dr n. med.

Daniela Kurczabińska-Luboń

Alergolog, Specjalista medycyny naturalnej, Diagnostyk

Medycyna zdrowia pozwala szukać przyczyn choroby, a nie tylko łagodzić objawy i dolegliwości.
Nasz organizm wysyła nam wiele sygnałów ostrzegawczych, a my często lekceważymy…
więcej

Adresy i cenniki usług

 • Preveneo Ośrodek Medycyny Zdrowia

  Różana 15/1
  40-045 Katowice, śląskie

  Pokaż dane kontaktowe

  Sposoby płatności
  Gotówka, Karta płatnicza, Przelew na konto

  Usługi

  Konsultacja lekarska od 100 zł
  Porada lekarska on line od 100 zł
  Profilaktyczne bilanse biologiczne
  Diagnostyka nietolerancji pokarmowych od 550 zł
  Zwykła wizyta
  Terapie żywieniowa i mikroodżywianie

Doświadczenie i kwalifikacje

about-me-iconCreated with Sketch. O mnie

 • Medycyna zdrowia pozwala szukać przyczyn choroby, a nie tylko łagodzić objawy i dolegliwości.
  Nasz organizm wysyła nam wiele sygnałów ostrzegawczych, a my często lekceważymy je lub hamujemy, stosując mnóstwo leków.

  Specjalizuję się w medycynie zapobiegawczej i przeciwstarzeniowej oraz mikroodżywianiu -wiedzę z tego zakresu zdobywałam podczas wielu szkoleń i konferencji zagranicznych. Ukończyłam studia podyplomowe na Uniwersytecie Burgońskim ( wydział medycyny i farmacji) w Dijon z zakresu mikroodżywiania i biologii funkcjonalnej.


  Prowadzę ośrodek, w którym zajmuję się medycyną zdrowia holistycznie podchodząc do moich pacjentów. W leczeniu wykorzystuję przede wszystkim terapie żywieniowe, mikroodżywianie i terapeutyczne probiotyki oraz naturalne środki roślinne. Proponuję terapie w oparciu o najnowsze osiągnięcia biologii stosowanej, dietetyki i mikroodżywiania oraz medycyny przeciwstarzeniowej współpracując ze specjalistami z zakresu dietetyki, oteopatii i rehabilitcji funkcjonalnej.

Specjalizacje

 • Anestezjologia i intensywna terapia

Ukończone szkoły

 • Śląski Uniwersytet Medyczny Katowicach
 • Burgoński Uniwersytet Medyczny w Dijon - studia podyplomowe

Publikacje

 • "Zaawansowana diagnostyka biochemiczna jako podstawa zindywidualizowanej profilaktyki chorób nowotworowych"
 • IV Międzynarodowe Sympozjum Rehabilitacji Onkologicznej i Limfologii, Ustroń
 • "Zaburzenia mikrobioty jelitowej i terapie żywieniowe u dzieci z ADHD"
 • Kongres Psychiatrii Medforum 2015 / Optymalizacja Leczenia w Psychiatrii
 • "Wpływ dysbiozy i stanu zapalnego jelit na nasilenie objawów autyzmu u dzieci z ASD"
 • XXVIII Konferencja Sekcji Psychiatrii Dzieci i Młodzieży. Zdrowie psychiczne a etapy rozwoju.
więcej

Znajomość języków

 • francuski
 • angielski

Staże

 • Górnośląskie Centrum Zdrowia Matki i Dziecka Katowice ( 2002 - 2012)
 • Sląski Uniwersytet Medyczny Katowice ( 2003 - 2014)
 • Chorzowskie Centrum Pediatrii i Onkologii (1996 -2002)

Certyfikaty

Choroby

 • alergie i nietolerancje pokarmowe
 • diagnostyka alergii i nietolerancji pokarmowych
 • zaburzenia odporności / nawracające infekcje
 • choroby zaplane jelit / zaparcia / biegunki / jelito drażliwe
 • kandydoza przewodu pokarmowego
 • zaburzenia koncentracji / ADHD / z. Aspergera
 • zespół przewlekłego zmęczenia / depresja
 • przygotowanie do zdrowej ciąży
 • profilaktyka zdrowia
więcej

