lek.

Artur Zaczyński

Neurochirurg

Umów wizytę 338 odwiedzin w ciągu 30 dni

Specjalista z zakresu neurochirurgii. W 2002 roku ukończył Akademię Medyczną w Warszawie. Od początku kariery związany Mazowieckim Szpitalem Bródnowskim w Warszawie ( wcześniej Wojewódzki… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Specjalista z zakresu neurochirurgii. W 2002 roku ukończył Akademię Medyczną w Warszawie. Od początku kariery związany Mazowieckim Szpitalem Bródnowskim w Warszawie ( wcześniej Wojewódzki Szpital Bródnowski ).

  Zakres zainteresowań: choroby naczyniowe mózgu, chirurgia kręgosłupa, urazy układu nerwowego.

  W 2008 roku ukończył 4 letni cykl europejskich szkoleń neurochirurgicznych EANS, a w 2009 roku krajowy cykl szkoleń z zakresu neurochirurgii i złożył egzamin specjalizacyjny z zakresu Neurochirurgii w 2010 roku.W 2007 roku dodatkowo ukończył podyplomowe studia menadżerskie z zakresu zarządzania zakładami opieki zdrowotnej i administracji zdrowiem publicznym.W 2008 roku ukończył podyplomowe studia Koordynatorów przeszczepiania narządów i pełni funkcję koordynatora szpitalnego z ramienia Poltransplantu w Mazowieckim Szpitalu Bródnowskim.W 2010 roku ukończył 4 letnie studia doktoranckie otwierając w 2009 roku przewód doktorski na podstawie pracy pt. „Wpływ krwawienia podpajęczynówkowego na rozwój zmian otępiennych u chorych po krwotoku wewnątrzczaszkowym”.

  Już od wczesnych lat studenckich czyli od 1997 roku aktywnie uczestniczył w pracach Kliniki Neurochirurgii CMKP kierowanej przez Profesora M. Ząbka. Pod okiem Profesora kształcił się w Klinice Neurochirurgii CMKP zarówno teoretycznie jak i w zakresie podstaw neurochirurgii. Jako jeden z najmłodszych asystentów Kliniki jest autorem doniesień zjazdowych z zakresu wczesnej opieki szpitalnej. Jest współautorem pracy analizującej Złotą Godzinę w polskim ratownictwie medycznym. Jest także współautorem doniesień zjazdowych na temat leczenia Choroby Parkinsona i leczenia operacyjnego schorzeń kręgosłupa.

  Prowadzi od wielu lat wykłady z Neurochirurgii w ramach szkolenia specjalizacyjnego lekarzy w CMKP. W początkowym okresie pracy równolegle z zainteresowaniami neurochirurgicznymi zajmował się problemami traumatologii. Od 2009 roku dyżurował w zespołach reanimacyjnych Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Warszawie, a od 2011 roku pełnił funkcję Koordynatora Ratownictwa Medycznego w Warszawie. Dodatkowo pełnił dyżury koordynatora ochrony zdrowia w Urzędzie Miasta St. Warszawy.

  W 2009 roku został powołany przez Prezydent miasta Warszawy na Koordynatora Medycznego Stadionu Narodowego w Warszawie do przygotowania zabezpieczenia medycznego stadionu w trakcie Finałowego Turnieju UEFA Euro 2012. Jako student i lekarz rozszerzał swoją wiedzę uczestnicząc w licznych zjazdach i szkoleniach. Odbył miesięczne staże zagraniczne w 1998, 1999, 2005 i 2013 roku w Klinice Neurochirurgii Profesora F. Umansky`ego w Haddasah Hospital Ein Karem w Jerozolimie, w Izraelu. W 2004 roku w szpitalu wojskowym „Na Homolce” w Pradze uczestniczył w wysoko specjalistycznym kursie doskonalącym z zakresu operacji kręgosłupa i mózgu z użyciem Neuronawigacji.

  W 2006 roku odbył staż w szpitalu w Czeskich Budziejowicach wraz ze szkoleniem mikrochirurgii naczyniowej pod okiem prof. V.Pribana. W 2008 roku odbył staż w Szwajcarii w Insel Hospital w Brnie pod okiem prof. L. Regli i uczestniczył w ramach Akademii Aeskulapa w szkoleniu rewaskularyzacji mózgu metodami chirurgicznymi i endowaskularnymi w udarach mózgu. W tym samym roku odbył również szkolenie z zakresu chirurgii naczyniowej mózgu w szpitalu uniwersyteckim Charité w Berlinie w Niemczech pod kierownictwem prof. P.Vajkoczy. W 2010 roku odbył staż w szpitalu uniwersyteckim w Utrechcie dodatkowo zakończony indywidualnym szkoleniem z zakresu mikrochirurgii naczyniowej z użyciem laserowej techniki ELANA pod kierownictwem prof. C.A.F Tullekena. W 2013 roku odbył szkolenie z zakresu chirurgii kręgosłupa w szpitalu uniwersyteckim w Phoenix AZ (USA), a w 2014 roku w Metodist Hospital w Houston TX ( USA) odbył indywidualne szkolenie pod okiem L.Lenke i C. I. Shaffrey`a doskonaląc techniki implantologii w chirurgii kręgosłupa. W trakcie szkolenia specjalizacyjnego jak i po zakończeniu specjalizacji uczestniczył w licznych konferencjach krajowych i zagranicznych z zakresu chorób naczyniowych mózgu chirurgii podstawy czaszki czy chirurgii kręgosłupa w Sydney i w Marakeshu (jako autor i współautor prac na 12 i 13 Światowym Zjeździe Neurochirurgów), w Rotterdamie, w Pradze Czeskiej, Mediolanie, Alicante, Audubon PA (USA), Amsterdamie, Brukseli, Leiden, Lisbonie, Florencji, Tel Avivie.

Specjalizacje

 • Neurochirurgia

Choroby

 • guzy mózgu
 • tętniaki
 • urazy kręgosłupa
 • choroba Parkinsona
 • choroba zwyrodnieniowa kręgosłupa
 • dyskopatia szyjna
 • dyskopatia lędźwiowa
 • choroby nerwów obwodowych
 • naczyniaki mózgu
 • urazy czaszkowo-mózgowe
 • epilepsja
więcej

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
4 opinie

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • Super lekarz.... wyszłam z pod noża cała z małym szwem ... szybki powrót do zdrowia.... polecam... uwielbiam Pana

 • Dr. Zaczyński,miałam przyjemność być na konsultacji medycznej u Pana doktora i odniosłam wrażenie że to lekarz konkretny,znający się na swojej pracy,miły w stosunku do pacjenta,jest bardzo oblężony przez pacjentów,ja byłam na początku marca 2015 r.,i chciałam się zapisać na kolejną wizytę,poinformowano mnie że już do końca roku nie ma do Pana doktora zapisów,szkoda

 • Doktor Artur Zaczyński to Znakomity Lekarz i Człowiek, kompetentny i co najważniejsze bardzo dobry specjalista.Super podejście do pacjenta. Oceniam Pana Doktora na najwyższą możliwą ocenę i polecam wszystkim zainteresowanym.

 • Polecam serdecznie, bardzo dobry specjalista, szybka diagnoza, miła obsługa, łatwy dostęp, jesli chodzi o umówienie się.