Nie rezygnuj ze zdrowia

Wybierz konsultacje online, aby rozpocząć lub kontynuować leczenie bez wychodzenia z domu. Jeśli potrzebujesz, możesz również umówić wizytę w gabinecie.

Pokaż specjalistów Jak to działa?

Adresy (2)

Indywidualna Specjalistyczna Praktyka Lekarska
Działyńskich 15, Leszno

W tym gabinecie nie można umawiać wizyt przez internet

Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)


Czy brakuje Ci jakichś informacji w profilu tego specjalisty?

Pokaż innych neurologów w pobliżu
W tym gabinecie nie można umawiać wizyt przez internet

Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)


Brak informacji o usługach i ich cenach

Czy brakuje Ci jakichś informacji w profilu tego specjalisty?

Pokaż innych neurologów w pobliżu

Usługi i ceny

Ceny dotyczą wizyt prywatnych.

Popularne usługi


Działyńskich 15, Leszno

Indywidualna Specjalistyczna Praktyka Lekarska

Pozostałe usługi


Działyńskich 15, Leszno

Indywidualna Specjalistyczna Praktyka Lekarska

Moje doświadczenie

O mnie

Jestem neurologiem z dużym doświadczeniem / leczenie padaczki, ch. Parkinsona , zespoły bólowe kręgosłupa, bóle głowy, itd ./. Pracuję od 30 lat w za...

Zobacz pełen opis


Zakres porad

  • Neurologia
  • Rehabilitacja medyczna

Opinie pojawią się wkrótce

Napisz pierwszą opinię

Jesteś już po wizycie u lek. Dariusz Jan Tertoń? Daj znać, co myślisz. Inni pacjenci będą wdzięczni za pomoc w wyborze najlepszego specjalisty.

Dodaj swoją opinię

Odpowiedzi na pytania

3 odpowiedzi udzielonych przez lekarza na pytania pacjentów na ZnanyLekarz.pl

Pytanie dotyczące padaczka

Mam pytanie gdyż od 4 lat chodzę spać około 1 w nocy. Przez ostatni rok często chodziłem na imprezy podczas których piłem alkohol i nie spałem całą noc. 2 razy w życiu paliłem marihuanę. Czy to możliwe żeby teraz wykryto u mnie padaczkę, gdy podobno "miałem atak" podczas nocy gdy poszedłem spać o 24 i nie piłem alkoholu tego dnia. Wydaje mi się to dziwne gdyż tydzień wcześniej byłem na imprezie- nie spałem i piłem alkohol i nie dostałem ataku???

Sz.panie
Można chodzić spać nawet o 1.00 w nocy i to nie jest ważne bo niektórzy śpią 5 godz. a niektórzy 10. każdy ma swój indywidualny zegar odpoczynku mózgu. Jeden napad padaczkowy czyli utrata przytomności z drgawkami lub bez nie jest jeszcze padaczka ale następny i kolejne napady już tak. W pana konkretnej sytuacji alkohol a okazyjnie narkotyk mogą sprowokować komórki nerwowe czyli neurony do wyładowania czyli napadu . W ten sposób tworzy się ognisko padaczkowe czyli grupa neuronów która prowokuje napady padaczkowe. Oczywiście podobny mechanizm występuje u tzw. zupełnie zdrowej osoby ktora nie prowadzi nocnego życia+ alkohol + okazyjnie narkotyki. Podobnie u osób z uzależnieniem alkoholowym tzw. chorobą alkoholową. oni też nie mają napadu padaczkowego podczas spożywania alkoholu ale zwykle w czasie odstawienia w 2-3 dobie po spożyciu tzw rum fits. Tego nie leczy się lekami p-padaczkowymi tylko odstawianiem alkoholu i rezygnowaniem z niego. Niby blędne koło ale alkohol + bezsenność sprzyjają uszkodzeniu mózgu czyli tworzeniu ogniska padaczkowego. Prowadź raczej regularny tryb życia np 7-8 godzi snu na dobę chodząc spać nawet o 1.00. Musisz być wyspany. Alkohol jest dla każdego ale do 2 jednotek /d czyli 1 piwo, lub 1 kieliszek wina lub 1 setka i to tyle. Sa osoby predysponowane do tego że na imprezach dyskotekowych-światło mrugające nawet bez alkoholu i narkotyku mogą mieć napad padaczkowy. Tak reaguje ich mózg. My tego nie wiemy. Decyzja należy do pana.
Neurolog

lek. Dariusz Jan Tertoń

Mogę prosić o jakieś proste wytłumaczenie wyniku badania Rezonansem Magnetycznym głowy bez kontrastu? Czy wszystko w porządku? Czy opis zawiera coś niepokojącego? Czy jest w stanie wykryć tętniaka?
Badanie wykonano w sekwencjach FSE i SE w obrazach T1,T2 zależnych oraz w sekwencji Flair i opcji
DWI, angio 3D TOF tętnicze i żylne , w trzech płaszczyznach.
Obszar podwyższonego sygnału przy trójkącie komory bocznej P, mniejsze podobne obszary przy rogach
czołowych komór bocznych - zmiany niewielkie, niecharakerystyczne, nie odpowiadają demielinizacyjnym,
najprawdopodobniej degeneracyjne naczyniopochodne.
Struktury mózgowia prawidłowe, bez innych zmian ogniskowych .
Układ komorowy w normie szerokości, symetryczny.
Struktury tylnego dołu czaszki w normie.
Bez zmian w naczyniach koła Wilisa.
Bez cech zakrzepicy zatok opony twardej.
Pogranicze czaszkowo- kręgosłupowe w normie.
Sygnał piramid kości skroniowych obustronie prawidłowy, symetryczny. Bez istotnych zmian w zatokach
przynosowych, drobna zmiana śluzówkowa 17mm w L zat. szczekowej.
Zbiorniki podstawy i przestrzeń przymówgowa w normie.
Wnioski: Bez patologii w mózgowiu.

Badanie NMR opis- jest prawidłowe poza zmianami naczyniopochodnymi które występują u wielu zdrowych osób .Są to zmiany często opisywane, czasami u pacjentów z nadciśnieniem tętniczym, lub u osób starszych ale również u młodych bez czynników ryzyka naczyniowego . Z opisu -wykonano całe badanie naczyń mózgu czyli tętnic i żył wynika że nie ma wady naczyniowej typu tętniaka, naczyniaka mózgu lub zakrzepicy żylnej- koło Wilisa bez zmian. Nie ma zmian nowotworowych / góza mózgu , wodogłowia , zmian kostnych /. Tylko się cieszyć i uspokoić.

lek. Dariusz Jan Tertoń

Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.

Najczęściej zadawane pytania