lek.

Dariusz Pinkiewicz

verifiedCreated with Sketch.

Anestezjolog

7 opinii +dodaj

Absolwent Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej we Wrocławiu, specjalista Anestezjologii i Intensywnej terapii, Ordynator Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii Szpitala Powiatowego… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

4.5

Ogólna ocena
7 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • Serdeczne podziękowania za trafną diagnozę i za ulgę w cierpieniu przesyła pacjent Jan.B z Jawora
  Pozdrawiam

 • W

  Do Pana doktora trafiłem wiele lat temu. Byłem cierpiący, zrezygnowany (w depresji), bez nadziei i wiary w to, że możliwy jest jeszcze dla mnie lepszy komfort życia. Pozbycie się wieloletniego bólu i nieznośnego cierpienia wydawało się niemożliwe. Dzięki staraniom tego wspaniałego lekarza "urodziłem się na nowo". Pan doktor jest pasjonatem problemu leczenia bólu. Jego zaangażowanie, podejście do pacjenta, znajomość tematu, to pełny i co najważniejsze, SKUTECZNY profesjonalizm. Lekarz absolutnie godny polecenia.
  Witold G.

 • Moje "spotkania" z Panem doktorem rozpoczęłam w tym roku chyba w czerwcu po pobycie w szpitalu , do którego trafiam po czterokrotnych napadach potwornego bólu głowy, które trwały 8-9h i zwalały mnie z nóg (napady w ciągu tygodnia) z diagnozą być może neuralgia i hasłem musi się pani przyzwyczaić do życia z bólem. Pan doktor podszedł do tego inaczej potraktował mnie jak człowieka - pacjenta. Pacjenta ,który nie symuluje tylko naprawdę potrzebuje pomocy i ulgi w bólu. Nie byłam złem koniecznym. Pan doktor najpierw wysłuchał ,wypytał, nie narzucał leczenia bo to On jest lekarzem i wie lepiej. Drąży temat i szuka co jest powodem tych napadów nie uczepił się choroby genetycznej (jak inni) i zwalił wszystko na nią , bo tak najprościej i po co dalej szukać. Pan doktor naprawdę chce pomóc pacjentowi. Szuka takiego rozwiązania , które jest najlepsze dla danego pacjenta. Polecam kontakt z Panem doktorem

 • Na doktora trafiliśmy przez przypadek, szukając pomocy od drzwi jednego do drugiego gabinetu lekarskiego. Moja babcia pięć lat temu uległa wypadkowi, w wyniku którego usztywniono jej staw skokowy śrubami i płytką stabilizującą. Ból, który jej towarzyszył do dnia wizyty u doktora był niedowytrzymania, spędzał jej sen z powiek i nie pozwalał skupić uwagi na niczym innym prócz chorej nogi. Wizyta u dr Pinkiewicza była miłym zaskoczeniem. Pan doktor dzięki ogromnej wiedzy, umiejętnościom, empatii i kompleksowemu podejściu do pacjenta pomógł babci w dużej części pokonać ból. Wiadomo nie ma co liczyć na cudowne ozdrowienie, ale w takiej sytuacji każda poprawa przynosi ulgę chorej osobie. Doktor Pinkiewicz jest bardzo miły, przeprowadza dokładny wywiad z pacjentem, nie spieszy się i ma dużo cierpliwości. Z pewnością poleciłbym konsultację z dr Pinkiewiczem, bo to naprawdę dobry specjalista.

 • Bardzo dobry specjalista. Trafiłam do dr po operacji endoprotezy biodra przy której został uszkodzony nerw strzałów, ból niedoopisania. Doktor zajął się Mną profesjonalnie,przeprowadził szeroki wywiad,zapoznał się z całą historią choroby. Dzięki lekom i rehabilitacji która zlecił Pan Doktor powoli wracam do zdrowia. Gorąco polecam fachowiec w swojej dziedzinie.
  Pacjentka :)

 • A

  Mam problemy z kręgosłupem od wielu lat. Jestem po operacji, która niewiele pomogła. Od prawie 4 lat cierpię z powodu silnego bólu i biorę dosyć mocne leki. Pan Doktor już od pierwszej wizyty (nie prywatnej!) poświecił mi bardzo dużo czasu i uwagi (pierwsza wizyta - ponad godzinę, druga ponad dwie i każda kolejna ok godziny). Jest bardzo zaangażowany w poprawę mojej sytuacji bólowej. Poza tym jest bardzo dokładny i szczegółowy przy badaniu. Nigdy wcześniej nie byłam aż tak dokładnie przebadana (łącznie z wywiadem i ankietami dotyczącymi bólu), a badało mnie wielu lekarzy w tym neurochirurdzy.
  Jestem bardzo zadowolona, że trafiłam na Pana Doktora. To lekarz z powołaniem! Pomimo braku znacznej poprawy bólowej, nie ogranicza się jedynie do przepisywania leków, ale z zaangażowaniem analizuje mój ból.
  To lekarz jakich niewielu. Polecam bardzo!

