dr n. med.

Filip Dąbrowski

Ginekolog

32 opinie +dodaj

Umów wizytę Zapytaj lekarza
11 umówionych wizyt w ciągu 30 dni

Zajmuję się konsultacjami ginekologicznymi, cytologią i oznaczaniem wirusa HPV. Prowadzenie ciąży od poczęcia do porodu. Wykonuję badania USG 1 trymestru ("genetyczne") zgodnie… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
32 opinie

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • M
  Lokalizacja: VeritaMed

  Pan Doktor jest przede wszystkim bardzo opanowany i zdecydowany w diagnozach (to dwa ważne czynniki z punktu widzenia pacjentki). Jest uprzejmy, podczas wizyty cierpliwie odpowiada na wszystkie pytania i wszystko wyjaśnia. Ma dużą wiedzę i jest bardzo dociekliwy, wykonywany zawód jest Pana Doktora pasją i to widać. Bardzo polecam na pierwszą i kolejne wizyty.

 • B
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: VeritaMedUsługa: konsultacje ginekologiczne

  Pan Doktor bardzo uprzejmy, kontaktowy, pomocny człowiek, wizyta miała być jednorazowa ale niewykluczone, że będę stałą pacjentką.
  Pozdrawiam, Beata.

 • N
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Bardzo dobry lekarz godny polecenia. Zrobił dokładny wywiad. Rozmowa polegała na dialogu a to bardzo ważne. Nie bałam się pytać jak coś mnie nurtowało i otrzymałam zrozumiałe wypowiedzi.

 • M
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Przychodnia Lekarska MediSpaceUsługa: konsultacje ginekologiczne

  Doktor Filip Dąbrowski prowadzi moją pierwszą ciążę. Jestem bardzo zadowolona z dotychczasowej współpracy. Podczas wizyt nie ma pośpiechu, wszystko dokładnie tłumaczy, zleca potrzebne badania i nie ignoruje różnych wątpliwości pacjentki.

 • P
  Lokalizacja: VeritaMedUsługa: konsultacje ginekologiczne

  Pan doktor jest kompetentny, sympatyczny, budzący zaufanie, z nowoczesnym podejściem i dużą wiedzą, cierpliwie i wyczerpująco odpowiada na pytania. Polecam w 100%

 • P
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Wizyta była bardzo sprawna i w dobrej atmosferze. Pan doktor wzbudza duże zaufanie i odpowiada na wszystkie pytania.

 • K
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Przychodnia Lekarska MediSpaceUsługa: konsultacje ginekologiczne

  Bardzo empatyczny, profesjonalny specjalista. Duza wiedza i doświadczenie. Skrupulatnie opowiedział o diagnostyce i możliwych metodach leczenia.

  Filip Dąbrowski2018-02-09

  Dziękuję Pani Katarzyno, proszę pamiętać żeby wrócić z wynikami badań :)

 • M
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: VeritaMedUsługa: konsultacje ginekologiczne

  Jestem bardzo zadowolona z wizyt u Pana Doktora. Od początku profesjonalne podejście do pacjenta. Dokotor jest bardzo sympatyczny i cierpliwy, nie ocenia z pretensją i potrafi wysłuchać. Wyjatkowy ginekolog, położnik i lekarz.

  Filip Dąbrowski2018-02-08

  Bardzo dziękuję za ciepłe słowa - to dowód na to że warto się starać i traktować pacjenta jako partnera :)

 • M
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: VeritaMedUsługa: konsultacje ginekologiczne

  Bardzo profesjonalny i niezwykle wyedukowany doktor, poswiecajacy pacjentowi nieprawdopodobnie duzo czasu i atencji, wykazujacy sie duza woedza i rozsadkiem.

  Filip Dąbrowski2017-12-28

  Pani Manuelo, zaraz spalę się ze wstydu :) Nie wyobrażam sobie nie interesować się problemami moich pacjentek, to powinna być norma :)

 • M

  Wizyta przebiegła w przyjemnej atmosferze, bardzo ludzki i dociekliwy lekarz :) byliśmy na USG 3D i z racji ułożenia maluszka nie dało rady zrobić ładnego zdjęcia, więc doktor policzył jak za normalne USG. Przy okazji zostałam poinformowana na temat ułożenia płodu i kwalifikacji do porodu. Niczego więcej od tej wizyty nie oczekiwałam, zdecydowanie polecam.

  Filip Dąbrowski2017-12-22

  Bo liczą się efekty :) Mam nadzieję że maluszek obróci się jeszcze przed porodem!

Pytania pacjentów (109)

Martwisz się swoim zdrowiem?

Zadawaj pytania 23 tysiącom lekarzy i specjalistów, odpowiedź na swoje pytanie otrzymasz średnio w przeciągu 48 h, zupełnie za darmo.