Zdjęcia

Ocena pacjentów

Dodaj własną opinię
5

Ogólna ocena
20 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • Lokalizacja: Preveneo Ośrodek Medycyny ZdrowiaUsługa: ból brzucha

  Pani Daniela w godzinę postawiła celną diagnozę i w kilka miesięcy postawiła mnie na nogi, dzięki czemu mogę normalnie żyć! Holenderscy lekarze od 4 lat szukają przyczyn mojego boli brzucha i biegunek, jeszcze nie znaleźli przyczyny... nie dość że w końcu schudłam 20 kg to czuje się jak nowo nagrodzona. Mąż również posłuchał się Pani wytycznych (wcześniej minimum raz w tygodniu miał migrene i faszerowal się tabletkami) po wprowadzeniu Pani zaleceń już po 2 tygodniach zauważył efekty, dziś już nie Pamięta co to jest bol głowy. Dziękujemy Pani za wszystko! Jest Pani cudownym lekarzem ale również człowiekiem! Życzymy dużo zdrowia i samych sukcesów!

 • G
  Lokalizacja: Preveneo Ośrodek Medycyny ZdrowiaUsługa: azs

  Na początku słowa kieruje do Pani dr: ogromnie dziękuje za pomoc mojej córcę Monisi, 8 lat. Już od pół roku nie wiemy co to AZS :-)) wiemy natomiast , że dalej trzeba trzymać się zaleceń , ale już teraz jesteśmy bardzo szczęśliwi. Leczenie z panią dr zaczęłam 1,5 roku temu, po wizytach u specjalistów dermatologii i alergologii (przez 7 lat przeszłam naprawdę wielu), które kończyły się docelowo jednakowo: zalecaniem syropów przeciwalergicznych, maści sterydowych, ewentualnie protopicu i stwierdzeniem, że choroba jest nieuleczalna, można jedynie łagodzić jej objawy. Ale jak można dziecko od urodzenia sterydami szpikować! Z drugiej strony bez leków wiemy co się dzieje, rozdrapywanie, płacz, nieprzespane noce... Nikt nie umiał nam pomóc. Natrafiłam na panią dr z polecenia. Już spodobało mi się, że córce wykonano jakieś badania, do tej pory(wg specjalistów) nie było potrzeby. Wyszły niezbyt zadowalająco i rozpoczęliśmy leczenie. Pierwsze pół roku było trudne, jednak już zaobserwowaliśmy powoli poprawę (coraz rzadziej konieczne były maście). Nie spodziewałam się cudów od początku, ponieważ leczenie oparte jest jedynie na suplementach, i preparatach ziołowych i co myślę bardzo ważne: diecie. Jednak po pół rocznym leczeniu zaczęła sytuacja diametralnie się zmieniać, i poprawa następowała z dnia na dzień. Teraz od kilku miesięcy córka nie ma żadnych zaczerwień , skórę ma ładną. Po prostu rewelacja, a dokonaliśmy tego bez żadnych leków!!!! Nie prawdą jest, że pani dr opiera leczenia na swoich suplementach, (są też zalecane , ale z innymi) ja kupowałam preparaty we Francji, w Niemczech, lub na różnych stronach internetowych w Polsce. Zachęcam wszystkich, którzy mają problemy alergiczne, ale tez tarczycowe (ja właśnie zaczynam u pani dr leczenie siebię, choruje na Hashimoto i mam nadzieje , że uda mi się z tego wyciągnąć). Nie załamujcie się, jak początkowo jest słaby efekt, tak jak u nas wytrwałość zwyciężyła, pamiętajcie , że to nie leczenie silnymi środkami, więc czasem na efekt trzeba troszkę dłużej poczekać, ale warto brnąc dalej i trzymać się zaleceń i diety.Jeszcze raz dziękuje Pani dr, to ogromne szczęście dla nas, żeśmy na Panią natrafili.Izabela mama Moniki.

