Lek.

Bartosz Wasilczyk verifiedCreated with Sketch.

Ortopeda, Lekarz sportowy, Lekarz w trakcie specjalizacji

Adresy i kontakt

Ostatnia opinia

 • M
  Lokalizacja: MultimedUsługa: USG stawu kolanowego

  Przyszedłem o kulach z bolącym i niezginajacym się kolanem, Pan Bartosz od razu zdiagnozował co mi dolega. Wodę z kolana ściągnął bardzo sprawnie, a dzień po wykonanym zabiegu kolano jest juz praktycznie nie boli. Rzetelny, dokładny a przy okazji miły gość. Pełna profeska.

 • Doświadczenie i kwalifikacje

  O mnie

  • Diagnostyka ultrasonograficzna oraz mikrozabiegi w obrębie narządu ruchu u pacjentów z bólami stawów. Zajmuje się nowoczesnymi metodami regeneracji więzadeł, ścięgien i mięśni poprzez m.in. leczeniem osoczem bogatopłytkowym oraz komórkami macierzystymi. Ukończyłem I Wydział Lekarski Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. W trakcie studiów byłem dwukrotnie Prezydentem Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland o. Warszawa.
   Pracowałem oraz odbywałem staże m.in. przy I drużynie Legii Warszawa, Młodzieżowej Reprezentacji Polski w Piłce Nożnej U-16, U-18 i U-19, Kobiecej Reprezentacji Polski U-19 oraz
   Reprezentacji Polski w Beach Soccer'a U-21

  Pytania od pacjentów

  Martwisz się swoim zdrowiem?

  Zadawaj pytania 23 tysiącom lekarzy i specjalistów, odpowiedź na swoje pytanie otrzymasz średnio w przeciągu 48 h, zupełnie za darmo.

  Zadaj pytanie naszym specjalistom
  Bartosz Wasilczyk
  Bartosz Wasilczyk
  Ortopeda, Lekarz sportowy, Lekarz w trakcie specjalizacji
  Warszawa
  Kiedy proces przechodzi w stan przewlekły trudno wycofać trwale ból wyłacznie poprzez leki przeciwbólowe/zapalne. Rozwiązaniem może być ostrzyknięcie pod kontrolą usg w sedno choroby. Zapraszam,… Więcej

  Ocena pacjentów

  5

  Ogólna ocena
  29 opinii

  • Punktualność
  • Zaangażowanie
  • Gabinet
  • M
   Lokalizacja: MultimedUsługa: USG stawu kolanowego

   Przyszedłem o kulach z bolącym i niezginajacym się kolanem, Pan Bartosz od razu zdiagnozował co mi dolega. Wodę z kolana ściągnął bardzo sprawnie, a dzień po wykonanym zabiegu kolano jest juz praktycznie nie boli. Rzetelny, dokładny a przy okazji miły gość. Pełna profeska.

  • M
   Lokalizacja: NZOZ Specjalistyczna Przychodnia Rehabilitacyjna i Lecznicza "ORTO" Jacek Jan Sobol

   Problem po mocnym skręceniu kostki z naderwanymi wiązadłami oraz ścięgnami. Typowa kontuzja siatkarska. Po około 5 miesiącach słaby zakres ruchu kostki i bóle podczas dnia codziennego. Podczas wizyty bardzo indywidualne podejście lekarza do pacjenta. Pełen profesjonalizm oraz zaangażowanie. Serdecznie polecam!

  • I
   Lokalizacja: MultimedUsługa: bolący bark

   Z moim problemem odwiedziłam kilku specjalistów, ale tylko ten lekarz, wiedział co poradzić i jak leczyć. Diagnoza, zamrożony bark co równa się całkowicie unieruchomiona ręka od kilku miesięcy z bardzo silnym bólem. Lekarz bardzo rzetelnie wytłumaczył i dokładnie opisał planowane zabiegi, oraz czego mogę się po nich spodziewać. Obecnie mój bark wraca do normalności ruchowej. Moim zdaniem, prawdziwy lekarz z powołania , bardzo odpowiedzialny a przede wszystkim duża troska o pacjenta. Szczerze polecam.

  • M
   Lokalizacja: MultimedUsługa: niesprawny nadgarstek

   Znakomity lekarz z ogromną empatią. Moja 67 letnia mama, z powodu nadgarstka, od dwóch lata żyła w bólu z przerwami na blokady sterydowe, które działały przez miesiąc. Prawa ręka była praktycznie unieruchomiona z powodu bólu. Problemem było ukrojenie chleba a nawet sen. Po czterech wizytach, na których doktor wykonał bardzo precyzyjne ostrzyknięcia zapalnych punktów mama powróciła do sprawności i radości życia. Dodatkowo podczas wizyt udało się też "naprawić" strzelający palec w drugiej dłoni i przykurcz dłoni spowodowany bliznami pooperacyjnymi dłoni. Dodatkowo prawidłowo został zdiagnozowany dokuczajacy od lat ból bioder. Mama została też dokladnie poinstruowana jak ćwiczyć poszczegółne kończyny. Polecam doktora. Jest to świetny przykład , że nie trzeba miec 30 lat doświadczenia w zawodzie aby być swietnym specjalistą z niesamowitym podejściem do pacjenta.

