Instytut Analiz Psychologicznych i Psychoterapii

Instytut Analiz Psychologicznych i Psychoterapii

Medycyna sądowa , Psychologia , Psychoterapia

77 opinii Łódź, Tylna 4C / 28 i 1 więcej · Zobacz wszystkie adresy
Instytut Analiz Psychologicznych i Psychoterapii

Instytut Analiz Psychologicznych i Psychoterapii

O nas

Instytut Analiz Psychologicznych i Psychoterapii został założony z myślą o dostarczaniu profesjonalnej i kompleksowej opieki psychologicznej i psychoterapeutycznej oraz z zakresu medycyny sądowej. Podstawowym zadaniem Instytutu jest specjalistyczna pomoc psychologiczna i psychoterapeutyczna oraz rozwój programów klinicznych wykorzystujących odkrycia psychodynamiczne i psychoanalityczne m. in. w terapii nerwic, depresji, zaburzeń osobowości, psychoz oraz terapii dzieci i młodzieży, jak również psychologicznej pomocy rodzinie, pomocy kobietom w okresie okołoporodowym oraz ludziom w wieku podeszłym. W ramach swojej działalności Instytut prowadzi psychoterapię, udziela pomocy psychologicznej, prowadzi badania, sporządza niezależne opinie, a także prowadzi szkolenia i warsztaty. Pracujący w Instytucie psychologowie, psychoterapeuci i lekarze specjalizują się w różnych obszarach, co pozwala na profesjonalną pomoc dopasowaną indywidualnie do zgłaszających się osób. Zespół prowadzi także mediacje, przeprowadza wywiady środowiskowe w sprawach nieletnich oraz prowadzi poradnictwo specjalistyczne dla małoletnich, nieletnich i ich rodzin. Pracujący w Instytucie psychologowie i psychoterapeuci specjalizują się w różnych obszarach, co pozwala na profesjonalną pomoc dopasowaną indywidualnie do zgłaszających się osób.
Jednym z kluczowych zadań Instytutu jest sporządzanie niezależnych, obiektywnych opinii w sprawach cywilnych, karnych, rodzinnych i opiekuńczych oraz w sprawach nieletnich, na podstawie przeprowadzonych badań psychologicznych, pedagogicznych lub lekarskich. Opinia jest wydawana po przeprowadzeniu specjalistycznego badania, zgodnie z zakresem posiadanych i wymaganych do udzielenia wyczerpującej odpowiedzi na postawioną tezę, kompetencji specjalistów. Badani przed przystąpieniem do badań są szczegółowo informowani o przebiegu i procedurze procesu diagnostycznego. Czas przeprowadzenia badań zależny jest m.in. od złożoności sprawy i ilości osób biorących udział w badaniu, dynamiki przeprowadzanych wywiadów oraz potrzeb i możliwości badanych.
Specjaliści zatrudnieni w Instytucie mają świadomość istotności i ważności spraw, z którymi przychodzą osoby badane, jak również świadomość kryzysu psychologicznego czy też trudnej sytuacji emocjonalnej, w jakiej znajdują się niejednokrotnie osoby objęte badaniem, stąd każda sprawa jest traktowana indywidualnie. Badający dokładają starań, aby małoletnie dzieci pozostawały na spotkaniu, tylko tyle czasu, ile jest konieczne dla uzyskania wystarczającego materiału badawczego do odpowiedzi na tezę sądu. Na początku spotkania osoby badane otrzymują podstawowe informacje na temat przebiegu spotkania, zasad obowiązujących podczas badania. Następnie, po uzyskaniu zgody na badanie przeprowadzana jest rozmowa. Również w początkowej fazie badania, ma miejsce rozmowa z małoletnimi i przedstawienie im w sposób dostosowany do wieku i możliwości rozwojowych, zasad i celu spotkania. Badanie dziecka jest przeprowadzane bez obecności rodzica/ opiekuna. W każdym momencie badania dziecko może zwrócić się do rodzica / opiekuna. Wskazane jest, aby dzieci zostały poinformowane o spotkaniu w Instytucie, w taki sposób, aby nie były zaskoczone wizytą wiążącą się z badaniem. Przekazanie krótkiej informacji o celu spotkania, bez nadmiarowych reakcji emocjonalnych, a także bez przekazywania szczegółów trwającego konfliktu między dorosłymi, pozwoli zminimalizować przeżywany niepokój przed nową dla dziecka sytuacją. Poza częścią badania małoletnich, badający przeprowadzają wywiady z każdą dorosłą osobą objętą badaniem. Poza wywiadem, osoby badane wykonują również testy diagnostycznie. Wszystkie stosowane podczas spotkania metody, zarówno wywiady, obserwacje interakcji między osobami badanymi, wykonywane testy, wchodzą, obok analizy akt sprawy, w skład zastosowanych metod badawczych, poddawanych wnikliwej analizie, interpretacji oraz integracji, celem sporządzenia opinii. Zespół Instytutu dąży do systematycznego podnoszenia własnych kwalifikacji klinicznych, naukowych i etycznych.
Naszym priorytetem jest indywidualne podejście do każdego pacjenta z jednoczesnym pełnym poszanowaniem jego praw. Wszystkie nasze usługi świadczymy w warunkach bardzo komfortowych dla pacjentów: bez kolejek, bez pośpiechu, w terminach zawsze indywidualnie dopasowanych do potrzeb, oczekiwań i możliwości naszych pacjentów. Szanujemy czas naszych pacjentów, dlatego pacjenci umawiani są na wizyty na konkretną godzinę. Pozwala to zapewnić pacjentom dyskrecję, anonimowość, a przede wszystkim krótki czas potrzebny na odbycie wizyty w naszej placówce, bez konieczności pobierania numerków i czekania w długich kolejkach.
Nasi specjaliści są wysoko oceniani i polecani m.in. przez pacjentów serwisu znanylekarz.pl Nasi pacjenci polecają nasze usługi swoim bliskim i znajomym, a ich zaufanie stanowi dla nas najwyższą wartość.
Dowiedz się więcej

