mgr Joanna Sołowianiuk (Tkaczewska)

Fizjoterapeuta więcej

Warszawa 1 adres

Nie rezygnuj ze zdrowia

Wybierz konsultacje online, aby rozpocząć lub kontynuować leczenie bez wychodzenia z domu. Jeśli potrzebujesz, możesz również umówić wizytę w gabinecie.

Pokaż specjalistów Jak to działa?

Adres

Fizjoterapia Joanna Tkaczewska- wizyty domowe
warszawa, Warszawa

W tym gabinecie nie można umawiać wizyt przez internet

Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)


Czy brakuje Ci jakichś informacji w profilu tego specjalisty?

Pokaż innych fizjoterapeutów w pobliżu

Usługi i ceny

Ceny dotyczą wizyt prywatnych.

Popularne usługi


warszawa, Warszawa

Fizjoterapia Joanna Tkaczewska- wizyty domowe

Pozostałe usługi


warszawa, Warszawa

Fizjoterapia Joanna Tkaczewska- wizyty domowe



warszawa, Warszawa

Fizjoterapia Joanna Tkaczewska- wizyty domowe



warszawa, Warszawa

Fizjoterapia Joanna Tkaczewska- wizyty domowe



warszawa, Warszawa

Fizjoterapia Joanna Tkaczewska- wizyty domowe



warszawa, Warszawa

Fizjoterapia Joanna Tkaczewska- wizyty domowe



warszawa, Warszawa

Fizjoterapia Joanna Tkaczewska- wizyty domowe



warszawa, Warszawa

Fizjoterapia Joanna Tkaczewska- wizyty domowe



warszawa, Warszawa

Fizjoterapia Joanna Tkaczewska- wizyty domowe

Moje doświadczenie

O mnie

Mgr Joanna Sołowianiuk (Tkaczewska) - Fizjoterapeutka, Masażystka

Absolwentka Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowi...

Zobacz pełen opis

6 opinii pacjentów

Ogólna ocena

Trzymamy rękę na pulsie 100% zweryfikowanych opinii. Sprawdź jak działamy
A

asaliah6

Profil zweryfikowany
Lokalizacja: Medikar Przychodnia Rehabilitacyjna dyskopatia, przewlekły silny ból w odcinku lędźwiowym, pogłębiona lordoza

Pani Joanna jest wybitną fizjoterapeutką. Podczas pierwszej wizyty przeprowadziła dogłębny wywiad. Po pierwszej terapii manualnej silny ból w odcinku lędźwiowym - promieniujący do nogi, został praktycznie zniwelowany. Pani Joanna zalecała mi również stopniowo odpowiednie ćwiczenia, które pomogły w codziennym korygowaniu postawy i do dzisiaj przynoszą ulgę. Każda wizyta u Pani Joanny jest przeprowadzona profesjonalnie, a terapia indywidualna jest bardzo intensywna. Podczas terapii panuje przesympatyczna atmosfera. Polecam serdecznie.

Danuta Obrębska

Profil zweryfikowany
Lokalizacja: Centrum Medyczne Mokotów

Pani Joanna, profesjonalna, życzliwa i uważna. Zapoznała się dokumentacją medyczną i uzupełniła wiedzę w bezpośredniej rozmowie. Przeprowadzone przez nią zabiegi uzupełnione o stosowne ćwiczenia niwelowały systematycznie ból. Zalecone ćwiczenia wykonuję nadal.
Pani Joasiu, dziękuję za życzliwość i zaangażowanie.
Polecam.

A

Agata

Profil zweryfikowany
Lokalizacja: Fizjoterapia Joanna Tkaczewska- wizyty domowe masaż

Pani Joasia jest osobą życzliwą z dużą wiedzą medyczną, o czym przekonałem się podczas zabiegów. Wykonane zabiegi w znacznym stopniu spowodowały zmniejszenie stanów bólowych. Profesjonalne podejście do pacjenta oraz miła i sympatyczna atmosfera podczas masażu. Serdecznie dziękuję i polecam. L. Pawlak

mgr Joanna Sołowianiuk (Tkaczewska)

Dziękuję i zapraszam ponownie w razie potrzeby.


