dr n. med.

Daniela Kurczabińska-Luboń

Alergolog, Specjalista medycyny naturalnej, Diagnostyk

Medycyna zdrowia pozwala szukać przyczyn choroby, a nie tylko łagodzić objawy i dolegliwości. Nasz organizm wysyła nam wiele sygnałów ostrzegawczych, a my często lekceważymy je l... więcej

Adresy i cenniki

 • Preveneo Ośrodek Medycyny Zdrowia

  Różana 15/1
  40-045 Katowice, śląskie

  Dane kontaktowe

  Sposoby płatności: Gotówka, Karta płatnicza, Przelew na konto

  Usługi

  Konsultacja lekarska od 100 zł
  Porada lekarska on line od 100 zł
  Profilaktyczne bilanse biologiczne
  Diagnostyka nietolerancji pokarmowych od 550 zł
  Zwykła wizyta
  Terapie żywieniowa i mikroodżywianie

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Medycyna zdrowia pozwala szukać przyczyn choroby, a nie tylko łagodzić objawy i dolegliwości.
  Nasz organizm wysyła nam wiele sygnałów ostrzegawczych, a my często lekceważymy je lub hamujemy, stosując mnóstwo leków.

  Jestem specjalistą medycyny zapobiegawczej i przeciwstarzeniowej oraz mikroodżywiania, wiedzę z tego zakresu zdobywałam podczas wielu szkoleń i konferencji zagranicznych.


  Prowadzę ośrodek, w którym zajmujemy się medycyną zdrowia, holistycznie podchodząc do zdrowia naszych pacjentów. W leczeniu wykorzystujemy przede wszystkim terapie żywieniowe, mikroodżywianie i terapeutyczne probiotyki. Proponujemy terapie w oparciu o najnowsze osiągnięcia biologii stosowanej, dietetyki i mikroodżywiania, medycyny przeciwstarzeniowej, fizjoterapii funkcjonalnej i psychologii pozytywnej.

Specjalizacje

 • Anestezjologia i intensywna terapia

Ukończone szkoły

 • Śląski Uniwersytet Medyczny Katowicach
 • Szkolenia MediPrevent oraz IEDM - Paryż

Publikacje

 • "Zaawansowana diagnostyka biochemiczna jako podstawa zindywidualizowanej profilaktyki chorób nowotworowych"
 • IV Międzynarodowe Sympozjum Rehabilitacji Onkologicznej i Limfologii, Ustroń
 • "Zaburzenia mikrobioty jelitowej i terapie żywieniowe u dzieci z ADHD"
 • Kongres Psychiatrii Medforum 2015 / Optymalizacja Leczenia w Psychiatrii
 • "Wpływ dysbiozy i stanu zapalnego jelit na nasilenie objawów autyzmu u dzieci z ASD"
 • XXVIII Konferencja Sekcji Psychiatrii Dzieci i Młodzieży. Zdrowie psychiczne a etapy rozwoju.
więcej

Znajomość języków

 • francuski
 • angielski

Staże

 • Górnośląskie Centrum Zdrowia Matki i Dziecka Katowice ( 2002 - 2012)
 • Sląski Uniwersytet Medyczny Katowice ( 2003 - 2014)
 • Chorzowskie Centrum Pediatrii i Onkologii (1996 -2002)

Certyfikaty

Choroby

 • alergie i nietolerancje pokarmowe
 • diagnostyka alergii i nietolerancji pokarmowych
 • zaburzenia odporności / nawracające infekcje
 • choroby zaplane jelit / zaparcia / biegunki / jelito drażliwe
 • kandydoza przewodu pokarmowego
 • zaburzenia koncentracji / ADHD / z. Aspergera
 • zespół przewlekłego zmęczenia / depresja
 • przygotowanie do zdrowej ciąży
 • profilaktyka zdrowia
więcej

Zdjęcia

Ocena pacjentów:

14 opinii

 • Pani doktor ma dużą wiedzę, chęć pomocy, nie jest zależna finansowo od firm farmaceutycznych tak jak niektórzy lekarze. Nam pomogła w leczeniu AZS córki.

 • Polecam Panią Doktor z całego serca. Szukałam lekarza dla dzieci, ktore ciagle chorowały i dla nas-dwójki dorosłych. I znalazłam lekarza o dużej wiedzy, kompleksowym podejściu do pacjenta i olbrzymiej empatii. Pomogła moim dzieciom, syna prowadziła od kiedy skończył 5 miesięcy i dzięki Niej przelamalismy impas ciągłych infekcji u Małego. U córki objawy alergii przebiegają znacznie łagodniej. Pani Doktor nie leczy objawowo, szuka przyczyny. I zawsze pomaga, pamięta o nas, pomimo wielkiej ilości innych pacjentów. Dziękujemy :))

 • Dr D. Kurczabińska – Luboń jako lekarz medycyny zapobiegawczej (między innymi, ponieważ posiada wiele innych specjalizacji) prowadzi swoich pacjentów w sposób całościowy; nie proponuje leków przeciw objawom choroby, które w istocie nasilają problem, lecz stara się dociec co jest powodem dolegliwości.