Usługi

Specjaliści

Opinie o specjalistach (77)

Ogólna ocena

  P
  Profil zweryfikowany
  mgr Anna Wojtera badanie psychologiczne

  W swoim życiu miałem okazję poznać kilkunastu psychologów. Byli to ludzie z dużym doświadczeniem oraz nieposzlakowaną opinią, eksperci w swojej dziedzinie. Jednak dopiero Pani doktor Wojtera zdołała trafnie mnie zdiagnozować. Po tym zastosowała terapię, która ewidentnie przynosi pozytywne efekty. Pani doktor nie boi się nieszablonowych prób pro-wadzenia terapii przy czym jest pełna empatii w stosunku do pacjenta. Jest to pierwszy psycholog, przed którym otworzyłem się w pełni. Atmosfera jest wręcz rodzinna jednak przy zachowaniu pełnego profesjonalizmu. Z tego co, zrozumiałem po jednej z sesji, Pani doktor na bieżąco zapoznaje się z najnowszymi badaniami i terapiami, również niekonwencjonalnymi. Jeżeli chcecie poznać prawdziwego psychologa z powołania, z całego serca polecam panią doktor.

  N
  Profil zweryfikowany
  mgr Małgorzata Dymecka - Załęcka Inny

  Pani Małgosia jest specjalistą na wysokim poziomie. Posiada wszystko co powinien reprezentować sobą dobry psychoterapeuta, czyli: wiedza, empatia i ciepło, które bije od Pani Małgosi, gdy tylko przekroczy się próg gabinetu. Już po pierwszej wizycie czułam się zaopiekowania w swoim problemie. Pani Małgosia zawsze jest przygotowana na zajęcia i otwarta na nowe problemy z którymi się do niej udaję. Z czystym sumieniem mogę polecić Panią Małgosie.
  P.S. Pani psycholog to mój pierwszy wybór (jakże trafiony!) z walką o lepszy komfort życia.

  mgr Małgorzata Dymecka - Załęcka

  Ślicznie dziękuję: )

  H
  Profil zweryfikowany
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  mgr Ewa Bienert-Ciborska Konsultacja psychologiczna

  Wizyta przebiegła w miłej atmosferze, z dużym zaangażowaniem i pełnym profesjonalizmem Pani Ewy. Pacjent może czuć się zaopiekowany i bezpieczny.

  mgr Ewa Bienert-Ciborska

  Dziękuję. Staram się zrobić dla Państwa tak dużo jak mogę podczas każdego spotkania. Jestem po to, by pomóc Państwu wydobyć to, co jest w Państwa wnętrzu, a czasem gubi drogę wyjścia.


  E
  Profil zweryfikowany
  mgr Małgorzata Dymecka - Załęcka Inny

  Pani doktor Małgosia Załęcka prowadziła terapię mojej nastoletniej córki przez 18 mcy.Był to już czwarty terapeuta w ciągu 7 lat i nikt nie potrafił tak pomóc dziecku.Mam porównanie z zagranicą i mogę śmiało powiedzieć, że moim zdaniem nie ma lepszego terapeuty w Polsce.Trafiłyśmy do niej przypadkiem, za pomocą tego wlaśnie portalu.Miałyśmy trafić do kogoś innego, ale terminow już nie było, a spodobały mi się kwalifikacje Pani Doktor.Wyciągnęła moją córkę z prawdziwego bagna- poziom wiedzy, podejścia, zaangażowania, ciepła i empatii, przerósł nasze oczekiwania.Śmiem twierdzić, że Pani doktor uratowała jej życie bo nie wiadomo co by było , gdyby do niej nie trafila.Jesteśmy dozgonnie wdzięczne za pomoc i poleciłybyśmy ją każdemu.Dzięki terapii u pani Doktor córka wyszła na prostą.Z pewnością będzie wracała jeśli będzie czula taką potrzebę. Bardzo dziękujemy! Poziom opieki- najwyższej klasy.