 • A

  nie polecam tego lekarza.nie ma on ochoty pomoc w pozbyciu sie bolu,a do tego po wizycie u tego lekarza jeszcze bardziej cierpie z bolu!z calej sily naciskal na moj kregoslup(dodam ze nie mam krazka miedzykregowego tylko jego pozostalosci w postaci wypukliny)do tego stenoze otworowa gdzie mam ucisniete nerwy!sugerowal rehabilitacje czynna,nie wiem jak to zrobic skoro nie moge nawet lezec,siedziec a co dopiero cwiczyc!apeluje do wszystkich cierpiacych-szukajcie prawdziwych lekarzy takich z powolania!

  Dariusz Pinkiewicz2016-08-19

  Szanowna Pani, 

w mojej wieloletniej praktyce spotykam się z wieloma cierpiącymi pacjentami z powodu bólu i zawsze przeprowadzam dokładne badanie fizykalne - dotykam tkanek pacjenta, bo takie badanie jest dla lekarza bardzo ważne. Oddaje stan tkanek, napięcie mięśni i więzadeł, uzupełnia inne badania jak wywiad chorobowy, czy takie badania jak rezonans magnetyczny. Zawsze wykonuje je z należytą starannością. U części pacjentów niewielkie bodźce mogą wywołać taką reakcję jaką Pani opisuje. Doradzałem rehabilitację aktywną oraz wypracowanie strategii radzenia sobie z bólem. Odradzam moim pacjentom poleganie tylko na terapii farmakologicznej, ponieważ w przypadku bólu przewlekłego może ona okazać się nieskuteczna, a także prowadzić do uzależnienia. Leki należy stosować ostrożnie, stale pod kontrolą lekarza. Ból przewlekły wymaga wielowymiarowego podejścia. Mam wrażenie że pani wizyta jest niedokończona. Co do problemu w rozwiązaniu, którego chciałbym Pani pomóc zapraszam raz jeszcze na wizytę do poradni. Aby ustalić dokładny termin proszę o kontakt mailowy: dpinkiewicz@gmail.com

  Dariusz Pinkiewicz

Pytania pacjentów (6)

Martwisz się swoim zdrowiem?

Zadawaj pytania 23 tysiącom lekarzy i specjalistów, odpowiedź na swoje pytanie otrzymasz średnio w przeciągu 48 h, zupełnie za darmo.

Zadaj pytanie naszym specjalistom

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Absolwent Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej we Wrocławiu, specjalista Anestezjologii i Intensywnej terapii, Ordynator Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii Szpitala Powiatowego w Kamiennej Górze. Członek międzynarodowych Towarzystw Badania Bólu i Neuromodulacji.

  Prowadzi Poradnię Leczenia Bólu, posiadającą certyfikat Polskiego Towarzystwa Badania Bólu. Czynny uczestnik światowych konferencji naukowych. W swoim dorobku zgromadził dziesiątki certyfikatów potwierdzających wiedzę i umiejętności medyczne z zakresu Anestezjologii i Intensywnej Terapii, leczenia bólu, terapii manualnej, akupunktury.

  Od kilkunastu lat zajmuję się terapią bólu przewlekłego. Wierzę w wielowymiarową, holistyczną terapię pacjentów z bólem przewlekłym. W swojej pracy wykorzystuję głębokie doświadczenie w lekarskiej terapii zabiegowej, wiedzy z zakresu psychologii bólu, rehabilitacji, terapii manualnej i akupunktury.

Specjalizacje

 • Anestezjologia i intensywna terapia

Edukacja

 • Studia medycyna bólu Collegium Medicum Uniwersytet Jagielloński.
 • Kursy terapii manualnej.
 • Kurs Akupunktury Lekarskiej.

Publikacje

 • Czasopismo BÓL - Kwartalnik Polskiego Towarzystwa Leczenia Bólu, artykuł oryginalny: Model prowadzenia pacjenta z zespołem polaminektomijnym ze wszczepionym stymulatorem rdzenia kręgowego w poradni leczenia bólu.

Znajomość języków

 • polski
 • angielski
 • hiszpański

Staże

 • Staż w Zakładzie Badania i Leczenia Bólu w Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego.
 • Staż w Centrum Terapii Manualnej Andrzeja Rakowskiego.
 • Staże Centrum Bólu i Akupunktury im.Profesora Garnuszewskiego w Warszawie.

Certyfikaty

Choroby

więcej