dr n. med.

Iwona Pniewska

verifiedCreated with Sketch.

Dermatolog, Lekarz medycyny estetycznej

51 opinii +dodaj

Umów wizytę oceń lekarza Zapytaj lekarza
115 umówionych wizyt w ciągu 30 dni

Doktor Iwona Pniewska jest specjalistą II stopnia dermatologiem-wenerologiem, członkiem Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego (PTD). Przez 19 lat pracowała w Klinice i Katedrze Dermatologii… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
51 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • Lokalizacja: MEDIX art dermUsługa: konsultacje dermatologiczne

  Pani Doktor niezwykle uprzejma i miła. Wytłumaczyła mi wszystko klarownie i spokojnie oraz przepisała leki na dalszą kurację.

 • M
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: MEDIX art dermUsługa: konsultacje dermatologiczne

  Ze względu na wiele bardzo pozytywnych komentarzy zapisałam się na wizytę do Pani Doktor. Niestety wyszłam z niej bardzo niezadowolona. Wszystko wskazuje na to, że od jakiegoś czasu moje problemy skórne mają podłoże pokarmowe, natomiast P. Doktor nie chciała nawet tego wysłuchać. Spojrzała na moją twarz przez około 2 sekundy (konkretnie to wyłączenie na zmianę, ze względu na którą przyszłam na wizytę), po czym stwierdziła, że trądzik w moim wieku wypadałoby już w końcu wyleczyć. Mimo zadawanych przeze mnie wielu pytań, nie uzyskałam praktycznie żadnych informacji dotyczących podejścia do leczenia oraz tego dlaczego obecne zmiany na twarzy tak wyglądają (bardzo długo utrzymujące się i odnawiające krwiaki po niewyciskanych wypryskach). Jednak postanowiłam, że mimo niezbyt dobrego wrażenia po wizycie zastosuję 1 część leczenia podstawowymi lekami stosowanymi przy trądziku pospolitym. 5-tygodniowe leczenie nie dało niestety żadnych widocznych rezultatów i mimo bardzo sumiennego przestrzegania zaleceń nie zauważyłam nawet minimalnej poprawy (przy rzekomym trądziku efekty powinny być chociaż częściowe, tak zresztą zapewniała p. Doktor). Drugą zaplanowaną wizytę odwołałam.

 • M
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: MEDIX art dermUsługa: wideodermoskopia (badanie znamion)

  Pani doktor bardzo miła i rzeczowa. Wszystko ładnie tłumaczyła. Wizyta odbyła się dokładnie o umówionym czasie. Szczerze polecam.

 • J
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: MEDIX art derm

  Wizyta odbyła się ściśle w umówionym czasie, bez żadnego oczekiwania, miła i sprawna obsługa w przychodni, sama pani doktor bardzo kontaktowa (i sympatyczna). Szybka i trafna diagnoza, zrozumiałe instrukcje dla pacjenta. Gorąco polecam!

 • A
  Lokalizacja: MEDIX art dermUsługa: badanie znamion

  To była moja pierwsza wizyta u Pani doktor. Dokładnie obejrzała znamiona, cierpliwie i rzeczowo odpowiadała na moje pytania. Jest niezwykle sympatyczną osobą.Polecam.

 • J
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: MEDIX art dermUsługa: konsultacje dermatologiczne

  Ogromna wiedza i bardzo konkretne wskazówki, serdecznie polecam. Najbardziej fachowy dermatolog z jakim się zetknęłam do tej pory.

 • A
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: MEDIX art dermUsługa: konsultacje dermatologiczne

  U Pani Doktor uzyskałam skuteczną pomoc w walce z trądzikiem, oraz jasne wytłumaczenie w związku z prowadzonym leczeniem. Polecam.

 • E
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: MEDIX art derm

  Super dermatolog, którego szczerze polecam!
  Do pani Iwony udałam się już nieco zrezygnowana po negatywnych doświadczeniach z innymi dermatologami. Tym razem jednak od początku miałam poczucie, że pani doktor nie spieszy się tylko chce się jak najlepiej zająć moim problemem, dobrać jak najlepsze metody działania, wytłumaczyć co i jak. Dokładnie obejrzała wszystkie znamiona, a nawet sama z siebie zainteresowała się też zupełnie innymi tematami, których ja nie poruszałam z obawy, że na to pewnie trzeba by się umówić na kolejną wizytę. Poza kwestiami merytorycznymi dodatkowy plus jest taki, że jest też po prostu niezwykle sympatyczną osobą.

 • K
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl

  Pani doktor była zaangażowana, odpowiedziała na wszystkie zadane przeze mnie pytania i zaproponowala kilka opcji leczenia, polecam

 • A
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: MEDIX art dermUsługa: konsultacje dermatologiczne

  Profesjonalne podejście, dokładny wywiad, odniosłam wrażenie, że Pani Doktor widziała już wiele takich przypadków i wie, jak mi pomóc. Zapisany lek już wydaje się przynosić zamierzone efekty.