Zadaj pytanie naszym specjalistom
 • Otóż razem z moja dziewczyna próbowaliśmy bez gumki . włożyłem jej czubek do pochwy około 3-4 cm . sprawa wyglądała tak ze włożyłem te 3 -4 cm i zaraz wyjmowalem przerwa około 5s i sytuacja się powtarza około 6 razy . nie było wytrysku . dziewczyna miała dni płodne około 2-3 dni przed owulacja . z penisa raczej nic nie wyciekło bo był suchy ale weźmy ewentualność ze wyplynął jakiś śluz ( nie sperma ) . czy mozliwa jest że może zajść W ciążę ? Proszę o naj najszybsza i tresciwa odpowiedz

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Tak. To możliwe że zaszła w ciążę. Proszę pomyśleć o antykoncepcji awaryjnej. Macie na to 5 dni, ale im szybciej tym lepiej.

 • Miesiąc temu poroniłam w 20 tygodniu ciąży z powodu zakażenia wewnątrz macicy.
  Miałam zakładany pessar w 16 tygodniu.
  Za niedługo czeka mnie kolejny wymaz z pochwy.
  Czy mam szansę urodzić zdrowe dziecko po takiej tragedii ?
  Jak przygotwać się do kolejnej ciąży ?
  Pozdrawiam

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Jak najbardziej ma Pani szanse na zdrową ciążę, jednak biorąc pod uwagę wywiad zaproponowałbym Pani założenie profilaktycznego szwu szyjkowego ok. 14-15 tygodnia następnej ciąży. Proszę zaczekać z zachodzeniem w ciążę ok. 3-4 miesiące.

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Zajmuję się konsultacjami ginekologicznymi, cytologią i oznaczaniem wirusa HPV.
  Prowadzenie ciąży od poczęcia do porodu.
  Wykonuję badania USG 1 trymestru ("genetyczne") zgodnie ze standardem FMF - Fetal Medicine Foundation.

  Absolwent I Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Stypendysta w University of Kupio w Finlandii, absolwent Studium Doktoranckiego I Wydziału Lekarskiego WUM. Uczesnitk staży zagranicznych w zakresie chirurgii w Uniwersytecie w Rotterdamie i w zakresie patologii ciąży w New York Presbiterian Hospital, Cornell-Weil University w Nowym Yorku.

  Obecnie wykładowca akademicki w I Katedrze i Klinice Położnictwa i Ginekologii WUM. Autor licznych publikacji z zakresu prowadzenia ciąży u pacjentek z cukrzycą ciężarnych, chorobami tarczycy, nerek i wątroby. Aktualnie zaangażowany w badanie nowych metod leczenia powikłań ciąży przy użyciu komórek macierzystych pod kierownictwem profesora Mirosława Wielgosia w Uniwersyteckim Centrum Zdrowia Kobiety i Noworodka.

  Prowadzi specjalizację z położnictwa i ginekologii pod opieką dr hab. Zoulikhy Jabiry-Zieniewicz. Gwarantuje poradę opartą na doświadczeniu klinicznym i najnowszej światowej wiedzy.

  Oferuje pomoc kobietom w każdym okresie życia. Doradza najlepszy sposób antykoncepcji (tabletki, wkładki, ringi). Zajmuje się przygotowaniem do ciąży i monitorowaniem jej bezpiecznego przebiegu. W szpitalu przyjmuje porody i wykonuje cięcia cesarskie. Doradza najlepszy sposób profilaktyki onkologicznej w zakresie nowotworów kobiecych - wykonuje pełen pakiet badań diagnostycznych szyjki macicy i endometrium. Leczy i diagnozuje problemy związane ze starzeniem się ścian pochwy, bolesnym współżyciem i nietrzymaniem moczu. Wykonuje badanie USG ginekologiczne i w trakcie ciąży.

  Posiada Certyfikat FMF (Fetal Medicine Foundation) do oceny ryzyka wad genetycznych płodu w 1 trymestrze ciąży.

  Zapewnia poczucie bezpieczeństwa i fachowości.

  Członek Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego, Polskiego Towarzystwa Biologii Rozrodu, Polskiego Towarzystwa Transplantologicznego.


  Zajmuje się:
  - doborem środków antykoncepcyjnych (m.in. wkładek wewnątrzmacicznych)
  - przygotowaniem do ciąży i macierzyństwa
  - prowadzeniem ciąż fizjologicznych
  - cukrzycą ciężarnych
  - profilaktyką onkologiczną
  - leczeniem zaburzeń miesiączkowania
  - leczeniem bólu przy współżyciu, wypadaniem pochwy


  Usługi:
  - konsultacja
  - cytologia
  - biopsja endometrium
  - biopsja szyjki macicy
  - USG ginekologiczne
  - USG ciąży
  - USG I trymestru ciąży - ocena ryzyka wad genetycznych płodu
  - USG II trymestru ciąży - "połówkowe"
  - test PAPP-A

  Znajomość języków:
  - niemiecki
  - hiszpański (solo un poco)

  Przyjmuje osoby pełnoletnie.