I

Irena

Profil zweryfikowany
Lokalizacja: Centrum Medyczne Mokotów

Życzliwość w stosunku do pacjenta odczuwalna od progu gabinetu. Przed masażem Pani Joanna zapoznała się z dokumentacją medyczną, zapytała o miejsca, które sprawiają najwięcej dolegliwości. Zainteresowała się moim zdrowiem, stylem życia i samopoczuciem. Umiejętnie nawiązała kontakt werbalny a wykonywany przez Nią masaż przynosił oczekiwane efekty. Jej ręce bezbłędnie trafiały we właściwe miejsca na moich plecach i niwelowały ból poszczególnych odcinków kręgosłupa. Wyczuwała jak można pomóc. Jestem wdzięczna za ogromne zaangażowanie, otwartość i profesjonalizm, również za to, że czułam się spokojna i zrelaksowana. Dziękuję, Pani Joasiu. Z całą odpowiedzialnością polecam!

mgr Joanna Sołowianiuk (Tkaczewska)

Dziękuję Pani Ireno.


M

Ma

Profil zweryfikowany

Pani Joanna jest bardzo kompetentną fizjoterapeutką - bardzo dokładnie wypytała mnie o moje dolegliwości, a jej masaże przyniosły dużą ulgę. Dostałam od niej wskazówki jakie ćwiczenia rozciągające będą dla mnie pomocne oraz jakie formy aktywności powinnam wykonywać. W czasie wizyt wyraźnie odczuwa się profesjonalizm Pani Joanny oraz indywidualne podejście do pacjenta. Szczerze polecam!

mgr Joanna Sołowianiuk (Tkaczewska)

Dziękuję za miłe słowa.


M

Monika

Profil zweryfikowany

Ręce które leczą :-) dodatkowo bardzo mila i sympatyczna pani:-) po wizytach u Pani Joanny dowiedziałam się więcej na temat moich problemu zdrowotynych niz od lekarza

mgr Joanna Sołowianiuk (Tkaczewska)

Dziękuję Pani Moniko.


Wystąpił błąd, spróbuj jeszcze raz

Odpowiedzi na pytania

2 odpowiedzi udzielonych przez lekarza na pytania pacjentów na ZnanyLekarz.pl

Witam
2 m-ce temu bolał mnie lekko lewy staw staw skroniowo - żuchwowy,nie wiem czy to ma związek,ale zaczęłam miec zawroty głowy i suchy język.Wykonałam masę badań i żaden lekarz mi nie pomógł.Dzisiaj zaczął mnie bolec prawy staw skroniowo - żuchwowy.Jak ruszam szczęką to słyszę takie pykanie w tych miejscach.Czy Pani się takimi przypadkami zajmuje? Szczerze mówiąc nawet nie wiem gdzie się z tym problemem udac

Pozdrawiam

Gosia

Witam Pani Gosiu,
Z takimi dolegliwościami warto udać się do fizjoterapeuty. Fizjoterapeuta, wykorzystując terapię manualną w postaci mobilizacji stawu, spróbuje przywrócić fizjologiczną ruchomość stawu skroniowo- żuchwowego. Ponadto zastosuje techniki rozluźniające mięśnie w obszarze głowy i szyi, które mogą uciskać lub blokować struktury nerwowe i naczyniowe (nerwy, tętnice i żyły), doprowadzając do wyrównania napiecia. Po rozluźnieniu mięśni najprawdopodobniej przestaną być uciskane nerwy i naczynia, których stan może być przyczyną zawrotów głowy i suchości języka.

Pozdrawiam, i życzę szybkiego powrotu do zdrowia.

