Przewidywany czas odpowiedzi:

Nie rezygnuj ze zdrowia

Wybierz konsultacje online, aby rozpocząć lub kontynuować leczenie bez wychodzenia z domu. Jeśli potrzebujesz, możesz również umówić wizytę w gabinecie.

Pokaż specjalistów Jak to działa?

Adresy (2)

W tym gabinecie nie można umawiać wizyt przez internet

Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)


Konsultacja psychologiczna • 130 zł

Psychoterapia indywidualna • 130 zł


Sposób płatności: Gotówka, Przelew na konto, Karta płatnicza

Opłata za konsultację trafia bezpośrednio do specjalisty, który jest również odpowiedzialny za ustalenie swojej polityki odwołań i zwrotów.

W przypadku problemów z płatnościami skontaktuj się ze specjalistą.

Pamiętaj, że ZnanyLekarz nie pobiera żadnych dodatkowych opłat za umówienie wizyty i nie przetwarza płatności w imieniu specjalisty.


Na sesjach online korzystam z różnych programów, m.in. Skype, Zoom, Whatsapp, w zależności od preferencji Pacjentów. Ważne, żeby mieć stabilne połączenie internetowe, sprawką kamerkę, mikrofon i głośniki lub słuchawki i zadbać o prywatność. Proszę również o niekorzystanie w trakcie sesji z internetowych przeglądarek czy mediów społecznościowych.


Przygotuj się 10 minut przed konsultacją. Upewnij się, że Twój telefon lub komputer jest naładowany. W przypadku wideokonsultacji sprawdź połączenie internetowe oraz ustawienia mikrofonu i kamery. Możesz również przygotować swoją dokumentację medyczną (np. wyniki badań).

Staromiejska 11/3, Katowice
Gabinet Psychoterapii Janusz Mazanowski

W tym gabinecie nie można umawiać wizyt przez internet

Pacjenci ubezpieczeni i prywatni (bez ubezpieczenia)


Przyjmuję: dorosłych
Gotówka, Karta płatnicza, Przelew na konto

Czy brakuje Ci jakichś informacji w profilu tego specjalisty?

Pokaż innych psychologów w pobliżu

Moje doświadczenie

O mnie

Oferuję psychoterapię online przez Skype, Whatsapp lub Zoom, jak również na żywo w gabinecie w Katowicach z zachowaniem środków bezpieczeństwa na czas...

Zobacz pełen opis

Leczone choroby

 • Depresja
 • Zaburzenia emocjonalne
 • Zaburzenia osobowości
Pokaż wszystkie leczone choroby

Specjalizacje

 • Psychoterapia

Usługi i ceny

Ceny dotyczą wizyt prywatnych.

Popularne usługi


Staromiejska 11/3, Katowice

120 zł

Gabinet Psychoterapii Janusz Mazanowski130 zł

Konsultacja online


Staromiejska 11/3, Katowice

120 zł

Gabinet Psychoterapii Janusz Mazanowski


Staromiejska 11/3, Katowice

Gabinet Psychoterapii Janusz MazanowskiStaromiejska 11/3, Katowice

120 zł

Gabinet Psychoterapii Janusz MazanowskiStaromiejska 11/3, Katowice

120 zł

Gabinet Psychoterapii Janusz Mazanowski

Pozostałe usługi


130 zł

Konsultacja online


Staromiejska 11/3, Katowice

120 zł

Gabinet Psychoterapii Janusz Mazanowski

Opinie

5

Ogólna ocena
14 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
Wszystkie opinie się liczą. Specjaliści nie mogą zapłacić za zmianę lub usunięcie opinii. Dowiedz się więcej.
D
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Konsultacja online psychoterapia indywidualna

Kiedy rozważałem terapie i szukałem nieco informacji o tym jak do takiej podejść oraz czego się spodziewać, przeczytałem że dobrą terapię można poznać po tym jak wiele osób ją kończy. Z pewnością zależy to od zaawansowania problemu, natomiast faktycznie jest chyba tak, że poza uczuciem poprawy z tygodnia na tydzień, dobrym znakiem jest uczucie przesuwania się w przód na skończonej osi trwania terapii.
Z przyjemnością mogę stwierdzić, że moja terapia właśnie taka była. Pan Janusz najpierw postarał się zrozumieć sytuację w której byłem i przy tym pomógł mi w tym samym. Inne, oraz głębsze spojrzenie na źródła moich problemów w zasadzie same w sobie spowodowały u mnie dużą poprawę. Oprócz tego Pan Janusz wyposażył mnie w kilka narzędzi do bardziej "doraźnego" stosowania.
Podsumowując oceniam terapię oraz samego terapeutę bardzo dobrze. Sporo wiedzy i duża dawka empatii pozwoliły na zminimalizowanie dyskomfortu jaki niesie ze sobą opowiadanie o swoich problemach obcej de-facto osobie. Od początku do końca miałem poczucie, że jestem w dobrych rękach oraz, że z tygodnia na tydzień jestem bliżej zakończenia tego procesu.
Polecam.


