dr n. med.

Inga Adamska

verifiedCreated with Sketch.

Pediatra, Alergolog

15 opinii +dodaj

Umów wizytę oceń lekarza
21 umówionych wizyt w ciągu 30 dni

Jestem absolwentką Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Gdańsku (obecnie Gdański Uniwersytet Medyczny). Staż podyplomowy odbyłam w Wojewódzkim Szpitalu nr 1 w Rzeszowie. W latach… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
15 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • M
  Lokalizacja: NZOZ ENDO-MEDICA Sp. z o.o.Usługa: konsultacje alergologiczne

  Pani Doktor bardzo cierpliwa mimo ze synek naprawde boi sie kazdej wizyty. Konkretne badania i odpowiedzi, cierpliwa, chetnie wysluchuje. Leczenie dobrane madrze i poki co skutecznie. Z szczerym sumieniem polecam

 • A
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: NZOZ ENDO-MEDICA Sp. z o.o.Usługa: konsultacje alergologiczne

  Już od wejścia do gabinetu dało się odczuć przyjemną atmosferę. Pani doktor spokojna, rzeczowa, życzliwa do dziecka. Córka czuła się w gabinecie komfortowo, stąd polecam wizytę wszystkim rodzicom chcącym ułatwić dziecku spotkanie z lekarzem.
  pozdrawiam
  mama Oli

 • A
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: NZOZ ENDO-MEDICA Sp. z o.o.Usługa: konsultacje alergologiczne

  Pani Doktor to naprawdę profesionalistka, zawsze wszystko szczegółowo wyjaśni i odpowie na każde pytanie. Podczas każdej wizyty bardzo dokładnie zbada małego pacjenta. Zawsze uśmiechnięta i pogodna .

 • A
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl

  Pani Doktor rzeczowa, konkretna. Przeprowadziła szczegółowy wywiad, dała długą listę zaleceń i odpowiedziała na wszystkie pytania. Do tego sympatyczna i z fajnym podejsciem do dzieci.

 • A
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl

  Bardzo miła i sympatyczna Pani doktor. Rzeczowo podeszła do problemu, z którym borykałam się od bardzo dawna. Dokładnie wyjaśniła co może być przyczyną moich dolegliwości i przedstawiła plan działania. Wizyta w pełni mnie usatysfakcjonowała.

 • A
  Lokalizacja: W innym miejscu

  Lekarz godny polecenia. Szybka i trafna diagnoza. Otrzymałam odpowiedzi na wszystkie nurtujące mnie pytania.

 • Lokalizacja: NZOZ ENDO-MEDICA Sp. z o.o.Usługa: konsultacje alergologiczne

  Polecam Panią Doktor ! Bardzo miła, posiada duża wiedzę, odpowie na każde pytanie, stara się ułożyć razem z rodzicem plan działania i leczenia, słucha co się do niej mówi :), dokładnie zbada dziecko, poświęca tyle czasu ile trzeba, swoim podejściem jakoś daje poczucie, że dziecko jest w dobrych rekach i będzie dobrze :)

 • M
  Lokalizacja: NZOZ ENDO-MEDICA Sp. z o.o.Usługa: konsultacje alergologiczne

  Żałuję, że tak późno trafiliśmy z dziećmi do Pani dr. Kompetentna, rzeczowa, miła, uśmiechnięta. Jasno i konkretnie pezedstawila plan leczenia. Od dziś to "nasza"pani alergolog. Polecam!

 • A
  Lokalizacja: NZOZ ENDO-MEDICA Sp. z o.o.Usługa: alergia pokarmowa u dziecka

  Bardzo dobry lekarz. Odpowie na każde pytanie. Pani doktor ma ogromna wiedzę, poświęca dużo czasu pacjentowi oraz patrzy całościowo.

 • D
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl

  Pani Doktor to bardzo miły i serdeczny człowiek. Usłyszałam od Niej wiele cennych rad. Doktor zwracała uwagę na rzeczy, o których inni lekarze nigdy nie mówili. Na pewno będę korzystać z pomocy Pani Doktor jeszcze nie raz.

