Jerzy Jakubowski

verifiedCreated with Sketch.

Terapeuta, Psycholog

38 opinii +dodaj

Gestalt jest podejściem, które pozwoli Ci na poznawanie siebie i kształtowanie swojej osobowości tak, aby zapewnić sobie pełną realizację na wszystkich polach życia. Gestalt zakłada,… więcej

Adresy i cenniki usług

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
38 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • D
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Gabinet Terapii "Na szlaku"Usługa: zrozumienie drugiej osoby

  Sympatycznie, konkretnie. Zawsze dowiem się czegoś nowego o sobie i nie tylko. Bardzo polecam innym "trudnym charakterom".

 • A
  Lokalizacja: Gabinet Terapii "Na szlaku"

  Terapia u Jerzego była dla mnie początkiem i kontynuacją mojego zdrowienia, które trwa do dziś. Przyszłam w momencie, kiedy po raz kolejny wycofałam się z praktycznie wszystkich aktywności swojego życia i tkwiłam z martwym punkcie ze stanami emocjonalnymi, z którymi totalnie nie umiałam sobie poradzić. To połączenie lęku, bezradności, myśli samobójczych i odrętwienia sprawiło że zdecydowałam się na terapię.Czułam się jakbym dosłownie walczyła o przeżycie i chyba tak było. Może czasem potrzebujemy stanąć pod ścianą aby coś zmienić.
  Jerzy jest w moim odczuciu terapeutą nieoceniającym, szanującym drugiego człowieka, dbającym o cudze i własne granice, empatycznym i profesjonalnym w tym co robi. Poza tym jest bardzo autentyczną osobą, co daje poczucie zaufania. Pójście na tę terapię było jedną z najlepszych decyzji jakie podjęłam w moim życiu. Dziś takie stany jak ten o którym wspomniałam powyżej nie zdarzają się. Odczuwam nadal czasami podobne emocje, ale w natężeniu nieporównywalnie mniejszym. Część całkiem zniknęła. To co jeszcze jest uczę się akceptować albo stopniowo sama przepracowuję dalej. Traktuję terapię jako coś bez czego bym nie ruszyła z miejsca. Polecam każdemu także temu co się boi. Czasami nie było łatwo ale nawet trudne momenty terapii były lepsze niż to co wcześniej, bo prowadziły do zmiany. Przemiany wewnętrzne pociągnęły za sobą zewnętrzne i po latach toksycznych związków tworzę pierwszą dobrą, zdrową relację w której jestem szczęśliwa. To efekt mojej pracy i własnej gotowości do zmian, ale bez osoby u boku która wiedziała co robić naprawdę nie sądzę, aby stało się to co się stało. Dziękuję :)

 • M
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Pogubiłam się. Jerzy z ogromną empatia, szacunkiem i zrozumieniem towarzyszył mi w odkrywaniu mechanizmów moich działan oraz blokad które utrudniają funkcjonowanie i podejmowanie decyzji. Był świetnym słuchaczem gdy poprostu miałam potrzebę się wygadac a zarazem trafnym obserwatorem moich reakcji. Pomimo tego że sesje czasami były trudne i poruszające, wychodząc z nich czułam ulgę. Mam wiecej siły i chęci do poznawania i akceptacji siebie, dalszej pracy nad sobą oraz również do odpuszczania w niektórych momentach. Dziękuje bardzo i polecam innym!

 • A

  Pan Jerzy był dla mnie świetnym towarzyszem na drodze do poznawania samej siebie. Jak uważny przewodnik prowadził mnie przez meandry moich zawiłości i pomógł uzmysłowić sobie, że odpowiedzi na nurtujące mnie pytania nie znajdują się na zewnątrz, tylko we mnie. Dzięki naszym spotkaniom nauczyłam się słuchać swojej intuicji, którą ignorowałam przez wiele lat. Bardzo dziękuję za tę wspólną podróż i polecam każdemu.
  A.

 • M

  Pracuję z Jerzym od pół roku i jest to pierwszy terapeuta z którym jestem w tak dobrej relacji, że nie chcę uciekać. Wiele rzeczy o moim życiu i dzieciństwie uświadomiłem sobie na naszych sesjach i dalej pracuję nad polepszeniem jakości mojego życia. Polecam współpracę z Jerzym, bardzo kompetentny człowiek.

 • E
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Byłam u pana Jerzego na jednej wizycie, podczas której zalecił mi konsultację psychiatryczną (miał rację, mam przenoszony genetycznie problem z biochemią mózgu, stąd moje zaburzenia). Pan Jerzy jest świetnym obserwatorem i słuchaczem. Zadaje pytania, które zmuszają do refleksji, ukazują inny punkt widzenia, a w efekcie uświadamiają pewne rzeczy. Ponadto jest bardzo cierpliwy. Jeśli poczuję potrzebę ułożenia sobie pewnych spraw w głowie, to z pewnością do Niego zwrócę się ponownie o pomoc.

 • J

  Dużo dało mi to spotkanie. Bez oceny, bez przesadnej diagnostyki, bez zbędnego psychologizowania. Jerzy nie próbował dawać "dobrych rad", tylko zadał po prostu kilka trafnych pytań.

