Nie rezygnuj ze zdrowia

Wybierz konsultacje online, aby rozpocząć lub kontynuować leczenie bez wychodzenia z domu. Jeśli potrzebujesz, możesz również umówić wizytę w gabinecie.

Pokaż specjalistów Jak to działa?

Adres

Gabinet psychoterapii
Do Studzienki 13/2, Gdańsk

W tym gabinecie nie można umawiać wizyt przez internet

Środki bezpieczeństwa w tym gabinecie

Pokaż

Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)


Przyjmuję: dorosłych

Czy brakuje Ci jakichś informacji w profilu tego specjalisty?

Pokaż innych psychoterapeutów w pobliżu

Usługi i ceny

Ceny dotyczą wizyt prywatnych.

Popularne usługi


Do Studzienki 13/2, Gdańsk

100 zł

Gabinet psychoterapii

Pozostałe usługi


Do Studzienki 13/2, Gdańsk

150 zł

Gabinet psychoterapii



Do Studzienki 13/2, Gdańsk

150 zł

Gabinet psychoterapii

Moje doświadczenie

O mnie

Urodziłem się w 1972 r. w Poznaniu. Od ukończenia studiów o profilu humanistycznym, nieustannie pracuję z młodzieżą, dziećmi i dorosłymi w ośrodkach o...

Zobacz pełen opis


Zakres porad

  • Psychoterapia

1 opinia pacjenta

Ogólna ocena

Trzymamy rękę na pulsie 100% zweryfikowanych opinii. Sprawdź jak działamy
D

D. G.

Profil zweryfikowany
Lokalizacja: Gabinet psychoterapii

Wizyta bardzo udana. Pan Jakub to bardzo dobry specjalista, uważny na drugiego człowieka i spokojny człowiek, atmosfera w ośrodku świetna. Polecam

Wystąpił błąd, spróbuj jeszcze raz

Odpowiedzi na pytania

8 odpowiedzi udzielonych przez lekarza na pytania pacjentów na ZnanyLekarz.pl

Pytanie dotyczące Lęk

Witam,
mam problem z tym, że nie potrafie zaufać drugiej osobie. Wszędzie szukam jakiejś konspiracji, podejrzewam drugą połówkę chociaż jest to bezpodstawne. Gdy wyjezdżam do rodziców na pare dni to dostaję świra - muszę śledzić, znać wszystkie hasła, znac grafik zajęć drugiej połówki i czasami to po kryjomu weryfikuje. Jest to ciężkie, nie potrafie z tym normalnie funkcjonować. Ciągle się panicznie boje, każdy dzień to strach. Dzieje się to już od roku, wczesniej tak nie było.

Witam. Uczucie lęku, jak każde uczucie ma swoją przyczynę i cel. Najczęściej powstaje jako reakcja na jakieś zdarzenie. Często też, jako reakcja na jakieś myśli. Jego celem jest zmobilizowanie nas do walki lub ucieczki, by nas chronić. Pojawia się wówczas swoisty "alarm" w naszym systemie nerwowym. Z gruntu to uczucie jest czymś dobrym. Służy nam. Jednak czasem, jak w Pana/Pani przypadku uczucie to włącza "alarm" z powodu, który nie do końca jest jasny. Zagrożenia nie widać, a człowiek jest zmobilizowany do walki lub ucieczki. Często taki stan jest bardzo męczący, jak sam Pan/Pani to zauważył/a. Aby temu zaradzić potrzeba najpierw porozmawiać o tym czego Pan/Pani doświadcza w kontakcie z drugim człowiekiem. Jakie pojawiają się myśli, fantazje. Czego one dotyczą. Wszystko po to, by bardziej siebie zrozumieć.
Dlaczego zrozumienie jest potrzebne? Aby móc być dla siebie bardziej empatycznym, współczującym. Bym móc się sobą zaopiekować. Dać sobie to, czego najbardziej potrzeba. Wówczas ze spokojem można budować relacje z innymi, wiedząc, że ma się po swojej stronie kogoś tak silnego, mądrego i kompetentnego jak Ty!

mgr Jakub Kraska

Czy psychoterapeuta/psycholog może odmówić wydania notatek, gdzie zapisuje moje słowa (informacje o zdarzeniach z mojego życia, emocjach, jakie się pojawiły, nałogach, światopoglądzie), uzyskane w trakcie terapii/rozmowy? jak to ma się do ustawy o ochronie danych osobowych?

Witam. Część terapeutów robi notatki w czasie spotkania czy po nim. Notatki te służą jednemu celowi - lepszej terapii. Jako że terapeuta pracuje głównie sobą, tzn. jego osoba, myśli i uczucia są włączone w proces terapeutyczny to notatki które robi, są bardzo osobiste i często subiektywne. Terapeuta czasem notuje jakie uczucia w nim samym się pojawiły, jakie skojarzenia itp. Tak wiec notatki są czasem bardzo osobiste. Stąd trudno je udostępniać gdyż są w jakiejś części obrazem samego terapeuty a w jakiejś części obrazem pacjenta. Dlatego zadaniem każdego psychologa i psychoterapeuty jest je chronić. Pozdrawiam.

mgr Jakub Kraska

Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.

Najczęściej zadawane pytania