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Jestem absolwentką Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Gdańsku (obecnie Gdański Uniwersytet Medyczny). Staż podyplomowy odbyłam w Wojewódzkim Szpitalu nr 1 w Rzeszowie. W latach 1997 - 2002 roku pracowałam w Poradni Dziecięcej Przychodni Rejonowej „Bartodzieje” w Bydgoszczy, tam zdobyłam swoje pierwsze doświadczenia zawodowe w zakresie pediatrii, nie tylko w zakresie chorób dzieci ale też co uważam za bardzo ważne dla każdego pediatry wiedzę w zakresie profilaktyki chorób u dzieci, w tym wczesnej profilaktyki chorób cywilizacyjnych, prowadzenie powszechnych profilaktycznych badań lekarskich, szczepień ochronnych. W tym czasie rozpoczęłam również swoją działalność naukową w Katedrze i Klinice Pediatrii, Alergologii i Gastroenterologii Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy uzyskując w 2002 roku stopień naukowy doktora nauk medycznych.
  W Katedrze i Klinice Pediatrii, Alergologii i Gastroenterologii Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy byłam zatrudniona od 2002 roku, początkowo na stanowisku asystenta, kolejno na stanowisku adiunkta, następnie na stanowisku starszego wykładowcy, w tym samym czasie byłam też asystentem, a następnie starszym asystentem Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 w Bydgoszczy. Ponad 14 lat pracy w ośrodku klinicznym pozwoliło mi zdobyć wiedzę i doświadczanie w zakresie chorób dzieci oraz alergologii.
  W kręgu moich szczególnych zainteresowań zawodowych są choroby alergiczne u dzieci i młodzieży, a zwłaszcza alergia na pokarmy, w tym na białka mleka krowiego u najmłodszych dzieci, atopowe zapalnie skóry czy alergiczne choroby przewodu pokarmowego.
  Działem medycyny, który również jest mi szczególnie bliski jest żywienie dzieci i młodzieży w zdrowiu i chorobie. Przez pierwsze lata mojej pracy zawodowej opiekowałam się m.in. dziećmi na dietach wegetariańskich, w kolejnych latach pogłębiałam swoją wiedzę na temat bezpiecznego stosowania diet eliminacyjnych u dzieci z alergią na pokarmy, owocem moich doświadczeń zawodowych z tego zakresu są liczne publikacje, których jestem współautorem, w tym Polskiego stanowiska w sprawie alergii pokarmowej u dzieci i młodzieży, które było opublikowane w 2011 roku w naukowym czasopiśmie medycznym Postępy Dermatologii i Alergologii.
  Istotnym aspektem mojej dotychczasowej pracy zawodowej jest działalność dydaktyczna, przeprowadzone rocznie setki godzin dydaktycznych oraz dziesiątki godzin wykładowych dla studentów Wydziału Lekarskiego i Nauk o Zdrowiu oraz wykłady adresowane do lekarzy podczas kursów specjalizacyjnych do Alergologii i Medycyny Rodzinnej, a także podczas konferencji naukowych PTP oraz wielu innych, pozwoliły mi nabyć doświadczenie wykładowcy oraz utrwaliły mi zwyczaj stałego podnoszenia kwalifikacji zawodowych i samokształcenia.
  Jestem autorem i współautorem 75 publikacji i doniesień naukowych/zjazdowych, wielokrotnie czynnie uczestniczyłam w krajowych konferencjach naukowych m.in. w Ogólnopolskich Zjazdach Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego, Ogólnopolskich Sympozjach Polskiego Towarzystwa Gastroenterologii, Hepatologii i Żywienia Dzieci oraz w Międzynarodowym Kongresie Polskiego Towarzystwa Alergologicznego. W załączeniu wykaz publikacji. Wielokrotnie czynnie uczestniczyłam w konferencjach naukowo-szkoleniowych Oddziału Bydgoskiego Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego, za co zostałam wyróżniona Dyplomem Honorowym PTP .
  Byłam opiekunem 7 prac magisterskich i 1 licencjackiej.
  Poza pracą zawodową w kręgu moich zainteresowań znajduje się dietetyka, w tym zagadnienia wczesnej profilaktyki dietetycznej chorób cywilizacyjnych, m.in. otyłości, osteoporozy oraz rozwiązywanie problemów zaburzeń karmienia u dzieci. Wolny czas staram się spędzać aktywnie, uwielbiam m.in. piesze wyprawy zwłaszcza po terenach górskich.

