Daniel Melerowicz

verifiedCreated with Sketch.

Psycholog, Psychoterapeuta, Terapeuta

22 opinie +dodaj

Umów wizytę oceń lekarza
106 odwiedzin w ciągu 30 dni

Psycholog, dyplomowany psychoterapeuta. Założyciel Laboratorium Psychoterapii STRUKTURA w Katowicach w którym pracuje w zespole psychoteraputycznym (psychologowie, psychoterapeuci,… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
22 opinie

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • A
  Lokalizacja: Laboratorium Psychoterapii STRUKTURA

  Polecam pana Daniela pod każdym względem. Moja praca z panem Danielem trwała przez ponad dwa lata i dotyczyła (teraz już wiem) wszechogarniającego lęku, niepewności i ciągłego zamartwiania się - a co za tym szło - życia w ciągłym stresie i napięciu. To z kolei przedkładało się na wszystkie możliwe choroby - bóle brzucha, głowy, mięśni, pleców, biegunek, zawrotów głowy, ogólnego rozbicia itd. Ciężko było funkcjonować, pracować, ciągłe rozdrażnienie powodowało oddalanie się od otoczenia i spotykaniu się z kimkolwiek. Tabletki przeciwbólowe i przeciwzapalne już nie działały, kolejne wyniki badań były poprawne a ja ciągle się zle się czułem. Wtedy neurolog zaproponował spotkanie z psychologiem. Nie dość, że byłem tym zszokowany to totalnie przerażony.
  Wtedy - choć bardzo niechętnie i nieufnie - poznałem sympatycznego, miłego i bardzo chętnego do współpracy pana Daniela.
  Same sesje przeplatane były dobrymi i złymi samopoczuciami, chwilami zwątpienia, chęci rezygnacji, "przerośnięciem" psychoterapii jak na mnie. Przerażony byłem "odkrywaniem" siebie i swoich błędów w podchodzeniu do życia i wszystkimi sprawami z nim związanymi: wartość samego siebie, prawo do bycia sobą, prawo do popełniania błędów itd itd itd.
  Psychoterapia to bardzo długa, żmudna, często ekstremalnie trudna praca w poznawaniu siebie, nauki uświadamiania swojego "ja" i próby zrozumienia swojego podejścia do spraw codziennych. I tylko silna moja determinacja oraz chęć współpracy pana Daniela ze mną, jego podejście do mnie jako pacjenta, próba zrozumienia, skupienia się nad moimi problemami, pokazanie mi siebie samego od "drugiej strony" spowodowała, że przez te dwa lata ciężkiej harówy przebudowałem swoje życie tak, żebym mógł spokojnie i bez napięcia żyć i normalnie rozwiązywać problemy dnia codziennego oraz życia bez napięcia i niepotrzebnego stresu. Mimo, że psychoterapia zakończyła się kilka miesięcy temu w chwilach trudnych, z pozoru ekstremalnych, na myśl przychodzą fakty o sobie samym które zostały wydobyte ze mnie w czasie sesji z panem Danielem. To z kolei eliminuje niepotrzebne napięcie i stres.
  Polecam każdemu psychoterapię i pracę w niej z panem Danielem.

 • A
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl

  Psychoterapia to długa, trudna i frustrująca droga więc potrzeba dużo siły i samozaparcia żeby w niej wytrwać. Jednak warto! Ja po kilkunastu miesiącach widzę jak inaczej zaczynam reagować - moje życie nie stało się bajką bez stresów ale o wielu rzeczach mogę teraz myśleć zamiast od razu krzyczeć czy uciekać. Zastanawiam się nad tym o czym rozmawiamy na sesjach, czasem w myślach dyskutuję z panem Danielem, kłócę się ;) Polecam p. Daniela bo nie mydli oczu, mówi jak jest, nawet jak się wkurzam na niego to wiem że dalej słucha - wiem teraz jak można ze sobą rozmawiać. Dziękuję za cierpliwość ;)

 • M
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl

  Słaby. Do takiego terapeuty chodzi się po to, żeby porozmawiać i spróbować unormować kilka kwestii duchowych, ja niestety tego nie dostrzegłam. Po prostu źle mi się z nim rozmawiało. Szkoda było mojego czasu i pieniędzy. Owszem, była to moja pierwsza wizyta, ale skoro nie złapałam z nim kontaktu to nie ma sensu dalsza terapia. Może kiedyś znajdę odpowiedniego psychologa.

