Prof. dr hab. n. med.

Jerzy Szaflik verifiedCreated with Sketch.

Okulista

Adresy i kontakt

Ostatnia opinia

 • A

  Chciałabym podziękować okulistyce Profesora Szaflika i całemu personelowi za tak wspaniałą opiekę i udaną operację prawego i lewego oka zaćmy.

  Pozdrawiam, Siołkowska Janina.

 • Doświadczenie i kwalifikacje

  O mnie

  • Właściciel Centrum Mikrochirurgii Oka LASER.

   PRACA:
   W 1971 r. zostałem Asystentem Katedry i Kliniki Okulistyki Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach, a potem Starszym Asystentem.

   W latach 1975-1981 byłem Adiunktem Katedry i Kliniki Okulistyki Śląskiej Akademii Medycznej, a następnie (do 1989 r.) Docentem Katedry i Kliniki Okulistyki Śląskiej Akademii Medycznej.

   W latach 1990-1991 byłem Profesorem nadzwyczajnym Katedry i Kliniki Okulistyki Śląskiej Akademii Medycznej.

   W 1991 r. przeniosłem się do Warszawy. Wygrałem ogólnopolski konkurs na Kierownika Kliniki Okulistyki II Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Warszawie.

   Od 1998 r. jestem Kierownikiem Katedry i Kliniki Okulistyki II Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

   SŁUŻBA PACJENTOWI JEST NIEUSTAJĄCĄ MISJĄ
   Od początku całej mojej kariery zawodowej staram się tę misję wypełniać jak najlepiej. Dlatego pełniłem i pełnię wiele funkcji i stanowisk w służbie zdrowia.

   Początkowo na Śląsku, byłem pełnomocnikiem Rektora ds. budowy i uruchomienia Klinicznego Szpitala Okulistycznego Śląskiej Akademii Medycznej, z-cą Dyrektora Instytutu Okulistyki Śl. AM, i z-cą Dyrektora Instytutu Narządów Zmysłów Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach.

   Byłem organizatorem i kierownikiem Klinicznego Oddziału Okulistycznego Szpitala Górniczego w Sosnowcu.

   W 1995 r. zainicjowałem budowę Samodzielnego Publicznego Klinicznego Szpitala Okulistycznego w Warszawie. Od początku jestem jego dyrektorem.

   W 1993 r. zainicjowałem i zorganizowałem Bank Tkanek Oka w Warszawie, który rozpoczął działalność w 1995 r.

   W latach 1993 -1996 byłem członkiem Senatu AM w Warszawie i członkiem Senackiej Komisji Bioetyki Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego,

   Jestem autorem/ współautorem 288 publikacji, w tym 32 w czasopismach zagranicznych.

   Mój współczynnik oddziaływania / IF / z ostatnich 5 lat wynosi ponad 60.

   325 razy wystąpiłem na zjazdach i konferencjach krajowych i zagranicznych.

   Jestem autorem/ współautorem 16 podręczników oraz rozdziałów w podręcznikach.

   Mam 3 patenty.

   Opracowałem 10 ekspertyz i opinii naukowych.

   Jestem promotorem 20 doktoratów, 3 habilitacji, recenzentem ponad 20 prac doktorskich, 14 habilitacyjnych oraz recenzentem ponad 10 dorobków naukowych.

   Jestem Redaktorem Naczelnym 2 czasopism o zasięgu krajowym oraz członkiem Komitetu Redakcyjnego 3 czasopism o ogólnopolskim zasięgu.

   W ostatnich latach zorganizowałem międzynarodowy zespół badaczy zajmujący się problemami genetyki okulistycznej.

   NOWE TECHNIKI Chirurgiczne w Okulistyce to jedna z moich pasji.
   Wdrażałem w Polsce technikę zabiegu pozatorebkowego usunięcia zaćmy, byłem jednym z pierwszych polskich chirurgów, który wprowadzał nowoczesną fakoemulsyfikację zaćmy, a niedawno – usuwanie zaćmy z użyciem lasera femtosekundowego.