Specjalizacje

 • Pediatria
 • Alergologia

Edukacja

 • Wydział Lekarski Akademii Medycznej w Gdańsku

Publikacje

 • Occurrence of allergy symptoms in celiac disease children - preliminary report.- Med. Sci. Monitor 1998 Vol. 4 nr 6 s.942-944
 • Ocena częstości zakażeń HCV u dzieci leczonych szpitalnie, W: XII Ogólnopolskie Sympozjum Gastroenterologii Dziecięcej i Żywienia. Wrocław, 22-24 X 1998. Streszczenia. [B.m., 1998] D-14.
 • Hepatitis C virus infection in hospitalised children- Med. Sci. Monitor 2000 Vol. 6 nr 2 s. 361-364.
 • Kompleksy trombina-antytrombina III (TAT) jako markery generacji trombiny u dzieci z pwzw typu B lub C.- Pediatr. Współcz. 2002 Vol. 4 nr 3 s. 377-382.
 • Wybrane wskaźniki czynności śródbłonka u dzieci chorych na przewlekłe wirusowe zapalenie wątroby typu B i C. W: II Kongres Polskiego Towarzystwa Gastroenterologii, Hepatologii i Żywienia Dzieci. Bydgoszcz, 12-14 IX 2002. [B.m., 2002]. SP I/25.
 • Kompleksy trombina-antytrombina III (TAT) jako markery generacji trombiny u dzieci z przewlekłym wirusowym zapaleniem watroby typu B i C.W: II Kongres Polskiego Towarzystwa Gastroenterologii, Hepatologii i Żywienia Dzieci. Bydgoszcz, 12-14 IX 2002. [B.m., 2002]. S III/1
 • Antytrombina III, białko C i białko S u dzieci z przewlekłym zapaleniem wątroby typu B i CW: II Kongres Polskiego Towarzystwa Gastroenterologii, Hepatologii i Żywienia Dzieci. Bydgoszcz, 12-14 IX 2002. [B.m., 2002]. SP I/12.
 • Antytrombina III, kompleksy trombina-antytrombina III (TAT) oraz inne wybrane parametry krzepnięcia krwi u dzieci z przewlekłym wirusowym zapaleniem wątroby typu B i C.- Ann. Acad. Med. Bydg. 2003 T. 17 nr 5 s. 7.
 • Antytrombina III, białko C i S u dzieci z przewlekłym wirusowym zapaleniem wątroby typu B lub C.- Med. Wieku Rozw. 2003 T. 7 nr 2 s. 289-297.
 • Antytrombina III, białko C i S u dzieci z przewlekłym wirusowym zapaleniem wątroby typu B lub C. W: XXVII Ogólnopolski Zjazd Pediatrów. Bydgoszcz, 12-15 VI 2003 s. 138.
 • Analiza porównawcza wpływu rodzaju karmienia na tempo przyrostu masy ciała dzieci.- Ann. Acad. Med. Bydg. 2004 T. 18 nr 3 s. 75-82.
 • Porównanie tempa przyrostu masy ciała dzieci karmionych mlekiem modyfikowanym oraz dzieci z nadwrażliwością pokarmową żywionych mieszankami mlekozastępczymi.- Med. Wieku Rozw. 2004 T. 8 nr 1 s. 75-85.
 • Czynnik von Willebranda i trombomodulina jako wskaźniki czynności śródbłonka naczyń u dzieci chorych na przewlekłe wirusowe zapalenie wątroby.- Med. Wieku Rozw. 2004 T. 8 nr 1 s. 107-114.
 • Analiza tempa przyrostu masy ciała dzieci karmionych piersią i dzieci z alergią na białka mleka krowiego leczonych dietą eliminacyjną.- Pediatr. Pol. 2004 T. 79 nr 9 s. 695-701.
 • Analiza wybranych parametrów krzepnięcia krwi u dzieci i młodzieży chorych na wrzodziejące zapalenie jelita grubego.- Pediatr. Współcz. 2004 Vol. 6 nr 3 s. 279-283.
 • Analiza wybranych parametrów krzepnięcia krwi u dzieci chorych na wrzodziejące zapalenie jelita grubego.W: III Kongres Polskiego Towarzystwa Gastroenterologii, Hepatologii i Żywienia Dzieci. Kraków, 16-18 IX 2004. Streszczenia [B. m., 2004] s. 30.
 • Diety wegetariańskie - korzyści i zagrożenia.W: Ukrainsko-polska naukowo-prakticzna konferencja pediatriw. Problemi specializowanoj medicznoj dopomogi na suczasnomu etapi. Materiali. [B.m., 2004], s. 55-58.
