Instytut Analiz Psychologicznych i Psychoterapii

(73 opinie)

Instytut Analiz Psychologicznych i Psychoterapii został założony z myślą o dostarczaniu profesjonalnej i kompleksowej opieki psychologicznej i psychoterapeutycznej oraz z zakresu medycyny sądowej. Po... więcej

Nie rezygnuj ze zdrowia

Wybierz konsultacje online, aby rozpocząć lub kontynuować leczenie bez wychodzenia z domu. Jeśli potrzebujesz, możesz również umówić wizytę w gabinecie.

Jak to działa?

Informacje o placówce

Gabinety

Instytut Analiz Psychologicznych i Psychoterapii

Tylna 4C / 28

90-364 , Łódź , łódzkie

Pokaż dane kontaktowe
Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)

Instytut Analiz Psychologicznych i Psychoterapii

Brzeźna 3

90-303 , Łódź , łódzkie

Pokaż dane kontaktowe
Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)

Instytut Analiz Psychologicznych i Psychoterapii

Konsultacja online

Pokaż dane kontaktowe
Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)

O nas

Instytut Analiz Psychologicznych i Psychoterapii został założony z myślą o dostarczaniu profesjonalnej i kompleksowej opieki psychologicznej i psychoterapeutycznej oraz z zakresu medycyny sądowej. Podstawowym zadaniem Instytutu jest specjalistyczna pomoc psychologiczna i psychoterapeutyczna oraz rozwój programów klinicznych wykorzystujących odkrycia psychodynamiczne i psychoanalityczne m. in. w terapii nerwic, depresji, zaburzeń osobowości, psychoz oraz terapii dzieci i młodzieży, jak również psychologicznej pomocy rodzinie, pomocy kobietom w okresie okołoporodowym oraz ludziom w wieku podeszłym. W ramach swojej działalności Instytut prowadzi psychoterapię, udziela pomocy psychologicznej, prowadzi badania, sporządza niezależne opinie, a także prowadzi szkolenia i warsztaty. Pracujący w Instytucie psychologowie, psychoterapeuci i lekarze specjalizują się w różnych obszarach, co pozwala na profesjonalną pomoc dopasowaną indywidualnie do zgłaszających się osób. Zespół prowadzi także mediacje, przeprowadza wywiady środowiskowe w sprawach nieletnich oraz prowadzi poradnictwo specjalistyczne dla małoletnich, nieletnich i ich rodzin. Pracujący w Instytucie psychologowie i psychoterapeuci specjalizują się w różnych obszarach, co pozwala na profesjonalną pomoc dopasowaną indywidualnie do zgłaszających się osób.
Jednym z kluczowych zadań Instytutu jest sporządzanie niezależnych, obiektywnych opinii w sprawach cywilnych, karnych, rodzinnych i opiekuńczych oraz w sprawach nieletnich, na podstawie przeprowadzonych badań psychologicznych, pedagogicznych lub lekarskich. Opinia jest wydawana po przeprowadzeniu specjalistycznego badania, zgodnie z zakresem posiadanych i wymaganych do udzielenia wyczerpującej odpowiedzi na postawioną tezę, kompetencji specjalistów. Badani przed przystąpieniem do badań są szczegółowo informowani o przebiegu i procedurze procesu diagnostycznego. Czas przeprowadzenia badań zależny jest m.in. od złożoności sprawy i ilości osób biorących udział w badaniu, dynamiki przeprowadzanych wywiadów oraz potrzeb i możliwości badanych.
Specjaliści zatrudnieni w Instytucie mają świadomość istotności i ważności spraw, z którymi przychodzą osoby badane, jak również świadomość kryzysu psychologicznego czy też trudnej sytuacji emocjonalnej, w jakiej znajdują się niejednokrotnie osoby objęte badaniem, stąd każda sprawa jest traktowana indywidualnie. Badający dokładają starań, aby małoletnie dzieci pozostawały na spotkaniu, tylko tyle czasu, ile jest konieczne dla uzyskania wystarczającego materiału badawczego do odpowiedzi na tezę sądu. Na początku spotkania osoby badane otrzymują podstawowe informacje na temat przebiegu spotkania, zasad obowiązujących podczas badania. Następnie, po uzyskaniu zgody na badanie przeprowadzana jest rozmowa. Również w początkowej fazie badania, ma miejsce rozmowa z małoletnimi i przedstawienie im w sposób dostosowany do wieku i możliwości rozwojowych, zasad i celu spotkania. Badanie dziecka jest przeprowadzane bez obecności rodzica/ opiekuna. W każdym momencie badania dziecko może zwrócić się do rodzica / opiekuna. Wskazane jest, aby dzieci zostały poinformowane o spotkaniu w Instytucie, w taki sposób, aby nie były zaskoczone wizytą wiążącą się z badaniem. Przekazanie krótkiej informacji o celu spotkania, bez nadmiarowych reakcji emocjonalnych, a także bez przekazywania szczegółów trwającego konfliktu między dorosłymi, pozwoli zminimalizować przeżywany niepokój przed nową dla dziecka sytuacją. Poza częścią badania małoletnich, badający przeprowadzają wywiady z każdą dorosłą osobą objętą badaniem. Poza wywiadem, osoby badane wykonują również testy diagnostycznie. Wszystkie stosowane podczas spotkania metody, zarówno wywiady, obserwacje interakcji między osobami badanymi, wykonywane testy, wchodzą, obok analizy akt sprawy, w skład zastosowanych metod badawczych, poddawanych wnikliwej analizie, interpretacji oraz integracji, celem sporządzenia opinii. Zespół Instytutu dąży do systematycznego podnoszenia własnych kwalifikacji klinicznych, naukowych i etycznych.
Naszym priorytetem jest indywidualne podejście do każdego pacjenta z jednoczesnym pełnym poszanowaniem jego praw. Wszystkie nasze usługi świadczymy w warunkach bardzo komfortowych dla pacjentów: bez kolejek, bez pośpiechu, w terminach zawsze indywidualnie dopasowanych do potrzeb, oczekiwań i możliwości naszych pacjentów. Szanujemy czas naszych pacjentów, dlatego pacjenci umawiani są na wizyty na konkretną godzinę. Pozwala to zapewnić pacjentom dyskrecję, anonimowość, a przede wszystkim krótki czas potrzebny na odbycie wizyty w naszej placówce, bez konieczności pobierania numerków i czekania w długich kolejkach.
Nasi specjaliści są wysoko oceniani i polecani m.in. przez pacjentów serwisu znanylekarz.pl Nasi pacjenci polecają nasze usługi swoim bliskim i znajomym, a ich zaufanie stanowi dla nas najwyższą wartość.