 • P
  Lokalizacja: Preveneo Ośrodek Medycyny Zdrowia

  Witam, piszę bo zależy mi na obiektywnej ocenie lekarza i na tym aby w przyszłości pacjenci nie popełnili tego samego błędu i nie męczyli się tak długo co w moim przypadku. Niestety Pani doktor opiera swoje leczenie w głównej mierze na sprzedawanych probiotykach - co oczywiście nie jest złe z natury rzeczy i wielu osobom pomaga. Problem polega na tym, że nie wolno zapominać o podstawowym badaniu od którego w ogóle powinno się zaczynać czy brać jakikolwiek probiotyk. A tym badaniem jest badanie przerostu flory bakteryjnej w jelicie cienkim. Efekt jest taki, że w wielu przypadkach stwierdzonego przerostu flory probiotyki w ogóle nie pomagają, a wręcz po kilku dniach powodują nasilenie objawów. Jestem zdumiony, że osoba która zajmuje się tą tematyką na co dzień nie zwróciła na to uwagi. Dodatkowo zawiedziony jestem bilansami a raczej ich interpretacją. Sporo pieniędzy to kosztuje a jak się okazało u innego lekarza, to potrafił on prawidłowo zinterpretować kilka markerów świadczących o nietolerancjach pokarmowych jako skutek tych problemów. W moim przypadku sprawdziło się podejście samodzielnego dochodzenia do wszystkiego, a to lekarz jest od tego aby miał na tyle szeroką wiedzę na różne tematy i sugerował pewne czynności do wykonania, a nie tylko polecał sprzedawane przez siebie produkty.

 • Lokalizacja: Preveneo Ośrodek Medycyny ZdrowiaUsługa: autyzm dziecięcy

  Polecam Panią doktor z wielkim szacunkiem. Przesympatyczne podejście, ogromna wiedza, wnikliwy wywiad na temat dziecka, idealnie dobrane suplementy. Już po 2 miesiącach leczenia synka wyniki jeśli chodzi o jelita polepszyły się praktycznie o 100%. jestem z Koszalina więc wizyta u Pani doktor była dla mnie najlepszym wyborem pod kątem specjalisty. Polecam każdemu, kto chce walczyć o swoje zdrowie. Dziękuję Pani doktor za "prowadzenie" mojego synka.

