mgr

Ewa Bienert

verifiedCreated with Sketch.

Psycholog, Psychoterapeuta, Biegły sądowy

50 opinii +dodaj

Umów wizytę oceń lekarza Zapytaj lekarza
48 umówionych wizyt w ciągu 30 dni

Jestem psychoterapeutką, psychologiem ze specjalnością psychologia zdrowia i kliniczna, psychologiem-diagnostą, pedagogiem, psychologiem transportu, mediatorem sądowym, biegłym sądowym… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
50 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • P
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Instytut Analiz Psychologicznych i PsychoterapiiUsługa: Zwykła wizyta

  Bardzo, ale to bardzo pomocna i dobra osoba. Bałem się spotkania jak nie wiem a wyszedłem o połowę lżejszy, zero oceny, zero krytyki, pełna akceptacja problemu i kreatywne podejście do tematu. Trochę długo czekałem na wizytę ale warto!!!

 • J
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Instytut Analiz Psychologicznych i Psychoterapii

  Wizyta bardzo przyjemna, pani psycholog konkretna, wyrozumiała, pomocna, pełen profesjonalizm, bardzo ładne miejsce, dyskretnie.

 • K
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Instytut Analiz Psychologicznych i Psychoterapii

  Zgadzam się z pozostałymi opiniami, sugerowałam się tym co przeczytałam o pani Ewie i się nie zawiodłam. O pani doktor dużo można napisać, to po prostu bardzo życzliwa i mądra kobieta. Ja zgłosiłam się z myślą, że potrzebuję lat terapii, po pierwszych trzech miesiącach czuje ogromną różnicę w samopoczuciu, pomoc skutkuje. Będę kontynuować spotkania.

 • K
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Instytut Analiz Psychologicznych i Psychoterapii

  Bardzo profesjonalna osoba, uzyskałam pomoc jakiej potrzebowałam w szybkim tempie, miejsce bardzo ładne i zaciszne, Polecam

  Ewa Bienert2018-01-03

  Dziękuję za wpis, serdecznie pozdrawiam.

 • T
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Instytut Analiz Psychologicznych i PsychoterapiiUsługa: psychoterapia indywidualna

  Polecam Panią Ewę, to uczciwa osoba i bardzo dobry człowiek, ja doświadczyłem jej zaangażowania i pomocy, co bardzo pomogło mi.

  Ewa Bienert2018-01-03

  Praca jest moją pasją, zaangażowanie w Pańskie sprawy pozwoliło mi rozwiązać ten "węzeł gordyjski" przy Pana współpracy. Pozdrawiam ciepło.

 • B
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Instytut Analiz Psychologicznych i PsychoterapiiUsługa: wizyta

  Bardzo, bardzo ale to bardzo dziękuję pani doktor! Pani Ewa niesamowicie mi pomogła, nie mogę pogodzić się z tym, że tylu psychologów musiałam przejść żeby w końcu trafić tutaj. Polecam wszystkim, zamiast błądzić zapiszcie się do tej niesamowitej kobiety!

 • M
  Lokalizacja: Niepubliczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna

  Pani Ewa jest konkretna i rzeczowa osoba, bardzo miła. Pelne profesjonalne podejście. Niewielu tak wspaniałych lekarzy spotyka sie w dzisiejszych czasach.
  Jeszcze raz bardzo dziękuję za pomoc.
  Monika S.

  Ewa Bienert2017-11-17

  Dziękuję. Pani Moniko, spodziewam się, że jeszcze trochę przed nami, służę radą i pomocą.

 • A
  Lokalizacja: Instytut Analiz Psychologicznych i PsychoterapiiUsługa: psychoterapia indywidualna

  W instytucie spotkałam się z bardzo przyjazną atmosferą oraz z dyskrecją. Jestem pod wrażeniem profesjonalnie przygotowanych gabinetów, dostosowanych do potrzeb pacjenta. Lokalizacja instytutu to zaciszne miejsce z łatwym dojazdem i możliwością zaparkowania. Jestem w trakcie psychoterapii, która pomaga mi przezwyciężać moje lęki, zrozumieć prawdę o sobie samej. Od Pani Ewy doświadczyłam i nieustannie doświadczam ogromnej empatii, zrozumienia, profesjonalnej wiedzy i pomocy, za co Pani Ewo bardzo dziękuję. Pozdrawiam serdecznie.