  Pani Doktor posługuje się, moim zdaniem, idealnym rozwiązaniem, jakim są bilanse biologiczne,
  które dają nam pełny obraz pracy naszego organizmu i pozwalają uniknąć straty czasu
  i pieniędzy na niewłaściwie dobrane leczenie. Pani Doktor jest jednym z pierwszych (jeśli nie pierwszym) lekarzem w Polsce, który zajmuje się bilansami biologicznymi, i u której wiedzę
  i doświadczenie zdobywali inni lekarze z branży „Medi Prevent” (Francuskie Stowarzyszenie Medycyny Zapobiegawczej).


  Jestem pod ogromnym wrażeniem pracy pani Doktor: profesjonalizm w 100%, idealnie prowadzona kartoteka, punktualność, dokładność, skrupulatność, możliwość kontaktu telefonicznego lub/i mailowego w pilnych sprawach, ogromna wiedza i umiejętność podzielenia się nią, tak aby pacjent był świadomy.


  Jestem mamą 5 - letniego chłopczyka „po przejściach” ( niezdiagnozowane w wieku niemowlęcym nietolerancje pokarmowe, refluks niemowlęcy lekceważony przez pediatrów, do których miałam zaufanie, objawy ze spektrum autyzmu, uznawane przez lekarzy jako cecha zdrowego, żywego chłopczyka, wreszcie jadłowstręt i zrujnowany układ immunologiczny).

  Podstawą była diagnostyka w kierunku alergii pokarmowych, diametralna zmiana diety, mikroodżywianie oraz zastosowanie immunoglobulin i neuroprzekaźników według prawidłowego odczytu parametrów
  z przeprowadzonego bilansu biologicznego. Wszystko to (wiadomo, że potrzeba czasu, to o czym wspomniałam, to cały proces) sprawia, że funkcjonujemy jak normalna, zdrowa, szczęśliwa rodzina.
  Nie ma już trudnych, dramatycznych sytuacji związanych z załamaniem zdrowia dziecka.
  A świadomość, że jesteśmy pod opieką bardzo dobrego lekarza, sprawia, że czujemy się po prostu bezpieczni i zaopiekowani.

  Wszystkim gorąco polecam panią Doktor; wizyty, konsultacje, przeprowadzane bilanse
  oraz suplementację traktuję jako bardzo dobrą inwestycję, przynoszącą wymierne korzyści
  i w gruncie rzeczy pozwalającą zaoszczędzić spore kwoty w rozrachunku długoterminowym, jakim jest całe życie nasze i naszych dzieci.


  Jednego tylko żałuję: tego, że nie miałam dostępu do tej wiedzy gdy planowałam ciążę. Od tego my kobiety powinnyśmy zacząć, tymczasem diagnozując nasze dzieci odkrywamy „uszczerbki” zdrowotne u siebie. Dlatego zachęcam każdą pacjentkę, która jest jeszcze na etapie przed poczęciem dziecka, lub/i która szuka przyczyn różnych swoich dolegliwości, w tym także może i niewytłumaczalnej bezpłodności, aby zdecydowała się na diagnostykę u dr D. Kurczabińskiej – Luboń.

  Agnieszka – mama Kubusia

 • Pani doktor pomogła mi wyjść z trudnej choroby dzięki profesjonalnemu i holistycznemu podejściu. Jest bardzo otwartym, ciepłym lekarzem. Bardzo polecam wszystkim, którzy chwilami tracą nadzieję, że ich powrót do zdrowia jest możliwy. Dzięki nowoczesnym środkom leczniczym oraz indywidualnemu podejściu do pacjenta - wróciłam do zdrowia. Dziękuję

 • Profesjonalna konsultacja i odpowiednio dobrane probiotyki pozwoliły na wyeliminowanie uporczywych, trwających wiele lat problemów z zaparciami.
  Trwająca trzy miesiące terapia dotyczyła zarówno mnie jak i mojej córki.
  Od zakończenia terapii minęło kilka miesięcy, więc nie waham się stwierdzić, że jesteśmy zdrowe!

