mgr

Katarzyna Wozinska

verifiedCreated with Sketch.

Psycholog, Terapeuta

19 opinii +dodaj

Umów wizytę oceń lekarza
277 odwiedzin w ciągu 30 dni

W okresie wakacyjnym szczególnie zapraszam na konsultacje psychologiczne. Niewiele wyznaczonych terminów ma związek z okresem urlopowym. Serdecznie polecam natomiast psycholog dziecięce… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
19 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • S
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Centrum Słowo Psychologia z Duszą - oddział w PoznaniuUsługa: psychoterapia dzieci i młodzieży

  Nasza wizyta byla bardzo mila i dobrze przygotowana. Pani Wozinska jest kompetentna i stara sie obiektywnie pomoc, nie narzuca rozwiazan ale wskazuje kierunki terapii ktore jej zdaniem sa najlepsze dla dziecka. To rzadka zaleta wsrod dzisiejszych lekarzy.
  Poza tym Pani Wozinska nie miala problemu z nawiazaniem kontaktu z nasza 5-letnia corka.

  Katarzyna Wozinska2018-07-28

  Bardzo dziękuję, miło mi czytać te słowa. Życzę wszystkiego dobrego!

 • K
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl

  Bardzo miła atmosfera. Pani Kasia dociekała jaki jest problem i jaki chcemy osiągnąć skutek. Opracowała plan jak będziemy do niego dążyć. Jak na pierwszą wizytę jestem bardzo zadowolona. Polecam.

 • M
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl

  Jak na początek,to mogę się wypowiedzieć w samych superlatywach.Od momentu wejścia do samego końca miła,życzliwa atmosfera.Od razu po pierwszej wizycie rady i zalecenia,jakich po wizytach u poprzedniej "specjalistki" nie można było się doczekać przez kilka miesięcy(na prośbę o opinię/diagnozę usłyszałam,że muszę się umówić i opłacić osobną wizytę-sic!).Tutaj wygląda wszystko diametralnie inaczej i jesteśmy przekonani,że będzie to dobre zarówno dla nas,jak i naszego synka.

  Katarzyna Wozinska2016-05-25

  Bardzo dziękuję za opinię i życzę wszystkiego dobrego

 • M

  Bardzo polecam Panią Kasię, jako psychologa i terapeutę! Świetnie łączy wiedzę z zakresu swojej dyscypliny, z doświadczeniem. Genialny kontakt zwłaszcza z małymi pacjentami, co przekłada się na świetne efekty pracy Pani Kasi. Jako specjalista - neurologopeda, bardzo cenię sobie możliwość tak efektywnej współpracy !

  Katarzyna Wozinska2015-04-23

  Dziękuję za miłe słowa :)

 • O
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl

  Bardzo ciekawa wizyta. Dzieciaki zadowolone, otrzymaliśmy drogowskazy dalszej pracy z dziećmi. Polecam

  Katarzyna Wozinska2015-04-23

  Bardzo dziękuję za opinię! Życzę wszystkiego dobrego!

 • J

  Pani Katarzyna uratowała nie tylko moje relacje z córką ale także moje relacje z mężem. Bardzo pomogła uporządkować nam nasze życie rodzinne, pokazała, że jesteśmy tylko rodzicami i mamy prawo mieć swoje słabości.
  Drodzy rodzice, jeżeli macie jakiekolwiek problemy ze swoimi dziećmi nie ma co się zastanawiać - trzeba szukać pomocy a Pani Kasia jest właściwą do tego osobą.
  Bardzo Pani dziękujemy !!!!

  Katarzyna Wozinska2015-01-15

  To Państwa zaangażowanie i gotowość do wprowadzenia w życie kilku pomysłów :) Trzymam kciuki i dziękuję za piękne słowa!

 • D
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl

  Bardzo owocna wizyta, zostaliśmy bardzo dobrze poinformowani co do dalszej pracy z naszym dzieckiem, Pani Doktor wnikliwie przyjrzała sie naszemu synkowi

 • P

  Współpracuję z Panią Kasią od ponad roku i bardzo cenię sobie ten czas. Jestem pod dużym wrażeniem jej wiedzy i doświadczenia. Zawsze przygotowana, pełna pomysłów i zaangażowania. Cechuje ją indywidualne podejście do każdego pacjenta, którego zawsze słucha z zainteresowaniem, empatią i serdecznością. Polecam każdemu tego pełnego pasji psychologa..