   Jestem członkiem krajowych i międzynarodowych Towarzystw Naukowych:
   Polskie Towarzystwo Okulistyczne
   Polskie Towarzystwo Lekarskie
   American Academy of Ophthalmology
   European Contact Lens Society of Ophthalmologists
   International Council of Ophthalmology
   Deutsche Ophthalmologische Gesellschaft
   European Society of Cataract and Refractive Surgeons

  Specjalizacje

  • Okulistyka

  Choroby

  • zaćma
  • jaskra
  • AMD
  • zapalenie rogówki
  • stożek rogówki
  • podwichnięta soczewka w zespole Marfana
  • wysoka krótkowzroczność
  więcej

  Usługi

  Centrum Mikrochirurgii Oka Laser

  Włodzimierza Dolańskiego 2, Śródmieście, 00-215 Warszawa, mazowieckie

  Operacja jaskry 3 500 zł
  Operacja zaćmy od 4 500 zł
  Operacja zaćmy laser femtosekundowy od 6 700 zł
  Operacja jednoczasowa zaćmy i jaskry od 4 500 zł
  Operacja podwichniętej soczewki- fiksacja śródskleralna 6 400 zł
  Operacja zaćmy z jednoczesną iniekcją avastinu 5 500 zł

  Pytania od pacjentów

  Ten lekarz nie odpowiedział jeszcze na żadne pytanie

  Martwisz się swoim zdrowiem?

  Zadawaj pytania 23 tysiącom lekarzy i specjalistów, odpowiedź na swoje pytanie otrzymasz średnio w przeciągu 48 h, zupełnie za darmo.

  Zadaj pytanie naszym specjalistom

  Ocena pacjentów

  5

  Ogólna ocena
  40 opinii

  • Punktualność
  • Zaangażowanie
  • Gabinet
  • E

   Niestety, dodaję negatywną opinię. Jeździłam do kliniki z nadzieja, 360km. Zdarzenia, które opisuję tutaj miały miejsce 3lata temu. Profesor nie poświęcał mi nawet 5 minut (wizyta kosztowała 250) pierwszy wstawał i kierował mnie do wyjścia. Przedtem badał mnie asystent i to on relacjonował profesorowi moje schorzenie. Po którejś z wizyt u Profesora, asystent (na zlecenie Profesora) miał mi założyć zatyczki do kanalików łzowych. Pytał jaki rodzaj bym chciała ??? Miałam szybko się decydować, bo doktor bardzo się spieszył, bo miał odebrać dziecko z przedszkola !!! Takie to niespodzianki czekają na pacjenta umówionego na wizytę do prof. Szaflika. Umówiona wizyta u prof. Szaflika to minuta badania przez samego Profesora, reszta to wcześniejsze badanie przez asystentów, relacje z ich badań i ich sugestie, na które profesor bez żadnego zaangażowania w sprawę, przystaje. Nie tak powinna wyglądać wizyta (badanie+konsultacje) u Profesora.
   W sumie byłam w klinice Oko Laser 3-4 razy i były to zmarnowane pieniądze i czas !!! Nic sensownego się nie wydarzyło, nie było lepiej a może nawet gorzej - zatyczki się wysuwały (koszmar!!!), krople nawilżające proponował mi Profesor takie, które mi pasują (!!!), krople sterydowe -doraźnie (!!!) jak będę czuła potrzebę. Fatalny sposób leczenia ZSO.
   Całe szczęście, ze udało mi się znaleźć cudownego lekarza w miejscy mojego zamieszkania, dzięki któremu jakoś funkcjonuję i mam się lepiej ! Wiem teraz, że nawet tę przypadłość można w jakiś sposób leczyć i pomóc pacjentowi.

  • A

   Chciałabym podziękować okulistyce Profesora Szaflika i całemu personelowi za tak wspaniałą opiekę i udaną operację prawego i lewego oka zaćmy.

   Pozdrawiam, Siołkowska Janina.