M
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Gabinet Psychoterapii Janusz Mazanowski konsultacja psychoterapeutyczna

Szczerze polecam - terapia pomogla mi przezwyciezyc moje problemy i nauczysz sie jak radzic sobie ze swoimi emocjami. W ciagu 3 lat regularnej terapii zawsze bylem zadowolony z sesji. Dzieki terapii EMDR, ktora Pan Janusz mi zaproponowal, udalo mi sie zmienić moje postrzeganie o wydarzeniach z przeszłości, i dzieki temu duzo lepiej sie czuje.Nauczylem sie tez praktycznych umiejetnosci jak radzic sobie z przytlaczajacymi emocjami, atakami paniki itp.


B
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Gabinet Psychoterapii Janusz Mazanowski konsultacja psychologiczna

Terapia u Pana Janusza przebiegła niezwykle profesjonalnie. Jestem pełen podziwu jego wiedzy i umiejętności. W spokojny i opanowany podchodził on do moich problemów na każdej wizycie. Prowadzona przez Pana Janusza terapia poznawczo-behawioralna dostarczyła mi wachlarz niezbędnych umiejętności i narzędzi pozwalających zwalczyć chorobę. Pan Janusz to człowiek obdarzony głęboką empatią, za co bardzo go cenię. Serdecznie polecam.


D
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Poznawczo.pl - centrum psychoterapii

Bardzo dobre sposoby terapii. Terapeuta bardzo rzetelny zadający odpowiednie pytania i pozwalający zrozumieć samego siebie. Serdecznie polecam.


A
Użytkownik zweryfikowany
Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl Lokalizacja: Konsultacja online konsultacja psychologiczna

Już od pierwszej wizyty widzę u siebie bardzo dużą poprawę. Pełen profesjonalizm, ale również empatia w stosunku do pacjenta, brak nadinterpretowania moich słów, co zdarzało mi się u innych specjalistów, pytywanie, czy wszystko zostało zrozumiane przez niego dobrze, gdy ma wątpliwości (ale także pytanie mnie, co sądzę o jego wnioskach z moich słów i nie narzucanie mi niczego), brak oceniania mnie za moje słowa. Pan Mazanowski nie narzuca również konkretnych ćwiczeń czy konkretnej drogi dla terapii, zawsze upewnia się, czy nie będę się czuć źle z rozmawianiem w tym momencie na dany temat, nawet jeśli zaznacza, że uważa go za istotny. Bardzo polecam również ze względu na otwarte podejście do osób LGBT.


K
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Poznawczo.pl - centrum psychoterapii BPD, depresja ( ?)

Bardzo kompetentny, konkretny, ciepły, wrażliwy, o wysokiej kulturze osobistej, wzbudzający zaufanie terapeuta. Polecam, zwłaszcza trening dbt (grupa). Pozdrawiam! :)


K
Użytkownik zweryfikowany
Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl Lokalizacja: Konsultacja online konsultacje psychologiczne

Pan Janusz to pierwszy psycholog, z którym miałem kontakt. Wydaje mi się, że był to bardzo dobry wybór. Jako terapeuta jest bardzo kompetentny i empatyczny, mocno angażuje się w sprawy pacjenta. Zdecydowanie polecam każdemu kto boryka się z depresją!


D
Użytkownik zweryfikowany
Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl Lokalizacja: Konsultacja online psychoterapia

Pan Janusz Mazanowski jest już trzecim terapeutą, którego odwiedzam, ale czuję, że tym razem trafiłem "w dziesiątkę". Jako terapeuta jest bardzo otwarty i skupiony w 100% na pacjencie. Przez całą sesję czuje się wysłuchany i wspierany. To, co bardzo mi się podoba to zadania domowe po każdej sesji, które mają ogromny wpływ na polepszenie jakości mojego życia i zdrowia psychicznego. Bardzo polecam Pana Janusza jako terapeutę każdemu, kto jeszcze się nad tym zastanawia.


K
Użytkownik zweryfikowany
Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl

Dobre i konkretne podejście do konkretnego problemu i ważne ćwiczenia do wykonania, polecam kiedy czujesz że nazbierało się już wiele negatywnych rzeczy w życiu i chcesz coś zmienić


E
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Konsultacja online kwestie osobiste, wejscie na drogę samonaprawy

Zobaczyłam światełko w tunelu. Pan Janusz to człowiek o niezwykłej empatii oraz wiedzy. Czuję, że to początek dobrej drogi.