Pytania pacjentów (10)

Martwisz się swoim zdrowiem?

Zadawaj pytania 23 tysiącom lekarzy i specjalistów, odpowiedź na swoje pytanie otrzymasz średnio w przeciągu 48 h, zupełnie za darmo.

Zadaj pytanie naszym specjalistom
 • Czy wymrazanie znamion bądź usuwanie ich może spowodować zmiany nowotworowe w późniejszym czasie?

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Znamion nie należy usuwać w inny sposób niż przez ich chirurgiczne wycięcie z badaniem histopatologicznym. Dopiero to badanie może powiedzieć, czy usunięte znamię było łagodne czy złośliwe. Widziałam już przypadki, kiedy pacjent zgłosił się z rozsianą chorobą nowotworową, bo ktoś usunął "znamię" laserem, które jednak było czerniakiem.

 • Szukam Dermatologa

  Pracuje zawodowo jako kosmetyczka i od Roku czasu mam problem z skóra dłoni, mianowicie pęka skóra, łuszczy sie na palcach pomiedzy nimi oraz mam bardzo swędzonce placki na dloni.
  Byłam u dwóch dermatologów I dla nich diagnoza była prosta , wybrałam zły zawód ponieważ chemia stosowana przy mojej pracy a uzywam silnego kleju gdyż przedłużam rzęsy powoduje u mnie uczulenie. Jednak ja nie chcialabym zrezygnowac z zawodu który kocham ...
  Szukam pomocy !!!
  Stosuje maści na bazie steryd lecz juz nie pomagają w gojeniu sie ran jest to tylko dorażne a zależy mi na leczeniu.
  Czy znajdzie sie lekarz na portalu który mi pomoże?

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Miałam już wiele pacjentek z problemami skórnymi po zastosowaniu tego kleju.... Nie zawsze jest to wina alergii. Czasami to tylko/aż? podrażnienie. Proponuje zrobić próbę z tym klejem: w poniedziałek na przedramię puścić jedną kropelkę. Zostawić do wyschnięcia. Nakleić na to hypoalergiczny plaster z rolki bez opatrunku (Ok 3x3 cm), obok taki sam kawałek już bez kleju pod spodem. Nie moczyć. Zostawić do środy. W środę zdjąć obydwa plastry i obserwować, bez moczenia tej okolicy do piątku. Jeśli rumień będzie się utrzymywał w miejscu próby MOŻE to świadczyć o alergii...

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Doktor Iwona Pniewska jest specjalistą II stopnia dermatologiem-wenerologiem, członkiem Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego (PTD). Przez 19 lat pracowała w Klinice i Katedrze Dermatologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego przy ul. Koszykowej, gdzie prowadziła poradnię chorób wirusowych skóry. W 2008 r. Dr Pniewska obrnoniła pracę doktorską pt. "Rola wirusów brodawczaka ludzkiego związana z Epidermodysplasia Verruciformis (EV-HPV) w onkogenezie skórnej, w populacji ogólnej" na II Wydziale Lekarskim WUM. Jest autorką ponad 100 publikacji specjalistycznych oraz referatów wygłaszanych na zjazdach krajowych i zagranicznych. Jako jedna z pierwszych lekarzy w Polsce zajęła się badaniem dermoskopowym znamion barwnikowych, które do dzisiaj znajdują się w strefie jej szczególnych zainteresowań. Dr Iwona Pniewska uczestniczyła w licznych szkoleniach krajowych i zagranicznych; odbyła również staż z dermtologii w Skin Cancer Foundation w Sydey w Australii, gdzie kształciła się przede wszystkim z chorób nowotworowych skóry (czerniak i raki skóry).
  Dr Iwona Pniewska zajmuje się dermatologią diagnostyczną, leczniczą, estetyczną oraz zabiegową.

Specjalizacje

 • Dermatologia i wenerologia

Edukacja

 • Akademia Medyczna w Warszawie (obecnie: Warszawski Uniwersytet Medyczny)

Publikacje

 • High prevalence of epidermodysplasia verruciformis-associated human papillomavirus DNA in actinic keratoses of the immunocompetent population. Arch dermatol Res 2003

Znajomość języków

 • polski
 • angielski
 • rosyjski

badge-likeCreated with Sketch. Certyfikaty ZnanyLekarz.pl

Staże

 • Skin Cancer Foundation Sydey, Australia

Certyfikaty

 • Iwona Pniewska, dermatolog w mieście Warszawa - Certyfikaty
 • Iwona Pniewska, dermatolog - Certyfikaty
 • Iwona Pniewska, Warszawa - Certyfikaty
 • Iwona Pniewska, dermatolog w mieście Warszawa - Kwalifikacje zawodowe
 • Iwona Pniewska, dermatolog - Kwalifikacje zawodowe

Choroby

więcej

Zdjęcia