwilach w raz z rodziną zatapiam się w sport lub nie robię nic – bo przecież po to one są :)

Specjalizacje

 • Seksuologia
 • Psychoterapia

Edukacja

 • Uniwersytet Śląski w Katowicach, Psychologia ( 2001)
 • Akademia Koźmińskiego, Warszawa ( studia doktoranckie, 2008)
 • Liczne kursy z zakresu seksuologii klinicznej w CMKP w Warszawie;
 • Kurs „Psychoterapia Praktyczna” organizowany przez Medyczne Centrum Kształcenia Podyplomowego Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Katedrę Psychoterapii UJ CM;
 • 4 latni Kurs Psychoterapii Szpital Psychiatryczny Babińskiego w Krakowie ( Kurs Psychoterapii organizowany przez Oddział Leczenia Zaburzeń Osobowości i Nerwic, atestowany przez Sekcję Naukową Psychoterapii i Sekcję Naukową Terapii Rodzin Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego );
 • Psychoterapia Par / Instytut Gestalt
 • Praca z Traumą/ Instytut Gestalt
więcej

Publikacje

więcej

Staże

 • Specjalistyczny Szpital Psychiatryczny im. Józefa Babińskiego w Krakowie (Kobierzynie)
 • Centrum Zdrowia Psychicznego Feniks Sosnowiec, Oddział Dzienny Zaburzeń Nerwicowych,
 • Szpital Uniwersytecki w Krakowie ( UJ), Katedra Psychoterapii
 • Szpital Miejski w Tychach
 • Weiss Klinik Chorzów
 • Szpital Kliniczny Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, Górnośląskie Centrum Medyczne Szpital w Ochojcu Oddział Psychiatrii i Psychoterapii
więcej

Certyfikaty

Choroby

więcej

Zdjęcia