  Ewa Bienert2017-11-14

  Dziękuję. Cała placówka została przygotowana z myślą o Państwa komforcie. Szczerze się uśmiecham na słowa zadowolenia, dodają mi one zapału do dalszego "budowania" naszego miejsca spotkań.

 • M
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Niepubliczna Poradnia Psychologiczno-PedagogicznaUsługa: konsultacja

  Pani doktor dusza-czlowiek, zrozumiała mnie i wysłuchała, widzę jakieś światełko w tunelu, poczułam, że jest jeszcze jakaś szansa i że warto zawalczyć o siebie. Dziękuję pani doktor i życzę pani dobra w życiu.

  Ewa Bienert2017-11-07

  Dziękuję Pani Miroslavo, również życzę wszystkiego dobrego i ciepło pozdrawiam.

 • A
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Niepubliczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna

  Dzięki naszym spotkaniom żyje mi się znacznie lżej, już po pierwszym spotkaniu czułam ulgę, emocje uspokoiły się, zobaczyłam różne sprawy z nieco innego kąta i to był dobry wstęp do rozumienia i odkrywania własnych "smoków". nie sądziłam, że w środku tak bardzo roztrząsam sprawy, które na zewnątrz nie dają o sobie znać. Pani Ewo, dziękuję!

  Ewa Bienert2017-11-14

  Czasem tak proste kroki okazują się najtrudniejsze. Miło mi, że mogłam Pani asystować w stawianiu Pani "pierwszych odważnych". Pozdrawiam ciepło!

Pytania pacjentów (49)

Martwisz się swoim zdrowiem?

Zadawaj pytania 23 tysiącom lekarzy i specjalistów, odpowiedź na swoje pytanie otrzymasz średnio w przeciągu 48 h, zupełnie za darmo.

Zadaj pytanie naszym specjalistom

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Jestem psychoterapeutką, psychologiem ze specjalnością psychologia zdrowia i kliniczna, psychologiem-diagnostą, pedagogiem, psychologiem transportu, mediatorem sądowym, biegłym sądowym z zakresu psychologii, psychoterapii i psychologii transportu w dwóch okręgach sądowych, ekspertem medialnym, praktykiem czyli po prostu człowiekiem o bogatych zainteresowaniach naukowych i zawodowych. Od lat prowadzę gabinety psychologiczne w kilku miastach Polski, na co dzień pracuję w Łodzi i Sieradzu, konsultuję także we Wrocławiu i w Warszawie, w razie potrzeby w klinikach i ośrodkach na terenie kraju, pracuję również w międzynarodowym zespole zajmującym się opieką psychologiczna pracowników korporacyjnych. Od 2016 r. w Łodzi tworzę Zespół Specjalistów z zakresu psychologii, psychiatrii, psychoterapii, pedagogiki, mediacji, terapii uzależnień, terapii rodzin i par, psychologii transportu, psychologii i psychiatrii sądowej zrzeszonych w Instytucie Analiz Psychologicznych i Psychoterapii z myślą o zagwarantowaniu wsparcia najwyższej jakości. Z zamiłowania jestem po prostu psychologiem działającym na różnych polach zawodowych, o ugruntowanej i szerokiej wiedzy zdobytej i wciąż poszerzanej na licznych szkoleniach, studiach podyplomowych, sympozjach, konferencjach, seminariach, webinariach, wystąpieniach wykładowych i in.