 • Immunostymulacja jako profilaktyka nawracających zakażeń dróg oddechowych wieku rozwojowego. - Med. Biol. Sci. 2005 T. 19 nr 3 s. 7-12.
 • Diety wegetariańskie - korzyści i zagrożenia.- Pediatr. Pol. 2005 T. 80 nr 5 s. 418-421.
 • Wpływ zmian zapalnych na wybrane parametry krzepnięcia krwi u pacjentów z wrzodziejącym zapaleniem jelita grubego w wieku rozwojowym.- Essentia Medica 2006 Vol. 29 nr 3 supl. s. 30-31.
 • Polip zapalny odbytnicy współistniejący z alergicznym zapaleniem jelita grubego u 2-letniej dziewczynki.- Essentia Medica 2006 Vol. 29 nr 3 supl. s. 48.
 • Spożycie wapnia u dzieci z nadwrażliwością na białka mleka krowiego leczonych dietą eliminacyjną. - Essentia Medica 2006 Vol. 29 nr 3 supl. s. 55.
 • Polip zapalny odbytnicy współistniejący z alergicznym zapaleniem jelita grubego u dwuletniej dziewczynki.- Pediatr. Pol. 2006 T. 81 nr 6 s. 440-443.
 • Spożycie wapnia u dzieci z nadwrażliwością na białka mleka krowiego leczonych dietą eliminacyjną.- Pediatr. Współcz. 2006 Vol. 8 nr 1 s. 7-11.
 • Średnia masa ciała dzieci w wieku do 18 miesiąca życia karmionych naturalnie i mlekiem modyfikowanym.- Wiad. Lek. 2006 T. 59 nr 5-6 s. 321-325.
 • The influence of inflammatory changes on selected coagulation parameters in patients with ulcerative colitis at developmental age.W: Recent advances in the knowledge of children bowel diseases. Ed. M. Korzon, J. Walkowiak, B. Kamińska. Toruń: Wydaw. Adam Marszałek, 2006 s. 114-126.
 • Ocena jakości życia u dzieci i młodzieży z astmą oskrzelową- Klin. Pediatr. 2007 Vol. 15 nr zjazdowy s. 114.
 • Ocena jakości życia dzieci i młodzieży z astmą oskrzelową.- Med. Biol. Sci. 2007 T. 21 nr 1 s. 19-25
 • Urokinazowy aktywator plazminogenu (u-PA) i receptor urokinazowego aktywatora plazminogenu (u-PAR) u dzieci chorych na wrzodziejące zapalenie jelita grubego.- Med. Wieku Rozw. 2007 T. 11 nr 1 s. 41-44.
 • Wartość kliniczna oznaczania selektyny E i L u dzieci i młodzieży z nieswoistym zapaleniem jelit.- Med. Wieku Rozw. 2007 T. 11 nr 4 s. 413-418.
 • Wartość badania bilimetrycznego u pacjentów z podejrzeniem refluksu dwunastniczo-żołądkowo-przełykowego.- Pediatr. Pol. 2007 T. 82 nr 2 s. 104-109.
 • Krztusiec w świetle własnych obserwacji.- Pediatr. Pol. 2007 T. 82 nr 2 s. 114-119.
 • Znaczenie soi w żywieniu dzieci i młodzieży.- Pediatr. Pol. 2007 T. 82 nr 7 s. 501-506.
 • Wpływ eliminacyjnej diety bezmlecznej na stan odżywienia dzieci do ukończenia drugiego roku życia.- Pediatr. Współcz. 2007 Vol. 9 nr 1 s. 29-36.
 • Wartość oznaczania selektyny E i L u dzieci i młodzieży z nieswoistymi zapaleniami jelit. - Pediatr. Współcz. 2007 Vol. 9 nr 3 s. 232.
 • Zespół ponownego odżywienia jako powikłanie intensywnego leczenia żywieniowego u dzieci i młodzieży.- Postępy Żyw. Klin. 2007 T. 2 nr 3 s. 26-30
 • "Zespół refeeding" jako powikłanie leczenia żywieniowego u skrajnie zaniedbanej 5-letniej dziewczynki z mózgowym porażeniem dziecięcym. - Postępy Żyw. Klin. 2007 T. 2 numer zjazdowy s. 11.
 • Choroba refluksowa przełyku jako objaw maskujący chorobę mitochondrialną.- Pediatr. Pol. 2008 T. 83 nr 2 s. 189-194.