  mgr Małgorzata Dymecka - Załęcka

  Dziękuję bardzo i trzymam kciuki, za dalsze postępy i sukcesy Córki :)


  W
  Profil zweryfikowany
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  mgr Ewa Bienert-Ciborska Zwykła wizyta

  Bardzo pomocne spotkania, pani Ewa jest osobą, która potrafi pomóc, a przede wszystkim czuć, że jest zainteresowana tym co się mówi. Osobiście bardzo polecam i dziękuję pani Ewo!


  J
  Profil zweryfikowany
  mgr Małgorzata Dymecka - Załęcka Inny

  Pani Małgorzata jest wspaniałym specjalistą i bardzo przyjazną i ciepłą osobą. Uczęszczałam na terapię do niej przez nieco ponad rok, najpierw jako pomoc w trudnym dla mnie okresie a następnie jako wsparcie dla farmakoterapii. Każde spotkanie było owocne, zawsze miałam o czym myśleć po naszych rozmowach. Dzięki Pani Małgorzacie odkryłam siebie na nowo i poradziłam sobie z depresją. Na wszystkie spotkania była świetnie przygotowana i stwarzała w gabinecie atmosferę zaufania i otwartości, mogłam też poruszyć z nią problemy z najróżniejszej tematyki, Pani Małgorzata zawsze była otwarta na wszystkie moje problemy. Polecam polecam polecam, to wspaniała terapeutka i przemiła osoba.


  D
  Profil zweryfikowany
  mgr Małgorzata Dymecka - Załęcka Inny

  Wizyty dały mi ukojenie i spokój psychiczny. Wspaniałe zrozumienie i zaangażowanie ze strony Pani Małgorzaty, cieszę się że trafiłem właśnie do niej. Mogłem wyrazić co siedziało mi na duchu, zrozumieć przyczynę i przywrócić swój prawdziwy zdrowy w pełni szczęśliwy stan. Dziękuję!


  Profil zweryfikowany
  mgr Małgorzata Dymecka - Załęcka Inny

  Profesjonalne podejście i niezwykłe zaangażowanie. Założone cele terapeutyczne osiągnięte! Pani Małgorzata to niesamowity psychoterapeuta, który potrafi słuchać i z wielką wrażliwością i empatią podchodzi do przyniesionego jej problemu. Osoba o dużej kreatywności. Niesamowicie dostraja się do panującego podczas wizyty nastroju. Godna zaufania i każdego polecenia.

  mgr Małgorzata Dymecka - Załęcka

  Dziękuję bardzo Pani J.


  A
  Profil zweryfikowany
  mgr Ewa Bienert-Ciborska psychoterapia indywidualna

  Jeżeli ktoś się zastanawia czy skorzystać z wizyty u Pani Ewy, to nie ma nad czym. Trzeba walczyć o siebie i o swoje zdrowie. Pani Ewa to bardzo spokojna, życzliwa i bardzo kompetentna osoba. Dziękuję Pani bardzo za fachową pomoc i wiarę we mnie. Dzięki terapii tak bardzo dużo zrozumiałam i tyle się nauczyłam, że aż teraz się dziwię jak mogłam do tej pory żyć bez tej wiedzy. Pozdrawiam serdecznie.


  A
  Profil zweryfikowany
  mgr Małgorzata Dymecka - Załęcka Inny

  Pani Małgosia to świetna psychoterapeutka , pełen profesjonalizm, ogrom empatii i wszechstronnej wiedzy. Terapia przeprowadzona na wysokim poziomie i w swobodnej atmosferze. Cele ustalone podczas terapii osiągnięte w dość krótkim czasie, a do tego duża dawka pozytywnej energii. Gorąco polecam!

  mgr Małgorzata Dymecka - Załęcka

  Dziękuję bardzo za te ciepłe słowa.
  Pozdrawiam Panią serdecznie i wszystkiego dobrego życzę ;)
  M.D-Z


  Wystąpił błąd, spróbuj jeszcze raz

Kontakt

Tylna 4C / 28, 90-364 Łódź Pokaż w Google Maps
Brzeźna 3, 90-303 Łódź Pokaż w Google Maps

Najczęściej zadawane pytania

Powiązane wyszukiwania