 • M

  Pan Jakubowski mi akurat nie pomógł. Odczuwalne było małe doświadczenie i zagubienie. Na temat kontraktu terapeutycznego chciał zaznajomić mnie dopiero na 6 sesji, nie umiejąc już sobie poradzić z pacjentem innym niż wszyscy, jakich miał do tej pory. Na 7 spotkaniu uznał, że nie umie mi pomóc, szkoda że nie później...
  Jak sam stwierdził moje zachowanie było dla niego interesujące, a ja nie przypominam sobie żebym była 'materiałem' do nauki dla stażysty.
  Nie wykazywał zrozumienia dla mojej osoby, wręcz sugerował, że pewne rzeczy robie celowo, co miało ogromny wpływ na moje samopoczucie i stan psychiczny. Niestety, ale pan Jerzy nie bardzo zdawał sobie z tego sprawę.
  Czuje się oszukana. Psychoterapia doprowadziła mnie do tego, że nie byłam w stanie wyjść z własnego domu… a Pan Jakubowski i tak do końca przekonywał, że to był mój 'proces'… Na szczęście pomogli inni.

  Jerzy Jakubowski2014-04-10

  Jak zwykle z uwagą przeczytałem to, co chciałaś do mnie powiedzieć. Zawód terapeuty jest o tyle niewdzięczny, że moment w którym Klient spotyka się ze swoim problemem czy ograniczeniem w pracy jest często momentem buntu, niezgody i poszukiwaniu zastępczego winnego sytuacji. Zostaje nim terapeuta. Rozumiem to. Dlatego właśnie są superwizje, na których proces Klienta podlega weryfikacji przez osoby posiadające odpowiednie uprawnienia. Jak dobrze wiesz wszystkie Twoje sesje, wraz z listami które do mnie pisałaś zostały poddane starannej superwizji i konsultacji psychiatrycznej. Pozwoliło to rzucić światło na przyczyny Twojego zachowania i reakcji. Mogłaś równolegle prowadzić terapię z leczeniem farmakologicznym: takie miałaś zalecenie i rekomendacje. Najwyraźniej nie jest to jeszcze moment, w którym jesteś w pełni gotowa na pracę nad swoim życiem. Mam nadzieję, że kiedyś tak się stanie. Życzę Ci zdrowia, niezależnie od Twojego obecnego stanowiska i w razie Twojej chęci pozostaję gotowy do współpracy. Pozdrawiam serdecznie Jerzy Jakubowski

 • M

  Chodziłam do Pana Jerzego przez kilka tygodni. Pracowaliśmy nad konkretnym problemem/decyzją. Z tygodnia na tydzień coraz bardziej zmieniała mi się perspektywa i to, czego do tej pory nie uwzględniałam. I co jak się okazało, było dla mnie bardzo ważne i niezbędne w podjęciu decyzji. Dzięki sesjom z Panem Jerzym udało mi się załatwić bardzo ważny dla mnie temat ;-) Polecam z całego serca i dziękuję za pomoc ;-)

 • M
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Dwumiesięczny cykl spotkań pozwolił na odnalezienie wielu odpowiedzi i pozwolił też zrozumieć mi pewne mechanizmy działania, a także skąd one mogły się wziąć. Ta wiedza w połączeniu z ćwiczeniami przeprowadzonymi podczas sesji diametralnie zmieniła mój komfort i poziom stresu. Odzyskałem kontrolę nad tym, co się dzieje w moim życiu - i tego właśnie mi brakowało wcześniej.

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Gestalt jest podejściem, które pozwoli Ci na poznawanie siebie i kształtowanie swojej
  osobowości tak, aby zapewnić sobie pełną realizację na wszystkich polach życia.

  Gestalt zakłada, że reagujemy sumą utrwalonych reakcji i zachowań w celu uzyskania akceptacji przez otoczenie. Może to powodować oddzielenie od swoich prawdziwych potrzeb i emocji i w efekcie zablokowanie swojego wewnętrznego potencjału życiowego. Celem terapii Gestalt jest pomoc w poszukiwaniu i odkrywaniu swoich potrzeb, uczuć i emocji, aby móc działać w zgodzie ze sobą i w pełni korzystać z potencjału jaki każdy z nas posiada.

  To forma terapii krótkoterminowej, która skutecznie pozwala na rozwinięcie potencjału, który drzemie w każdym z nas. Nazywany terapią ludzi zdrowych, zmobilizuje Cię do przezwyciężania problemów, rozpoznawania ograniczeń i poszerzania świadomości w obszarze relacji osobistych, biznesowych, rodzinnych.

  Kim jestem?

  Jak stworzyć szczęśliwy związek?

  Jak osiągnąć spełnienie zawodowe?

  Co mi pomaga w osiąganiu celów?

  Co jest dla mnie naprawdę ważne?

  Czy trudne oznacza niemożliwe?

  Jakie pytania chcesz sobie zadać na sesjach ze mną?

  W trakcie sesji wykorzystuje narzędzia i elementy różnych stylów terapeutycznych i nie tylko, takich jak: POP (psychologia zorientowana na proces), terapia poznawczo- behawioralna (racjonalna terapia zachowań RTZ, terapia skoncentrowana na rozwiązaniach),
  analiza osobowości (wg. metodologi Insight, Structogram), narzędzia coachingowe.

  Prowadzę również sesje coachingowe - jeśli masz konkretny cel i potrzebujesz wsparcia oraz narzędzi,aby go zrealizować.

  UWAGA! Gdyby zależało Państwu na umówieniu konsultacji w innym terminie niż widoczne w kalendarzu wizyt na dole strony, zapraszam do kontaktu telefonicznego .

  Prowadzę również sesje przez skype dla osób mieszkających na stałe za granicą oraz na terenie całej Polski.  Współpracuję na stale ze Specjalistycznym Gabinetem Psychiatrycznym Dr n med. Andrzeja Polewki. Korzystam z jego długoletniego doświadczenia w przypadkach kiedy terapia wymaga łączenia leczenia psychiatrycznego i pracy terapeutycznej.

  www.andrzejpolewka.pl

Specjalizacje

 • Psychoterapia

Znajomość języków

 • polski

Choroby

więcej

Zdjęcia

Artykuły