 • cena realizacji zaleceń Konsultanta Krajowego w Dziedzinie Pediatrii dotyczących stosowania witaminy D3 u dzieci.- Pediatr. Pol. 2008 T. 83 nr 4 s. 321-329.
 • Częstość występowania zakażenia TTV u niemowląt i dzieci w wieku poniemowlęcym.- Pediatr. Pol. 2008 T. 83 nr 5 s. 442-449.
 • Próba analizy obrazu klinicznego zakażenia TTV u niemowląt i małych dzieci.- Pediatr. Współcz. 2008 Vol. 10 nr 1 s. 24-28.
 • Rola alergii pokarmowej w atopowym zapaleniu skóry: metody leczenia dietetycznego i farmakologicznego. - Pediatr. Współcz. 2008 Vol. 10 nr 3 s. 117-121.
 • Cząsteczki adhezyjne nadrodziny immunoglobulin w ocenie aktywności zapalenia u dzieci i młodzieży z nieswoistymi zapaleniami jelit - doniesienie wstępne. - Pediatr. Współcz. 2008 Vol. 10 supl. 1 s. 22.
 • Czynniki ryzyka zakażenia wirusem TT niemowląt i małych dzieci.- Pol. Merkuriusz Lek. 2008 T. 25 nr 150 s. 465-470.
 • Ostra biegunka u dzieci - najnowsze wytyczne. - Forum Med. Rodz. 2009 T. 3 nr 6 s. 431-438.
 • Profilaktyka alergii pokarmowej - hydrolizaty, probiotyki i prebiotyki.- Pediatr. Współcz. 2009 Vol. 11 nr 2 s. 47-52.
 • Cząsteczki adhezyjne nadrodziny immunoglobulin w ocenie aktywności zapalenia u młodzieży i dzieci chorych na nieswoiste zapalenia jelit. Pol. Merkuriusz Lek. 2009 T. 26 nr 152 s. 101-104.
 • Ocena przydatności DBPCFC do wykazania tolerancji pokarmowej na białka mleka krowiego - doniesienia wstępne.- Postępy Dermatol. Alergol. 2009 T. 26 nr 5 s. 469-470.
 • Hypophosphataemia as an element of `refeeding syndrome` - a complication of nutritional treatment in an extremely neglected 5-year-old girl with infantile cerebral palsy.- Przegl. Gastroenterol. 2009 Vol. 4 nr 2 s. 93-99.
 • Ocena przydatności DBPCFC do wskazania tolerancji pokarmowej na białka mleka krowiego - doniesienia wstępne. - Przegl. Pediatr. 2009 supl. 1 s. 134-135.
 • Wyprysk atopowy jako jeden z objawów alergii pokarmowej u dzieci.- Forum Med. Rodz. 2010 T. 4 nr 3 s. 181-188.
 • Żywienie a prawidłowy rozwój dziecka.- Klin. Pediatr. 2010 Vol. 18 nr 2 s. 209-212.
 • Zaburzenia odżywiania u dzieci z chorobami neurologicznymi.- Klin. Pediatr. 2010 Vol. 18 nr 2 s. 251-254.
 • Współistnienie refluksu dwunastniczo-żołądkowo-przełykowego u dzieci i młodzieży z lub bez zakażenia Helicobacter pylori - obserwacje własne.- Pediatr. Współcz. 2010 Vol. 12 supl. 1 s. 35.
 • Ocena przydatności doustnej próby prowokacji metodą podwójnie ślepej próby kontrolowanej placebo (DBPCFC) dla wykazania tolerancji pokarmowej na białka mleka krowiego - doniesienie wstępne.- Postępy Dermatol. Alergol. 2010 T. 27 nr 4 s. 269-273.
 • Profilaktyka alergii pokarmowej u dzieci.- Standardy Med. Pediatr. 2010 T. 7 nr 4 s. 580-589.
 • Polish statement on food allergy in children and adolescents.- Postępy Dermatol. Alergol. 2011 T. 28 nr 5 s. 331-367.
 • Alergia na białka mleka krowiego u dzieci.- Lekarz 2012 nr 4 s. 20, 22-26.
 • Saccharomyces boulardii w profilaktyce biegunki związanej z antybiotykoterapią - doświadczenia własne.- Pediatr. Pol. 2012 T. 87 nr 1 s. 14-18.
 • Czy jest miejsce w pediatrii dla leków antyhistaminowych I generacji?- Pediatr. Pol. 2012 T. 87 s. 516-520.