Wystąpił błąd, spróbuj jeszcze raz

Odpowiedzi na pytania

17 odpowiedzi udzielonych przez lekarza na pytania pacjentów na ZnanyLekarz.pl


 • Mam 32 lata. Nigdy wcześniej nie miałem najmniejszych problemów ze snem. Od około miesiąca mam problem z bezsennością. Zaczęła się od silnego stresu związanego ze zdrowiem oraz wynikami badań. Objawiała się ona tym, że zasypiałem normalnie, jednak budziłem się przeważnie około 3 w nocy i do rana biłem się z myślami, co powodowało, że już nie spałem do rana. Po tygodniu poszedłem z tym problemem do psychiatry, który zapisał mi lek trittico. Dawka 50mg powodowała, że spałem całą noc z króciutkim jednym wybudzeniem.
  Kiedy wyniki badań okazały się dobre, stres minął. Próbowałem więc w trakcie weekendu odstawić leki nasenne, jednocześnie obawiając się, że to spowoduje
  że się w nocy obudzę. I tak się niestety działo...pobudka o 3 w nocy. I niespanie do rana. Kolejny weekend to samo- odstawienie leku i przebudzenie w nocy. Zauważyłem, że moze być to spowodowane strachem przed niespaniem , bo gdy w nocy w weekend gdy nie mogłem spać wziąłem tabletkę i ...zasnąłem głębokim snem w ciągu 2 minut.
  Obecnie wieczorem przed snem mam obawy co do kolejnej nocy...czy wybudzę się w nocy czy nie, bo z samym zaśnięciem problemu nie mam... Jednocześnie boję się uzależnić od leku , biorę go już 3 tygodnie i widzę, że bez niego problemy ze snem są cały czas. Na wszelki wypadek biorę przed snem 50mg trittico i śpię dobrze. Nie wiem czy taki miesięczny problem ze snem to już jakiś bardzo poważny problem , czy to bezsenność przewlekła i jak sobie z tą sytuacją poradzić?

  Dzień dobry. Zachęcam do poczytania w internecie o zasadach higieny snu. Mogą być świetnym uzupełnieniem stosowania leków nasennych. Proszę pamiętać, że leki nasenne powinno się łykać dopiero jakiś czas po tym jak Pan położył się spać i nie mógł zasnąć, a nie przed. Biorąc je przed nie daje Pan sobie szansy zasnąć w sposób naturalny. Proszę nie obawiać się niewyspania czy nawet nie przespania całej nocy. Jest to bardzo nieprzyjemne, ale pozwala wyregulować cykl snu - po 1-2 nieprzespanych nocach trudno jest wieczorem nie zasnąć. Może Pan założyć dziennik snu i notować codziennie po wybudzeniu w skali 1-10 subiektywną jakość snu. Równocześnie proszę poeksperymentować z zasadami higieny snu i sprawdzić, co daje najlepsze rezultaty: kiedy nie może Pan zasnąć wieczorem lub budzi się Pan w ciągu nocy proszę wstać z łóżka i się czymś zająć i wrócić dopiero kiedy się Panu oczy same zamykają, jeść ostatni posiłek przed snem 2-3 godziny przed położeniem się, nie brać gorących ani zimnych pryszniców/kąpieli przed spaniem, unikać alkoholu/kawy/papierosów przed spaniem, zadbać o odpowiednie światło i ciszę w sypialni, unikać ekranów telewizorów/komputerów/komórek przed spaniem. Powodzenia!

  mgr Janusz Mazanowski

 • Jak radzić sobie w toksycznym związku?
  Cztery miesiące temu urodził nam się synek wtedy dotarło do mnie że mój partner tak naprawdę tylko udawał żeby mnie zmanipulować i doprowadzić do takiego stanu psychicznego w jakim jestem teraz. Zero chęci do życia chciałabym uciec jak najdalej ale nie mogę nie mam szkoły pracy tylko 20 lat co robić jak to zakonczyć żeby jeszcze moje dziecko nie cierpiało ?

  Dzień dobry, warto w takich sytuacjach przeanalizować wszystkie "za" i "przeciw" na chłodno, w momencie kiedy będzie się Pani czuła odrobinę lepiej albo będzie Pani miała możliwość porozmawiania z kimś, komu Pani ufa. Czasem trudno zdecydować, czy związek jest absolutnie nie do uratowania, czy może można coś jeszcze zrobić. Jeśli Pani zdecyduje, że warto powalczyć, pomocna może być rozmowa i próba ustalenia, czego Pani potrzebuje a na co zupełnie się nie zgadza w związku. Jeśli zaś to nie pomoże, trzeba być konsekwentnym. Zakończenie związku jednak może zająć trochę czasu i warto się na zapas zabezpieczyć - zadbać o utrzymanie, miejsce do pobytu, wsparcie bliskich osób. Na koniec trzeba stopniowo ograniczać kontakt z drugą osobą, zachowując się wobec niej życzliwie, ale neutralnie - jak do znajomego. To tylko bardzo ogólne wskazówki, może jednak pomogą Pani na początku tej trudnej drogi. Pozdrawiam

  mgr Janusz Mazanowski

Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.

Moje doświadczenie

O mnie

Oferuję psychoterapię online przez Skype, Whatsapp lub Zoom, jak również na żywo w gabinecie w Katowicach z zachowaniem środków bezpieczeństwa na czas...

Zobacz pełen opis

Leczone choroby

 • Depresja
 • Zaburzenia emocjonalne
 • Zaburzenia osobowości
Pokaż wszystkie leczone choroby

Certyfikaty ZnanyLekarz.pl


Specjalizacje

 • Psychoterapia

Powiązane wyszukiwania