  Daniel Melerowicz2015-09-14

  Dziękuję za informację zwrotną. Ciężko konkretnie odnieść się do tego co Pani pisze, ponieważ autor komentarza pozostaje anonimowy. Może się zdarzyć, że podczas pierwszej wizyty trudno nawiązać pacjentowi kontakt z terapeutą, gdyż nie jest to łatwa sytuacja i być może było tak w tym przypadku. W związku z tym, że podjęła Pani decyzję o rezygnacji z terapii w moim gabinecie, nie mam możliwości omówienia tego z Panią. Zachęcam, aby pomimo tego doświadczenia, nie rezygnowała Pani z dalszej pomocy psychologicznej i miała na uwadze fakt, że pierwsza wizyta może wiązać się z pewnymi trudnościami. Pozdrawiam.

 • A

  Polecam pana Daniela, to bardzo dobry specjalista. Pomaga mi przede wszystkim bardzo duże skupienie, szacunek i akceptacja z jego strony. Podczas sesji mam możliwość mówienia o wszystkim o czym wcześniej bałam się mówić lub uważałam, że to nieważne. Pan Daniel komentuje to co mówię albo zadaje jakieś proste pytanie które zmienia całkowicie sposób w jaki na to patrzę. Czasem trudno odpowiadać na te pytania czasem też muszę zrezygnować z niektórych „przekonań” ale potem jest łatwiej i lżej. Dzięki tym spotkaniom układam sobie wiele spraw i czuję, że mam w kimś wsparcie i pełną uwagę. Dzięki spotkaniom mam też czas i możliwość przyglądanie się temu co się ze mną dzieje a nie zamiataniu rzeczy pod dywan. Bardzo panu dziękuję.

 • A

  Jestem w terapii u pana Daniela już od kilkunastu miesięcy. Raz jest lepiej, potem znowu gorzej, męczę się, czasem mam dosyć, chcę zrezygnować, złoszczę się, to nie jest łatwa praca. Ale muszę przyznać, że pan Daniel się nie poddaje, rozmawia, mówi co się dzieje, tłumaczy że kolejny raz robię to samo, czasem milczy i ja milczę, to znowu pyta dlaczego milczę. To trudne ale zaczynam rozumieć, że tak funkcjonuję w wielu relacjach, rozumiem coraz więcej i uczę się to stosować w życiu. Dziękuję za całą uwagę, cierpliwość i nazywanie rzeczy po imieniu. Polecam.

 • M

  Chcę zdecydowanie polecić tego psychologa. Trafiłam do niego z polecenia znajomej i pomimo dużych oporów i lęku to była jedna z najlepszych decyzji zeszłego roku. Bardzo rzeczowy i konkretny ale przy tym życzliwy i z poczuciem humoru. Pracowałam nad własnym totalnym perfekcjonizmem, wiecznym niezadowoleniem ze wszystkiego i wszystkich, niskim poczuciem własnej wartości i wieczną złością. Terapia nie jest łatwa, bo terapeuta nie załatwił niczego za mnie, ale warto bo dzięki Panu Danielowi zrozumiałam, że nie wszystko trzeba najlepiej a inni nie muszą żyć zgodnie z moimi oczekiwaniami. Bardzo Panu dziękuję i polecam.

 • A

  Byłem u tego pana raz, długo rozmawialiśmy. Powiedział, że najpierw muszę przestać pić i palić trawę dopiero wtedy możemy rozpocząć psychoterapię. Podał adresy gdzie mogę się udać. Byłem wtedy na niego zły. Nie wiem jak pracuje dlatego neutral ale jestem wdzięczny że przymusił mnie do prawdziwego leczenia.

 • P

  Jestem bardzo wdzięczny Panu Danielowi, dzięki psychoterapii zrozumiałem, że buduje swoje życie na nieprawdziwym obrazie siebie, teraz pracuję nad odkrywaniem prawdziwego siebie. Raz jeszcze dziękuję za cierpliwość i nieustępliwość w szukaniu przyczyn. Pozdrawiam

 • A

  Z Panem Danielem zaczęłam pracować w związku z gniewem które po ślubie coraz częściej mi się przytrafiały. Okazało się że wynikają one przede wszystkim z lęku. Trudno zaakceptować pewne fakty - w tym najbardziej pomogła mi psychoterapia. Dziękuję Panu, że przy ogromnym wsparciu nie owijał Pan jednak w bawełnę - to mi bardzo pomogło.

 • E

  Jestem bardzo wdzięczna Panu Danielowi za pomoc jakiej mi udzielił w zrozumieniu przyczyn moich problemów. Mam prawie 40 lat a jak się okazało nadal odczuwałam ogromne poczucie winy w kontaktach z moimi rodzicami - czułam się winna większości ich problemów, a nawet temu że rodzice wpadali w gorszy nastrój bo nie żyłam zgodnie z ich oczekiwaniami. Duża otwartość, poczucie humoru i życzliwość terapeuty pozwoliły mi spojrzeć na te sprawy z dystansu. Paradoksalnie po okresie zawirowań kontakty z rodzicami stają się coraz lepsze. Dziękuję.