  W codziennej pracy wykonuję pełną diagnostykę psychologiczną oraz psychoterapię (leczenie wszystkich chorób psychicznych, zaburzeń, trudności, przeszkód), pracuję także z osobami w sytuacjach trudnych, osobliwych, nietypowych. Pomagam w sytuacjach, z jakimi nie chcą pracować inni specjaliści z zakresu psychologii i psychoterapii (czasami osoby zgłaszające się usłyszały, że "nie da się im pomóc" - Uważam, że zawsze jest rozwiązanie). W swojej pracy uważnie słucham i zawsze szukam najlepszych rozwiązań. Jestem zaangażowana w swoją pracę, poświęcam na nią dużo energii i specjalistycznej wiedzy. Do każdej osoby i sytuacji podchodzę twórczo, nie stosuję schematycznego podejścia, rozumiem, że każda historia jest niepowtarzalna a każdy człowiek jest fenomenem. W podejściu do zgłaszających się osób jestem autentyczna - traktuję innych tak jakbym sama chciała być traktowana.

  Na co dzień mieszkam w Łodzi. Uprawnienia psychologiczne zdobyłam w drodze studiów magisterskich z Psychologii Zdrowia i Klinicznej na Uniwersytecie Łódzkim, studiów podyplomowych z zakresu Psychologii Transportu na Uniwersytecie Warszawskim, psychoterapeutyczne w ramach Całościowego Kursu Psychoterapii Psychodynamiczno-Psychoanalitycznej (certyfikacja Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego), uprawnienia pedagogiczne zdobyłam za pośrednictwem udziału w kursie organizowanym przez Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kadr.
  Jestem doświadczoną psychoterapeutką. W swojej pracy zajmuję się psychoterapią indywidualną, konsultacjami i poradnictwem dla dzieci, młodzieży i dorosłych, prowadzę badania z zakresu medycyny pracy (psychotesty), badania diagnostyczne osobowości i funkcji poznawczych (badania inteligencji - IQ, badania pamięci i in.). Poza pracą w Poradni Zdrowia Psychicznego (także w Sieradzu) jestem konsultantem ZUS - opiniuję w sprawach rentowych. Na potrzeby pacjentów przygotowuję opinie psychologiczne dla różnych instytucji (dla sądów, firm ubezpieczeniowych itd.). Na podstawie rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości z dnia 24. stycznia 2005r. zostałam ustanowiona biegłym sądowym w zakresie psychologii przy Sądzie Okręgowym w Łodzi. Na podstawie Prezesa Sądu Okręgowego w Sieradzu zostałam ustanowiona mediatorem sądowym w sprawach karnych.

  Posiadam status eksperta medialnego, udzielam porad i analiz eksperckich m.in. dla nowych mediów, np.: ekspert projektu "Szczęśliwa mama - szczęśliwe dziecko" http://kobietawielepiej.pl/macierzynstwo/projekt-szczesliwa-mama-szczesliwe-dziecko

  WIĘCEJ: www.skuteczny-psycholog.pl oraz www.instytutnatylnej.pl

  W codziennej pracy wykonuję zadania psychologa-diagnosty, psychologa klinicznego, rodzinnego, dziecięcego, psychologa transportu i medycyny pracy, mediatora, biegłego sądowego w wielu zakresach w różnych okręgach sądowych w Polsce, konsultanta orzecznictwa rentowego ZUS, a przede wszystkim i ze szczególną pasją zawód psychoterapeuty. Mnogość funkcji zawodowych daje mi szerokie doświadczenie pozwalające rozumieć różne zjawiska i trudności szeroko, wielopłaszczyznowo. W pracy z drugim człowiekiem stawiam przede wszystkim na empatię, dyskrecję i profesjonalizm. Nieustannie rozwijam się biorąc udział w szkoleniach, czytając literaturę i opracowania naukowe dotyczące nowin z zakresu psychologii i nauk pokrewnych o człowieku, a także spotykając się w grupach Balinta, poddając pracę superwizji, dbając o rozwój duchowy. Zawód jest dla mnie świadomym wyborem i wierzę w to, że tak jak każdy dzień pracy do tej pory będzie pełen pasji i zaangażowania przez kolejne lata. Rozumienie, że każdy człowiek, z którym się spotykam ma swoją niepowtarzalną historię oraz indywidualne potrzeby, pomaga mi wsłuchać się w niego bardzo uważnie, podejść nieszablonowo, dać wsparcie "szyte na miarę".


