Umów wizytę Zapytaj lekarza 22 umówione wizyty w ciągu 30 dni

Jestem absolwentem Wydziału Lekarskiego Śląskiej Akademii Medycznej. Posiadam specjalizację w zakresie chirurgii ogólnej oraz naczyniowej. W chwili obecnej pracuję na stanowisku starszego… więcej

Umów wizytę

To bardzo proste

Wybierz odpowiadający Ci termin, podaj swoje dane, potwierdź... i już. Wizyta umówiona!

To niezawodne

Wybrany termin trafi prosto do kalendarza lekarza. O wizycie przypomni Ci automatyczna wiadomość.

To bezpłatne

Nie pobieramy od pacjentów żadnych opłat. Z naszego serwisu korzystasz zupełnie za darmo.

Pytania pacjentów (20)

Martwisz się swoim zdrowiem?

Zadawaj pytania 23 tysiącom lekarzy i specjalistów, odpowiedź na swoje pytanie otrzymasz średnio w przeciągu 48 h, zupełnie za darmo.

Zadaj pytanie naszym specjalistom

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Jestem absolwentem Wydziału Lekarskiego Śląskiej Akademii Medycznej. Posiadam specjalizację w zakresie chirurgii ogólnej oraz naczyniowej. W chwili obecnej pracuję na stanowisku starszego asystenta w Klinice Chirurgii Ogólnej, Naczyniowej i Angilogii w Górnośląskim Centrum Medycznym Katowicach Ochojcu. Akredytowanym ośrodku europejskich centrów naczyniowych IUA.Od czasu ukończenia stażu podyplomowego pracowałem w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 3 w Rybniku w Oddziale Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej gdzie uzyskałem tytuł specjalisty chirurgii ogólnej. Swoje doświadczenie zdobywałem również jako kierownik Zespołu Specjalistycznego "S" i "R" Pogotowia Ratunkowego oraz w ramach dyżurów w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym. Od początku mojej karieru medycznej moim podstawowym zainteresowaniem jest chirurgia naczyniowa oraz diagnostyka USG Doppler. Uzyskałem certyfikat Polskiego Towarzystwa USG w zakresie badania Dopplera naczyń.
  Dokładam wszelkich starań, aby zapewnić moim pacjentom wysoki poziom usług medycznych, dbając jednocześnie o ich komfort i poczucie bezpieczeństwa. Podczas konsultacji i zabiegów wykorzystuję specjalistyczny sprzęt wysokiej klasy, umożliwiający sprawne zdiagnozowanie choroby oraz wdrożenie właściwej terapii.

Specjalizacje

 • Chirurgia naczyniowa
 • Chirurgia ogólna

Ukończone szkoły

 • Śląska Akademia Medyczna w Katowicach

Publikacje

 • Leczenie krytycznego zwężenia tętnicy szyjnej wewnętrznej u chorych w podeszłym wieku Chirurgia Polska 2006;8(1):27-32
 • Skuteczność leczenia krytycznego ostialnego zwężenia tętnic nerkowych za pomocą angioplastyki przezskórnej i implantacji stentów Chirurgia Polska 2005;7(4):217-223.

Znajomość języków

 • angielski

Staże

 • Górnośląskie Centrum Medycznego w Katowicach Ochojcu

Certyfikaty

Choroby

 • żylaki kończyn dolnych
 • miażdżyca
 • przepukliny
 • pajączki
 • owrzodzenia
 • medycyna estetyczna
 • tłuszczak, kaszak, brodawki, pieprzyki
więcej

Zdjęcia

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
29 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • H

  Dr Jakub Gęborski to wspaniały człowiek i lekarz. Profesjonalistą prawdziwie zainteresowany pacjentem. Pacjent czuje się w centrum zainteresowania, otoczony jest profesjonalną opieką, otrzymuje wyczerpujące informacje i odpowiedzi na wszystkie zadawane pytania. Dopiero u dr Gęborskiego otrzymałam pomoc w swojej chorobie. Jest to doskonały specjalista pełen wewnętrznego ciepła i charyzmy, prawdziwie oddany pacjentowi. Gorąco polecam. Halina Reroń

 • F
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Doskonały fachowiec, jednocześnie bardzo sympatyczny lekarz. Bardzo dobra komunikacja z pacjentem. Drążenie problemu w celu jak najlepszej diagnozy.

  lek. Jakub Gęborski2018-02-15

  Rozmowa z chorym to podstawa :) zawsze trzeba na to znaleźć odpowiednio dużo czasu. Dziękuję za opinię.

 • C
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Specjalistyczne Gabinety Lekarskie MedixUsługa: Żylaki nóg

  Z czystym sumieniem mogę polecić Pana doktora, jako kompetentnego specjalistę. Życzliwość, indywidualne podejście do problemu, ogromna wiedza oraz nowoczesne metody leczenia. Polecam.

  lek. Jakub Gęborski2018-02-12

  Serdecznie dziękuje za opinie.