 • K

  Witam, serdecznie polecam wizytę u Pani Doktor Danieli Kurczabińskiej!!!
  Jestem mamą dwójki dzieci (córka 8 lat, syn 2,5 roku). Jestem też alergikiem i astmatykiem. Bardzo ciężko przechodzę przez każdą infekcję.
  Od kilku lat mój układ pokarmowy nie funkcjonował jak należy. Potworne bóle jelit, biegunki na zmianę z zaparciami, wzdęcia, refluks. Eliminowałam z diety co raz więcej produktów, co raz mniej mogłam jeść. Ale wciąż nie było ze mną dobrze. Ciągle łapałam infekcje od córki, które kończyły się zapaleniem tchawicy i antybiotykoterapią. A to wcale nie pomagało mojemu układowi pokarmowemu. Do tego ciągłe ataki alergii (katar, kaszel).
  Po drugiej ciąży mój organizm już całkiem się posypał, każdy posiłek kończył się bolesną biegunką, do tego wieczne zmęczenie, cera w potwornym stanie, wypadające włosy, bezsenność, depresja, nerwica. Schudłam 15 kg w ciągu 9 miesięcy. Gastrolodzy widzieli tylko jedno rozwiązanie, antybiotyk na przeleczenie złej flory bakteryjnej. I tak otrzymałam kilka takich terapii. Na moje nieszczęście. No cóż, pomogło to, tylko na krótką chwilę. Po czym dolegliwości wróciły ze zdwojoną siłą. Za namową Pani Dietetyczki, zrobiłam sobie testy na nietolerancje pokarmową. Wyszła mi bardzo duża nietolerancja glutenu, trochę mniejsza nietolerancja nabiału. Przeszłam więc na dietę bezglutenową, bezmleczną, lekkostrawną.
  Od lekarza rodzinnego dowiedziałam się, że taki mój urok i mam z tym żyć. Nikt nie starał się mi pomóc. Wykonałam prywatnie gastroskopię i kolonoskopię. Badania nic nie wykazały, a ja z dnia na dzień czułam się co raz gorzej. Aż pojawiło się światełko w tunelu. Pani dietetyk dała mi namiary na Panią Doktor.
  Po dotarciu na miejsce, do Pani Doktor, pozytywnie zaskoczyło mnie to, że ktoś w końcu mnie słucha!!!! Nie traktuje mnie szablonowo, przeprowadza rzetelnie wywiad i traktuje mój przypadek indywidualnie. A wszystko to odbywa się w miłej atmosferze i bez pośpiechu.
  Przeszłam serię badań. Okazało się, że mam zerową odporność śluzówkową, potworną anemię, osłabioną wątrobę i grzybicę układu pokarmowego. Obecnie jestem w stałym kontakcie z Panią Doktor. Suplementacja jest na bieżąco korygowana i dopasowywana, tak bym czuła się lepiej. Mój organizm po tym co przeszedł, bardzo wolno się regeneruje, ale widzę już oznaki poprawy. Zaczynam rozszerzać dietę, nie łapię już tak infekcji od dzieci, a jeśli już coś złapię to przechodzę przez to o wiele lżej (bez leków z apteki!!!!). Mam więcej siły i ochoty do życia.
  Również moje dzieci stały się pacjentami Pani Doktor i również u nich widzę bardzo duże zmiany, na plus, w kondycji zdrowotnej. Ale trzeba być cierpliwym, wytrwałym i zmienić tok myślenia i sposób odżywiania!!!
  Pani Doktor Daniela Kurczabińska, jest jedynym lekarzem który zechciał mi pomóc i szukał przyczyny moich problemów. Żeby dotrzeć do Pani Doktor pokonuje ponad 300 km, ale warto!!!!

 • H
  Lokalizacja: Preveneo Ośrodek Medycyny ZdrowiaUsługa: Konsultacja lekarska

  Pani doktor została polecona prżez znajomą. Poszłam z córka z powodu uporczywej, niepoddającej sie leczeniu pokrzywki. Zabrnęliśmy w ślepy zaułek. Duży spokój i dobra energia w gabinecie. Bez pośpiechu. Wywiad dokładny dotyczący ciąży, porodu,chorób wieku dziecięcego , szczepień, diety oraz przebiegu choroby. Objawy, dolegliwości i leczenie. Rozmowa z dzieckiem i z matką. Wnikliwa analiza wykonanych badań diagnostycznych i wyników badań laboratoryjnych. Bez zbędnych komentarzy dotyczących dotyczchczasowego leczenia. Proponowane dalsze postępowanie bardzo przejrzyście wytłumaczone, logiczne. Podjęłam decyzję współpracy z panią doktor Kurczabinska i pozostaję jej pacjentem o kilku tat. Dziecku odstawiono sterydy i leki przeciwhistaminowe. Wykonano testy diagnostyczne. Wprowadzono suplementy diety oraz dobrano dietę. Cieszymy sie dobrym zdrowiem i radością życia bez ciągłego bólu brzucha i głowy. Pełny profesjonalizm . Polecam . Baśka i Hanka.

 • K

  Pani doktor ma dużą wiedzę, chęć pomocy, nie jest zależna finansowo od firm farmaceutycznych tak jak niektórzy lekarze. Nam pomogła w leczeniu AZS córki.

 • Polecam Panią Doktor z całego serca. Szukałam lekarza dla dzieci, ktore ciagle chorowały i dla nas-dwójki dorosłych. I znalazłam lekarza o dużej wiedzy, kompleksowym podejściu do pacjenta i olbrzymiej empatii. Pomogła moim dzieciom, syna prowadziła od kiedy skończył 5 miesięcy i dzięki Niej przelamalismy impas ciągłych infekcji u Małego. U córki objawy alergii przebiegają znacznie łagodniej. Pani Doktor nie leczy objawowo, szuka przyczyny. I zawsze pomaga, pamięta o nas, pomimo wielkiej ilości innych pacjentów. Dziękujemy :))

 • Dr D. Kurczabińska – Luboń jako lekarz medycyny zapobiegawczej (między innymi, ponieważ posiada wiele innych specjalizacji) prowadzi swoich pacjentów w sposób całościowy; nie proponuje leków przeciw objawom choroby, które w istocie nasilają problem, lecz stara się dociec co jest powodem dolegliwości.