  Katarzyna Wozinska2014-11-18

  Dziękuję i życzę dalszych sukcesów!

 • J

  Mam mieszane uczucia a wręcz jestem rozczarowana. Nie widzę efektów a liczyłam na to, że pomoże nam i synowi. Utrudniony kontakt telefoniczny, zbyt dużo poruszanych wątków w rozmowie. Uważam, że po spotkaniu nie powinniśmy mieć takiego mętliku w głowie.

  Katarzyna Wozinska2014-11-18

  Ta opinia skłoniła mnie do namysłu. Niestety, nie wiem, kogo może dotyczyć. Kontakt telefoniczny ze mną może być utrudniony ze względu na małe dzieci, niemniej zawsze oddzwaniam. Pozdrawiam ciepło i życzę spotkania osoby, z którą zrealizują Państwo swoje cele!:

 • N
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl

  Moje odczucia po pierwszej wizycie są pozytywne, jest to osoba miła i pomocna, więc będę ją polecać.

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • W okresie wakacyjnym szczególnie zapraszam na konsultacje psychologiczne. Niewiele wyznaczonych terminów ma związek z okresem urlopowym. Serdecznie polecam natomiast psycholog dziecięce współpracujące ze mną w Centrum Słowo. W Poznaniu panie Joannę Wiatr i Magdalenę Pietrzak (również na znanylekarz.pl), a w Szczecinie Aleksandrę Skotnik, Zuzannę Sołtysiak-Tomczak, Ewę Szwichtenberg i Katarzynę Stopę! Wszystkie bezpośrednie namiary i opisy na naszej stronie internetowej www.centrumslowo.pl.
  ***
  Jeśli coś Cię niepokoi, porozmawiajmy! Jeśli szukając porady jesteś zbywany: "to przejdzie, wyrośnie, zapomni, każde dziecko jest inne", możesz być pewien, że trafiłeś pod właściwy adres. Razem przyjrzymy się dokładnie problemowi, który Cię trapi. Na tym polega moja praca! Psycholog dziecięcy to po prostu rodzaj "pediatry" od uczuć, zachowania i myślenia; nawyków, kryzysów wychowawczych i każdej sytuacji,w której potrzebujesz sprawdzić, z czego wynika sytuacja Twojego dziecka i Twojej rodziny. I jak ją skutecznie zmienić! Możemy odjąć stresu i sprawić, że codzienność znów zacznie przynosić radość i wypełni ją spokój.

  Uwielbiam swoją pracę, szczególnie przyglądanie się nietypowym sytuacjom, próbę zrozumienia, o co tak naprawdę chodzi i poszukiwanie sposobu rozwiązania problemów. Moje doświadczenie obejmuje obszar od kłopotów niemowląt i ich rodziców, poprzez maluchy, przedszkolaki, dzieci szkolne, młodzież - aż po współpracę z młodymi dorosłymi nad trudnościami, jakich doświadczają podejmując wyzwania dorosłości. Prowadzę konsultacje dla rodziców. Z wieloma rodzinami współpracuję od lat, spotykając się na kolejnych etapach rozwoju ich dzieci, gdy życie przynosi nieoczekiwane zwroty akcji.

  W swojej pracy stawiam sobie wysokie wymagania, nieustannie doskonaląc się zawodowo, podejmując intensywną superwizję w różnych formach (indywidualną i grupową). Uważam, że w naszym zawodzie musi występować równowaga między życiem prywatnym a pracą i że jakość funkcjonowania w tych dwóch sferach musi być spójna. Jedną z konsekwencji jest ograniczenie liczby godzin wizyt w tygodniu, by postawić też na życie rodzinne.

  Już od września po powrocie z urlopu macierzyńskiego zapraszam na wizyty do Centrum Słowo - Psychologia z duszą w Poznaniu. Zapraszam Państwa na konsultacje z psychologiem rozwoju w sprawie codziennych trudności, rodzinnych konfliktów i problemów wychowawczych. Prowadzę terapię dzieci i młodzieży, pracuję z rodzicami i innymi dorosłymi.