 • "Jestem mamą 13 letniego Mateusza i na początku chcę wyrazić szczerą płynącą z głębi serca wdzięczność Pani Doktor , bo dzięki jej diagnozie i stosowanym lekom komfort życia mojego syna zmienił się w 100 procentach. Mateusz od urodzenia chorował na atopowe zapalenie skóry, swędzące , otwierające się rany umiejscowione na dłoniach, przegubach rąk i nóg a czasem i na całym ciele utrudniały dziecku normalną egzystencję.Wieloletnie prywatne wizyty u alergologów potem dermatologów prowadziły do zaleczania licznymi syropami , tabletkami antyalergicznymi , sterydowymi i niesterydowymi maściami ,kremami łagodzącymi , środkami ziołowymi itp ciągle niegojących się ran. Przy nasilaniu sytuacji stresowych dochodziło do tak rozległych uczuleń na ciele pojawiających się z godziny na godzinę ,że Mateusz musiał dostawać na pogotowiu silne hormonalne zastrzyki przeciwuczuleniowe. Trzykrotnie w różnych okresach życia miał robione testy alergiczne ,które nie stwierdzały u niego występowania uczulenia na pokarmy , substancje w powietrzu czy metale gumę itp.Właściwie od początku wracaliśmy uwagę na pokarmy uchodzące za alergiczne w wieku niemowlęcym stosowaliśmy sojowe mleko i kaszki dla alergików a i póżniej staraliśmy się o zapewnienie w miarę zdrowej diety dla syna.Jednak po zrobieniu kolejnego testu uczuleniowego lekarz alergolog stwierdził ,iż 30% dzieci z AZS nie jest alergikami i Mateusz też do nich należy - jest to schorzenie psychosomatyczne,dodatkowo zdiagnozowano u Mateusza w wieku 12 lat Zespół Aspergera. Jako rodzice szukaliśmy sposobów dalej jak pomóc dziecku ,które nie potrafi skupić się na lekcji bo drapie się o ławkę , jest pobudzone swędzącymi go ranami mimo stosowanych leków , maści itp.Dzięki życzliwości lekarza pod opieką którego Mateusz pozostaje w z ZA otrzymaliśmy adres Preveneo.Owszem do postawienia diagnozy potrzebne był wykonanie dość kosztownego badania ,jednak pieniądze które wydaliśmy na wieloletnie wizyty lekarskie ,maści leki są wielokrotnie wyższe.Szczęściem byłoby, gdybyśmy trafili tu wcześniej i syn uniknął by tych wieloletnich dokuczliwych dolegliwości. Czas od wykonania badania do całkowitej poprawy stanu zdrowia mojego syna to od 06/2016, do 08/2016.Nastolatek przyjmuje zalecone przez P.Doktor leki z dietą bywa u niego różnie.Ale jak mówi ma drugie życie, dzieci nie patrzą z zaciekawieniem na jego obolałą skórę,nie mają oporu w podaniu mu ręki itp. Wszystkim osobom ,które utraciły nadzieję ,że może być lepiej ,że można wyleczyć coś co uchodzi za nieuleczalne odsyłam do P.Doktor Kurczabińskiej wspaniałego specjalisty ,który posiada nie tylko wiedzę ,praktykę ale jest pełną ciepła osobą pragnącą pomóc pacjentowi."

 • Leczenie u pani doktor Danieli Kurczabińskiej - Luboń rozpoczęliśmy prawie rok temu. To czego dokonała pani doktor uważam wręcz za cud. Chłopiec urodził się jako wcześniak w 33 tyg. ciąży. Mimo iż był zawsze pod opieką wielu fachowców, coraz bardziej chorował. W wieku 3 lat przestał jeść większość spożywanych pokarmów reagując odruchem wymiotnym, bardzo często ulegał przeziębieniom, miał AZS, pojawiały się poważne stany zapalne ucha środkowego. Ponadto stale był problem z wypróżnianiem objawiającym się na przemian zaparciami lub biegunkami. Dużym utrudnieniem w prawidłowym funkcjonowaniu syna okazały się zaburzenia integracji sensorycznej i coraz liczniejsze zachowania wskazujące na autyzm. W wieku 4 lat z powodu nasilających się cech autystycznych został zdiagnozowany jako dziecko z Zespołem Aspergera. Mimo terapii i wielu wizyt u przeróżnych specjalistów żadnemu lekarzowi nie udało się wyprowadzić syna z jego licznych problemów zdrowotnych. Dopiero wizyta u pani doktor pozwoliła dziecku wyjść na prostą. Zaczęliśmy od szczegółowego wywiadu i badań laboratoryjnych. Ich koszt muszę przyznać był dość wysoki, ale naprawdę warto wydać te pieniądze na tak bardzo szczegółową, profesjonalną i nowoczesną diagnozę. Okazało się, że syn cierpi na masywną kandydozę przewodu pokarmowego. Jego jelita w wyniku inwazji grzybów okazały się zupełnie nieszczelne, system odpornościowy był bardzo słaby, dlatego też pojawiła się w jego organizmie grzybica ogólnoustrojowa. Wykonane badania wskazały także na liczne problemy z neuroprzekaźnikami. Pani doktor przedstawiła nam szczegółowy plan leczenia dobierając stosowne leki i zalecając odpowiednią dietę. Muszę przyznać, że pierwszy miesiąc był bardzo dla nas trudny. Wykluczenie z diety pszenicy i cukru przy tak ogromnej wybiórczości pokarmowej ze strony naszego dziecka było nie lada wyzwaniem. Ale udało się! Pierwsze efekty pojawiły po około 3 miesiącach. Syn zaczął jeść coraz więcej zdrowych produktów, poprawiło się zachowanie, zaczęły ustępować ataki paniki i lęki. Bardzo spektakularny był fakt, iż chyba jako jedyne dziecko w szkole nie był przez cały rok szkolny ani razu przeziębiony.
  Bardzo dziękujemy pani doktor i serdecznie pozdrawiamy!