Joanna Tkaczewska

mgr Joanna Sołowianiuk (Tkaczewska)

USG uda wykazało entezopatię przyczepu bliższego grupy mięśniowej goleniowo-kulszowej.
Dolegliwości to głównie ból (bardziej dyskomfort) podczas siedzenia ciągnący się (co ciekawe) w górę wzdłuż pośladka i lędźwi.
Brak bólu w ruchu (np. podczas spaceru), natomiast ból 1-3 dni po wykonaniu różnego rodzaju ćwiczeń, nie podczas.
Dodatkowo sztywność nogi rano, po przebudzeniu, który ustaję zaraz po wstaniu i wykonaniu paru kroków.
Czy źródłem bólu może rzeczywiście być ta entezopatia uda?

Entezopatia to efekt przewlekłych przeciążeń i mikrourazów ścięgna wskutek częstych napinań i ruchów. Zmiany chorobowe powodują niszczenie i rozrywanie włókienek ścięgna, jak również chrząstki, w miejscu przyczepu ścięgna do kości. Tworzyć może się stan zapalny w miejscu objętym zmianami chorobowymi.
W tym przypadku przyczep bliższy to guz kulszowy (element kości biodrowej), który jest miejscem przyczepu mięśni: dwugłowego uda, półścięgnistego, półbłoniastego, przywodziciela wielkiego, bliźniaczego dolnego, czworobocznego uda oraz więzadła krzyżowo- guzowego.
Ze względu na tak liczne przyczepy, miejsce to narażone jest na stany zapalne przyczepów mięśniowych, które mogą prowadzić do zwyrodnień ścięgien. Zapalenie ścięgna najczęściej ma nagły początek związany z urazem – naciągnięciem, naderwaniem.
Guzy kulszowy to również te struktury na których siedzimy- jeśli w tym obszarze istnieją już zmiany chorobowe, to kompresując je dodatkowo podczas pozycji siedzącej- doprowadzamy do ciągłego uczucia dyskomfortu.
W zależności od rozległości uszkodzenia, ból odczuwany jest przy ruchach, ale także w spoczynku. Ból opisywany jako ostry, kłujący (jak przy zastrzyku), bardzo głęboki odczuwany przy kości, uniemożliwiający pełne obciążanie przy siedzeniu.

Fakt "ciągnięcia się bólu w górę" można wyjaśnić tym, że guz kulszowy to punkt na przebiegu taśmy mięśniowej powierzchownej tylnej wg Mayersa. Zaburzenie w obrębie jednego z elementów taśmy może rzutować na zaburzenia w innym, nawet bardzo odległym, obszarze. Tutaj poprzez to, że od guza kulszowego w górę biegnie więzadło do kości krzyżowej (więzadło krzyżowo- guzowe), później przechodzi w powięź krzyżowo- lędźwiową i prostownik grzbietu, może być ból odczuwalny powyżej miejsca stwierdzonej w USG entezopatii.

W trakcie snu najczęściej kolan i biodra są ugięte, a mięśnie kulszowo- goleniowe (tylna strona uda) są skrócone. Poranny wyprost wymaga ich rozciągnięcia, przy którym następuje pociągnięcie przyczepu na guzie kulszowym- i to może być przyczyną porannych dolegliwości bólowych, ustępujących po kilku ruchach.

Postępowanie terapeutyczne.
W pierwszym etapie warto oddać się w ręce fizjoterapeuty, który najprawdopodobniej zastosuje masaż poprzeczny lub głęboki w obrębie guza kulszowego, opracuje mięśnie kulszowo- goleniowe, sprawdzi czy pozostałe elementy taśmy powierzchownej tylnej nie wykazują istotnych zaburzeń. Można pomyśleć o fizykoterapii - ultradźwiękach z substancją przeciwzapalną czy krioterapii albo fali uderzeniowej. Warto również wdrożyć techniki i ćwiczenia rozciągające.

Odpowiadając na końcowe pytanie, źródłem bólu może być entezopatia przyczepu bliższego mięśni kulszowo goleniowych. Jednak warto skonsultować się ze specjalistą, który badając funkcjonalnie wykluczy inne możliwe przyczyny opisywanych dolegliwości.

mgr Joanna Sołowianiuk (Tkaczewska)

Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.

Najczęściej zadawane pytania