  Gdy pierwszy raz spotykam się z ludźmi, przede wszystkim słucham i zadaję wiele szczegółowych pytań. To zaskakuje osoby przyzwyczajone do lekarskiego, czasem bardzo pobieżnego, wywiadu.

  Poszukiwany psycholog dziecięcy? Lubię znać różne perspektywy. Zapraszam do współpracy całą rodzinę. Czasem wybieram się do szkoły czy przedszkola, by poobserwować dziecko. Rozmawiam z nauczycielami i z rodzeństwem.

  Wyznaję zasadę pochodzącą z doświadczeń licznych terapeutów dziecięcych - w 80% przypadków najskuteczniejsza i kluczowa jest współpraca z samymi rodzicami. Tak wielkie macie Państwo możliwości! Moim zadaniem jest pomóc spojrzeć obiektywnie na dziecko i problemy rodziny, a także znaleźć rozwiązania - zawsze we współpracy z opiekunami i z wykorzystaniem najlepszych standardów psychologii dziecka.

  W mojej pracy nigdy nie przestaję się uczyć. Każda ludzka historia i sytuacja jest unikalna. Każdy człowiek - mały, dorosły, nastolatek - zasługuje na poznanie i wysłuchanie. Każdy dzień mojej pracy upewnia mnie, że to słuszne podejście, które sprawdza się w kontakcie z Państwem.

  Pracuję z wykorzystaniem perspektywy różnych nurtów, przede wszystkim jednak analizy transakcyjnej, psychologii systemowej (rodzinnej), psychodynamicznej i poznawczo-behawioralnej.

  Ukończyłam Szkołę Analizy Transakcyjnej w pracowni Spotkanie oraz roczne szkolenie Terapii Poznawczo-Behawioralnej Dzieci i Młodzieży pod kierownictwem Artura Kołakowskiego.

  Ukończyłam dwie specjalizacje z psychologii rozwojowej na UAM w Poznaniu (z zakresu dorastania oraz edukacji). Posiadam przygotowanie pedagogiczne.

  Jestem dyplomowaną trenerką umiejętności interpersonalnych.

  Odbyłam szkolenie specjalistyczne w zakresie analizy transakcyjnej, a także szkolenia dotyczące m.in. zaburzeń ze spektrum autyzmu (w tym Zespołu Aspergera), mutyzmu selektywnego i wspomagania osób, które straciły dziecko.

  Jestem członkiem Stowarzyszenia Psychologów Chrześcijańskich.

  Pracuję też jako trenerka grup rozwojowych oraz podczas warsztatów psychologicznych i szkoleń dla firm i instytucji. Osoby, z którymi się spotykam, często doceniają moje poczucie humoru i pozytywną atmosferę wizyt, warsztatów i szkoleń, które prowadzę.

  Zapraszam Państwa serdecznie do założonego przeze mnie w 2012 roku Centrum Słowo - Psychologia z duszą.

  Dodatkowe informacje:
  Zapisy za pośrednictwem kalendarza wizyt są anonimowe - jedynie ja znam Państwa dane kontaktowe.
  Cena godzinnej (50 min) wizyty to 100 zł, półtoragodzinnej (80 min) - 140 zł. Długość jest uzależniona od Państwa potrzeb. Pary, rodzica razem z dzieckiem - zapraszam zwłaszcza na wizyty 1,5-godzinne.

  W naszym ośrodku mogą Państwo skorzystać z wizyty u terapeuty rodzinnego, psychoterapeutów, dietetyka, neurologopedy - specjalisty w zakresie dwujęzyczności, konsultanta seksuologicznego.

Edukacja

 • Uniwersytet im. Adama Mickiewicza: psychologia (studia dzienne magisterskie)
 • Uniwersytet im. Adama Mickiewicza: MISH (studia dzienne licencjackie, kierunek wiodący: filozofia ogólna)

Publikacje

więcej

Znajomość języków

 • angielski

Staże

 • Centrum Terapii Uwagi Słuchowej metodą Tomatisa (2010)

Certyfikaty

Artykuły

 • Czy moje dziecko jest inne?

  17 listopada 2014

  Wielu rodziców czuje, że z dzieckiem coś jest nie tak. Najczęściej wizyta u specjalisty uspokoi i odegna strach. Normalne zachowanie to bardzo szeroka...