  A K T U A L N O Ś C I:

  Z przyjemnością informuję, że w 2015 roku zainicjowałam projekt „Skuteczny psycholog”, czyli działalność mającą na celu dostarczenie wysokiej jakości profesjonalnych usług psychologicznych odbiorcom w całym województwie łódzkim. W związku z tym w Łodzi, stolicy województwa oraz w innych miejscowościach województwa łódzkiego czekają na Państwa profesjonalne i dobrze wyposażone gabinety diagnostyczno-terapeutyczne, powstają kolejne. Otworzenie placówek daje mieszkańcom mniejszych miejscowości możliwość otrzymania kompleksowej opieki psychologicznej, psychoterapeutycznej, pedagogicznej w jednym miejscu, blisko miejsca zamieszkania. Oferuję terapię indywidualną, par, rodzin, dorosłych, młodzieży i dzieci, opiniowanie w sprawach odszkodowawczych, sądowych, innych, konsultacje, badania i diagnostykę psychologiczną, psychotesty dla kierowców, badania z medycyny pracy, profesjonalne mediacje, usługi Niepublicznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, badania rodzin zastępczych i kandydatów na rodziny zastępcze, leczenie uzależnień, opiekę pracowników i in.

  Informuję, że w związku z bardzo dużą liczbą zgłaszających się osób powołałam Zespół Specjalistów, w których "ręce" (pod ich opiekę) ze spokojem mogę skierować osoby wymagające wsparcia, konsultacji, porady, terapii. W sprawach nagłych i pilnych możliwe jest odbycie wizyty w niedzielę. W razie pilnej potrzeby kontaktu ze specjalistą lub braku możliwości oczekiwania na wizytę zapraszam do siedziby Instytutu Analiz Psychologicznych i Psychoterapii w godzinach 8:30-20:00 oraz do kontaktu telefonicznego: 66O 4O15O1 .

  ZAPRASZAM W KAŻDEJ SPRAWIE, TAKŻE TRUDNEJ I NIETYPOWEJ. ZAPROPONUJĘ ODPOWIEDNIĄ INTERWENCJĘ

Specjalizacje

 • Psychoterapia
 • Seksuologia
 • Medycyna rodzinna
 • Medycyna sądowa
 • Zdrowie Publiczne
 • Medycyna pracy
 • Medycyna transportu
więcej

Edukacja

 • Uniwersytet Łódzki
 • Uniwersytet Warszawski
 • Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli i Kadr
 • Wrocławska Fundacja Ochrony Zdrowia Psychicznego i Rozwoju Psychoterapii
 • Dolnośląskie Centrum Psychoterapii
więcej

Publikacje

Nagrody i wyróżnienia

 • Liczne rekomendacje i wyróżnienia
 • Certyfikat 100% pozytywnych opinii pacjentów
 • Liczne dyplomy za działalność charytatywną

Znajomość języków

 • niemiecki
 • angielski

Staże

 • Wojewódzki Szpital Psychiatryczny w Warcie
 • Specjalistyczny Psychiatryczny ZOZ, Poradnia Zdrowia Psychicznego "Sieradzka"
 • Centrum Terapii Krótkoterminowej

Certyfikaty

Choroby

 • depresja
 • nerwica
 • zaburzenia seksualne
 • zaburzenia emocjonalne
 • zaburzenia odżywiania
 • uzależnienia
 • zaburzenia koncentracji
 • zaburzenia mowy
 • lęki - fobie
 • zaburzenia osbowości
 • zaburzenia adaptacyjne
 • zaburzenia konwersyjne
 • zaburzenia psychosomatyczne i somatoformiczne
więcej