 • I
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Specjalistyczne Gabinety Lekarskie Medix

  Usunięcie żylaka nogi metodą radiową - październik 2017 zabieg, luty 2018 dokończenie leczenia w miejscach, gdzie nie było możliwości zastosowania metody radiowej (drobne naczynia na podudziu).
  Do gabinetu Pana Jakuba Gęborskiego trafiłem w lipcu 2017, po kilku konsultacjach w różnych miejscach. Wcześniej słyszałem, że z powodu na bardzo duży rozmiar żylaka wchodzi w grę jedynie metoda tradycyjna. Pan Doktor w bardzo przystępny sposób wyjaśnił różnice pomiędzy poszczególnymi metodami, stwierdził możliwość wykonania zabiegu metodą radiową (laserową w moim przypadku odrzucił) i pozostawił czas na zastanowienie się i podjęcie decyzji. Ustalenie terminu zabiegu przebiegło bardzo sprawnie poprzez SMS. Przebieg samego zabiegu bez zarzutów, z wielką dbałością ze strony Pana Doktora i asystenta o samopoczucie. Pan Doktor na każdym etapie zabiegu wyjaśniał, jakie czynności będzie wykonywał, wrzucał drobne żarty, co bardzo pozytywnie wpływało na złagodzenie dyskomfortu związanego z zabiegiem chirurgicznym.
  Bardzo wysoko oceniam kompetencje i relacje z pacjentem Pana Jakuba Gęborskiego, bezproblemowy kontakt telefoniczny/SMS, przystępny sposób przekazywania informacji, a zaproponowana metoda leczenia mało inwazyjna i skuteczna, nie powodująca wielotygodniowych dolegliwości pooperacyjnych.
  Niezdecydowanym czy poszukującym rozwiązania w podobnych dolegliwościach serdecznie polecam wizytę u Pana Doktora.
  Irek, luty 2018

  lek. Jakub Gęborski2018-02-12

  Panie Irku serdecznie dziękuję za obszerną opinie. Najważniejsze, że już po problemie. JG

 • Z
  Lokalizacja: Specjalistyczne Gabinety Lekarskie Medix

  Mojego żylaka na prawej nodze hodowałem długo, za długo. Żaden lekarz nie chciał się podjąć jego usunięcia. Jestem wdzięczny lekarzowi, że podjął to ryzyko. Cieszę się, że są jeszcze lekarze z powołania.Polecam każdemu kto myśli, że dla niego nie ma już ratunku. Zbyszek z Sosnowca

  lek. Jakub Gęborski2018-02-12

  Dziękuję za miły wpis. Najważniejszy był Pan i Pana zdrowie, trzeba było to tylko dobrze rozplanować :) Pozdrawiam

 • U

  Bardzo się cieszę że trafiłam do Pana dr. Jakuba Gęborskiego. Bardzo miłe podejście do pacjenta..fachowość i profesjonalizm. Uwierzyłam , że moje problemy z trądzikiem rozowatym mogą się skończyć..juz są efekty.Dziekuje Panie Doktorze ????.

  lek. Jakub Gęborski2018-02-12

  Leczenie zmian skórnych to długa droga ale idziemy jakoś do brzodu. Zabiegi Elight to dobre rozwiązanie czego przykładem jest Pani. Dziękuję bardzo za miłą opinie. Jakub

 • Lokalizacja: Specjalistyczne Gabinety Lekarskie MedixUsługa: usuwanie zmian naczyniowych

  Pan dr. Gęborski wywarł na mnie bardzo pozytywne wrażenie nie jest nastawiony na naciąganie pacjentów tylko profesjonalnie podszedł do problemu i leczenie zaczniemy na jesień

  lek. Jakub Gęborski2018-02-05

  Na siłę pewnych rzeczy nie ma co robić szczególne kiedy liczy się efekt . Dziękuję, a jesień już nie daleko :)

 • B
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Specjalistyczne Gabinety Lekarskie MedixUsługa: skleroterapia żylaków

  Wspaniała atmosfera w czasie zabiegów. Pan doktor bardzo życzliwy, indywidualne podejście do pacjenta, przed przystąpieniem do każdego zabiegu uzyskałam wszelkie potrzebne informacje. Jestem bardzo zadowolona z leczenia, bo efekty są naprawdę zdumiewające, żylaki po prostu znikają. Serdecznie dziękuję. Beata

  lek. Jakub Gęborski2018-02-05

  Dziękuję bardzo. :). Do zobaczenia :)

 • 1
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Specjalistyczne Gabinety Lekarskie MedixUsługa: kontrola po EVRF

  Wizyta kontrolna po zabiegu w grudniu metodą EVRF jak wszystkie poprzednie przebiegła w sposób profesjonalny i bezstresowy. Pan dr przeprowadził badanie Dopplera i wyjaśnił rzeczowo wszystkie wątpliwości. Z czystym sumieniem mogę polecić dr Gęborskiego, bo to super lekarz i przy tym bardzo sympatyczny człowiek.

  lek. Jakub Gęborski2018-02-05

  Wszystko jest dobrze też można się tylko cieszyć. Do zobaczenia na okresowych kontrolach i dziękuję za miłe słowa .

 • J
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Specjalistyczne Gabinety Lekarskie MedixUsługa: konsultacja chirurga naczyniowego

  27.01.2018
  Kompetentny, komunikatywny i rzeczowy lekarz. Wywiad, badanie,określenie metody,toku leczenia,rozmowa z pacjentem-wszystko na plus. Przystępne ceny zabiegów. Polecam.

  lek. Jakub Gęborski2018-02-05

  Dziękuję za pozytywny wpis na portalu :)