 • Trafiliśmy do Pani doktor kilka miesięcy temu. Mój ponad roczny wtedy synek miał obrzęk śluzówki nosa, a co za tym idzie problemy z oddychaniem, zwłaszcza w nocy. Oprócz tego paskudną wysypkę, na całym brzuchu i plecach. Czekaliśmy na wizytę dwa tygodnie, ale było warto. Rzut oka Pani doktor na wysypkę i wstępna diagnoza - kandydoza, potwierdzona nasępnie badaniami. Oprócz tego wiele szczegółowych pytań w trakcie godzinnej pierwszej wizyty. Już po miesiąu zatosowanego leczenia po wysypce nie było śladu, a mój synek mógł wreszcie normalnie oddychać. Ja również odetchnęłam z wielką ulgą! :-) Leczenie oczywiście trwa, a przed nami długa droga, ale pod okiem takiego lekarza nie mam żadnych wątpliwości, że z tego wyjdziemy :) Polecam Panią doktor Danielę Kurczabińską-Luboń bardzo gorąco.To nie tylko wspaniały lekarz, który szuka przyczyny choroby, ale także przemiła osoba podchodząca z sercem i troską do pacjenta. Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję za prezent dla mojej małej córeczki :-)

 • Przez bardzo długi czas borykałam się z różnymi problemami zdrowotnymi, przez co odwiedzałam masę lekarzy. Mimo zażywania wielu leków, nie widziałam żadnych efektów i ostatecznie uznałam, że to wszystko nie ma sensu. W końcu byłam dwa razy hospitalizowana psychiatrycznie, brałam leki na alergię, maści na zmiany skórne, bolały mnie kości, brzuch, nie miałam apetytu, porzuciłam studia, pracę... I pewnego dnia odwiedziłam Panią Doktor :) Tak jak obiecała - po ok. miesiącu od rozpoczęcia terapii u pani Kurczabińskiej poczułam się o niebo lepiej i moje zdrowie dalej się poprawia. Jestem w stanie normalnie funkcjonować, nauczyłam się zdrowiej odżywiać, większość objawów ustąpiła, a nad resztą dalej pracujemy i rzadziej choruję. Podstawą leczenia u Pani Doktor jest szukanie przyczyny choroby (a nie leczenie tylko jej objawów), długi i dokładny wywiad, badania. Zawsze można liczyć na wsparcie. Bardzo duży komfort psychiczny daje fakt, że w razie jakichś wątpliwości, dodatkowych pytań, nie ma problemu z kontaktem z Panią Doktor. Jestem naprawdę bardzo wdzięczna za okazaną pomoc i jak najbardziej polecam!

 • Z ogromną przyjemnością chciałabym napisać kilka słów.Jestem bardzo wdzięczna za pomoc w odzyskaniu homeostazy.Dzięki ogromnej wiedzy Pani doktor,wspaniałej i wnikliwej analizie oraz doborze terapii mam ogromną radość powracać do zdrowia.
  Mój przypadek RZS i orzeczona niepełnosprawność wydają się być nieaktualne,oczywiście dzięki wspaniałej holistycznej opiece medycyny zintegrowanej jaką mogę doświadczać dzięki niebanalnemu lekarzowi medycyny prewnencyjnej dr.Danieli Kuczabińskiej -Luboń.
  Polecam i rekomenduję leczenie :alergii,nietolerancji pokarmowych,choroby Crohna,candidy szczególnie u dzieci z zaburzeniami neurologicznymi oraz RZS..
  Pozdrawiam bionomicznie
  zawsze wdzięczna
  Beata Bruś
  pacjent
  kreator zdrowia