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Psycholog, dyplomowany psychoterapeuta. Założyciel Laboratorium Psychoterapii STRUKTURA w Katowicach w którym pracuje w zespole psychoteraputycznym (psychologowie, psychoterapeuci, psychiatrzy, terapeuci uzależnień).
  Bezpośredni kontakt: www.strukturalab.pl
  W przypadku braku wolnych terminów w kalendarzu wizyt proszę o bezpośredni kontakt: kontakt@strukturalab.pl w celu uzyskania informacji na temat dostępności w nadchodzących tygodniach.

  Pracą w obszarze zdrowia psychicznego zajmuję się od blisko 10 lat. Jestem magistrem psychologii, członkiem Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej.

  Ukończyłem całościowe szkolenie w zakresie profesjonalnej psychoterapii psychodynamicznej w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym, które spełnia wymogi dotyczące przyznawania certyfikatów Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej oraz Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Uzyskałem dyplom psychoterapeuty psychodynamicznego.

  Pracuję jako psycholog oraz psychoterapeuta w Katowicach w Laboratorium Psychoterapii STRUKTURA gdzie prowadzona jest: psychoterapia indywidualna, psychoterapia grupowa, diagnoza psychologiczna, konsultacje psychologiczne oraz warsztaty rozwojowe.

  Jestem psychologiem upoważnionym do przeprowadzania testów kompetencyjnych i psychologicznych, w zakresie selekcji, badania osobowości i inteligencji. Posiadam szerokie doświadczenie w diagnozie indywidualnej.

  Prowadzę psychoterapię indywidualną osób dorosłych, psychoterapię par i małżeństw oraz psychoterapię grupową wykorzystując psychodynamiczne rozumienie pacjenta. Swoją pracę stale superwizuję w Śląskim Ośrodku Psychoterapii Psychodynamicznej podczas superwizji indywidualnych oraz grupowych.

  W swojej pracy kieruję się Kodeksem Zasad Etycznych Psychoterapeuty.

Specjalizacje

 • Psychoterapia

Edukacja

 • Uniwersytet Śląski - Wydział Pedagogiki i Psychologii - Psychologia
 • Krakowskie Centrum Psychodynamiczne - Szkoła Psychoterapii Psychodynamicznej
 • Coach ICF - certyfikat ACC (Associate Certified Coach)
 • Szkoła Trenerów Meritum - Kurs Trenerów Grupowych na poziomie zaawansowanym
 • Praca z trudnym klientem - osobą stosującą przemoc w rodzinie
 • Sytuacje trudne i kryzysowe w pracy z beneficjentami Centrów Integracji Społecznej
 • Uzależnienie od narkotyków - jak rozpoznawać, jak reagować
 • TROP - Wykorzystanie metod coachingu grupowego w pracy trenera
więcej

Znajomość języków

 • polski
 • angielski

Staże

 • Górnośląskie Centrum Medyczne - Klinika w Ochojcu
 • Państwowy Szpital dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Rybniku

Certyfikaty

Choroby

 • choroby psychosomatyczne
 • nerwica
 • kryzys zawodowy
 • zaburzenia emocjonalne
 • stres
 • kryzys życiowy
 • zaburzenia psychiczne
 • lęki
 • zaburzenia w relacjach międzyludzkich
 • depresja
 • kryzys w związku
 • zaburzenia osobowości
 • poważne decyzje życiowe
 • nieśmiałość
 • apatia
 • trudności w relacjach z partnerem
 • trudności w relacjach międzyludzkich
 • wsparcie w sytuacjach kryzysowych
więcej

Artykuły

 • Zjawisko przeniesienia w psychoterapii

  11 października 2017

  Przeniesienie jest jednym z najważniejszych konceptów w psychoterapii. Zjawisko to wyrasta na gruncie związku psychicznego – związek ten tworzą pacjent...
 • Schizofrenia

  15 lutego 2016

  Schizofrenia jest chorobą psychiczną należącą do psychoz. Objawia się przede wszystkim zaburzeniami myślenia (często znaczna nielogiczność myślenia, sprzeczności...
 • To „tylko” nerwica – zaburzenia nerwicowe

  29 października 2015

  Nerwice (zaburzenia nerwicowe, zaburzenia lękowe) należą do najczęściej występujących zaburzeń psychicznych. Szacuje się, że boryka się z nimi nawet 8...
 • Psychoterapia grupowa – jak leczy grupa

  6 września 2015

  Pacjenci często pytają czy psychoterapia grupowa może przynieść takie same efekty, jak terapia indywidualna. Przecież w kontakcie indywidualnym jeden specjalista...
 • Zaburzenie osobowości borderline

  4 czerwca 2015

  Zaburzenie osobowości borderline (inaczej nazywane osobowością z pogranicza lub osobowością chwiejną emocjonalnie) jest zaburzeniem umieszczanym przez...