  • J

   Bardzo dobry specjalista, fachowiec, empatyczny, podchodzący z troską i bardo indywidualnie do każdego pacjenta. Mam ogromne zaufanie do Pana Doktora i cieszę się, że do Niego trafiłem

  • N

   Serdeczne podziękowania dla prof. dr hab. n. med. Jerzego Szaflika za umiejętność wysłuchania mnie, wykonanie badań, szybki termin zabiegu oka, po którym mogę zacząć normalnie funkcjonowac .Jest to lekarz z powołania, z dużą fachowością w swojej dziedzinie ,ogromnym sercem i zaangażowaniem. Z wyrazami wdzięczności Natalia Zawada z Ostrowa Wielkopolskiego.

  • A

   Dziękuje Profesorze. Jest Pan Wspaniałym Człowiekiem . Żaden z lekarzy nie okazał mi tyle pomocy i wyrozumiałości. Tylko Pan nie bał się podjąć ryzyka operacji mojego oka, gdy inni rozkładali ręce i nie dawali mi nadziei.

   Anna Kurczyńska

  • B

   BEATKA z Czorzowa

   ...W sierpniu ''13 miałam wykonaną przez Prof.J.Szaflika operację zaćmy z jaskrą .Była to operacja wysokiego ryzyka.Po rekonwalestenji i ustaleniu nowych szkieł widzenie diametrialnie się poprawiło, co ważne ciśnienie się unormowało.Borykam się z wysoka krótkowzrocznością od dzieciństwa ,.'' jako wczesniak'' rozumiem i wiem jak ciężko jest ''Nam Pommóc'' Bardzo, bardzo dziękuję z całego serca Prof.J.Szaflikowi za okazanie mi pomocy, że ''mogę dalej oglądać świat...''i wszelkiej okazanej mi życzliwości.Jest to bardzo wielki i szlachetny człowiek, który pomaga ludziom borykających się z poważnymi wadami wzroku.Ponadto dziękuję za okazaną pomoc i troskę całemu personelowi i pielęgniarką w czasie pobytu na oddziale okulistycznym w Szpitalu Praskim...Będę zawsze mieć w pamięci dobroć ludzi okazaną mi jako pacjent.
   Z wyrazami wdzięczności BEATKA Z CHORZOWA.

  • P

   Super specjalista, podjął się leczenia mojej okropnej wady :/ i jest coraz lepiej. Polecam wszystkim! Ma ogromną wiedzę i doświadczenie !

  • B
   Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

   Od ponad dwudziestu lat darzę profesora dr Jerzego Szaflika pełnym zaufaniem. Uratował mi wzrok i przywrócił życie zawodowe. Nadal staram się być pod Jego opieką.
   Dziękuję za człowieczeństwo i fachowość w ratowaniu nieszczęść ludzkich. ZDECYDOWANIE polecam.
   Barbara F. 26 lutego 2013

  • S

   Mam problemy z jaskrą wtórną (po witrektomii) mam nawroty ciśnienia dochodzące do 33-47 i z rogówką (blizny po operacji) w oku lewym, jestem uczulony na leki i konserwanty. Aktualnie widzę tylko niewyraznie przedmioty, nie mogę czytać. Myślałem że prof wskaże mi co dalej robi, jaką drogę wybrać. A wyszła z tego jeszcze większa niewiadoma. Po krótkich oględzinach oka stwierdził, że nie będę widział i że nerw jest uszkodzony (a wiem że nerw nie jest uszkodzony bo miałem dokładne badania tydzień wcześniej). Jak powiedziałem, że ostatni raz widziałem 5 m-cy temu (normalnie czytałem i z dala 2 rzędy czytałem z tablicy) to zmienił podejście i stwierdził że jeszcze warto "powalczyć", najpierw trzeba dopasować krople aby pozbyć się jaskry. Więc na jakiej podstawie była ta diagnoza, tych 5 sekund przy mikroskopie. Wizyta trwała łącznie 2 min i profesor sam wstał na znak że to już koniec. Żenada i szkoda czasu i pieniędzy. Może komuś pomoże w prostych problemach z rogówką czy z zaćmą, ale na pewno nie osobom z wieloma problemami.

  • E

   Świetny lekarz, miałem dość skomplikowany przypadek i poradził sobie z nim świetnie! Bardzo dobry i szanowany specjalista - polecam!