 • Zawartość wapnia w diecie kobiet karmiących stosujących dietę bezmleczną.W: VII Ogólnopolski Zjazd Polskiego Towarzystwa Gastroenterologii, Hepatologii i Żywienia Dzieci. Ossa k. Rawy Mazowieckiej, 17-19 maja 2012 r. Abstrakty. Poznań: Termedia, 2012 s. 34-35.
 • Ocena przydatności doustnej prowokacji pokarmowej metodą podwójnie ślepej próby kontrolowanej placebo u dzieci leczonych dietą bezmleczną.W: VII Ogólnopolski Zjazd Polskiego Towarzystwa Gastroenterologii, Hepatologii i Żywienia Dzieci. Ossa k. Rawy Mazowieckiej, 17-19 maja 2012 r. Abstrakty. Poznań: Termedia, 2012 s. 29.
 • Koszt społeczny stosowania hydrolizatów białek mleka krowiego u dzieci.W: VII Ogólnopolski Zjazd Polskiego Towarzystwa Gastroenterologii, Hepatologii i Żywienia Dzieci. Ossa k. Rawy Mazowieckiej, 17-19 maja 2012 r. Abstrakty. Poznań: Termedia, 2012 s. 27.
 • Zasady postępowania w ostrej i przewlekłej biegunce u dzieci.- Pediatr. Dypl. 2013 T. 17 nr 4 s. 15-20.
 • Alergia na pietruszkę u pięciotygodniowego niemowlęcia karmionego naturalnie.- Pediatr. Pol. 2013 T. 88 nr 2 s. 189-193.
 • Ocena przydatności doustnej prowokacji pokarmowej metodą podwójnie ślepą kontrolowaną placebo u dzieci leczonych eliminacyjną dietą bezmleczną.- Pediatr. Pol. 2013 T. 88 nr 5 s. 413-420.
 • Zawartość wapnia w diecie kobiet karmiących stosujących dietę bezmleczną. - Pediatr. Pol. 2013 T. 88 nr 6 s. 526-532.
 • Nowe możliwości leczenia biegunki u dzieci.- Zakażenia 2013 T. 13 nr 3 s. 34,36-38.
 • Wyprysk opryszczkowy w przebiegu AZS i alergii na pokarmy u 6-miesięcznego niemowlęcia.- Dermatol. Dziec. 2014 Vol. 4 nr 1 s. 28-32.
 • Zastosowanie doustnych płynów nawadniających i probiotyków w leczeniu ostrej biegunki infekcyjnej u dzieci.- Forum Zakażeń 2014 T. 5 z. 6 s. 379-384
 • Alergiczne zapalenie prostnicy i okrężnicy u dzieci jako objaw kliniczny alergii IgE-niezależnej- Pediatr. Pol. 2015 T. 90 nr 2 s. 97-102.
 • Analiza zależności między wywiadem rodzinnym a występowaniem nadwrażliwości na pokarm u niemowląt karmionych piersią do 6. miesiąca życia.
 • XII Międzynarodowy Kongres Polskiego Towarzystwa Alergologicznego. Alergologia XXI wieku – nowe wyzwania, nowe możliwości. Bydgoszcz, .
 • Nadwrażliwość na pokarmy u niemowląt karmionych wyłącznie piersią oraz diagnostyczne stosowanie diet eliminacyjnych w trakcie karmienia piersią u ich matek – obserwacje własne.
 • XII Międzynarodowy Kongres Polskiego Towarzystwa Alergologicznego. Alergologia XXI wieku – nowe wyzwania, nowe możliwości. Bydgoszcz, .
 • Uczulenie na białka mleka krowiego u dzieci – obserwacje własne
 • XII Międzynarodowy Kongres Polskiego Towarzystwa Alergologicznego. Alergologia XXI wieku – nowe wyzwania, nowe możliwości. Bydgoszcz, .
więcej

Nagrody i wyróżnienia

 • 2015 rok - Dyplom Honorowy PTP za zasługi dla środowiska pediatrycznego i działalność w Polskim Towarzystwie Pediatrycznym
 • 2014 rok – zespołowa nagroda za działalność dydaktyczną za rok 2013
 • 2005 rok - nagroda II stopnia za działalność dydaktyczną

Znajomość języków

 • angielski

Staże

 • staże specjalizacyjne do pediatrii I i II stopnia oraz alergologii w Klinice Pediatrii, Alergologii i Gastroenterologii Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 im. dr. A. Jurasza w Bydgoszczy
 • staż podyplomowy w Wojewódzkim Szpitalu nr 1 w Rzeszowie

Zdjęcia