Nasz sprzęt

 • System Test2Drive
 • MMPI-2
 • WAIS-R
 • WISC-R
 • SCID-II
 • Wszystkie testy psychologiczne dostępne w Polsce
więcej

Zabiegi

 • Psychoterapia indywidualna
 • Psychoterapia par
 • Badania psychologiczne testowe i kliniczne
 • Opinie psychologiczne
 • Konsultacje psychologiczne i psychiatryczne
 • Poradnictwo psychologiczne
 • Mediacje
 • Wsparcie biznesu
 • Negocjacje
 • Analizy krytyczne opinii wydanych przez inne placówki/gabinety
więcej

Badania

 • Inteligencji
 • Osobowości
 • Więzi w rodzinie
 • Postaw rodzicielskich
 • Ocena zdolności do pracy ze strony zdrowia psychicznego
 • Ocena stanu psychicznego
 • Ocena uzależnienia
 • Diagnoza psychoterapeutyczna
 • Diagnoza gotowości szkolnej dziecka
 • Diagnoza trudności szkolnych
więcej

Choroby

 • Nerwica
 • Depresja
 • Psychoza

Typ placówki

 • Centum diagnostyczne

Inne placówki

Opinie o lekarzach z tej placówki

Ogólna ocena

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
  W
  Użytkownik zweryfikowany
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lekarz: mgr Ewa Bienert-Ciborska Zwykła wizyta

  Bardzo pomocne spotkania, pani Ewa jest osobą, która potrafi pomóc, a przede wszystkim czuć, że jest zainteresowana tym co się mówi. Osobiście bardzo polecam i dziękuję pani Ewo!


  J
  Użytkownik zweryfikowany
  Lekarz: mgr Małgorzata Dymecka - Załęcka Inny

  Pani Małgorzata jest wspaniałym specjalistą i bardzo przyjazną i ciepłą osobą. Uczęszczałam na terapię do niej przez nieco ponad rok, najpierw jako pomoc w trudnym dla mnie okresie a następnie jako wsparcie dla farmakoterapii. Każde spotkanie było owocne, zawsze miałam o czym myśleć po naszych rozmowach. Dzięki Pani Małgorzacie odkryłam siebie na nowo i poradziłam sobie z depresją. Na wszystkie spotkania była świetnie przygotowana i stwarzała w gabinecie atmosferę zaufania i otwartości, mogłam też poruszyć z nią problemy z najróżniejszej tematyki, Pani Małgorzata zawsze była otwarta na wszystkie moje problemy. Polecam polecam polecam, to wspaniała terapeutka i przemiła osoba.


  D
  Użytkownik zweryfikowany
  Lekarz: mgr Małgorzata Dymecka - Załęcka Inny

  Wizyty dały mi ukojenie i spokój psychiczny. Wspaniałe zrozumienie i zaangażowanie ze strony Pani Małgorzaty, cieszę się że trafiłem właśnie do niej. Mogłem wyrazić co siedziało mi na duchu, zrozumieć przyczynę i przywrócić swój prawdziwy zdrowy w pełni szczęśliwy stan. Dziękuję!


  Użytkownik zweryfikowany
  Lekarz: mgr Małgorzata Dymecka - Załęcka Inny

  Profesjonalne podejście i niezwykłe zaangażowanie. Założone cele terapeutyczne osiągnięte! Pani Małgorzata to niesamowity psychoterapeuta, który potrafi słuchać i z wielką wrażliwością i empatią podchodzi do przyniesionego jej problemu. Osoba o dużej kreatywności. Niesamowicie dostraja się do panującego podczas wizyty nastroju. Godna zaufania i każdego polecenia.

  mgr Małgorzata Dymecka - Załęcka

  Dziękuję bardzo Pani J.