  • E
   Lokalizacja: NZOZ Specjalistyczna Przychodnia Rehabilitacyjna i Lecznicza "ORTO" Jacek Jan Sobol

   Gdy mój syn miał 13,5 roku podczas wyjazdu narciarskiego wystąpił u niego bardzo silny ból prawego biodra, który uniemożliwiał mu jakiekolwiek poruszanie się. Na kilka dni trafił do szpitala na oddział urazowy, gdzie podano silne leki przeciwbólowe i przeciwzapalne, a nogę podwieszono na wyciągu. Wypisano go z rozpoznaniem „podejrzenie zapalenia stawu biodrowego” i skierowano na dalsze leczenie ortopedyczne. Konsultacje u kilku różnych ortopedów, a także rehabilitacja nie przyniosły żadnej poprawy. Po pół roku ortopeda uznał, że nie widzi żadnych nieprawidłowości związanych ze swoją specjalizacją i skierował nas do reumatologa. Po blisko roku od wystąpienia bólu syn trafił do szpitala na oddział reumatologiczny, gdzie prowadzono szczegółową diagnostykę z podejrzeniem MIZS. Przez 3 lata kilkukrotnie wracał na odział na kolejne badania, w tym czasie podjęto próbę leczenia Metotrexatem (6 miesięcy). Podawanie leków nie przynosiło żadnych efektów. W między czasie zalecono również konsultację gastrologiczną (2 gastroskopie i pół roku diety bezglutenowej – żadnych efektów), a także neurologiczną (neurolog – najlepiej się nie ruszać, neurochirurg – w MRI nie widać żadnych zmian i patologii). Po 3 latach konsultacji reumatologicznych został wypisany ze szpitala z brakiem rozpoznania i skierowaniami na ponowne konsultacje ortopedyczne oraz do poradni leczenia bólu. Kolejne wizyty u ortopedów nie przynosiły żadnych efektów (nie stawiano diagnozy, nie podejmowano się zlecania badań). Po 3,5 roku od pierwszych objawów bólowych trafiliśmy do dr Wasilczyka. Już w trakcie pierwszej wizyty rozpoznał zaburzoną strukturę tkanki mięśniowej i stwierdził, że zarówno w stawie jak i w kościach nie ma żadnych nieprawidłowości. Na tej samej wizycie ostrzyknął zmienione struktury co spowodowało znaczące ustąpienie objawów bólowych. W związku z powrotem bólu na kolejnej wizycie lekarz zadecydował o podaniu osocza bogatopłytkowego. Wtedy nastąpiła spektakularna poprawa, ból zmniejszył się o około 80%. Kolejne wizyty i ostrzyknięcia bolących miejsc doprowadziły do praktycznie całkowitego ustąpienia bólu.
   Dopiero teraz, po 4 latach od pierwszych dolegliwości syn jest w stanie wrócić do pełnej aktywności fizycznej. Przez te kilka lat nie był w stanie jeździć na rowerze, ćwiczyć na lekcjach w-f i uprawiać innych sportów. Dzięki trafnie postawionej diagnozie i leczeniu przez dr Wasilczyka w wieku 17 lat może z powrotem cieszyć się życiem.

  • M
   Lokalizacja: NZOZ Specjalistyczna Przychodnia Rehabilitacyjna i Lecznicza "ORTO" Jacek Jan SobolUsługa: drętwienie nóg i dolegliwości bólowe bioder

   Z bólami bioder borykałem się od lat, będąc przekonanym że tylko operacja będzie w stanie mi pomóc. Okazało się że po dwóch wizytach u Pana doktora Wasilczyka i bardzo dokladnym wywiadzie i USG niemożliwe stało się możliwe. Pan doktor pod kontrolą ultrasonograficzną wykonał zabieg polegający na wstrzyknięciu substancji leczniczej w okolice lewego i prawego biodra. Bóle minęły jak ręką odjął.Czuję się jak nowo narodzony. Jestem bardzo wdzięczny Panu doktorowi za bardzo fachową diagnozę i skuteczne leczenie. Nadmienię że kultura osobista i wiedza Pana doktora są najwyższej próby.

  • A
   Lokalizacja: NZOZ Specjalistyczna Przychodnia Rehabilitacyjna i Lecznicza "ORTO" Jacek Jan SobolUsługa: stan zapalny w okolicach pachwiny

   Uprzejmy, zaangażowany, profesjonalny- najlepszy lekarz z jakim miałem doczynienia! Borykałem się z bólem pachwiny pół roku a po 3 wizytach u Pana Wasilczyka nie ma nawet dyskomfortu małego. Bardzo polecam z skorzystania z usług Pana Bartosza :)

  • Ł
   Lokalizacja: MultimedUsługa: USG stawu kolanowego

   Bardzo konkretny, młody Lekarz. Takich specjalistów nam potrzeba ;)
   Od ponad 2 lat zmagałem się z bólem w obu kolanach. Szybka diagnoza, zastrzyk i po wszystkim. Wracam do sportu!

  • A
   Lokalizacja: MultimedUsługa: przeciążeniowe uszkodzenia w kompleksie chrząstki trójkątnej (nadgarstek)

   Przemiły, profesjonalny, konkretny. Na dwóch wizytach dokonał cudu w moim nadgarstku - kontuzja sportowa, z którą bujałem się prawie rok - wydaje się, że nie ma po niej śladu. Dziękuję Panie doktorze, to najlepszy prezent świąteczny w tym roku. Polecam

  • B
   Lokalizacja: W innym miejscu

   Bardzo polecam tego lekarza. 12 lat męczyłam się z bólami kręgosłupa , dwukrotnie zostałam zakwalifikowana do operacji (inplant).Dwie wizyty u Pana Wasilczyka wystarczyły abym zapomniała co to ból. Jestem mu niezmiernie wdzięczna.