Specjalizacje

 • Położnictwo i ginekologia
 • Ginekologia onkologiczna

Ukończone szkoły

 • Warszawski Uniwersytet Medyczny

Publikacje

 • • “Pregnancy and delivery in women with esophageal varices due to hepatic vein thrombosis”, corresponding author: Jabiry-Zieniewicz Z, Dabrowski FA, Suchońska B, Kowalczyk R, Nowacka E, Kociszewska-Najman B, Pietrzak B, Malkowski P, Wielgos M., Journal of Maternal Fetal and Neonatal Medicine, 2015 Jan;28(2):177-81.
 • • “The role of vitamin D in impaired fertility treatment”,corresponding author: Grzechocinska B, Dabrowski FA, Cyganek A, Wielgos M., Neuro Endocrinological Letters, 2013 Dec;34(8):756-62
 • • “Pregnancy complications after liver transplantation”, corresponding author: Jabiry-Zieniewicz Z, Dabrowski FA, Pietrzak B, Wielgos M., International Journal Gynaecology and Obstetrics, 2015 Jan;128(1):27-9.
 • • “The role of vitamin D in reproductive health – a Trojan Horse or the Golden Fleece?”, Dabrowski FA, Grzechocinska B, Wielgos M., Nutrients, 2015 May 29;7(6):4139-53
 • • “Non trophoblastic source of human chorionic gonadotropin - problem in diagnostic accuracy”, Dabrowski FA, Grzechocinska B, Cyganek A, Wielgos M, Neuro Endocrinological Letters, 2015 Sep 12;36(4):316-319
 • • “Do We Pay Enough Attention to Culture Conditions in Context of Perinatal Outcome after In Vitro Fertilization? Up-to-Date Literature Review”, Marianowski P, Dąbrowski FA, Zyguła A, Wielgoś W, Szymusik I, BioMed Research Int., vol. 2016;2016:3285179. doi: 3285179. Epub 2016 Jan 28.
 • • “Pregnancy in the liver transplant recipient”, corresponding author, Jabiry-Zieniewicz Z, Dabrowski FA, Pietrzak B, Wyzgal J, Bomba-Opoń D, Zieniewicz K, Wielgos M. Liver Transpl. 2016 May 20. doi: 10.1002/lt.24483.
 • • “Problems of junior doctors in Poland – scientific insight”, Letter to editor, Dabrowski FA, Oleksiak A, Sladowska A. BMJ 2016;353:i3472 doi: http://dx.doi.org/10.1136/bmj.i3472
 • • “First and third trimester serum concentrations of adropin and copeptin in gestational diabetes mellitus and normal pregnancy”, Dabrowski FA, Cudnoch-Jedrzejewska A, Bomba-Opon D, Jarmuzek P, Gondek A, Wielgos M. Gin Pol 9/2016 vol. 87
 • • “Mesenchymal stem cells from human amniotic membrane and umbilical cord can diminish immunological response in an in vitro allograft model”, Dabrowski FA, Burdzinska A, Kulesza A, Chlebus M, Kaleta B, Borysowski J, Zolocinska A, Paczek L, Wielgos M, Gynecologic and Obstetrical Investigation (accepted for publication 17.08.2016)
 • • "Premature fetal tissues are possible source of valuable mesenchymal stem cells”, Dąbrowski FA, Burdzinska A, Kulesza A, Kaleta B, Pączek L, Wielgoś M. Ginekol Pol. 2017;88(4):191-197
 • • “Fetal Hypotrophy Is an Important Marker in Diagnosis of Preeclampsia in Pregnant Patients After Solid Organ Transplantation”, Cyganek A., Pietrzak B., Dąbrowski FA, Jabiry-Zieniewicz Z., Chlebus M., Wielgos M., Grzechocińska B. Annals of Transplantation, Accepted for publication. Estimated publication date
 • „Opinia młodych lekarzy w Polsce o szkoleniu specjalizacyjnym” Dabrowski F, Krajewski R. Wiadomości Lekarskie 2016, tom LXIX, nr 3 (cz. I) 363:364
 • Opinions of medical students and academic teachers on online learning as exemplified by results of a survey conducted at the Medical University of Warsaw. Gotlib J, Bialoszewski D, Mosiolek A, Dabrowski FA, MDW, Volume 2012; 44(1): 25–32
 • “Comparative analysis of opinions of Warsaw Medical University students on electronic examinations and final tests by their participation in this form of knowledge assessment – preliminary report”, Pol J Public Health 2015;125(3): 153-158
 • “Opinions of medical students and academic teachers on online learning”, Zdr Publ 2012;122(1):13-19
więcej

Nagrody i wyróżnienia

 • 2015/2016 - Nagroda Naukowa Rektora WUM III stopnia za publikację "Pregnancy in the liver transplant recipient."
 • 2015/2016 - Nagroda Dydaktyczna Rektora WUM III stopnia za wprowadzenie e-nauczania w zakresie ginekologii i położnictwa
 • maj 2016 - European Board of Obstetrics and Gynecology, I nagroda za prezentację dotyczącą wczesnego wykrywania cukrzycy ciężarnych.

Znajomość języków

 • angielski
 • hiszpański

Staże

 • University of Kupio w Finlandii
 • Uniwersyt w Rotterdamie
 • New York Presbiterian Hospital, Cornell-Weil University w Nowym Yorku
 • Open Medical Institute, Salzburg, Austria; Cornell-Weill Seminar on Obstetrics and Gynecology
więcej

Certyfikaty