  A
  Użytkownik zweryfikowany
  Lekarz: mgr Ewa Bienert-Ciborska psychoterapia indywidualna

  Jeżeli ktoś się zastanawia czy skorzystać z wizyty u Pani Ewy, to nie ma nad czym. Trzeba walczyć o siebie i o swoje zdrowie. Pani Ewa to bardzo spokojna, życzliwa i bardzo kompetentna osoba. Dziękuję Pani bardzo za fachową pomoc i wiarę we mnie. Dzięki terapii tak bardzo dużo zrozumiałam i tyle się nauczyłam, że aż teraz się dziwię jak mogłam do tej pory żyć bez tej wiedzy. Pozdrawiam serdecznie.


  A
  Użytkownik zweryfikowany
  Lekarz: mgr Małgorzata Dymecka - Załęcka Inny

  Pani Małgosia to świetna psychoterapeutka , pełen profesjonalizm, ogrom empatii i wszechstronnej wiedzy. Terapia przeprowadzona na wysokim poziomie i w swobodnej atmosferze. Cele ustalone podczas terapii osiągnięte w dość krótkim czasie, a do tego duża dawka pozytywnej energii. Gorąco polecam!

  mgr Małgorzata Dymecka - Załęcka

  Dziękuję bardzo za te ciepłe słowa.
  Pozdrawiam Panią serdecznie i wszystkiego dobrego życzę ;)
  M.D-Z


  J
  Użytkownik zweryfikowany
  Lekarz: mgr Anna Wojtera konsultacja psychologiczna

  Pani Ania Wojtera to najlepszy psycholog w swojej specjalizacji. Kiedy trafiłam do pani Ani, to już od pierwszych chwil dała się poznać jako osoba niezwykle miła, ciepła i empatyczna, z którą łatwo można nawiązać kontakt i poczuć się bardzo swobodnie. Jej profesjonalne podejście do problemu oraz sytuacji w jakiej się znalazłam, okazało się bardzo pomocne.
  Szerokie zaplecze merytoryczne oraz duża wiedzą pozwoliły na profesjonalną pomoc.
  Pani Ania jest dla pacjenta na 100%, często poświęcając swój prywatny czas na poradę i pomoc. Jestem ogromnie wdzięczna za poświęcony czas, wielkie serce i profesjonalną pomoc. Z całym sercem gorąco Polecam!

  mgr Anna Wojtera

  Dziękuję bardzo za tak miły wpis! Łączę pozdrowienia i życzę wszystkiego dobrego.


  J
  Użytkownik zweryfikowany
  Lekarz: mgr Anna Wojtera Inny

  Szczerze polecam. Opanowanie, rzeczowe podejście do sytuacji. Bardzo miła atmosfera, przyjazna pacjentom. Widać, że Pani Anna jest bardzo doświadczona i zaangażowana w swoją pracę. Znakomity kontakt i nieoceniona pomoc. Jeszcze raz polecam.

  mgr Anna Wojtera

  Bardzo dziękuję za docenienie. Życzę powodzenia. Pozdrawiam!


  M
  Użytkownik zweryfikowany
  Lekarz: mgr Anna Wojtera badania psychologiczne dzieci

  Pani Ania prowadzi terapię córki już rok i mogę śmiało powiedzieć, że od pierwszej wizyty zdobyła nasze zaufanie i sympatię (córka sama wybrała Ciocię Anię na terapeutkę, chcąc do Niej wrócić już po pierwszej wizycie), z każdą wizytą widać efekty tej współpracy w postaci lepszej kontroli emocji, koncentracji, wyciszenia. Wiem, że córka jest w doskonałych rękach i Pani Ania dokłada wszelkich starań, by ją zrozumieć i jej pomóc. Z całą świadomością mogę polecić mgr Wojterę, która stawia dobro pacjenta na pierwszym miejscu, szuka najlepszych rozwiązań problemów, poświęca swój czas by lepiej poznać i zrozumieć małego pacjenta, a przy tym ma niesamowite podejście do dzieci. Jako mama jestem pewna, że wybrałam dla córki najlepszą terapeutkę i śmiało mogę polecić Panią Anię jako wspaniałego psychologa i przesympatyczną osobę.

  mgr Anna Wojtera

  Dziękuję bardzo za tak miły wpis. Proszę nie zapominać o swoich zasługach. Serdecznie pozdrawiam


  K
  Użytkownik zweryfikowany
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lekarz: mgr Ewa Bienert-Ciborska Zwykła wizyta

  Bardzo duża wiedza, pomoc w punkt. Jestem bardzo zadowolony i bardzo duża ulga! Polecam tą specjallistkę. Miejsce bardzo przyjazne, fachowa pomoc.

  mgr Ewa Bienert-Ciborska

  Ulga i spokój - to co wypracował Pan przy mojej pomocy niech towarzyszy Panu nieustająco!


  Wystąpił błąd, spróbuj jeszcze raz

Powiązane wyszukiwania