mgr

Ewa Schwabe-Paluszkiewcz

Fizjoterapeuta

11 opinii +dodaj

Jestem absolwentką Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, Fizjoterapeutą w Ośrodku Wczesnej Interwencji i Wspomagania Rozwoju w Gdańsku, pracownikiem dydaktycznym na Wyższej Szkole Zarządzania… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.
 • Sposoby płatności
  Gotówka
  Pod tym adresem przyjmuję
  dzieci w każdym wieku

  Usługi

  Rehabilitacja dzieci i niemowląt metodą ndt bobath 100 zł
  Rehabilitacja domowa dzieci i niemowląt od 120 zł
  Badanie niemowląt i dzieci 100 zł
  Rehabilitacja dzieci urodzonych przedwcześnie 100 zł
  Fizjoterapia dzieci i niemowląt 100 zł
  Bezpłatna konsultacja rozwoju niemowlęcia dla nowych klientów z okazji dni otwartych gabinetu
  Konsultacje fizjoterapeutyczne dzieci i niemowląt 100 zł
  Rehabilitacja neurologiczna dzieci i niemowląt 100 zł
  Masaż shantala 100 zł
  Terapia ndt-bobath 100 zł
  Rehabilitacja niemowląt 100 zł

  więcej

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
11 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • Lokalizacja: W innym miejscu

  Wspaniała osoba z bardzo ciepłym podejściem do małych pacjentów. Profesjonalistka pod każdym względem. Polecamy gorąco. Pani Ewa prowadzi naszego synka w OWI od samego początku, bardzo dużo dotychczas osiągnęliśmy. ????

 • O

  Pani Ewa rehabilituje moich synów (bliźniaki wcześniaki - hipotroficy) od kwietnia 2017 r.
  Chłopcy mają dziś 9 i pół miesiąca urodzeniowego (8,5 korygowanego).
  Dzięki ciężkiej pracy Pani Ewy chłopcy już stoją, raczkują i siedzą. Ma doskonałe podejście do dzieci i jest bardzo fachowa. Chłopcy traktują ćwiczenia z nią jak zabawę. Chłopcy przy niej są swobodni, nie ma płaczu czy strachu.
  Ma świetnie zabawki (proste i pomysłowe), dzięki którym dzieci podążają w ćwiczeniach w wymaganym kierunku. No i te szałowe skarpetki, za którymi chłopcy szaleją.
  Ma także doskonałe podejście do rodziców, którzy znaleźli się ze swoimi dzieci w tej trudnej sytuacji, kiedy trzeba rehabilitować swoje dzieci. Nie ocenia, nie krytykuje, nie powoduje dodatkowych stresów i zawsze można od niej usłyszeć słowa wsparcia. Jej optymizm jest zaraźliwy.
  Polecam Panią Ewę, gdyż rehabilitacja prowadzona przez nią daje oczekiwane efekty.

 • K
  Lokalizacja: W innym miejscuUsługa: systematyczna rehabilitacja dziecka z MPDz

  Pani Ewa pracuje z moją córką, Kasią, systematycznie od kilku lat. Bardzo doceniam fachowość rehabilitantki, ciągłą dbałość o rozwój kompetencji i kwalifikacji poprzez certyfikowane specjalistyczne szkolenia - ta wiedza procentuje w efektach terapeutycznych. Pani Ewa ma świetny kontakt z Kasią i z nami - rodzicami. Potrafi Kasię zmotywować do intensywnej pracy, także samodzielnej - poza zajęciami z rehabilitantką. Pani Ewa wykorzystuje różnorodne techniki i metody pracy, także np. samodzielnie wykonane akcesoria rehabilitacyjne, poszukuje nowych rozwiązań i form pomocy, służy radą. W pracy z Kasią jest systematyczna, cierpliwa, stanowcza, skupiona na pacjentce, ale jednocześnie - serdeczna i pełna poczucia humoru, co buduje motywację dziecka do ćwiczeń.

 • A
  Lokalizacja: W innym miejscu

  Witam..z całego serduszka polecam Panią Ewe ..serdeczna pelna ciepła wspaniałe podejście do dzieci..profesjonalistka w pełnym znaczeniu tego słowa..
  Moj Julian zawsze usmiechniety..????????????