  Pani Doktor posługuje się, moim zdaniem, idealnym rozwiązaniem, jakim są bilanse biologiczne,
  które dają nam pełny obraz pracy naszego organizmu i pozwalają uniknąć straty czasu
  i pieniędzy na niewłaściwie dobrane leczenie. Pani Doktor jest jednym z pierwszych (jeśli nie pierwszym) lekarzem w Polsce, który zajmuje się bilansami biologicznymi, i u której wiedzę
  i doświadczenie zdobywali inni lekarze z branży „Medi Prevent” (Francuskie Stowarzyszenie Medycyny Zapobiegawczej).


  Jestem pod ogromnym wrażeniem pracy pani Doktor: profesjonalizm w 100%, idealnie prowadzona kartoteka, punktualność, dokładność, skrupulatność, możliwość kontaktu telefonicznego lub/i mailowego w pilnych sprawach, ogromna wiedza i umiejętność podzielenia się nią, tak aby pacjent był świadomy.


  Jestem mamą 5 - letniego chłopczyka „po przejściach” ( niezdiagnozowane w wieku niemowlęcym nietolerancje pokarmowe, refluks niemowlęcy lekceważony przez pediatrów, do których miałam zaufanie, objawy ze spektrum autyzmu, uznawane przez lekarzy jako cecha zdrowego, żywego chłopczyka, wreszcie jadłowstręt i zrujnowany układ immunologiczny).

  Podstawą była diagnostyka w kierunku alergii pokarmowych, diametralna zmiana diety, mikroodżywianie oraz zastosowanie immunoglobulin i neuroprzekaźników według prawidłowego odczytu parametrów
  z przeprowadzonego bilansu biologicznego. Wszystko to (wiadomo, że potrzeba czasu, to o czym wspomniałam, to cały proces) sprawia, że funkcjonujemy jak normalna, zdrowa, szczęśliwa rodzina.
  Nie ma już trudnych, dramatycznych sytuacji związanych z załamaniem zdrowia dziecka.
  A świadomość, że jesteśmy pod opieką bardzo dobrego lekarza, sprawia, że czujemy się po prostu bezpieczni i zaopiekowani.

  Wszystkim gorąco polecam panią Doktor; wizyty, konsultacje, przeprowadzane bilanse
  oraz suplementację traktuję jako bardzo dobrą inwestycję, przynoszącą wymierne korzyści
  i w gruncie rzeczy pozwalającą zaoszczędzić spore kwoty w rozrachunku długoterminowym, jakim jest całe życie nasze i naszych dzieci.


  Jednego tylko żałuję: tego, że nie miałam dostępu do tej wiedzy gdy planowałam ciążę. Od tego my kobiety powinnyśmy zacząć, tymczasem diagnozując nasze dzieci odkrywamy „uszczerbki” zdrowotne u siebie. Dlatego zachęcam każdą pacjentkę, która jest jeszcze na etapie przed poczęciem dziecka, lub/i która szuka przyczyn różnych swoich dolegliwości, w tym także może i niewytłumaczalnej bezpłodności, aby zdecydowała się na diagnostykę u dr D. Kurczabińskiej – Luboń.

  Agnieszka – mama Kubusia

 • Pani doktor pomogła mi wyjść z trudnej choroby dzięki profesjonalnemu i holistycznemu podejściu. Jest bardzo otwartym, ciepłym lekarzem. Bardzo polecam wszystkim, którzy chwilami tracą nadzieję, że ich powrót do zdrowia jest możliwy. Dzięki nowoczesnym środkom leczniczym oraz indywidualnemu podejściu do pacjenta - wróciłam do zdrowia. Dziękuję