 • A
  Lokalizacja: W innym miejscu

  Przez rok Pani Ewa zajmowała się moim synem. Bardzo pomysłowa ciepła i profesjonalna :) z dużą cierpliwością do kaprysów dwulatka:)

 • Lokalizacja: W innym miejscuUsługa: asymetria, wcześniactwo

  Serdecznie polecam zajęcia rehabilitacyjne z Panią Ewą. Jest to specjalistka o wspaniałym podejściu do małych pacjentów a męczącym, intensywnym ćwiczeniom towarzyszy świetna zabawa. Z Panią Ewą droga do celu jest prostsza. Pozdrawiam, mama Gracji :)

 • W
  Lokalizacja: Medella Twoja Przestrzeń Zdrowia

  Pani magister rehabilituje mojego 21-letniego syna od trzech lat. Syn jest niewidomym cierpiącym na mózgowe porażenie dziecięce. Do spotkania z Panią Ewą miał wielu rehabilitantów. Nie był z nikogo zadowolony, nie widać było postępów w rehabilitacji. Po spotkaniu z Panią Ewą synowi wróciła chęć do życia, zaczął się starać i ćwiczyć. Nastąpiła widoczna poprawa.
  Dzięki profesjonalizmowi, zaangażowaniu i konsultacjom z lekarzami Pani Ewa wskazała drogę, którą mój syn musi iść, aby zminimalizować skutki porażenia mózgowego.
  Polecam z całego serca...
  Mama Bogusia

 • I

  Pani Ewa to profesjonalistka w kazdym calu. Wyprowadziła naszą córkę z asymetrii, przy czym kazde zajęcia z Panią Ewą były dla córeczki swietną zabawą. To bardzo empatyczna osoba i fachowiec a dzieci ją uwielbiają. Z czystym sumieniem polecam!

 • Lokalizacja: W innym miejscuUsługa: dziecko z MPD

  Od lipca 2016 córka jest rehabilitowana w OWI przez panią Ewę. Mimo mało optymistycznych rokowań dzięki intensywnej rehabilitacji córka zaczęła raczkować i stawiać pierwsze kroki. Bardzo polecam panią Ewę za profesjonalizm i miłą atmosferę na zajęciach.

 • M
  Lokalizacja: W innym miejscuUsługa: rehabilitacja w okresie niemowlęcym

  Polecam Panią Ewę. Bardzo profesjonalnie i z pełnym zaangażowaniem zajęła się naszym synkiem. Ma świetne podejście do maluchów,rehabilitacja przebiegała w ciepłej i przyjaznej atmosferze.

Pytania pacjentów (2)

Martwisz się swoim zdrowiem?

Zadawaj pytania 23 tysiącom lekarzy i specjalistów, odpowiedź na swoje pytanie otrzymasz średnio w przeciągu 48 h, zupełnie za darmo.

Zadaj pytanie naszym specjalistom

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Jestem absolwentką Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego,
  Fizjoterapeutą w Ośrodku Wczesnej Interwencji i Wspomagania Rozwoju w Gdańsku, pracownikiem dydaktycznym na Wyższej Szkole Zarządzania w Gdańsku.

  Jestem certyfikowanym Terapeutą metody NDT-Bobath, PNF, I stopnia Integracji Sensorycznej, Masażu Shantala, Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne.
  Ukończyłam liczne kursy doskonalące, takie jak m.in. NDT-Bobath Baby, Budowanie kontroli postawy u niemowląt z nieprawidłowym rozkładem napięcia mięśniowego, Program Łagodnej Stymulacji rozwoju noworodków i niemowląt, Analizę chodu w pediatrii wraz z zarządzaniem sprzętem ortotycznym, Wprowadzenie do pediatrycznej rehabilitacji przedsionkowej, Wspomagające i alternatywne sposoby porozumiewania się, Taping rehabilitacyjny, Terapię tkanek miękkich i inne.

  W terapii kieruję się przede wszystkim empatią oraz intuicją dla jak najlepszych efektów. Kocham wszystkie dzieci i dbam o to, aby terapia dostosowana była do indywidualnych potrzeb małego pacjenta, jednocześnie ograniczając stres i niosąc pozytywne doświadczenia.

  Zapraszam
  mgr Ewa Schwabe-Paluszkiewicz
  Terapeuta NDT-Bobath

Specjalizacje

 • Pediatria
 • Rehabilitacja medyczna
 • Neurologia dziecięca

Ukończone szkoły

 • Gdański Uniwersytet Medyczny

Znajomość języków

 • angielski

Staże

 • Ośrodek Wczesnej Interwencji i Wspomagania Rozwoju w Gdańsku
 • Specjalistyczny Szpital Dziecięcy w Toruniu
 • Oddziały UCK GUMed
 • Ośrodek Hipoterapii i Rehabilitacji Zabajka
więcej

Certyfikaty

Zdjęcia